CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kebayan

Mampukah kita pakai LOUIS VUITTON (LV)?

faraway1 posted on 20-12-2012 08:09 AM
nak terasa benda, ambil gambar butik lv pun me malas, inikan nak masuk
butik lv masa travel... me ...

hehehe...at least beli emas ada jugak profit jangka panjang kalau pandai tengok rate buy n sell ni..hehehe..dan juga asalkan kita tak lupa bayar zakat utk timbangan emas yg layak kita keluarkan zakat..insyaAllah, berkat...

p/s - bab terasa tu adalah dikhususkan utk pemilik dan pengumpul LV, hermes, prada dll handbag yg over mahal ni..hehehe.. Last edited by haji_one on 20-12-2012 08:42 AM

haji_one posted on 20-12-2012 07:30 AM
hehehehe..masa pi london tu banyak lagi gambar, time tu tgh try new camera..kebetulan LV outlet ad ...

Bernas pendapat encik....saya suka orang boleh fikir camni
Orang malaysia sgt materialistik dan individualistik....macam pucuk enau, asalkan diri sendiri senang...
Limited people around me yg galas beg mahal nie, sangat kedekut tahi hidung masin, perasan kaya, psiko ...
itu yg buat saya terfikir, hbeg LV mudah betul membuahkan fitnah dan buruk sangka sesama manusia
yang melihat sangka kawan tu kaya sebab tu galas hbeg ribu2, sekali dua kali keluar...parking rm5 pun berkira
yang galas hbeg nie pulak perasan dia mampu, walaupun keluar dari kereta kancil....marah plak kalo org kata immi
yang miskin plak, buta brand pun galas hbeg nie...dah kita rasa, cam tak kena...yg beli original, ikat perut nak beli sebijik pun rasa sakit hati...

what kind of life are we leading to...
pengalaman saya travel, dua negara saja yg taksub dgn LV which is Hong Kong dan SIngapore
nisbah 2 dalam 3, orang galas hbeg nie on the street .regardless of size dan patern....
pernah ke new zealand, 2 minggu kat sana ada sorang acik sesat bawa hbeg nie kat wanaka lake...and she is singaporean, asian people!
..
my jiran, she just went back to Uk for christmas holiday...once told me, asian people are very materialistic
they love to show off who they are thru material stuffs like watch, hbeg, car and their house....dah dua kali dia duk sini
last time masa 90s, and the culture became worst day by day...and yet, malaysian especially malays  muslim always think
westerners yang bagi pengaruh tidak baik pada orang sini, padahal....we are westerners never bother what we carry, what we wear...
saya dengar pun tak terkata apa-apa, sebab ramai antara kita dah sampai london, paris....what she said is true, we are so perasan angel....

pada peminat hbeg atau aksesori, belilah hbeg mahal yg lain brand....kalo btul mampu, beli brand lain, u dont need LV to recognise ur wealth
u dun need LV untuk jadi duta telling others that i can afford this brand, i can afford lavish life style...padahal, huhuhu.....isi tempat kosong
saya yang melihat org galas hbeg nie pun selalu buruk sangka, yang bawa pun selalu riak macam org lain tak mampu cam dia....
yang buta brand pun kesian, kena pelekeh dek kita yg mampu dan ada even mampu yang tak suka....maklumlah naik komuter bawa LV

sori tak minat barang2 cenggitu..cam org2 tua punya warna n design jek..

soalan topik mampukah pakai LV
aku jawab aku tak mampu kalu mampu aku beli

tak minat LV..even org nak kasi free...
tak kenan bebeno
kalau tod's ok!

aku beli immi jek....buhsan buhsan leh tuko....tapi org cakap aku pakai ori hik hik hik...sebab biasa kau pakai braun buffel pahtu biasa aku pakai barang ori jadinya bila aku pakai immi pun org kata ori...tapi aku beli immi yang bag lv yang range price dier 3k jer lar...tue yang deme kata aku pakai ori...kalu beli immi hok rege puluh ribu konpem org kata aku pakai immi har har har....trik trik trik

Follow Us
baby_pingu posted on 17-6-2009 11:42 AM
sebab apa org minat sgt LV neh?
sbb design? or sbb brand?

brand tue pastu wat kita pening monogram ler coppola ler

haji_one posted on 17-12-2012 01:57 PM
last-last saya beli kt bicester je, murah skit (ala JPO kt tempat kita)..beli brand Kipling, charlot ...

tue reward tuh kalu duit banyak dalam wallet kena beli gak wallet lain sebab tak muat...kalu bio banyak duit dalam bank...kang bank wat rolling...kalu berkebuk ngat duit kang...esok mati tak sempat nak menikmati indahnya kehidupan...insurans kan dah ader cukuplah tinggal ratus ribu wat somi banjer ker kawen baru ker....insurans anak pun dah ratus ribu pahtu kita apa lagi banjer arrr duit kita keje lagi satu sian wehhhh kat designer kalu kita tak beli

tapi satu jek jangan luper bayo zakat ngan sedekah....org mintak bagi jek sedekah betul ker tak betul tue atas dier janji kita sedekah jangan persoalkan betul ker salurannya...janji niat kita

plja2117 posted on 19-12-2012 03:50 AM
Tak minat LV..sebab tak suka pakai beg2 monogram ni. Pkai beg yg nampak brand ni mcm nak tunjuk yg k ...

baju susah sikit badan naik karang kenmain gigih nak memuatkan diri balik kat baju tue pastu baju kan cepat lusuh....alasan nak beli bag

faraway1 posted on 20-12-2012 08:09 AM
nak terasa benda, ambil gambar butik lv pun me malas, inikan nak masuk
butik lv masa travel... me ...

far..u beli emas dlm bentuk apa?
coin/jeweleries/bar

kat india mesti cantik2 design barng kemas dia kan?
mengelip2 tengok dlm citer tamil dan hindi

belum sampai seru utk kelek bag LV
tak berapa berkenan dgn designnya...

aku gilakan bag coach..designnya begitu mengancam jiwa

setiap kali nak dpt bonus, ada gak berkira2 nak beli bag ribu riban ni
tapi bila sampai masa..mesti aku gi beli emas

my personal opinion....

LV nyer design mmg mcm kureng sikit tapi ada jugak yg menarik.  Cuma harganya selalunya tak masuk akal.   Cheaper to get LV bags from overseas.

LV tak pernah sale so jgn risau bila kita beli ari ni, bulan depan harga jadi murah atau sale ke apa ke.....tak mcm beg coach (contoh jer ni)...hari ni beli ntah2 2, 3 bulan kemudian rega sales/murah lak.  Beg LV makin naik lagi harga ada lah.....

Atas masing2 ler....nak beli ke tak.  Even kalau mampu pun, tak semua sanggup beli LV.  

For those yg dah biasa pakai beg LV, mmg boleh bezakan yg ori n imitation Last edited by belita on 20-12-2012 06:06 PM

alisya05 posted on 19-12-2012 10:24 PM
far..u beli emas dlm bentuk apa?
coin/jeweleries/bar

me baru berkecimpungan beli barang kemas ni..
baru tahun ni,
so kat turkey me beli buah rantai lambang evil eye berkerawang...
kat rusia me beli buah rantai faberge egg

dedua benda ni cam trademark negara tu, so cam kenangan gitu..

kat india me tak pernah beli lagi, tak berani sebab
dari pengalaman me dua kali kat sana, susah nak cari orang jujur

yang aku dpt tahu dan tertengok kat channel Life Inspired (Li) kat astro tu, si Marc Jacobs tu designer utk Louis Vuitton jugak, selain dari design jenama dia sendiri....selekeh jer orangnya...camne la brg2 diorang ni jadik mahal ya amat?? macam chanel jugak, aku tengok makcik2 tua jer yg menjahit baju2 haute couture kat situ, tapi kesiannn...pagi petang siang malam keje nak menyiapkan baju2 kalau ada fashion show....
hehehe....sorry lari tajuk!!

mampu mimpi jahhhhhhhh

my-alja posted on 20-12-2012 08:58 AM
Bernas pendapat encik....saya suka orang boleh fikir camni
Orang malaysia sgt materialistik dan i ...

Betul2..sangat setuju dgn pendapat kata org msia/spore/hk sangat materialistik. Kengkadang pelik tgk kaya betul orang2 msia ni sebenanya..mampu bayar mahal2 utk handbag. Kalo jenis org yg slalu gi functions (cth mak datin ke, ceo ke..tu lain cite..ada la jugak gi function2 kat tpt glamer). Tapi ada kengkawan yg keje exekutif, kerani..kumpul byk2 handbag mahal. Kot nak bergaya gi kenduri kawin kot? Tapi takat kenduri dekat dewan badminton, atau kat kampung..mcm out of place lak bergaya ngan beg memahal ni.

Lagi satu, x leceh ke tiap ari nak tuka2 handbag? Ye la..kita lam handbag ada mcm2 benda. Amik masa tu nak transfer kluar barang2 dari satu beg ke beg yg lagi satu.

Kalau aku beli LV ribu2 dan balance dlm bank aku pun ribu2 gak bole laa..tp klu beli LV ribu2 tp balance ratus2 or worse puluh2 baik takyah. aku prefer beli emas

nak kata mampu tak juga tapi kira boleh lah beli..tapi bagi saya untuk kepuasan diri sendiri saya lebih suka belanjakan untuk pergi melancung sebab bagi saya itulah kepuasan yang saya tak ralat nak habiskan duit.

setakat ni iols ada 3buah lV..cukuplah kot untuk kepuasan sendiri