CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: karambunai

Swimming

Hmm, klu nak blaja berenang nie ada pakaian khas ke? Kut2 kena pakai swimming trunk je.

Originally posted by karambunai at 6-1-2009 04:23

hohoho... sama-sama.
macam mana nk tenggelamkan badan. kekeke.. ni mesti dok terapung aje kan.. senang aje nk tenggelamkan badan. pastikan masa nk tenggelamkan badan tu kita dalam keadaan te ...

tq karam! kiranyer utk tenggelam nih lebih kpd psychology lah ek?

tp klu nak ikutkan swimming nih mmg lbh kpd psychology kan ... klu kiter raser kiter leh buat insyaallah kiter mmg buleh buat ... tp biler kiter raser nervous automatically kiter mmg takkan leh buat ...

aku dah byk kali perhatikan ... klu aku rilex & tenangkan pikiran sure dpt swim dgn mudah ... tp once aku raser nervous automatically step tu jadik berterabur tak tentu arah ... raser nak lemas pun ader

nota kaki lagi: tak sabar nak ptactice tumble turn nih ... lemas pun lemas lah ... yakin bulehhh

[ Last edited by  mutanazita at 7-1-2009 02:40 AM ]

Originally posted by slug at 6-1-2009 22:47
Hmm, klu nak blaja berenang nie ada pakaian khas ke? Kut2 kena pakai swimming trunk je.

hi slug!

pakaian khas? rasernyer cukuplah dgn proper swimming attire ...

Originally posted by dexa at 6-1-2009 09:47 PM

saya pernah pergi ukay club kat ukay perdana sana -
ramai sangat orang kat sana.. pool dia pun tak best sangat saya rasa -

kalau nak belajar - saya rasa kat uniten better than this club -

yup byk kanak2 riang yg belajo kat sana. jgn dia ajo skali dewasa gan kanak2 sudah.. lain level taw.

Balas #239 dexa\ catat

ye la tu tah tah karam yg kena tinggal baek punyer.. ni dh berkurun xturun kolam ni.. bz karoke aje.. ensem? karam tarak ensem ma..

Balas #240 dexa\ catat

bukan dia laki ke? owh karam letak info dari pengalaman n tunjuk ajar dari org juga

Follow Us

Balas #241 slug\ catat

slug ni laki ke pompuan? kalu laki yg sopan pakai la tight. kalu xsopan macam karam ni pakai trunk aje. tp masa mengajo pakai suar bola lagik. segan2.. kekeke kalu pompuan byk baju dah skrg, ada baju muslimah lagik.

Balas #242 mutanazita\ catat

aik jgn lemas pulak. susah pulak karang. biasa le mula2 buat tumble turn tu mesti idung masuk air punyer.. kekadang org boleh give up. sbb tumble turn ni bagi mereka2 yg dah pro sikit kot. xsalah utk mencuba. kalu dapat lagik bagus. tp make sure perfect tumble turn le... jgn kangkangkan kaki sangat. harus rapat kaki.

ye. bila swim kita kena tenang, kalu mengelabah gerenti berterabur la segala2nya. sebenarnya swimming ni mcm good therapy la.. xcaya cuba swim masa kita tensen2.. mesti kita rasa mcm hepi je bila dah selesai swim. nak tau tip2 utk long distance nyer swim x? meh karam cite kan sikit.

non-stop
1- kalu kita dah biasa buat 200meter. cuba naikkan jadi 300 pada hari tersebut.
2- next day cuba pulak dari 300meter kepada 400meter. (memang payah bagi mereka xpenah capai)
3- then seterusnya tambah setiap kali datang lebih 100meter.
4- cara seterusnya susah sikit. kalu berhajat nk buat 1500meter sehari. cuba tip ni. ok... buat 300meter. then stop n babbling. dalam masa 10min sambung
     balik 300, then stop n babbling. cukupkan 5kali 300meterx5= 1500meter.
5-ingat sentiasa tenang bila swim. jgn amik peduli sangat walaupon kita slow ke ape ke.. janji cukup distance yg kita buat.

hoho karam dah start membebel.. semoga berjaya

Rate

1

Originally posted by karambunai at 8-1-2009 02:32 AM
ye la tu tah tah karam yg kena tinggal baek punyer.. ni dh berkurun xturun kolam ni.. bz karoke aje.. ensem? karam tarak ensem ma..

kita ni sapa.... swim macam kambing aje... -
ha.. tu lah pasal.. karaoke sampai hilang suara pulak....
kat tempat karaoke tu tak ada pool ke....
kalau ada... sambil menyelam.. sambil berkaraoke...

hensem memang hensem...
manis tetap ada... --

saya swam habis kerja tadi -- 4-5.30pm.. okay la juga...
sejuk... tapi... relaxing.. sebab few peepole aje -

Originally posted by karambunai at 8-1-2009 02:33 AM
bukan dia laki ke? owh karam letak info dari pengalaman n tunjuk ajar dari org juga

votaxx...?  bukan dia pompuan ke..?

btw - slug boleh pakai apa2 pun swimming attire -
tapi rasanya bikini.. tak la kot...  decent swimming suit tu kira okay la -
dan kalau lelaki... pakai aje swim trunk macam karam sokmo pakai tu  

Originally posted by karambunai at 7-1-2009 14:43
aik jgn lemas pulak. susah pulak karang. biasa le mula2 buat tumble turn tu mesti idung masuk air punyer.. kekadang org boleh give up. sbb tumble turn ni bagi mereka2 yg dah pro sikit kot. xsalah ...

mekasih bebyk utk tips2 tu ... insyaallah aku akan cuba ...

tp kan aku ader masalah skitlah ... tiap2 kali swimming ... biler dah sampai tempat yg dlm tu ... aku raser nervous skitlah ... mender nilah yg selalu menjadi penghalang biler aku nak buat non stop ... aku takut biler dah sampai tempat dlm tu stamina aku habis ... pehtu aku akan tenggelam lemas .... padahalnyer alhamdulillah takat nih belum lah lg aku tenggelam pun ... kiranyer mender tu dlm pikiran jahat aku jerlah ...

tp klu aku swim ikut pool yg pendek tu .... buleh lak aku buat 4 laps tanpa henti! arghhh sedihnyerr

masalah nih sure karam pun tak dpt nak nolong nih

[ Last edited by  mutanazita at 8-1-2009 01:25 AM ]

Balas #249 dexa\ catat

hohoho.. jgn bagitaw org lain.. malu karam xreti karoke.. kekeke

wah swim ek smlm. bagus2...

Balas #250 dexa\ catat

dia laki la dexa. hoho karam dah malas pakai trunk dah

Originally posted by mutanazita at 8-1-2009 01:20 PM

mekasih bebyk utk tips2 tu ... insyaallah aku akan cuba ...

tp kan aku ader masalah skitlah ... tiap2 kali swimming ... biler dah sampai tempat yg dlm tu ... aku raser nervous skitlah ...  ...

dari yg mutanazita kongsikan ni karam boleh buat beberapa kesimpulan lah.

1- stamina out( stamina kurang la ni) sebab berenang berhenti2.. kena tahan sikit. kalau boleh g joging ke.. utk naikkan stamina tu
2- water confident kurang lagik ni. biasa terjadi dekat mereka2 yang mmg takut kat tempat dalam. selalu terjadi pada mereka
     yang water trading dia xberapa stabil or xtau nk buat water trading. sebab kalau reti dan stabil water trading gerenti xda
     masalah pada tempat dalam.
3- karam dah pesan beberapa kali supaya tenang bila swim. jgn push sangat diri dengan berenang laju2. mantainkan kelajuan
    biasa.
4- kalau dah sampai ujung kolam jangan takut2. relex. memang time tu kita agak penat. kalu relex semua nya ok.
5- selalu belatih water trade kat kolam sederhana dalam. tau tak macam mana? kaki kat bawah air buat mcm kaki breast
     stroke then mainkan tangan dari tepi.. buat pelahan2. mula2 memang akan tenggelam sbb kaki xkuat.

try cari vid utk water trade. xda pulak. ada pon floating. floating lain dari water trade.

[ Last edited by  karambunai at 8-1-2009 03:04 PM ]

karam

Originally posted by karambunai at 8-1-2009 02:00
selalu belatih water trade kat kolam sederhana dalam. tau tak macam mana? kaki kat bawah air buat mcm kaki breast
stroke then mainkan tangan dari tepi.. buat pelahan2. mula2 memang akan tenggelam sbb kaki xkuat.

tq karam ... rasernyer aku paham aper yg ko maksudkan ... tu namernyer water trade ek ... yg nih aku mmg tak reti nak buat ... klu buat pun gerenti tenggelam sbb kaki & tangan tak dpt nak gerak laju2 dlm 1 masa ... tak taulak yg mender nih penting rupernyer ...

Balas #255 alpha_dansei\ catat

uiks gelak2 kan aku

Balas #256 mutanazita\ catat

eh tangan dan kaki xperlu laju2 kalu buat water trade tu. kena relex. ikut rydem. contohnya. kaki dulu kick then gerakkan tangan pula.

hari ni penat giler2.... rasa nk pitam.. hahaha.. ari ni ajo budak special. budak authesm... betul ke aku mengeja ni.. uwa.. penat2. pas ngajo swim. swim makin selow pulak. busan kot.. xda sapa nk mengiringi swim

hi karam. oh kepenatan ke? berapa ribu km swimming ari ni?