CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kebayan

Mampukah kita pakai LOUIS VUITTON (LV)?

mampu tp lbh suka pakai coach...

Salam.

Auntie ada masuk kedai LV beberapa kali tapi tak pernah beli. Entah kenapa, padahal en hubby bagi green light and dia yg akan bayar. Mungkin belum terbuka hati atau pun lebih tertarik pada brand handbag yg lain kot.

Kwn2x auntie pun kdg2x heran dan tanya kenapa auntie tak ada 1 pun hbag LV walaupun auntie ni peminat beli handbag (ni penyakit keturunan - menurun drp bondaku).

Tak minat ... dan suka yang murah jer. Yang penting fulus dlm henbeg bukan harga henbeg... huhu....

Reply 25# baby_pingu

i think it all personal preference.....mampu tak mapu tepuk dada tanya selera...tapi rasanya klu nak beli baik beli kat france/oversea, much cheaper...klu beli di malaysia ni mmg rasa tak mampu...

Reply  baby_pingu

i think it all personal preference.....mampu tak mapu tepuk dada tanya s ...
mistyQue Post at 10-7-2011 03:08

pernah dapat present from someone yang balik dari france ..malangnye, den ni tak reti nak appreciate ..
macam tak matching je, bawak beg tu, + bawak beg sandang laptop ..
bila orang tegur, baru le bawak cam 'gurlie2' sikit ..
sudahnye passing beg tu kat adik .. sonok gile dia ..
tapi, tetap suka masuk butik LV, walau pesen dia, dulu, kini dan selama nye, lebih kurang sama ..
target nak cekup satu, yang ala2 casual, tapi, tatau lah bila ..
bila gi france kot !!!

ley je beli..tp cube pk duit yg riban2 tu baik aku beli menda lain.bju2 tuk anak buah aku ke..byr zakat ke org miskin ke..rm200 tu kire mahal da bg aku n cukup le kot..kite dok pakai beg ribu2 but still ade gak org2 yg xmkn keliling kite camne?xrase ke tanggungjawap kite kat sedara muslim kite tu...huuuu..

Rate

1

Follow Us
sudahnye passing beg tu kat adik .. sonok gile dia ..

beruntung adik uols...

aku vote no.3.....tgh gegeh mengumpul duit!

pkai yg t'mmpu jew suda..LV xmnat pn..

Aku jenis yg simple. ikut kemampuan dan of coz xmampooooo utk brand2 yg cam gituh kan. walhal klu pegi petaling street, Gerbang malam dan seangkatan dgnye mmg la mampoooo. tp depend pada kehendak masing2 la kan.

cam org dok ckp LV bagai..aku xkesah pun sbb aku rase xperlu membazir utk sumer bende yg  kita akan cepat tukar ganti. aku lebey selesa pakai cam bonia, sembonia, dll yg aku mampu beli ....tp masa sales byknyer.

apa pun terpulang pada pendapt masing2,  kata org utk hadiahkan bende2 mahal pada diri sendiri setelah penat carik duit , adalah satu kejayaan.

Rate

1

Me tidak ler segigih mana utk kumpul duit semata2 nk beli henbeg LV. Baik me kumpul duit nk beli rumah lg best. Rs cam membazir je beli henbeg sampai harga riban2, itu baru henbeg dh riban2, belom kasut, baju, tudung, bra, spender.. of course semua nya nk ade jenama gak, baru ade kelas pakai bersama beg LV. Nk kene tunggu jd billionaire le kot. Tp kalo korang2 ni dh kaye, jgn le asik igt nk beli beg LV jer. Igt juge yer pd mereka yg memerlukan.. Ingatan utk diri sendiri juger

Rate

1

Post Last Edit by kru_mania at 10-8-2011 18:17

nak share beg2 iols...

iols mmg minat lv...gegeh simpan duit untuk memiliki beg idaman...

Rate

1

Authentic Pre - Owned LV Bags, visit :

mridzryani.blogspot.com

ada satu hari tu..pi london, ada urusan skit. Ni gambar outlet LV kt London tu..

Outlet LV tu setentang dgn kete mercs tu..

ni outlet dia..

Ada masuk dlm outlet LV yg very the hebat tu..tapi tak beli apa2 pun..hehehehehe..tengok2 je..

last-last saya beli kt bicester je, murah skit (ala JPO kt tempat kita)..beli brand Kipling, charlotte reid dan Michael Kors (MK) jee..murah..

kekadang tak paham dgn orang pompuan ni, harga handbag lagi maheii dr jumlah duit yg ada dlm handbag tu..hehehe...gamaknya kalau kena ragut, mesti menangis..bukan sebab duit dlm handbag tu, tapi sebab 'handbag' tu sendiri..huhuhuhu..

wife saya kata, "aiiiii..kasar nampaknya bergurau tu..hehehehe.."..tapi betul apa..handbag je dah beribu riban..hehehe.. Last edited by haji_one on 18-12-2012 02:53 PM

Tak minat LV..sebab tak suka pakai beg2 monogram ni. Pkai beg yg nampak brand ni mcm nak tunjuk yg kita mampu beli beg mahal ke?

Ddulu pernah baca kat forum omputih ni..ada org bukak thread tanya knapa orang asia ni obses dengan designer brands? Pikir2 balik betul kot. Kawan2 i berlumba2 kumpul handbag mahal ni. Katanya kepuasan diri penat2 keje. Tapi apesal handbag? Kalo kata nak utk nak bergaya baik la beli baju byk2. Tapi ye la, hodoh kot kalo pkai baju monogram lv, gucci, etc. Tak sama mcm kalo pkai handbag monogram.
So tu x ke bermakna beli beg lv tu utk tujuan menunjuk status kemampuan?

Btw i minat beg BV, sebab leather. beg2 LV yg bersepah org pkai tu painted canvas aje. tapi x dapek la nak beli BV..sebab beg2 BV pkai pigskin lining.

plja2117 posted on 18-12-2012 01:50 PM
Tak minat LV..sebab tak suka pakai beg2 monogram ni. Pkai beg yg nampak brand ni mcm nak tunjuk yg k ...

kepuasan orang tidak sama,
kepuasan me travel, me bangga gila me dah travel lebih 20 negara
which me tau duit yang dibelanjakan untuk travel tu mampu
buat me ada banyak beg LV kalau me nak, tapi kepuasan me travel, bukan beg..
so me rasa camtulah kenapa ada orang keja dan beg itu kepuasan dorang..

my sil omputih banyak beg lv ni, even my mendiang mil..
tapi betul fenomena cam selalu orang pegang beg lv ni tidaklah
over sangat kat sini...

haji_one posted on 16-12-2012 11:55 PM
ada satu hari tu..pi london, ada urusan skit. Ni gambar outlet LV kt London tu..

Outlet LV tu set ...

me tak faham kenapa orang nak ambil gambar kedai LV masa travel

faraway1 posted on 20-12-2012 01:29 AM
me tak faham kenapa orang nak ambil gambar kedai LV masa travel

hehehehe..masa pi london tu banyak lagi gambar, time tu tgh try new camera..kebetulan LV outlet ada, saya try la amik gambar outlet LV sebagai subject..ala testing la..then, ada topic bab LV, so dah ada gambar, saya share..so, every act has a reason, it just whether you know it or not..

Hmmm..tapi to be honest, saya tak suka kalau wife saya memiliki benda2 mcm ni, yg terlalu mahal melebihi kebiasaan, saya selalu pesan kt wife, u boleh beli handbag sampai RM20k, tapi adakah you pernah sedeqah/derma sampai Rm20k in one shot? saya takut disebabkan handbag yg kita beli sampai berpuluh ribu ni akan memberatkan 'jawapan' kita kat kubur nanti..sebab kita risau dlm RM20k bagi handbag LV ni, ada hak-hak orang lain dlm tu yg kita tak perasan..

Bukan apa, dlm kita dok bergaya dgn beg yg beribu riban ni, masih ada orang sekeliling kita yang makan pakai pun sekadar cukup, biarpun rezeki masing2, orang muslim bertanggungjawab terhadap saudara semuslimnya..itu adalah fakta dan tidak boleh dinafikan dengan apa hujah sekalipun.. hakikatnya diakhirat nanti semuanya dipersoalkan, beg2 mahai kita tu pun akan jadi salah satu persoalan yg membuatkan kita sukar nak jawab jugak nanti..alasan untuk kepuasan diri takkan jadi penyelamat kita kt akhirat nanti..

So, wife saya tak pernah lagi la beli LV (kalau pi pun masuk ke dalam outlet je..cuci mata..) n selebihnya beli kt kedai2 biasa dan dengan harga yang biasa..

Sorry kalau terasa, tapi ni pendapat peribadi saya.. Last edited by haji_one on 20-12-2012 07:40 AM

haji_one posted on 19-12-2012 05:30 PM
hehehehe..masa pi london tu banyak lagi gambar, time tu tgh try new camera..kebetulan LV outlet ad ...

nak terasa benda, ambil gambar butik lv pun me malas, inikan nak masuk
butik lv masa travel... me suka beli emas masa travel