CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: catstitch

kisah mistik catstitch

Close [Copy link]
hehehh.. dah ada citer baru..

2019# catstitch
adik cat tak nampak rupa entiti tu?mesti berat kan bila entiti melekat kat kita..

pengalaman saya masa drive balik ke penang..saya bawa adik beradik saya balik..kitaorg jln mlm..saya yg drive..masa tu dah tghmlm..dldm kul 1 atau 2 pagi gitu..masa tu highway banyak lori..bila sampai area taiping..ingat kawasan mana..tiba2 rasa kete berat..terasa mcm ada sesuatu kat side mirror sebelah kana..bila saya berpaling..Ya Allah! ada penanggal tgh bergantung kat situ..terkejut tak ingat sama tu..tapi drive mcm biasa..mulut dah terkumut kamit..tapi tak tau baca surah apa..semua tunggang langgang..

saya tgk semua dlm kete tgh baik punya tido..saya toleh kiri dgn niat nak kejutkan adik..bila pusing "member" tu baik punya parking kat sebelah adik saya..kali kedua terkejut..saya terbrekk emergency..sebab terkejut sgt..nasib bail drive lorong kiri dan tak de kete lain kat depan atau belakang..apa lagi semua dah bangun..saya suruh baca al fatihah, ayat kursi, 3 qul..w/pun tercengang2..diaorg baca gak..saya drive balik..

tak lama lepas tu, saya rasa kete makin slow..tekan minyak..pun slow lagi..kilometer makin drop..dah panik..tapi tetap pegang stereng kuat2..tiba2 saya nampak cik pon kat depan terus dia hantuk kan kepala dia kat cermin depan..terkejut bukan kepalang saya..adik saya yg kat sebelah relax jer..sebab dia tak nampak apa2..

saya baca ayat kursi serta zikir non stop..baru semua ok..lepas pada tu saya drive non stop sampai penang..sape yg nak buang air pun saya cakap tahan dulu..keluar highway baru saya berhenti..berpeluh saya masa tu.semua yg dlm kete mengomel2..lantak lah..tapi saya tak cerita pada diaorg..sebab tak nak diaorg takut..yer laa masa tu kami semua perempuan..
takut nak drive mlm skrg..tapi rasa dah tak boleh kot sebab bila kul 10 keatas jer, mata ni ngantuk sgt..mcm ada gam

dah rupa karangan lak..sori kawan2

oo iye ker ketot.. h/way pun dia kacau eik.. byk lak tu geng2 dia..hehehe..
ehh hani selalu drve mlm2 kalau nak balik jerantut... bak kata org kan.. alahhh.. 2j je kalau speed.. hehehe... tp hani akan balik lepas kul10.. sorang2 pun.,. hani drve gak... nak gerak lepas keje.. mcm2 hal nak kena setelkan. .so tangguh laa sampai kul10 kul 11.. apa lagi.. speed tak ingat dunia laa lepas masuk tol karak tu..mau 140 150 hani speed.. bkn sbb apa.. pasal nak lalu kg hani tu.. mcm ala2 masuk hutan.. pedalaman... mmg gelap.. dgn phn buluh lagi... melintuk2 laa.. dlm hati tuhan jer tau betapa debaran nih... nasib baik hani jenis yg tk nampak mende2 tu.. tp hani leh rasa... kalau nampak.. taktau laa nak kata mcm mana...

hani..nak tanya..kalau nak ke kuantan mcm mana?kalau drive ikut karak ok ke kalau mlm2 sebab dgr mcm2 kat situ..kalau drive sorg2 ok tak?

ketot tau kan kalau nak ke genting sempah tu... kalau dah masuk tol gombak.. str8 masuk tol bentong. pastu str8 gi akan masuk lpt (lebuhraya pantai timur).. ketot ikut je signboard ke kuantan.. tk yah laa masuk ikut karak... dulu2 masa lpt tk siap mmg hani ikut karak.. skrg dh ada lpt.. amik lpt jer. lagi cepat sampai..
mcm2 tu mmg ada ... tp buat tk tau je laa.. cuma hati2.. jln tu asik nak repair jer.. tensen sungguh.. hani yg dah biasa ulang alik pun kadang2 smpai satu tpt hani terpaksa slow down.. bkn apa.. mcm kadang2 tu hani rasa mcm jln tu tk ditutup.. tp bila tgk balik.. jln tu tutup actually..(tutup sebelah).. mcm2 gangguan laa.. so sblm gerak tu.. amalkan laa baca doa naik kenderaan, n ayat2 lain berjalan jauh kan...

nemo bwu nek opis neh.. tgk2 da jauh nau ketinggalan gerabak umh Cat neh.. adess.. jenuh la merempit..

Follow Us
kiranya dari tol gombak str8 sampai tol bentong..kena keluar ke highway ke?pas tu masuk LPT..agak2 berapa jam ek nak ke kuantan?seram gak kalau jln mlm ni..kena jln siang la nampaknya

2026# nemo0309
g shopping ke?

jln tu str8 je ketot.. jgn masuk simpang mana2..str8 jer sampai jumpa tol karak yg amik tiket..(masuk tol karak ni baru kira masuk h/way lpt)..  tol gombak n tol bentong tadi masuk terus bayar.... ikut jer signboard tu. .tk susah.. kalau ketot bawak malam.. leh laa rempit kat lpt tu.. tk sampai 3j dah sampai kuantan... hehe.. kalau siang2.. jgn laju sgt.. lpt tu ada speed trap.. had laju 110 jer.. yg tu pling lama pun sambil2 santai 3j setgh..

2029# haneiy79

ok dah faham..thanks hani..

ketot nak gi kuantan ke?? ada apa?

woittt.. x sangka erk.. arinih jerk dah kita sumer dah gunakan 11 pages kat umah cat nih.. kesian kat nemo.. nak marathon 11 pages..

kalo camnih hari2.. sehari dua nih cat kene bukak umah baru nih..

2031# haneiy79
nak g rumah member..rumah dia area teluk cempedak..apa nama tempat tu...kalau tak silap alor akar kot..kalau tak silap laa..kena check address dia balik..dah byk kali dia ajak ke rumah..sampai merajuk2 pun..

yer la kita kat kl..bukan senang nak cuti pas tu nak ke sana..bukan boleh pegi balik hari..kurang2 kena stay 1 hari..dia dah byk kali turun kl..dtg rumah saya..so dia suruh saya ke sana lak..

ketot - abe unic dah balik solat jumaat ni.. dah sampai brickfield dah pulok... masjid dekat je ngan ofis.. pastu ada geng.. keluar ramai2...

ketot - nak gi kuantan, itu aje jalannya... dari karak terus ke kuantan - 3 -4 jam sampai la... kalau org yg jenis x nampak, takpe.. mcm abe unic la.....tak takut... cuma tak suka jalan malam.... tapi kalau ketot tu, tak tau la... percentage nak bertembung dgn benda tu mmg tinggi la...

nak lagi adventure, lalu jalan lama.... hehe....

so.. nasihat abg unic... drive siang kalau nak ke kuantan..

2032# anniez08
yer laa..borak punya borak..lepas merdeka ni, mungkin saya tak berapa free mcm ni kot..ada project nak run..tapi date belum ada..jadi sekarang tgh free, guna kan sebaik mungkin..

oo ye ker.. 11pages ke.. ampun tn umah..

ok ni hani nak kongsi sikit kisah.. alang2 cite pasal h/way kan..ada 2 kisah ...

kisah pertama ni.. hani drve sndiri dr kl-kota bharu.. jauh tau perjalanan tu..mau dekat 8jam..tp hani drve mlm..so hani rempit laa.. jimat 2jam.. hehehe.. masa dlm perjalanan tu.. kat kawasan gua musang.. mak aih.. seram seihhh... tibe2 je meremang bulu roma.. hani pelik laa..pasal hani on heater instead of aircond kan.. pasal sejuk gila.. apesal lak meremang n rasa sejuk.. hani dah taksedap.. tgk kiri kanan.. jln sunyi jer..takde bunyi apa2..pokok pun takde goyang2..mcm takde angin la plak..heran tul.. tp hani buat tk tau.. dlm hati dah baca ayat kursi..tp berteraburan.. terus hani cari satu cd ni.yg kumpulan hijaz punya.. penuh dgn ayat2 quran kan... hani pun ikut baca sama.. bila kena part lagu..hani fastfwd.. masa tu tuhan je tahu..naisb baik hani tak nampak mende2 gini kan..

kisah 2 ni.. org citer kat hani..kawan hani laa.. dia ber4 dlm keter..ke mana..hani tak perasan.. tp tak silap hani kawasan tu kat gua musang gak.. tibe2 tgh drve ni..kat dpn dia ..hutan jer.. tka nampak jln... yg dlm keter semua dah kecut.. naper jadi mcm tu.. dia pun pesan kat org dlm keter.. nanti dlm masa beberapa minit kalau dia tak masuk keter..terus drve n tinggalkan tpt tu..dia plak turun n baca apa2 patut.. cukup time tempoh tu.. dia masuk dlm kete n nampak laa jln depan.. fuhhh... nasibbaik.. kalau tak.. masuk gaung..

2031# haneiy79
nak g rumah member..rumah dia area teluk cempedak..apa nama tempat tu...kalau tak silap alor akar kot..kalau tak silap laa..kena check address dia balik..dah byk kali dia ajak ke rum ...
ketotmerah Post at 28-8-2009 15:05

ooo.. nak ke tc... hehehe.. tpt berasmaradana tu.. naper tak nak bawak f_zal sama... hahahah...

kalau ketot takut drve mlm.. drve laa siang2.. ikut nasihat unicorn tu.. hehee

2019# catstitch
adik cat tak nampak rupa entiti tu?mesti berat kan bila entiti melekat kat kita..

pengalaman saya masa drive balik ke penang..saya bawa adik beradik saya balik..kitaorg jln mlm.. ...
ketotmerah Post at 28-8-2009 14:30

huaaa seramnya
klo cat agknya dh nangis pastu dh tak le drive
kiranya cik merah kita ni brani gak ye...
mak cat kata cik pon x suka lelaki sbb dia punya t3t3k kat belakang....

2035# UnicornBerapi

baik boss
ermm nampak gaya kena drive siang laa..kalau mlm, ngantuk satu hal..takut bertembung pun satu hal dan yg paling takut yg menumpang..tak kan nak g rumah org nak bawak anak2 bulus kot..kalau bawak diaorg, tak la takut sgt..sebab diaorg tu dlm kete suka merayap merata2..yg paling tua suka "menyanyi"