CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fuel_i

Pengalamanku di asrama politeknik

aku plak nk citer...citer aku byk..tp x seram sgt la nk compare ngan citer2 korg..

aku student Poli JB, kemasukan sijil dec '99 smp oct '01

aku dok asrama (x igt plak nama block), tingkat 1..poli nyer asrama kan standard je 2 org 1 bilik...aku selalu (x der la selalu sgt) nampak ada benda terbang2 kt tingkap..benda besar, kaler itam..mcm byg2 gitu la..memula aku igt x der mender sgt...tp aku pasan, aku nampak benda tu kalau aku dok bilik sengsorg..time roommate aku ada, x der plak dia nk tumpang lalu...n benda ni aku x penah citer kt sesaper sbb aku igt tu mungkin mainan mata jer...bila dh nk abis study, baru aku tau, ramai bebudak yg dok tingkat 1 selalu nampak..yg pelik nyer, bebugak ground floor atau tingkat 2 x der lak nampak..dan diorg gelarkan benda ni, 'Batman'..siot jer..

masa aku sem 4, kitorg ada group project..kena buat layang2 2D ngan 3D...mcm2 rupa layang2 kitorg buat..rerama 3D, muka seram siap taring berdarah...mcm2 la..sbb benda grouping, campur laki pompuan, x dpt aa nk buat kt asrama..so, kitorg ke kelas, even memalam pon...pas tu ada sorg mamat (classmate) ni, rajin plak dok temankan kitorg..asal dgr kitorg nk gi kelas mlm tu, mesti dia volunteer nk temankan..igtkan dia nk ngorat sorg kawan kitorg ni...bila project dh siap, baru dia bgtau...1 mlm tu, bila bebudak lelaki dok kt kelas tu, kt bilik blakang (studio kecik utk simpan artwork), diorg kata diorg nampak layang2 yg ada taring berdarah tu dok jengah2 diorg kt pintu studio tgh buat keje kt classroom...tu sbb mamat tu temankan kitorg mlm2...huhu..sungguh baik! (iklan - mamat tu ngan kawan kitorg yg dia nk ngorat tu, selamat bernikah Jumaat lepas..Alhamdulillah)

lg skali gi kelas mlm, kali ni kitorg ber3, pompuan jer..dr asrama kitorg nk ke jabatan, amik masa dlm 20 minit jln kaki...kitorg kena melalui asrama lelaki, jabatan elektrik dan jabatan mekanikal...kitorg diberitahu yg jabatan elektronik tu mmg agak 'keras'...memasing kalau lalu situ memalam mmg akan jln ramai2..takat 2-3 org baik x yah...1 mlm tu, kitorg ber3 balik dr kelas, lalu kt situ..(yg ni aku nk marah kwn2 aku, asal lalu situ je sumer diam..melayan perasaan..aku je ckp sorg2..ciiss...) pas tu aku dgr mcm bunyik angin menderu kuat..tp pokok2 keliling x der la bergoyang sgt pon..aku dgr mcm "hhhuuuuuuuu" gitu jer..kwn aku sorg ni dh terdiam, yg lg sorg leh lak tny aku.."ko dgr x?" aku angguk jer..pas tu masing2 langkah laju2...mlm tu, kt bilik, kwn aku tny aku, apa yg aku dgr..aku ckp aku dgr bunyik angin...dia pelik..dia kata dia dgr mcm bunyik org ketawa..mcm suara mak, bapak n anak dok ketawa bergurau senda gitu...alamat nyer, mlm tu memasing tido berhimpit...

Rate

1

nasib baik la aku dah telepas zaman2 dok hostel.....x nak dah lalui saat2 seram........

best nya aku baca cerita korang semua...

cerita lah lagi..

dulu aku study poli gak..tapi tak pernah lah jumpa betul2 dengan mahkluk2 yg menyeram kan nie...

cuma pernah sekali 2 berlaku perkara2 yg menimbulkan keseraman...huhu...

aku xpernah ah kena kat politeknik tp kat kolej adalah. sori mod lari tempat ah plak. hihihihi.....
benda ni jd masa aku belajar kat kolej tu dulu. aku ni dulu meniaga maggi ngan rokok, sajer ah nk  ...
mohdeez Post at 23-11-2009 11:04 PM

uishhhhhhhhh.........mmg leh nampak ye toyol ni....

Terlepas pandang citer no ni...layak dpt kredit..

61# takdernama

aku pn ex-polijb gak..tahun 02=05
memang kat JKE tuh keras..
aku de gak citer pasal benda ni tapi aku dah citer kat thread lain..
nanti diorang kate astro plak
hehehe

polisas...
seremmm den ingat cte diganggu...

Follow Us
65# afira

kt thread mana? meh bgtau..nk baca..

ada lg citer..

time kt asrama..kitorg selalu buat parti maggie..masak maggie 5 bungkus, mkn 7-8 org...berhempet aaa reramai 1 bilik (ye la, bilik utk 2 org, tp masuk 7-8 org..mana x sempit)..pas mkn, aku n 2 kwn aku ditugaskan utk membasuh brg2 yg digunakan..kitorg pon masuk ke bilik basuh baju tu...time tu dh kol 11 lebih...2 org membasuh, kawan aku sorg jaga pintu...tgh2 basuh sambil borak2, tetiba lampu dlm bilik air tu tertutup, lampu kt luar terbukak (sblm tu, lampu dlm bilik bukak, depan pintu tu tertutup..kira dh mcm terbalik la...) pas tu aku jeling kawan aku yg jaga pintu tu, marah dia sbb main lampu..time tu aku tgk muka dia dh semacam..dia kata, bukan dia...aku tgk  kwn aku yg lg sorg muka dh semacam..memasing basuh dgn laju nyer..kuar bilik air, tgk kt suis tu (suis tu sblah kawan aku yg jaga pintu tu jer..n masa kejadian tu, kawan aku kt bhgn dlm pintu, x mungkin dia yg main suis)..suis tu dlm keadaan yg terbalik dr sblm nyer...kitorg pon jln laju2 masuk bilik, terus baring..yg lelain sibok borak sbb x tau citer...

lg 1 kes, yg ni x tau betul ke x..just dgr cerita atas cerita je..x der plak mangsa kejadian yg citerkan kt aku...

asrama ada 2 wing..1 mlm ni, diorg kata ada dgr cik pon ni dok mengilai..tp yg dgr hanya seblah wing pompuan dh sblah wing lelaki (sayap2 ni saling mengadap)..bebudak laki plak bila dh dgr, boleh plak diorg lawan mengilai...pas tu cik pon tu mengilai lg kuat dan hilang mcm tu jer...tp x der nampak susuk nye la..dgr bunyik jer...kesahihan citer ni, aku x tau...

Rate

1

67# takdernama

kat thread pengalaman di asrama kalau x silap..gi la tgk

baca citer korang sume, alhamdulillah tak kena teruk..

selalunya benda tu kalau nak kacau kroit, kroit dapat rasa dulu.. guna "sensor", hahaha..
tak bagitau kawan2, cabut dulu selamatkan diri..

kawan kroit yang tau pasal kroit, tak tanya kenapa terus ikut lari sekali.. ada sekali tu, tengah jalan dengan kawan waktu malam, naik motor ar, dalam 5-6 orang, pastu ada mende ikut kitorang.. kroit nampak, diorang tak nampak ar.. 2 ekor lak tu.

satu terbang, satu lagi berlari, tapi laju gila! rasanya dalam 65 km/j lah! sebab kroit time lari tu speeding 60-70 km/j, waktu malam.. takut punya pasal.. hahaha..
kroit cakap kat kawan sebelah, "Berpecah! Semua berpecah!", habis cakap terus pecut..

dia terpinga-pinga, loading jap kekdahnya, pastu baru pecut, yang lain terkejut pecut sekali.. kroit tengok belakang, masing2 bawak motor bersimpang-siur pecut, ada ke kiri, ada ke kanan, yang pasti, takde sape reverse, mwahaha.. giler bawak motor reverse..

terbang tu, cam cik ponti lar..
yang berlari tu, kurus keding, pendek tapi lari laju gila babas..

yang terbang tu ntah ikut sape, tak perasan sebab dah jauh..
yang berlari tu kejar kroit, dia lari sebelah kiri jalan.. dekat je ngan kroit, oh no!
pastu kroit drag, pecut laju2, 60.. 70.. 80.. dia pun larik laju gak!

dah dekat ngan rumah tu, kroit brek berperingkat bagi slow, terus belok kanan masuk blok.. kroit tengok benda tu lari menonong straight, hahaha, tak dapat brek lar tuu..
apa lagi, parking motor, off, lompat, terus masuk rumah.. mengah, berpeluh2.. mak tanya kenapa? main kejar2, hahaha..

esoknya, diorang tanya kenapa? apsal lari? kalau polis tak takut sebab masing2 dah ada lesen motor.. kroit jawab, nak berak, tak tahan..

eh? alaaa, kroit cerita salah thread..
leka menaip..

Rate

1

Post Last Edit by AlienGurlz at 9-1-2010 22:44

69# kroit92

Wah.. Hebatnye Kroit.. Kalo kak Alien agaknye kaku je kat situ.. Huhuhu...
Kenapa Kroit x beritahu je kat family Kroit psl malam tu?

70# AlienGurlz

hebat? apa yang hebatnya?
kroit tak mau bagitau sebab nanti family takut, walaupun diorang tau kroit leh nampak, lebih baik tak bagitau..

seramnye!!! klu liya dah lame dah kuar asrama

71# kroit92

Hebatlah tu.. Boleh tgk2 lg benda tu. Kak Alien bayangkan benda tu berlari laju pon dah rasa takut dah.. Kalau tgk dpn mata lglah...... Huhu..

73# AlienGurlz

takpe, takpe.. malam ni giliran kaka Alien plak jumpa diorang ek..
yang pasti, itu bukan pengalaman di asrama politeknik.. aiseyyy.. :kant:

tangga berhantu kat polisas pon ader..memang gelap building ader 3flr tapi 1 flr ajer dihuni budak perempuan tingkat 2 n 3 takdihuni. so mlm2 memang ler seram. dapat drg bunyi perabot. hari2 time pagi mesti kene ketok pintu. dah la bilik mengadap tangga seam tu. warden dah warning jgn lalu tangga tu sebab drg dah berhuni kat tangga tu. ader 1 kes tu budak2 pompuan kene kurung dalam court badminton/tenis sebab histeri

seramnya...tapi best la baca citer pengalaman korang

Reply 61# takdernama

nie musti jabatan rekabentuk...ard pon ex ctu...thn 01-03.......

story 1:
pengalaman nie dialami classmate ard....masa nak finale kena wat group presentation so bebdk laki nie dah x der kerja nak wat utk hilangkan ngantuk sbb kena berjaga bantai mengusik bdk2 bilik lain....Diaorg ngusik dgn pakai cam gula2...pastu msk bilik org wat org terkejut......Asrama bdk laki ada 3 tingkat...diorg kacau dr tingkat 2 sampailah ke bilik yg terakhir skali kat tingkat 3 hujung skali...diorg masa tuh dah decide nie yg terlast pastu berentilah.....
masa diorg ngusik si B nie, dia ngah tido........so masa dia buka mata ......dia menjerit sampai buka tingkap nak terjun dr bilik dia...nasib baiklah bdk2 nie tahan dia klu x ...entahlah apa nk jadik....
2-3 hari si B nie x pg klass sbb demam......lepas dia naik baru lah dia citer yg mlm tu dia tau mmbr dia yg menyamar jdk gula2 tue...tp dia nampak yg betoi2 kat blakang bdk tue....siap tenung dia lagk.....itu yg dia takut smpi nak terjun tingkap.....

Rate

1

Reply 1# fuel_i

Macam politeknik merlimau la, kamsis lelaki sepatutnya empat, perempuan 2. Pasal lelaki nakal sangat, kena duduk dalam. Tapi dah tukar, 2 blok lelaki dan 4 blok perempuan. Pasal perempuan pun dah nakal. Pun ada kes juga.

Reply 7# nemo0309
memang qarin pasal roh dia dah terputus hubungan dengan dunia kita.

Reply 14# Zep

Politeknik sabak bernam?