CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: noris75

tanda-tanda kolesterol tinggi

mencelah sikit....
tu sbbnyer ada company Islam iaitu HPA yg ckp jadikan makanan sebagai ubatmu dan ubat sebagai makanan mu supaya kita memakan apa yg baik utk bdn dan secara x langsung menjd ubat. jd kalau sesape yg tau dlm HPA juga ada ubat yg disinergikan utk merendahkan tahap kolestrol bkn takat menten yer spt ubt kimia. skrg ni kita kena kembali pd ubat2 yg bersifat alami iaitu dr tumbuh2an yg sesuai dijadikan ubat sbb itu yg ALLAH S.W.T beritahu. Produk HPA ni ada bermacam2 jenis dan klu nk tau bleh tgk sini. www.duniaherbahpa.com dan klu nk tau lebih lanjut lg PM direct kat sy mana tau ubat2 ni INSYA'ALLAH dapat membantu.

oo...ade bijik2 putih kt mata tu...tanda kolestrol ek?
maknanya...aku ni ade kolestrol lah..

tapi hubby den takde pun bijik2 putih tu...tpi kolestrol dia agak tinggi gak.

Minuman Serat Campuran ISO.5 - Membantu anda mencapao pengambilan serat makanan yang disyorkan

Lebih lama sisa makanan kekal di dalam usus, maka lebih cenderuglah berlakunya 'pentoksikanauto'. Terdapat ukti yang menujukkan bahawa toksin di dalam tubuh kita menjadi penyumbang utama peningkatan keadaan yang merosot, penyakit dan proses penuaan Oleh sebab itu, cara yang baik untuk menggalakkan kehatan ialah mengekalkan pengawalaturan usus melalui pengambilan serat makanan yang secukupnya setiap hari.

Mmandangkan ramai orang sukar memastikan pengambilan serat yang mencukupi melalui diet setiap hari, maka para pengguna hari ini bleh mengambil MINUMAN SERAT CAMPURAN ISO.5 dalam sachet mudah. Ia adalah campuan imbangan teliti serat makanan, probiotil dan enzim berkualti tinggi yang boleh mencuci dan memebri zat secara lembut kepada saluran gastrousus, membantu menyingkirkan toksin dan bahan buangan daripada sistem tubuh, serta mengekalkan tahap tenaga tubuh anda. Kandungan serat tingginya boleh jua membantu mencapai matlamat pengurusan berat badan dengan memberikan perasaan 'penuh' atau kepuasan.

Setiap hidangan 15 g memberikan anda:
- lebih daripada 6 g serat makanan, iaitu bersamaan 300 g sayur-sayuran
- lebih drpd 6 billion kultur probiotik, bersamaan pengambilan 6 hidangan produk sus kultur di pasaran
- lebih drpd 0.1 g enzim tumbuh-tumbuhan hidup bersamaa pengambilan 3 atau 4 potong betil atau nanas.

RIngkasan kebaikan ISO.5

- Menggalakkan kesihatan usus yang lebih baik
- Melancarkan sistem pencernaan
- Membantu merendahkan kolesterol tidak baik dan mengurangkan risiko tekanan darah tinggi
- Membantu mencegah pembentukan karsinogen, asid hempedu dan sebatian toksik lain
- Membantu menggalakkan sistem imun
- Membantu meningkatkan kawaan glisemik dan mengawalaturkan gula darah
- Menggalakkan sintesis vitamin
- Memberikan kawalanberat badan yang lebih baik

so far aku check darah ari tuh buah pinggang ok...darah tinggi takde, diabetes takde gak...Alhamdulillah.....

44# cikguranggi

aku agak kurang sket pasal pengetahuan medical check up nie..
mcm mana nak buat medical check up utk buat pinggang?
dekat klinik boleh ker?range harga brapa eik skali buat?

45# aina_shaira

boleh check melalui darah pun.......nanti keluar result bagi KIDNEY FUNCTION TESTS...dia uji berapa julat urea, creatinine, calcium, phosphate, uric acid, sodium, potassium dan chloride.......buah pinggang yg bermasalah akan keluarkan benda2 nih melebihi julat yg ditetapkan...........aku tak tahu berapa kosnya..sbb ari tuh aku buat kena RM110 utk test kidney, liver, lipid, hepatitis, haematology (blood test), diabetes screen, thyroid, serology dan urine test...........tempat lain boleh dapat under rm100 aku rasa.........sbb aku duk Sabah mahal sket......

Follow Us
46# cikguranggi

ko buat kat hospital ke klinik?klu macam klinik2 biasa nie untuk check demam nie,leh ker?

47# aina_shaira

kat klinik swasta jek......nak lg murah terus ko check kat makmal darah yg private mcm Pathlab atau BP.....kat semenanjung berlambak.....

kalau goverment seminggu lebih baru dapat tahu...itupun kalau doktor yg suggest atau ko sakit tang mana kat badan...kalau tak sakit tetiba nak buat rasanya tak dilayan.......

Alhamdulillah...result darah aku dah kuar tadi. Mula takut gak nak ambik..ialah takut tak leh terima kenyataan kot ada sakit kronik.
So far alhamdulillah..cuma bp aku kadang naik..dan kolesterol tinggi sikit..tp mild.
Doc suruh control sendiri dulu..n kurangkan berat.
Aku dah obes. Doc bg aku duramin..tp tak leh makan ari-ari. Kena makan alternate...coz bp aku selalu naik.

macam ader sintom nih...oh...kolestrol terlebey suda..nak control camana yer side efek utk long term caman yer..takut palk
tiniqdip Post at 18-6-2009 12:15

bkn sume org ada tanda2 yg sama
baik check ngan doktor
klu blm tahap nak kena mkn ubat, jaga je pemakanan
mencegah lebih baik dari mengubati

aku pon kolestrol tinggi jugak..
around 6.5 mase tuh.. hati pon dah problem mase tuh...doc bagi aku makan statin.. tapi chemical nih tak bagus utk long term..
aku lak jenis yg susah nak berpantang.. pagi nasik lemak.. or roti canai telor satuk.. dah mmg wajib.. ini aje makanan kat opis aku jual...
the best sebonarnya makan oat.. tapi aku tak lalu plak.. huhu..
at last ade forumer kat sini jual kat aku.. kopi lingzi.. shuang hor.. very good.. nak tengok kesannya.. kalu u all makan makanan yg berlemak.. waktu pagi or tengahari.. minum kopi nih.. besok pagi mase buang air besaq.. akan kuar minyak.. nak tambah lagik best.. aku makan ubat darik biolife.. namenya gungu.. herba dari india .. name botolnya.. liposenze.. kat farmasi ade banyak jual.. last aku cek.. dah turun 5 ke bawah.. opps.. gungu nih selain buang minyak dlm darah.. ianya dapat melembutkan arteri saluran darah yg tersumbat ngan minyak.. kalu nak.. pi carik kat farmasi.. yg kopi lingzi nih.. aku ade no. hp budak tuh.. sape nak pm aku..

dulu pon aku ade makan fish oil.. vitamin E... vitamin E bagus utk menembusi saluran yg tersumbat... muahaaaaa... cam doc plak aku.. betul ker tak.. entah..

ape yg paling penting.. tanye doktor..

kt bwh mata ade tumbuh biji2...
warna putih...tp x bermata...
kalo mkn ubat...biji2 tu bleh ilang...
sajerjer Post at 18-6-2009 11:50

awak bleh tak tepek pic? nak tau la mcm na....

Edited by Flower007 at 2-4-2015 01:36 PM
aku pon kolestrol tinggi jugak..
around 6.5 mase tuh.. hati pon dah problem mase tuh...doc bagi aku makan statin.. tapi chemical nih tak bagus utk long term..
aku lak jenis yg susah nak berpantang.. ...
ajis_kg Post at 25-6-2009 09:34

In shaa Allah

kalo mkn byk tp badan xnaik2 gak??? ni kire byk kolestrol ke??? naik pon 1kg je..mcm mane tu???

kalo mkn byk tp badan xnaik2 gak??? ni kire byk kolestrol ke??? naik pon 1kg je..mcm mane tu???
saga2717 Post at 21-8-2009 09:43

better awak g klinik or ospital cek ur kolestrol level....

BeeHaa posted on 18-6-2009 11:59 AM
mcm mak aku ngan atuk ada kolestrol tgi...kuar mcm bijik nk kata bijik bukan bijik..atas kelopak mat ...

sy ade mengalami gejala mcm tu skrng ni. ape pnyebab tumbuh ketulan daging kecil tu?

kne pg cek dkt farmasi ke?

Kolestrol mmg Dr akn suggest mkn serat2 n oat. Bole telan dgn xle telan je la..just nk share simpton kencing manis sbb sya ni ade kencg manis. Klu ade ni, cepat2 la check - confirm ade - cepat letih n mengantuk, haus yg amat, kerap kencing, mata rabun,kalu tinggi sgt bole rase cam nk pitam., loose weight. Supplement utk elak diabetic atau utk pengidap diabetic tp under control diet, bole try Alpha Lipoic Asid..ade jual kt pharmacy. Dulu org nasihat xnk dgr, sekrg barulah nk jaga...sob..sob..

cikguranggi posted on 21-6-2009 02:06 PM
Post Last Edit by cikguranggi at 21-6-2009 14:08

29# bisikanbayu

Assalamulaikum kekawan..

cara yg agak murah tapi berkesan yg telah saya amalkan....serbuk kayu manis, madu, teh hijau..campur dalam 2 sudu teh..air teh hijau dlm setengah cawan..rasa mcm jamu..mula tu rasa nak muntah tapi dah 2,3x ok...badan akan berpeluh..rasa panas sikit..tapi rasa ringan badan..yg pastinya bintil2 mcm tahi lalat kat leher berkurangan...amalkan seminggu sekali..

saya juga amalkan minum air rebusan daun parsley..rasa pahit2 sikit..mmglah tak sedap. tujuan mencuci buah pinggang...

selamat mencuba.

assalamualaikum semua

saya nye kolestrol level sangat tinggi... 8.1. Terkejut nye pasal terus google apa petua nak turun kan kolestrol.. jumpa pasal minyak zaiton. Terus amik everday.. sebelum makan.. in 3 months, turun! jadik 3.9...

tapi macam nak pitam la minum minyak tuh.. pasal tak cedapppp.... sila la try.. hehehe

-xana-