CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: razman_el

Nokia 5800 XpressMusic

Originally posted by ashna at 1-3-2009 03:11 PM
phone neh very the value for money...everything ok except for camera quality lah kann...

dan juga masalah hardware yg pelbagai masalah skang...
maybe tak semua yg affected...apa yg pasti bany ...

camera 3.2 still tak ok lagi ker ashna??

Originally posted by tuah_r at 2-3-2009 09:58 AM

camera 3.2 still tak ok lagi ker ashna??

megapixel tak menjamin quality gambar,,,
kau beli la phone with 20MP sekalipun kalau sensor dan focal length tahap hazab sama jer lah hazab quality gambar nya
org2 yg sengal asal nampak megapixel tinggi terus anggap quality gambar pun akan cun..
in reality it's not the case..
quality gambar lies on image processing algorithm, size image sensor etc

oh.. macm tu..

Originally posted by ashna at 2-3-2009 23:31

megapixel tak menjamin quality gambar,,,
kau beli la phone with 20MP sekalipun kalau sensor dan focal length tahap hazab sama jer lah hazab quality gambar nya
org2 yg sengal asal nampa ...

betul tu... mcm bulatnye 6680 yg dulu tu w'pun 2mp ke x 1.3mp tapi gambar cunnnn....

Originally posted by ashna at 1-3-2009 15:11
phone neh very the value for money...everything ok except for camera quality lah kann...

dan juga masalah hardware yg pelbagai masalah skang...
maybe tak semua yg affected...apa yg pasti bany ...

alex ada hp nie gak....

camera qlty mmg hampagas tahap gaban! benci sangat2! kalo amek video - lagi sakit jiwa.....

pasal menda2 lain xde problem sangat.... i luv d speaker / audio quailty though..... pasang laa loud volume camne pun - x 'pecah' nyer....

satu lagi yg alex x baper bkenan, phone nie macam terlalu sensitif (sense motion) laaa..... asal tangan tersenget pegang phone je - dia jadi melintang, senget lagi sikit je - jadi menegak.... bengkek jugak laa...

before this, alex pakai iPhone..... tapi tpaksa tolak kat kedai after  pakai 1 1/2 tahun sbb selalu 'hang'..... pasal masuk air.....

alex still prefer iPhone..... hubby dah offer nk belikan iPhone 3g.... tapi sbb alex baru lagi pakai nokia nie (beli bulan 12, 2008) - rasa cam x berbaloi plak.....

Balas #185 alexandria_iz\ catat

bkn ke screen rotation tu blh kita disable kan

Follow Us
Originally posted by si bulat at 4-3-2009 21:02

betul tu... mcm bulatnye 6680 yg dulu tu w'pun 2mp ke x 1.3mp tapi gambar cunnnn....

mase bulat gi kedai beli kamera hr tu pun salesman tu kate MP tak menjamin gambar cantik..
MP be ...

yep exactly..
megapixel kalau kau nak print gambar jadi wall poster ke apa mmg la kena carik camera yg megapixel paling besar..
kalau takat nak post kat facebook etc.. takde maknanye.. kena resize to like 800x600 max kann??

Originally posted by alexandria_iz at 5-3-2009 00:05

alex ada hp nie gak....

camera qlty mmg hampagas tahap gaban! benci sangat2! kalo amek video - lagi sakit jiwa.....

pasal menda2 lain xde problem sangat.... i luv d speaker / aud ...

kalau nak ikutkan features...phone neh lagi berbaloi drp iphone..
org biasa pakai iphone sbb  ala2 nak nampak cool la konon nye..
tapi dari segi features nan ado mana pun...

kalau kau penting kan features terkini dlm phone.. iphone is not for you..
kalau prefer looks dan UI dia yg ala2 vass tu sesuai la guna iphone..

aku kalau carik phone kena make sure phone tu ada at least HSDPA, boleh bertindak sebagai modem, bleh surf internet, ada GPS dan phone tu support GARMIN...music playback yg acceptional..boleh ambik video dan gambar dan qaulity nye boleh masuk akal...
that's why haku selalu beli nokia sbb features yg aku nak ada kat phone itu..

skang ni kau patut beli phon eyg ada GPS.,.,. benda ni amat la berguna uolss...

isu megapixle x abis2 lagi kat malaysian ni....

haha..aku tanyer ok jer tak 3.2MP.... sebab bini aku punya hp 3.2 dah ok bangat dah pada aku....hp die 6210 navigator... hp aku plak 6120 classic..2.0mp takde auto focus...

so camera 5800 nie sama quality ke dgn 6210 navi?if sama..aku bleh terima quality die, eventho korang cakap hampeh...if tak sama..means lagi low quality dari 6210...so mmg hampeh lah camera 5800.

ps:aku paham mp tak menjamin gambau lawa...D40 aku 6mp jerk..tapi lagi ok dari kamera PnS 8Mp...by kbenda yg mempengaruhi..mcm ashna cakap lah..sensor n others...

Originally posted by metalique at 6-3-2009 09:38
isu megapixle x abis2 lagi kat malaysian ni....

bukan kat malaysia saja...
kat merata forum seluruh dunia pun org dok sibuk pasal megapixel neh

Originally posted by tuah_r at 6-3-2009 09:56
haha..aku tanyer ok jer tak 3.2MP.... sebab bini aku punya hp 3.2 dah ok bangat dah pada aku....hp die 6210 navigator... hp aku plak 6120 classic..2.0mp takde auto focus...

so camera 5800 nie  ...

haku takde 6210 so tak leh nak compare...
kalau ambik gambar kat luar tgh hari dgn segala cahaya cukup mmg ok lah..
tapi kalau kureng cahaya sket very the grainy.

ok...kalau grainy2 tuhhh..mmg suxx sket lah...

ps:nokia 6220 mcm besh kamera die..laju nak snap..gambau clear.

Mega pixel tu penting juga. Sekarang semakin ramai yang jadikan hanset sebagai kamera dan abadikan ke dalam bentuk photo paper. Jadi di sini Mega pixel (MP) menjadi salah satu faktor untuk menambah kualiti gambar dalam photo paper itu. Semakin tinggi MP semakin tampak halus dan detail gambar itu.

Kalau bercakap nak bandingkan Kualiti hanset dengan camera sebenar. Kenapa tak bandingkan terus sony ericsson walkman dengan sony Hi-Fi dari segi kualiti bunyi.

Bila kita berbicara tentang camera mobile. maka tentulah semuanya berkitar pada hanset sahaja. Jadi mengapa perlu bandingkan dengan camera sebenar (yang lebih parah ada juga yang bandingkan dengan kamera SLR) yang sememangnya keseluruhan teknologi yang ada dalam itu di fokuskan kepada kualiti gambar.

Jadi mengapa para pengeluar hanset terkemuka sekarang berlumba-lumba sesama mereka untuk menambah saiz Mega Pixel???

Sila jawab secara bernas...

Rate

2

Reply #194 thexboy82's post

sebenarnya ramai gak yg mempertkaikan kepentingan bilangan mp pada kamera ni....mereka ni adalah mereka2 dr penggemar kamera Digital dan jenis hebat SLR dan seangkatan dengannya. Ramai gak yang aku dgr komen dr mereka yg menyatakan yang kamera HP 3Mp sudah cukup memadai dan bilangan MP yang besar tu merupakan bonus bagi mereka yang nak Print Gambar besar. Kalau setakat review gambar dr PC atau Laptop....memadai kamera HP dgn MP yang kecik jer,..

Aku setuju dan krg setuju ...aku dah guna b pelbagai jenis HP berkamera dr sekecik 0.3Mp sehinggalah sebesar 8.0Mp ( 8.0 mp tu pinjam HP Samsung Mbr jerk..  )

Review Gambar dr PC gambar yg diambil dr kamera 5.0mp N85 , N82 dan hasil gambar dr Kamera HP N6020 dgn Mp sebesar 0.3Mp mmg terlalu byk bezanya. Gambar 5.0 mp + Xenon Flash  mmg selesa mata memandang di PC ...kurang picture distortion dan sebagainya berbanding hasil gambar dgn HP kamera 0.3mp.  

Saper kata bilangan mp x penting???

[ Last edited by  medangmru at 7-3-2009 10:53 ]

Rate

1

Setuju dgn pndangan mod med & xboy.
Bg yen sng aja. Klu kita suka dgn satu2 bnda tu jgn la kita menidakkan/kondem milik org lain.

Yen jgk blh ckp "rmai bnar org kt msia ni cari phone yg ada kualiti audio yg memuaskan"

Jd megapixel & audio quality sama ptg. Bgntung pd minat msing2.

Reply #196 100yenshop's post

....................bercaskap pasal Kualiti Audio 5800XM ni yen...aku mmg impress betul lah....bunyik bass dia agak terserlah berbanding dengan model HP lain..hatta model Nokia Xpress music lain pun tak leh lawan kualiti audia 5800Xm ni.....

Reply #197 medangmru's post

Then bergembira la sekalian music lover...
Tp jgn plak kondem peminat cameraphone yg mengutamakan mpx sbb selama yen kt bod hp ni, x pnh plak baca post2 diorg  kondem org2 yg suka dgr music kt hp...huhu
Tak gitu mod med

Reply #198 100yenshop's post

Yaaaaaaa......

tp kan yen....dulu ada yg kondem....skang dah kurang.....cuma pernah baca kat Low Yat Forum dulu...mmg dasat derang kondem pasal bilangan Mpx kat kamera HP ni...

Reply #199 medangmru's post

Ye ke mod med...
Atau diorg just ckp "aku x suka dgr music guna phone"

Tak sama tuh...hahaha