CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kebayan

Mampukah kita pakai LOUIS VUITTON (LV)?

I ols ade satu..hubby i ols belikan for birthday i ols tahun ni. I ols punye adalah Trevi PM Damier RM6600. I ols mmg minat LV. pada pendapat i ols handbag adalah sgt penting utk wanita. Bile bawak hbag yg berjenama dan mahal i ols rase macam konfiden sgt

tak minat LV atau mana2 handbag yg overpriced nih... in the bottom line, sama jek.. sebuah beg. drpd ngabihkan duit beli beg.. rasanyer elok lagi beli beg yg harga biasa2 tapi berkualiti... pastu duit buh dlm ASB.. ataupun kasi kat mak ke.. adik bradik ke.. ataupun dermakan pada org yg kurang berkemampuan.

yg imitation.. buatpe? cepat rosak dan nampak sangat mcm desperado. I'm satisfied with carlo rino atau BUM... ada variety of style dan kualiti ok... boleh la tahan 2-3 tahun. lpstu sure nak carik beg baru dah sbb da boring. kalau bli yg harga riban2... mcmler tak boring.. btul tak?

kakiah12 posted on 25-12-2012 08:50 PM
I ols ade satu..hubby i ols belikan for birthday i ols tahun ni. I ols punye adalah Trevi PM Damier  ...

me pakai beg kain pun me berkonpident tinggi,
sebab me tau dalam beg tu ada debit card buat me mampu
beli lv cash tanpa hutang mahupun menabung duit

dh ada satu lv speedy...cukupla kot utk brand lv..moh cr brand len lak...tp lv speedy empreinte sgt mengoda

faraway1 posted on 26-12-2012 10:06 PM
me pakai beg kain pun me berkonpident tinggi,
sebab me tau dalam beg tu ada debit card buat me ma ...

I ols pon sama..hubby beli LV tu pon sbb cash lebihan ade. kalau tak..mmg tak la kan. Yela, saving dah ade, rumah dah ade, kat parents pon bg, derma pon bagi, mertua pon bagi, so ade duit lebih y not kalo hubby nk bagi as an appreciation for being a good wife and a lovely mother

Ai vote for number 6..
Design lv skrg tak menarik..tak berbaloi2 beli...lagipun banyak sangat chinamade lv...
Dah beralih ke brand yg lain

Follow Us
my-alja posted on 20-12-2012 08:58 AM
Bernas pendapat encik....saya suka orang boleh fikir camni
Orang malaysia sgt materialistik dan i ...
pada peminat hbeg atau aksesori, belilah hbeg mahal yg lain brand....kalo btul mampu, beli brand lain, u dont need LV to recognise ur wealth
u dun need LV untuk jadi duta telling others that i can afford this brand, i can afford lavish life style...padahal, huhuhu.....isi tempat kosong
Hahaha lawak la yg ni

kenapa pulak u cakap gini..so kalau brand gucci pucci atau brand yg lelain takpe, asal bukan lv? ...why Lv deknon? Kalau tak mampu jangan beli apa brand pun...bukan stakat jangan beli lv....gucci pucci prada pun tak patuuuut
kalau dia dah mampu dan minat berhenbeg2, beli je lah...kita mana tau dia dah sedekah ke tak...beli lv 8000 sedekah for charity 10000, who know....hakikatnya tak semua orang beli untuk bermegah2 semata2.... Siapalah kita to pass judgement onto others
then again.......semenjak dua menjak ni, i lihat gak la ramai sisters kita ni dah terikut demam org singapore ,hk, japs.... Demam branded...
Bahya nie!

hmm.. tak mampu nak beli.. lagi satu ianya bukan keperluan bagi aku.. nak beli handang harga puluh2 pun aku pk 2 3 kali ini kan pula beribu.. ( gaji mak kecik je)

aku gi keje tak bawak handbag pun.. bawak hp je.. hp tu ada cover.. so duit satu hari aku bawa 10 hinggit je.. so selit je kat cover hp.. begitu juga ic ngan kad bank.. itu sahaja..

kawan2 opis semua pelik kenapa aku tak suka bawak hand bag..hohoho.. dan aku pun tak tau kenapa aku tak suka handbag...

aku x berapa gemar enbeg. ada la seketul dua yg branded. lv, gucci, cochi tu x der beli. aku rasa sbb aku buta fesyen. Aku bukan jenis amek pot sgt pung psl branded2 item ni. Kalau nak beli jer la x kira apa brand. Dulu aku pun berbulu dgn org yg suka abehkan duit riban2, puluh2 riban beli enbeg. skali ada kawan aku beli enbeg mahal, dia humble dan baik sgt, buat aku terpk, apsal aku nak semakkan hati duk nyampah kat org yg suka beli enbeg memahal, sedangkan depe x minta duit aku pung. aku pun ada gak merepek beli bende mahal, x der pun yg kekecoh persoal itu inih. ce kalo laki aku bg enbeg rege 40k tu mau aku buat geng yg bernama "gengenbegmahal".

bila sentuh psl beli enbeg mahal tp x bersedekah sebanyak amaun beli enbeg tu, maka aku terpk. mcm mana dgn beli kete, tiket flight dan mcm2 kehendak napesu kita yg lain. Ada yg beli kete cash dgn rege ratus2 riban, hadakah depe bersedekahh ratus2 riban jugaaa???? Pd aku ya mungkin. Kemampuan seseorg tu luar kawalan kita. Lg satu, sedekah ni x patut di war-warkan. dendiam sudah. Umpama tgn kanan hulur sedekah tgn kiri x tau berapa nilai sedekah tu. tu la sedekah. Sedekah ni setau aku, biar sikit janji berterusan *istiqomah* kata Islam. Kalau bg gedebuk byk tp skali jer bg. ala2 sedekah tuk setaun gtuh, sama jer dgn org yg sedekah 10hengget sehari selama 365hari. Yg kita cari pahala, keikhlasan, sbb tu Allah x pernah suruh kita yg pelik2 bab2 sedekah ni. Ikhlas dan berterusan tu yg di cari. Berapa jumlah DIA x tetapkan pung.

gigih mak bertazkirah pepagi jemahat nih. Ni la pandangan aku setelah membaca komen2 di sini. Tiap manusia ni ada napesu kebendaan yg nak di puas hatikan. Ada yg gila duit kepuk2, ada yg suka beli enbeg memahal, ada yg suka g holiday, ada yg suka beli kete. ni semua napesu. jd x der beza pung. Janji kita tau apa yg kita buat x menyimpang dr landasan agama.

ira79 posted on 26-12-2012 04:07 PM
tak minat LV atau mana2 handbag yg overpriced nih... in the bottom line, sama jek.. sebuah beg. drpd ...

setuju, sayapun suka beli beg yg jenama malaysiaje tp berkualiti, kulit..supaya tahan lebih lama..antaranya Sembonia, Carlo Rino, Sach..pilih yg dibuat drpda genuine leather pastu beli time sale, jimat duit, boleh pakai lama..design pun cantik!! itu yg penting..tp berkenan jugak dgn Coach tu..lgpun rege tal mahal sgt dah skangni..kalu pandai pilih seller & offer masatu. Bonia plak, dah mahal sgt nk dekat Coach.. just my personal opinion

kakiah12 posted on 27-12-2012 12:00 PM
I ols pon sama..hubby beli LV tu pon sbb cash lebihan ade. kalau tak..mmg tak la kan. Yela, saving ...

syukur sgtkan..bertuah

sya dulu terkena demam brand ni.. bile masuk butik LV je, husband akan kate, ni design orang tua, buat ape la awak nak pakai sangat.. pastu mmg tak dapat la.. haha.. pastu sya balik kampung hubby, tgk makcik die pakai LV.. hmm.. pastu fikir, ni kalo ak beli LV ni, standard ak macam makcik hubby je la.. tak muda remaja gitu.. jadi, sya pun berbalik kepada beg2 trendy sesuai dgn umur sendiri.. skarang sya tengah aim Carlo Rino.. tp handbag Guess yg skarang ni tak hancur2 lagi.. huwaaaa.. sya plak jenis mmg tak collect handbag, senang pakai satu sampai hancur, pastu beli lain, berkualiti, boleh pakai lama, value for money.. kalo beli LV agaknye sepuluh tahun tak tukar handbag kot.. haha.. same la pasal malas nk alih2 barang dlm handbag g kat bag lagi satu.. takde keje den.. senang bile nk kuar capai je, dlm tu semua dh ada..

Aku ada 3 handbag LV...  Siam mali punyer....

Aku bukan gila handbag. Paling mahal aku pernah beli ialah Bonia dan Kipling, guna sampai bertahun2 pun elok lagi.  Baru2 ni aku tengok balik handbag aku, baru aku teringat, last aku beli Bonia tu 10 tahun lepas! Depatmen aku dulu ada pompuan2 yg pelik tengok aku tak suka beli handbag.  Bayangkan, kerani departmen aku rela ikat perut, berhutang bagai semata2 nak beli handbag mahal2.  Last2, anak sakit, merayu nak pinjam duit, tak ke hangin aku dibuatnya. aku bukan jenis yg suka berabis utk seketul bag yg rega ribu2.  Aku rasa LV tu mcm mampu dimiliki oleh any Ah Soh atau Aunty (yg tak ori la). Laki aku pun tau aku tak suka hadiah handbag atau bunga (sb bunga tak boleh makan!)

Baik aku simpan duit banyak2, beli rumah, beli emas.  

Majority of women loves to shop and collect handbags....but can youi afford LV or other branded brands? Of course....as long as you have fulfill your monthly basic needs expenses.....rental@bank loans,credit card, utilities, insurances...etc...if you still have excess cash....then go for it......!

MsAzr posted on 27-12-2012 05:28 PM
Hahaha lawak la yg ni

kenapa pulak u cakap gini..so kalau brand gucci pucci atau brand yg lelai ...

Thanks for asking...saya punya posting dlm konteks "being malaysian"
Nak tahu dgn jelas konotation tu, kena duk luar malaysia dan faham budaya luar dan masuk balik dlm m'sia
mungkin u akan lebih faham...

being malaysian, kalo u drive kete saab, alfa, audi....u tak sekaya org yang bawa BMW atau merc..this is merely perception
being malaysian, kalo u kaki travel tapi bawa hbeg mengkuang...u tak sekaya org bawa LV...and this is also a perception
TAPI bila kita bawa BMW, yang zaman purba atau LV fake....u masih kelihatan kaya...ini pun persepsi...

so my case being surrounded by people yg baru nak kaya...hbeh LV nie sebagai tanda aras, dia mampu...
and it is supported by their comments as well, "buat apa beli hbeh hermes ...bukan org tahu pun ia mahal, lainlah kalo LV
selalu dengar org lelaki komen, kawan dia bawa kereta brabus...apalah beli kete tu, napa tak beli bmw?...
kesian sebab dia cuma kenal BMW...

so 'being malaysian', hbeg LV nie bawa perceptions...sekali lagi, i sebut being malaysian and singaporean
sebab brand nie sgt obvious dgn color dan design nyer...so my wondering is, kalo mampu pun kenapa org kena tahu?
and again 'being malaysian', kena tunjuk kita mampu barulah org pandang tinggi kat kita...
selagi self-esteem rakyat m'sia ada kat bmw, LV, atau semua brand-brand ikon org2 kaya kat negara nie,
..selagi tu lah org berusaha nak dia dipandang tinggi dan dihormati...
ini semua basic psikologikal needs tapi sistem sekolah dlm negara m'sia didik rakyat dengan cara begini....
byk artikel psikologi dlm isu barang2 branded, dan sebagai rakyat m'sia yang tak suka duk m'sia
saya dapat lihat budaya ini sgt berleluasa....

sebab tu maksud saya kata, kalo betul mampu beli bottega...and yet nobody knows, ini petunjuk org high self-esteem
dan saya pun berkawan dgn orang2 camni....saya suka sebab mereka humble, sangat humble...

p/s: for those who wants to read more...http://blogs.scientificamerican. ... ey-buy-self-esteem/

Last edited by my-alja on 29-12-2012 02:04 PM

tak suka langsung design handbag LV... ada lar beli barang LV tp definitely never an LV handbag, takat wallet, luggage, beg laptop material LV ni bagus sbb tahan lasak + kalis air.... itu aje, design wise mmg KO.... but the material quality & workmanship mmg exceptional...

as for handbag, better beli handbag lain yang takde tulis brand kat luar... tp kita je yang tau design + quality dia cantik... cam chanel or hermes... as for everyday bags utk pergi keje & gym, tea mmg pakai longchamp le pliage, design simple, ringan, kalis air, kalo terasa nak gi shopping, hangkut je beg tu buat isi barang2.... sebijik beg tu pun rega 300 -600 jer, depend pd tempat mane u beli... kalo bli oversea dpt dalam 300 hengget, kalo beli kat butik klcc rega 600... huhuhuhuhuhuhu..

for me, mmg tak tengok price, it's practicality & to meet the purpose lah... takkan nak gi formal dinner bawak longchamp... kena laa bawak chanel or hermes... LV plak cam tak kena majlis sgt, kurang elegance...

my-alja posted on 29-12-2012 12:28 PM
Nak tahu dgn jelas konotatio ...

I agree with some of your points dear. There are some people "demam "dgn  penyakit "new money syndrome".
 Sebagai orang yg penah hidup di negara luar ni sebenarnya keadaan seperti ni biasa jugak. Mungkin di sini nampak lv dan bmw, mcm u cakap sebagai ukuran sosial. Di tempat lainpun ada jugak ukuran status sosialnya... If we put lv and bmw as a variety of social status, you will understand dear. U said ur neighbour, european i suppose, claimed this as a social illness for newly developed asian countries .. I can see why... Depa2 tu senang mendakwa sebegitu ganya kerana negara2 ni baru nak rasa.. But it doesnt make them even better.. Depa juga ade juga cuma datang dengan cara lain.. So if they think malaysian are sick they too are sick... If u live long enough in their country u can see their sickness too
Lagipun apa yang nak diterapkan kat sini, tak bolehla kita pukul rata, kata semua malaysian behave gini for the sake of being recognised of their wealth. I think it is too much of accusation dear.
 I have friends and relatives who owned these stuff and they have it due to their passion and interest... That is why i said it is unfair to generalise...Sometimes if we walk out from our circle then we started to see.. There's a lot of malaysian or asian out there who does not not give a damn about these. I understand your context very well but it's too broad my dear. 

my-alja posted on 29-12-2012 12:28 PM
Nak tahu dgn jelas konotatio ...

lama x kelihatan. windu nak gaduh2 manja balas posting dgn ko *mcm la aku salu online*
sihat kaaaa beb?

skang musim chanel. moh ler kita beli chanel
musim lv dah lepas

ku mampu pakai beg pastik jah