CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolaxpdc

Pengalaman Berubat di Darussyifa'

nak tanye, tul ke berubat kat darulsyifa bayar seikhlas hati?
selalu korang bagi berapa ek?
jaja_upsi Post at 14-9-2009 11:37

aah ...aku pun agak wonder la... ok selalu korang bagi berapa?

penah gak la berubat kat darul syifa nie.. ader sekali jer jumper dato harun din.. sll tuh jumper assistant die jek.. ustaz amran kasimin.... ok la.. tapi ak raser berubat nie ikut keserasian arr... B ...
geez_xnu Post at 19-8-2009 09:54

Boleh tau cawangan Ismail Kamus kat Gombak 2 dekat mana ?
thks

Boleh tau cawangan Ismail Kamus kat Gombak 2 dekat mana ?
thks
mat403 Post at 14-9-2009 20:33
Kat pejabat PAS taman seri gombak... area shoplot... tingkat 2... kat bawah  tu restoran melayu....

Kat pejabat PAS taman seri gombak... area shoplot... tingkat 2... kat bawah  tu restoran melayu....
geez_xnu Post at 16-9-2009 22:58

Ni ustaz (murid dan orang kanan Ust Ismail Kamus) ke? khabarnya isteri dia tuntut cerai di mahkamah kerana tak tahan diganggu makhluk halus di rumah.  Betul ke yang ni?

Macamana perawat Islam keluarga boleh diganggu?

Ni ustaz (murid dan orang kanan Ust Ismail Kamus) ke? khabarnya isteri dia tuntut cerai di mahkamah kerana tak tahan diganggu makhluk halus di rumah.  Betul ke yang ni?

Macamana perawat Islam k ...
kupia Post at 17-9-2009 00:32
aku penah berubat  ngn ust nie dulu .. . best berubat ngn die.. selalunyer pas berubat bagi nasihat and sampai skang aku ingat nasihat die... hmmm.. tak tau laks masalah umahtangga dier... aku gi berubat jek..

geez_xnu Post at 16-9-2009 10:58 PM

eh ya ke kat situ?? setahu aku dkt gombak setia...dkt dgn balai polis gombak..
kalo sri gombak tu xmungkinlah dpn umh mak aku je kalo x dah lama aku g berubat sana.
rasanya tu tmpt lama dia..
kalo bukak kat website darussalam pun ada tulis add dia...
Lot 4463, Lorong Penghulu,Gombak Setia..

Follow Us
eh ya ke kat situ?? setahu aku dkt gombak setia...dkt dgn balai polis gombak..
kalo sri gombak tu xmungkinlah dpn umh mak aku je kalo x dah lama aku g berubat sana.
rasanya tu tmpt lama dia..
...
pinktriangle Post at 17-9-2009 18:13
ooo.. yea ker? dah pindah ek? hehhehe.. lamer dah tak gi ... sori ek..tak update info...   still ari rabu lagi ker?

boleh bagi alamat tempat Dr.Harun Din kat b.b.bangi x?
kalau masalah lambat jodoh leh pegi x..

4# lolaxpdc

syukurlah macm tu...akhirnyer sakit mak awak berkurang juga....tapi aper yg dato tu buatkan yerr....

168# illa
setakat nak cari jodoh xkan lah nak jumpa harun din kott.....awak mandi bunger jer...

aku penah ler beb kali...tp tak penah le ngan ustaz harun din..ngan kwn or murid dia jek..member yg aku kanser tu penah la directly ngan dia..mmg gi tu kene subuh jemaah je kat surau annur tu..
yg skali aku gi tu sbb darah period aku tak berenti2..aku dah gi juper doc pakar jugak..dia ckp kalo tak berenti jugak nanti dia buat dnc ke haper ntah..seriau jgak la aku..aku try2 la kat umah buat air yassin ke haper..makin mencurah la plak..then aku suh hasben plak yg buat..tak jadi..infact tetiba dia jdk baran plak...
then pegi tu juper ustaz tu agak berumur jugak....memula dia tanya dulu dah gi jumper doc ke haper..ada fibroid ke haper...aku ckp dahh...then dia ckp aku nih stress kot...aku jwb balik mmana tak stress dah seriau ngk darah asik kuar jek...dia bc2 doa..kasik air..suh mandi b4 maghrib 3hari berturut...kalo tak ckp 3hari..mula balik...pastu ngk la kalo dmm k dtg balik..Alhamdulillah lepas tu makin surut le darah kuar..dmm tu ada gap skit br datang..ari tu ustaz tu ckp mcm esoknyer dmm so aku tak gi balik..aku rs mmg aku stress ngan memcm time tuh...mmg tunggang terbalik skit time tuh..
time nak baik tu dengan izin Dia...dan jugak kemahuan dirir kite..like adik aku..tak baik2..aku ckp kat mak aku..masalahnyer dia takmo berubah..

171# honeybee1802

Salam semua,

Saya rasa pesakit yang nak berubat dengan rawatan islam secara bacaan ayat suci al-quran dan doa-doa tertentu nie kena banyak bersabar dan istiqamah. Ikhlaskan hati untuk berubat. Kena selalu buat ulangan.

Doa-doa yang kerap kali di baca oleh perawat insyaAllah akan Allah makbulkan...Kalau sekali baca pun dah ok itu saya kira rezeki perawat dan pesakit.

172# Kor_Risik

Zikir-zikir amalan yang diberikan oleh perawat hendaklah diikuti sebaik mungkin. Paling tidak pun 3Qul pun memadai.
Zikir tak semestinya ketika di atas sejadah saja, mana-mana pun boleh janji tempatnya bersih. ' HANYA MENGINGATI ALLAH HATI AKAN MENJADI TENANG '

Petua-petua yang diberikan perawat pun ikutlah sebaik mungkin. Pesakit banyakkan memohon kepada Allah supaya sakit serta masalah gangguannya sembuh dan pulih sediakala. Banyakkan amalan sunat dan banyakkan juga bersedekah.

173# Kor_Risik

Melazimi bacaan ayat suci al-quran. Pilih surah-surah tertentu untuk dijadikan amalan. Niat sebagai zikir. Favourite mestilah
Surah Yaasin...ikut kemampuan masing-masing. Tak mampu baca dengar audio pun membantu. Dengar cd ruqyah pun ok. Tapi ada beza dengan yang baca live...

lebih elok dibaca sendiri dari dengar radio... hamba paling tak suka kalau turunkan ayat kat sesiapa dia bukan amalkan.. dia bukak kat radio pulak... dengar kat radio bermaksud kosong... bacaan sendiri bermakna berisi... ada pengisian kerohanian di situ.. barulah bermakna...

sama laa macam.. gantung laa banyak mana pon ayat2 al-quran atau kalimah2 kat dalam rumah... selagi kita tak amalkan selagi tu laa ianya tak memberikan sebarang manfaat...

takde istilah mampu tak mampu... kalau memang dah uzur dah tua sgt atau sampai lupa dan sebutan jadi tak betul itu lain lahh dikira tak mampu...

bagi yang sihat... kaki tangan takde pon suara masih ada kann... yang bisu pon dalam hati boleh baca kann... so, istilah mampu tak mampu bukan ukuran... bahasa sebenarnya ialah MALAS... M nya besar... malas nak mengamalkan...

pergi berubat ngn tok moh power macamana pon.. kalau diri sendiri tak beramal tak jadi apa2... habis sakit amalan hilang.. itulah kebiasannya.. minta tok moh usahakan 100%... yang diri sendiri??? patutnya para perawat nihh hanya 30-40% ajerr.. selebihnya atas daya usaha sndiri...

lepas nihh... apa salahnya balik rumah balik dari office.. tengok2 perhiasan kat dinding.. kalau ada kalimah apa2.. setiap kali bukak pintu rumah, baca sekali jalan.. jadikan amalan.. lama2 jadi kebiasaan.. bohonglahh kalau rumah orang islam takde apa2 ayat yang digantung yer takk???

think about it~

175# edy137

Maaf En.Edy,

Maksud saya tu kalau orang yang tak boleh membaca/mengaji. Memang tak tahu langsung nak baca banyak-banyak kecuali al-fatihah dan 3Qul aje.

Mudah-mudahan jadi amalan mereka jugak...

itulahh... saya pon tak maksudkan yang macam saudara maksudkan.... anyway... tu laa masalahnya orang kita yang beragama islam.. kadang2.. malas nak belajar mengaji dan sebagainya... tak malu apa orang dewasa belajar mengaji... kita nihh islam.. sekurang-kurangnya kena laa standby untuk hari mati... dah laa kita tak tau bila kita K.O.....

itulahh... saya pon tak maksudkan yang macam saudara maksudkan.... anyway... tu laa masalahnya orang kita yang beragama islam.. kadang2.. malas nak belajar mengaji dan sebagainya... tak malu apa orang dewasa belajar mengaji... kita nihh islam.. sekurang-kurangnya kena laa standby untuk hari mati... dah laa kita tak tau bila kita K.O.....

walaupun kata2 edy nampak pedas, tp ada yg aku setuju..mmg kite sendiri yg ptt bc n amalkan..perawat2 tuh hanya pengantara saja..yg penyembuhnya Allah...kadang2 kita sakit, kita pun tak tau nak buat mcm mana..so kita gi juper org yg alim means org yg lagi tau la...kalo sakit yg masih larat bc ayat Ruqyah ke haper..better la kita ucapkan dr kite dgr jek..kalo kite pi berubat kite yakin org tu yg sembuhkan..itu dah lain tuh...

nak mintak tolong sket, ade membe aku ni, ayah dia sakit, ade darah beku kat otak...
ade x alamat tmpt berubat Darussyifa' dekat area2 KL/Selangor?? aku  nak rekemen kat dia. kesian aku tgk dia nanges tiap kali tgk ayah dia.