CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: f_zal

PERHATIAN KPD BAKAL PENYEWA

Balas #40 intandanial\ catat

huish.. bia betik budak2 nih.. xmo tgk dulu..  

padahal kalo g tgk pon bukan dpat tgk apa..

ok.. akn ku tunggu hapdetnya..

Originally posted by halimi78 at 11-6-2009 10:21
huish.. bia betik budak2 nih.. xmo tgk dulu..  

padahal kalo g tgk pon bukan dpat tgk apa..

ok.. akn ku tunggu hapdetnya..

hehehe..dorang dah tahu kat mana...biasa je..umah teres dua tingkat 4 bilik tidur, 3 bilik air...dah suntuk masa agaknye..bebudak tu nak start belajo bulan 7 ni ...

salam..nk share sumthing...
aku baru je menyewa d area s alam...seksyen 7...aku masuk umah tu tanpa ambik tau tentang ape2 kisah misteri pd ahli2 umah....sepanjang aku dok situ, aku pasan ada bunyi org ketuk lesung batu...tapi aku x pernah syak ape2 sebab aku fikir itu normal....smpai 1 malam..dlm kul 10lebey la,ms tu aku lepak ramai2 kat hall..dengar ketukan lesung batu dri tingkat atas...pastu salah sorang ahli rumah aku terus cakap "dah bunyi dah...lama x bunyi"....aku heran...aku tanye la kenapa?normal la tu ...baru la dorang buka citer....bunyi tu mmg selalu sangat d 1 waktu dulu....dh lama dah diam..nie dtg balik...aku pun x ambik pot....x seram...cuma..aku buat pemerhatian la...esok malamnye aku dgr lagi...pd waktu yg sama...10lebey....malam ketiga....sama...dalam jangka watu yg sama...mlm ketiga nie....member umah aku kebetulan terbangun dari tido sebab bunyi bising...terus dia menghala ke arah dapur (balkoni dapur) n jerit "woi....ketuk ape malam2 nie..." n bunyi tu terus diam....lepas tu mmg tak dengar la...muncul sekali sekala...n aku pernah dgr ahli rumah lain jerit mcmana member aku jerit mlm tu....aku taktau la apa misterinya bunyi tu...tp menurut ahli rumah aku tu...aparmtent tu mmg ada KISAHNYA...aku x berminat nk tanya lebey anjut sebab...aku takut....aku dok naik turun lif sensorang...so...better not to care sangat la...cuma..beringat je la...

Rate

1

Balas #23 Pygmalion\ catat

bengong bengong bengong...salah thread ni nate weh

hoho sedap2 je mamat ni
terasa hebat ar tuh

Originally posted by f_zal at 9-6-2009 23:12
terutama waktu malam, memang gelap,
kalau malam tu lepas hujan atau bulan penuh lagi la

Ko ni pernah berlajar bahasa Malaysia ke?
Waktu malam memang le gelap. Tak kan lak waktu siang lagi gelap dari malam.

Balas #42 intandanial\ catat

hehehe..dorang dah tahu kat mana...biasa je..umah teres dua tingkat 4 bilik tidur, 3 bilik air...dah suntuk masa agaknye..bebudak tu nak start belajo bulan 7 ni  

hahah kena halau dari kolej le tuh

Follow Us
hahah kena halau dari kolej le tuh
roroPo Post at 11-6-2009 17:08

intan dah bagi kunci isnin lepas....dah cite panjang lebar apa 'spesel'nye umah ni...tak sampai ati..so boleh dia standby...dia kata mana2 pun ada..terpulang pada kita je...

hmm...penyewa intan ni pun misteri gak...

ayah kata budak ni 'berisi' gak..dan tambah dia lagi...jangan risau budak ni boleh jaga rumah dengan lebih baik lagi....keheheheh..

den tak puas ati...apa maksud ayah tu...jenuh dah pujuk takmo bagitau gak...senyum memanjang je...

masa belajar dulu ada kawan2 aku sewa rumah y dikatakan berhantu...tp diorg xcaye..lgpun y tinggal rumah tu kebanyakan alim2..sewanya mmg murah la nk dbandingkan ngan lokasinya kat tgh bndar kl..tp las2 kuar gk..xtahan...antu tu main kasar letak diorg tepi jalan pagi2...kureng betul..skrg rmh tu pn dh kena roboh dah..dijadikan jalan baru...

dan aku buat d0no jer,
biaser la, dah k0l 2 lebih, takkan nak tegur,
tapi tak ilang2 gak bunyi tu,
dan bunyi orang panggil nama tu dah makin jelas,
last2, dah takleh tahan, aku turun bawah gak,
g ...
f_zal Post at 9-6-2009 23:40

adess..cerita seram lawak rupanya..
tu lah, kalau haku dah semestinya lari pi bilik member..

Salam sume..

Umh sewa y nemo tggal neh bru je dipagar thn lepas.. Kt umh tu ade 3 bilik & ketiga2 bilik neh ade entiti.. Master bedroom ade cik poch & antu rya. Bilik no. 2, ade 2 entiti, x pasti  ...
nemo0309 Post at 10-6-2009 14:34

pelik kan entiti ni..dok serumah tak pulak bergaduh kan?..elok jer memasing duk bilik sendiri..
apa yg depa makan ek?..adakah entiti ni kena kuar bilik untuk makan?..wonder..wonder..

47# intandanial

xpe la.. x kesah la.. jani dia ada kesanggupan..

slalu org yg kosong xde psediaan, mmg xkan sanggup bdepan bila dah tau ada masalah..

berisi.. ada la sst.. bkn takat org muda yg kosong ilmu ddada... penah blaja memana kot.. tu yg dia x kisah..

nak share citer masa yenil baru mula keje..
dok menyewa kat satu tempat dekat2 seremban..satu rumah ada 3 bilik tapi tuan rumah besarkan dan tambah 1 bilik..so, kami tinggal berempat dan semua tinggal dalam bilik berasingan..
Kejadian bermula bila yenil pindah keluar sebab dah nikah..kawan bilik depan terjaga tengah malam dan ternampak kat tingkap dia satu bayang lelaki yang amat tinggi..ketinggian melampaula...tapi dia buat tak tau & sambung balik tido tapi dalam hati tertanya2 sebab ni baru pertama kali nampak benda pelik ni...kawan yang lain pulak, ada beberapa kali dia nampak kawan yang tinggal bilik depan ni keluar pagi2 dari bilik dia, kemudian berjalan ke dapur dan terus masuk dalam bilik semula dalam keadaan muka masam..bila dia keluar agak siang sedikit, kawan2 lain tanya kenapa muka masam tadi pagi..dia kata dia baru je bangun tidur dan memang takde keluar bilik pagi tu..
Jadi persoalannya, siapakah yang berdiri kat luar bilik depan tu..dan siapakah yang berjalan dengan muka masam tu..?
bila kawan2 yenil mengadu..yenil pesankan pada mereka supaya jaga solat & rajin2la baca Al-Qur'an..sebab kawan2 yenil ni selalu miss solat subuh..tak taula masih terjadi perkara pelik lagi ke tak..

52# yenil95
h0h0,
kak yenil, biaser la tu org bujang,
selalu miss subuh
kdg2 panas gak kejut mmbr yg liat nih,
last2 s0und 'Aku kejut sekali jer, nak bangun, bangun xnak sudah, aku dh wat yg wajib, lntk korg la, kubur nnt lain2 kan??'
terkulat2 la mmbr tu
gertak sket

ni de satu citer tentang rumah sewa,

makcik aku masa ni baru jer kawen,
n pindah la d0k menyewa,
tp rumah ni 'panas' la,
tuan rumah dia leh lak tak bgtau:@
s0 hampir tetiap mlm kna kacau,
nmpk benda pelik2 la, aku xtanya sgt bende tu cmner,
last2 xtahan pggl arwah atuk aku,
atuk aku dtg then ambik segenggam pasir, baca2 ayat al-quran,
then baling kat atas atap rmh sewa tu,
then terdengar la suara meraung, kuat sgt di0rg citer,
then pastu ok la rmh tu,
tp xlama pastu pindah gak,
seriau selalu teringat k0t

satu citer lg,
pakcik aku yg laen pulak,
dia ni br buat rumah kt satu tanah yg dia beli,
kwsn kampung la,
tp masa tu de makcik aku dtg sesja tngkp gambar kawasan rmh tu,
then past upl0ad dlm lapt0p...
dia nmpk p0cong
aku xpernah tgk, tp xkan makcik aku nak tipu k0t,
sbb nyer aku stdy jauh, jrg jumpe, ssh nk tgk gmbr tu,
dia g tau kat pakcik aku, then pakcik aku ckp,
"Xpe, mlm ni aku berjaga nak tunggu bende tu"
sampai skang xdgr citer g, maybe bende tu d0k menumpang masa rmh tu xsiap,
dh dtg owner yg berhak, phm2 blah la

52# yenil95
h0h0,
kak yenil, biaser la tu org bujang,
selalu miss subuh
kdg2 panas gak kejut mmbr yg liat nih,
last2 s0und 'Aku kejut sekali jer, nak bangun, bangun xnak sudah, aku dh wat yg  ...
f_zal Post at 1-7-2009 23:25

tulah..orang bujang ni..bukan sumer cukup 5 waktu tu..baca Qur'an pun tak buat selalu..
rumah yenil duduk sewa tu yenil penahlah tinggal sorang 2 malam..tapi yenil tido bukak lampu hall..sebab yenil ni pun jenis penakut tegar....Alhamdulillah takde yang menjelma..he he he..

satu citer lg,
pakcik aku yg laen pulak,
dia ni br buat rumah kt satu tanah yg dia beli,
kwsn kampung la,
tp masa tu de makcik aku dtg sesja tngkp gambar kawasan rmh tu,
then past upl0ad dlm lapt ...
f_zal Post at 1-7-2009 23:40

cik poc tu tumpang lalu jer kot..

rumah yang saya sewa kawasan dia agak gelap,
terutama waktu malam, memang gelap,
kalau malam tu lepas hujan atau bulan penuh lagi la,
kat belakang area tu pulak ada semak2 ngan sawah padi,
slalu l ...
f_zal Post at 9-6-2009 23:12

ish2...... meremang juga bulu roma klo cat kene camtu

Ada satu lagi cerita masa bujang tu, yenil adala kawan2 lelaki dok menyewa satu rumah lain..yenil rapatla dengan depa sebab dalam satu opis tu, yenil sorang jer pompuan dalam group tu..so, depa ni share jugak cerita2 yang menyeramkan..he he he..

Depa ni duduk menyewa rumah area yang sama dgn rumah yenil. Jadi, susunatur bilik tu pun samala kecuali tuan rumah tu tak renovate lagi.

Depa ni pulak, jenis tido ikut suka2 masuk bilik mana jer nak tidur..tak tentukan bilik mana untuk sapa..Depa cerita, dalam rumah derang tu, cuma sorang jer yang boleh tido bilik tengah..yang lagi 2 tu, akan mimpi yang menakutkan bila tidur bilik tu..bila terjaga, selalunya badan berpeluh2 dan depa tak berani sambung tido dalam bilik tu, depa akan bawak bantal selimut tido kat hall depan..

Yang yenil tau, yang 2 orang tu memang liat nak solat..yang sorang tu memang yenil perhatikan tak tinggal solatnya dan selalu mengaji..dan dia ni memang ada sedikit ilmu..diala yang bagitau kat bilik tengah tu ada satu keluarga jin duduk situ dan jin tu tak suka orang tak solat..

begitulah alkisahnya..

wah best la cerita kat sini.. ceritala lah lagi leh tambah pengetahuan