CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolaxpdc

Pengalaman Berubat di Darussyifa'

Originally posted by philipinoe2 at 17-6-2009 21:41
bedah, gigehnyer uolsss bukak benang ne....

temah,
i nak kompol kredit hokkei...

off topic..

aku lak pnah wat rawatan utk 'bukak kunci'
tp bkn kat darussyifa' ni lar
tetibe aku leh bersilat lak
padahal aku bkn tau silat
xleh kontrol diri aku, aku ikot je rentak die
best gak..hahaha

Balas #42 JulietTheOrange\ catat

Memang best, cam layan kepala aje.....tapi aku tk pernah lah lagi sampai mcm nie.....

Originally posted by JulietTheOrange at 18-6-2009 09:25
off topic..

aku lak pnah wat rawatan utk 'bukak kunci'
tp bkn kat darussyifa' ni lar
tetibe aku leh bersilat lak
padahal aku bkn tau silat
xleh kontrol diri aku, aku ikot je rentak die ...

bukak kunci ape?

bukak kunci tu sebagai syarat rawatan yg kte wat dh abes

Balas #38 limaukasturis\ catat

limau, pls check yr PM.. i nak mintak contact no tu..TQ

Follow Us

Reply #46 ntahler's post

dapat... jap gi aku reply..

Originally posted by purple_orchid at 17-6-2009 10:39
aku dulu bdk utm...ade skali tuh..temankan kwn aku nak beli ubat resdung dan rawat sakit dia la 9tp tak teruk pun) kat darul syifa....tmpt tuh bawah masjid.....elok2 jer aku duduk....badan aku te ...

purple, sakit apa?...ishk..cam seram plak jin tu punya reaction bila perawat lalu..

sekarang macam mana?..dah sihat ke?..

Rasa aku ramai antara kita yg sakit tapi x perasan yg kita sakit... Bila dah jadi camni baru tau yg kita pun sakit..

Originally posted by limaukasturis at 18/6/2009 01:44 AM

ha'ah itu mmg symthom normal bila pesakit di rawat, nangis dan menjerit kadang kala...
yang ganeh sket tu siap buka silat... cuma yang lum dengar pesakit yang tetiba kerasukan dan bukak lan ...

aku xpenah dengar camtu tp makcik aku penah berubat kat darusyifa bangi...konon2 datang ingat nak buang saka...tp aku x pegi la cume tnye makcik aku je ok ke berubat kat sane..

die kate..sampai je anak buah die dok bace2 ayat pastu libas ngan kain kat badan makcik aku sambil cakap "kuar...kuar..."
masalahnye klo die cakap je xpe...ni die siap tolak makcik aku kuar pintu lagi sambil melibas libas....cam nak mengahalau je..pastu abih.....

cam pelik ade...kelakar pon ade bile pikir....banyak kali aku tanye makcik aku btol ke anak buah haron din wat camtu...die kate ye...xtau la...waallahualam...

Originally posted by whadda at 19-6-2009 13:17

aku xpenah dengar camtu tp makcik aku penah berubat kat darusyifa bangi...konon2 datang ingat nak buang saka...tp aku x pegi la cume tnye makcik aku je ok ke berubat kat sane..

die kate..s ...

uiks? biar btol....
makcik aku ada saka gak..
tp rawatan dia takdela camtu pung...
cam tipoo jer.... aku tak ckp ko tipoo tapi mcm dpt perawat yg tipoo

Reply #50 whadda's post

adehhhla....dhla kena libas...kena tolak pulak smpai ke pintu...
simbolik ke apa tu?
kalo xde saka pon mesti meraung punya kalo dah kena halau camtu...huhuhu

ni kisah aku dan keluarga aku pulak.

baru baru ni aku balik kampung sbb cuti sekolah.

sampai sana , aku singgah rumah kakak aku dulu  sbb anak aku2 nak tidur rumah kakak aku... so aku tinggal org gaji aku sekali tengok tengokkan anak aku.   aku dan suami tidur dirumah mak aku.

semasa berada di rumah mak aku. mak aku kata dia lama tak leh tidur.. hati rasa nak mengamuk je tapi dia tahan.aku ingat itu biasa aje sbb dia memng ada banyak penyakit.

esoknya aku pi rumah kakak aku.tiba disana  org gaji aku kata kakak aku sakit..so org gaji aku kerik punggung kakak aku.. ternganga sebab aku tak faham. pastu kakak aku keluar...aku tanya sakit apa.. apa bibik buat.. rupa rupanya kakak aku sakit kepala dan bibik aku urut belakang badan  kakak aku dgn duit syilling bukan punggung kakak....tergelak aku sbb bahasa tu macam lucah je.

keesokannya akak minta sorang ustaz yang buat perubatan darulshifa datang rumah.dia dan mak nak berubat.so aku  minta izin somi nak berubat sekali.kalau boleh mak aku nak somi aku berubat sbb somi aku selalu kena sakit kepala.

mula mula ustaz tu ubatkan mak aku...di baca baca dan lepas buat air jampi..

pastu turn aku.  dalam posisi duduk lunjurkan kaki kedepan ustad tu tanya aku sakit apa.. aku kata aku sakit sendi .ustzd tu tanya kena rhematiod arthistis ke..aku kata ye.tapi aku ckp ujian darah aku takde tunjuk apa apa kecuali radang kat sendi aku.pastu dia mula baca pastu tekan jari kaki aku... pastu dia berhenti.  dia bagitau rumah aku tinggal bagai kem askar..dan mereka serang aku....dan mereka juga boleh serang ahli keluarga aku yang lain.. mungkin maksudnya anak dan somi aku

tiba-tiba laki aku marah kat ustad..dia kata ustad tu penipu.. macamana rumah kami beratus km ustad dapat scan pastu sebut ada jin la.. macam macam la ustad tu kena brain wash..ustad tu sabar je...ustad tu kata tak pelah.. dia dah biasa kena marah sbb memng ada org tak percaya gangguan macam ni...pastu ustad tu tanya laki aku.. macamana dgn aku ni.. nak teruskan berubat atau tidak.. pastu suami aku tak kasi....

pastu ustad tu ubatkan kakak aku....masa tengah berubat .. kakak aku menangis nangis minta maaf kat allah....

sudah selesai semua tu..aku tanya kakak aku kenapa menangis.. dia kata bukan dia yang nak menangis.mulut dia sebut sendiri je...

keputusannya selepas berubat mak aku dapat tidur lena...

dan kakak aku pula ustad tu kata benda tu ada lagi dalam badan kakak aku.

aku pulak kesimpulan kena bergantung dgn ubat hospital la.

entah la aku pun tak tau nak pujuk camner somi aku bila dia tengok kakak aku mengangis camtu dia kata kakak aku kena  sakit jwa..

Balas #53 xsmlxl\ catat

pelan2 pujuk hubby tu...
ubat hospital tu ikhtiar...ubat kt darussyifa' pun ikhtiar jugak....kn...

Reply #53 xsmlxl's post

mungkin ke somi xsml yg perlu diubati ..mungkin mende yg menggangu tu dah berpenghuni dlm badan suami xs sbb tu die rasa panas dan naik angin masa ustad tu berubat

* sekadar pandangan shj...jgn marah k..

Balas #55 ea208964\ catat

pandangan yg ada jugak kebenarannya..

Balas #55 ea208964\ catat

tula rasa macam tu gak..dia tu pun kuat gak sakit kepala.. pada mulanya  mak  saya nak ajak dia berubat...tapi dia kata biasala mungkin sakit kepala teruk dia tu migrain je atau dari tekanan kerja dia...kami takut ade yang menumpang kat dia sama...

macam dia  pun banyak kali jumpa dr pakar.tapi sekadar ubat penahan je.. tak de sakit apa apa.

tak taula nak buat ayat camner lagik kat dia tu...mungkin org macam dia ni nak kena bukti jin /hantu tu betul betul depan mata dia  baru la dia

[ Last edited by  xsmlxl at 19-6-2009 19:32 ]

Balas #57 xsmlxl\ catat

xpun, wat dr jauh.. luar pengetahuan dia..

Originally posted by halimi78 at 19-6-2009 19:36
xpun, wat dr jauh.. luar pengetahuan dia..

ade keinginan macam tu juga.

Balas #59 xsmlxl\ catat

penah ada kes cenggini.. dia yg paling kuat bantah nak berubat.. Alhamdulillah, ada perubahan bila dah wat kan..