CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fuel_i

Pengalamanku di asrama politeknik

seram la pulak..

boleh x aku dgn confident nye cakap ni PKB?aku wat sijil kat sana dulu.dari cerita tuan umah ni, aku rasa betul lar.dulu aku dok blok J, yg bestnya aku dapat duk blok J atas sekali, bilik yg sama dr 1st sem sampai abis.aku pun ada citer yg pada aku seram la.terkena kat aku sendiri, masa last sem.baru balik L.I, zaman memula ber henpon..nak kumpul kekuatan nak citer..sebab kena kat aku 2 kali..uh..tetiba rindu kat PKB.tempat aku memula kenal nasi kerabu dan budu..layan blues jap.nanti aku citer.

kalu kat PKB ada kes pelajar bunuh diri gantung kat kipas..tp saya lupa blok mana bilik mana..dlu lama gak bilik tu ditutup x berpenghuni...
MaaG Post at 29-6-2009 00:11

politeknik ketereh...blok F 211 kan..

wah mana2 asrama or kolej ada saja bilik X huhuhuhu serammmm....kes tu ada masuk berita tak...kadang2 dengar2 ada kes yg tutup mcm tu jer

boleh x aku dgn confident nye cakap ni PKB?aku wat sijil kat sana dulu.dari cerita tuan umah ni, aku rasa betul lar.dulu aku dok blok J, yg bestnya aku dapat duk blok J atas sekali, bilik yg sama dr 1 ...
zaujahzauji Post at 8-10-2009 13:12

ala..
cepat la cite zaujahzauji..
x sbo nk taw

ex roomate aku dulu wat dip kat poli KB then sambung degree kat UKM

pergh dia cite dia kena kaco dek cik pon

kejar smpai masuk bilik

asal2 dia duk bergayut kat tepon.....pastu dia nak g toilet sbb nak gosok gigi

skali otw balik dia rase cam ade org folo.....lagi laju dia berlari dia rase makin pelan dan makin jauh nak smpai bilik

smpai2 bilik jek, ade benda terbang kat tingkap ngan mata merah......

tapi roomate aku ni jenis berani, dia leh wat dek n cakap, suh pegi.......

huhuhu.....kalo aku mesti dh pengsan dah

Follow Us
ala..
cepat la cite zaujahzauji..
x sbo nk taw
donut_1752 Post at 8-10-2009 19:01

aku pon same..xsabar...die saje je buat ayat cenggitu...buat kite tunggu cite die lah tu

datin ade gak cite masa stay kt kamsis poli...datin dlu kt poli blah utara yg baru jek lg...tp bkn pngalaman datin sndiri...ni cite dr pak guard kt poli tu..ada 1blik kt 1blok kt kamsis puteri tu diorg ttup...kiranya blik X la kn...pak guard cite blik tu klu sape2 duduk mmg xsng la..asyik kna ganggu jek.. mnurut cite pak guard kt c2, dlu ade sorg bdk pmpuan student kt c2 gak pregnant..tp dia ni bkn pregnant ank manusia tp tlg tmpangkan pregnant ank bnda tu..seram datin... org laen mmg xnmpk dia pregnant..yg nmpk cm bdk pmpuan ni, pak guard tu (dia mmg pndai ubat2 org), sorg kwn bdk pmpuan ni (dia ni yg jd bidan, sbb mak dia dlu bidan so, ilmu tu trun kt dia) n lg sorg ustz kt c2..kiranya diorg ber4 ni jek la yg nmpk..diorg ckp blik X ni tapaknya ats kubur lama..sbb tu org2 yg ada ilmu psl tu akn nmpk blik ni brwrna kning jek..balik psl bdk pregnant tu..pas dia lahirkan jek..baby tu diorg smpan kt blik X tu la..sbb tu la smpai skrg blik tu mmg brkunci..xsape yg brani dok..masa mula2 datin lapor diri kt poli tu ade la 4 org non-muslim dok kt c2..tp last2 diorg pn tkar blik..sbb asyik kna ganggu jek..warden kt c2 mmg xkasi bdk2 islam dok blik tu..byk lg cite ni....

Rate

1

Politeknik Peedee pun bleh tahan jugak..

politeknik kb dekak je ng umah jie....
tataw la begitu misteri.....
otw nk g cna mmg kna lalu ladang kelapa sawit kn??
tp rs nye poli KB dah membangun...
bangunan2 bawu n besau2 pom makin byk..
dlu jie ms tecit2 slalu masuk dlm 2 main buaian dengan kawan...dia ank lectrer polila...
skunk da besa...dah lama xmsuk area poli..
sape2 ade citer serams sal poli kb share2 la yea...

aku xpernah ah kena kat politeknik tp kat kolej adalah. sori mod lari tempat ah plak. hihihihi.....
benda ni jd masa aku belajar kat kolej tu dulu. aku ni dulu meniaga maggi ngan rokok, sajer ah nk tmbh pendapatan. aku plak time tu ader business partner. memang maju ah time tu sampai masa tido pun pintu bilik kena gegar psl perut org lain lapar.

masa sebulan niaga tu xder problem ah ngan duit tp bila nk balance akaun tu ah problem. duit yg ader short. kita org pelik ah psl xder org lain yg tau mana kita org simpan duit tu. aku ngan member aku jer tau. kita org dh siap tuduh dh sesama sendiri smpai nk gadoh dh. pasal sama2 xnk ngaku amik duit tu. jd aku cadangkan mlm ni kiter tido2 ayam. pastu kita tngk siapa yg amik duit tu. member aku stuju.

malam tu aku ngan member aku buat seperti dirancang. tutup ah lampu semua dan time tu lebih kurang kul 3 pagi. aku tengok ade satu benda dh masuk bilik aku time tu. sbbkan lampu samar2 kita org xnmpk aper ah. cuma nmpk satu susuk budak kecik jer tuju kat almari simpan duit kita org. member aku dh angin dh, nk bangun debik benda tu, aku sempat pegang dia srh sabar. member aku xjd nk bangun, pastu kita org perati aper dia buat. benda tu bukak almari baju dan tau kat maner kita org sorok duit tu. time tu benda tu siap kira agi duit tu kat situ. bila dia dh dpt dia pun blah.

bila dh blah aku bukak lampu, aku gi cek duit, yg ilang setengah jer. aku rslain mcm dh.  aku tngk member aku muka xpuas ati ngan aku psl aku thn dia time tu. dia tanya aku apasal xbg aku debik budak tu. aku ckp tu bkn budak ah tp toyol. tesentak dia jap. kou biar btl dia tanya aku. betul aku xtipu, ader ker org kalu  masuk dlm bilik xumpil selak. ya tak ya gak kan..... aku ckp pg sok kiter gi jumpa senior citer pasal ni. aku kenal sorang senior yg bleh settlekan hal ni. member aku orait jer......

pagi tu aku pun citer ah kat brader tu hal kita org. brader tu plik, padanlah time aku gosok gigi sblum nk tido aku nmpk ader budak berlari kat koridor. rupanya tuju bilik koranglah yer. hhihihihi........ xper2 mlm ni kita kasi ajar dia ngan tuan dia skali. aku nk mintak kou belikan aku kacang hijau pastu pinjam ker beli jala ikan....... boleh ? boleh bang, tp nk buat aper. kou beli jerlah. tau ah aku buat.... tngh ari tu aku gi bilik brader tu ngan brg yg dia mintak. ok settle, kou tinggalkan brg ni ngan aku, mlm kang aku gi kat bilik kou.....

mlm tu brader tu dtg, siap bg arahan agi. aku nk kou tebar jala ni kat dia masa dia tngh kira kacang ni nanti. bila aku cakp ok jer kou tebar tau. brader tu pun selerakkan ah kacang tu kat depan almari aku. masa yg ditunggu telah tiba, benda tu selinap masuk pastu dia cuba nk amik duit tu. dan2 tu dia pandang kacang tu, pastu start mengira cam leka dan gila biler dpt kacang tu. tiba2 aku dngr sora abg tu '' ok, tebar '' aku terkejut, trus aku baling tp kena sipi jer kira toyol tu xmsk ah dlm jala tu. benda tu sempat lari. sepantas kilat brader tu bukak pintu pasal perasan toyol tu dh kuar dr bilik......

mula lah adegan kejar mengejar antara kita org tu ngan toyol tu. time tu aku cam pelik psl toyol tu lari cam slow jer tp kou nmpk cam pantas. aku rs brader tu dh bc aper2 kot time tu. braper kali gak terlepas. last2 lepas dekat setengah jam baru dpt tebar balik jala lepas teknik kepong dibuat. toyol tu cam xleh lari dr tingkat tu, cam berpusing jer. mengah gak ah kita org tp pikir duit asik short jer takper. bila dh dpt tangkap, aku pun amatilah rupa benda tu. memang bentuk cam budak umur 3-4 taun pastu telinga tajam. gigi dia cam tajam2 sikit tp halus, warna bdn dia hijau cam lumut, kalu pandang sekali cam berminyak.

tengh aku layan tengok benda tu brader tu baca aper tah trus dia masukkan dlam botol yg dia bwk. dia ckp biar aku simpan benda ni psl tuan dia mesti dtg amik besok. kalu aku bg kat kou lepas agi nanti. aku ngan member aku iyakan jerlah. xder kerja aku nk simpan ah. esok pg tu aku dengr cam begadoh kat tingkat bwh. time tu aku teringat kat brader yg tolong kita org semalam. aku cuit member aku. owner dh dtg kot ckp aku. begegas kita org lari kat bwh. memang betul, time tu brader tu tngh betekak ngan sorang agi mamat and asik ckp srh pulangkan ank dia balik. memang sah, aku cam mamat tu. kadang2 aku nmpk dia kat kolej aku tp aku xtau nama dia. lama gak dia betekak, last2 jd tegang pastu trus betumbuk psl brader ni xpuas ati cam xder cara lain nk cari duit. nasib baik brader ni menang and bg last warning xnk tengok muka mamat ni agi kat kolej tu. mamat tu janji nk blah tp ank dia brader tu simpan. nk xnk brader tu kena blah.

ingtkan dh settle dh, rupanya mlm tu dia pecah masuk bilik brader tu pasal nk amik ank dia balik. bila dh dpt , haru biru jdnya mlm tu. abis satu kolej kena rembat duit. ingt setel tp xsetel gak problem rupanya. kira last projek ah tu.

moral of the story : lain kali simpan duit dlm bank. baru selamat. hahahaha.........

Rate

1

pesal korang x belasah je mamat tu?

pesal korang x belasah je mamat tu?
nik2121 Post at 23-11-2009 23:35

hahaha.... soalan yg bagus bang..... tp aku xnk citer dlm ni psl ader gak tumpang sekaki time tu. pasal tu aku ckp brader tu menang. aku ngan member aku nyer x puas ati siap brader tu kena thn kita org plak. hihihihihi.......

poli kat selatan pun bleh tahan seram gak.......

:pompom:We want more! :pompom: We want more :pompom:

aku da pengalamn gak kat poli nie...dlu aku stduy kat polimas...da satu mlm tue kitorang uat party kat padang blkang blok aku...time tue kitaorang oka jer xda per...
time mlm dam area kui 2pg...da la bdk2 yg duk blok D blkang blok aku da nmpak org gah bergayut kat tangga area aras blok aku duk...ciap tegur lagi ha lebih kurang mcm gini ha "Woi,gayut pe tgh2 mlm bute nie ha"...lbh krg gitu la ha....pastu trus ilang ha la2 tue depa kna histeria....huh...tp alhamdullilah la aku xpenah la kne pelik2...walaupun ramai gak nmpak benda bukan2 kat blok aku...kain putih terbang la...yg peliknyer kitorg leh bersuka2 jer tnpa gangguan....

aku da pengalamn gak kat poli nie...dlu aku stduy kat polimas...da satu mlm tue kitorang uat party kat padang blkang blok aku...time tue kitaorang oka jer xda per...
time mlm dam area kui 2pg...da la ...
khairina07 Post at 25-11-2009 21:31

polimas jitra kn...

53# mohdeez

bapak benda tu student situ gak ke?

53# mohdeez  

bapak benda tu student situ gak ke?
sweetfrangipani Post at 26-11-2009 10:27

laaaa... ader gak yg nk tau saper yer..... bapak benda tu bkn student kat situ tp dia ader selalu gak menepek kat kolej aku tu tp selalu aku nengok ngorat awek ah. dia tu kerja kat kedai mkn kat luar kolej tu jadi selalu ah nmpk dia. xtau lak dia ader bela adik toy tu tp lepas kes tu mmg dh xnmpk ah dia lagi.

polimas jitra kn...
D@t!N_W@NaBe Post at 26-11-2009 10:10

a'a btl la