CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Friiz

Mane satu Pompuan Lagi Prefer ah???

19# anonymous

xsuro pon jadik injinior , arkitek bagai..
bak kate anon, kalu ade yang kurang..kite boleh ubah kan........

kalu dok pk di takuk yang lama...mmg la anon jadik laki no 10

ehhh ape den melalut ni...neva mind

haha.. yang mengubah diri.. adalah individu tu sendrii.. tp yg membuat orng tu bernilaii.. adalah kite disini.... hehhe.. klo berubah mcm ner pun.. tp dianggap xder nilai.. oleh orng lain.. sama gakk kann...

a gud post/thread to all!

for me, dun think about wat they want...think about urself first bro. selfish, yess. tp in this situation ko yang harus memilih ok! bukan diorg. ko yang pening pening sampai buka thread.... not them!

bagi aku, choose the one U CAN accept. imagine, in scenario A, lelaki itu menyayangi, and in B lelaki itu di sayangi. believe me, either one is ok! as long as yang di sayangi tu sedar dan mahu berubah. Manusia ni baharu, kekadang, hari ni benci esok sayang! who knew!

again, its not about who love who most. its about loving and accepting each other. kaya or miskin, lawa or buruk...

1# Friiz

sbnrnya ko nk jd yg mana no.1 atau no.2?

Post Last Edit by Friiz at 4-7-2009 04:42

Aku tadi tgh duduk lepak2 tetibe tepikir2 camanela nnt agaknye ye aku nk carik bakal bini nih. Seriusly agak blank sket nk tau macamana cara yg terbaik. Sk ...
Friiz Post at 4-7-2009 01:25

Ermm…bagi aku,sape2  je yg suke aku,layan aku dgn baik dan hargai aku..aku akan appreciate diorang tu
tak kire rupe,pangkat,darjat..or whatsoever

lelaki no 1 tu..mmg bukan jenis yg suit dgn aku..aku seorg yg cpt jemu (tp aku setia..hehe)kena slalu create excitement dlm perhubungan,so 2-2 pihak kena aktif wat something new..slalunye klo dgn lelaki begini,kite yg jadi dominant..sometimes  dia aje yg ikut rentak kite n kite taktau diri dia sebenar mcm mane..x challenging juga.orang selalu cakap,cuba menyintai org yg mencintai kite..yg mane aku dah alami bende ni..bukan senang..sbb cinta tak boleh dipaksa2

lelaki no 2..type of personality yg aku suke..tp semestinye aku takkan pilih lelaki seperti ini..jenis take things for granted..takde pendirian
btw friiz…everything depends on u la..love life mcm mane yg kau nak..ape yang kau mahukan..pompuan mane yg suit dgn kau..yg dpt saling melengkapi hidup masing2

tp..selalu la letak diri kau kat tempat org lain..kau selalu tanye diri before kau wat sesuatu,kalau org buat macam ni kat aku,aku sakit hati tak?aku menderita tak?aku marah tak?aku sedih tak?
Kalau rase2 pening sgt nak pilih calon bini..back to basic la..pilih kerana agamanya..InsyaAllah akan bahagia 4eva

Rate

1

22# anonymous

hmmm...betultu...
kalu kite pressure diri utk berubah kiter utk buat org suke ...xleh gak.....
kita adalah kita
ikot orgla kan

but u know wat..i rily appreciate someone yg sggup berubah for me...sbb i pun jenis yang macam tu...
i akan berubah utk org yang i syg...yang rase bende tu bley membawa kebaikan bersama
yg willing to improve and accept each other weaknesses
that is so wonderful...

Follow Us
23# hitamputih

ur words make sense...setujuu

boti skang bercinta ngan lelaki no. 1.....dia memang syg sgt ngan boti banding lelaki no.2 yg took me for granted last time...even lelaki no.2 tu syg sgt kat boti...lelaki no.1 lebih membahagiakan dan lebih baik.

1# Friiz

hehe
mmg penin soklan ni...but thing happen for a reason

jadi...xkira mana satu pilihan yg di buat....yang penting adalah utk hidup dgn pilihan yg dah di buat tu, berusaha agar pilihan tu menjadi pilihan yg btul walaupun kita terasa mcm kita wat pilihan yg silap...
life not about making right or wrong decision but to live and work hard with the decision made, make it happen

Rate

1

kadang2 dalam hidup ni kita terlalu memikirkan tentang pilihan2 yg kita ada dan akibat2 yg akan muncul, akhirnya kita x mampu membuat pilihan pun...
kan bagus kalu kita bole ubah perspektif kita, kita buat pilihan, kita amik risiko dan kita usahakan agar pilihan yg kita dah wat tu berjaya, taken care of all risks involved and rise due to that decision..

just another perspektif

30# pujanclay
"kadang2 dalam hidup ni kita terlalu memikirkan tentang pilihan2 yg kita ada dan akibat2 yg akan muncul, akhirnya kita x mampu membuat pilihan pun...
kan bagus kalu kita bole ubah perspektif kita, kita buat pilihan, kita amik risiko dan kita usahakan agar pilihan yg kita dah wat tu berjaya, taken care of all risks involved and rise due to that decision.."

betul.... aku salah sorang yang terlalu pikir ape yang aku patut pilih dan ape kesan2nya.... aku sedar aku penakut, takut nak hadapi ape2 kemungkinan yang buruk2, takutkan risiko, aku masih tak dapat atasi fobia kegagalan silam....tu pasal aku tak dapat memilih.... tak tau le sampai bile.... sampai fobia aku ilang kot.

apa pun utk tuan tanah.......

sblum memilih atau menawarkan diri utk dipilih.....

hendaklah anda tahu apa yg anda mahu.....dan apa yg anda ada......

terlalu mengejar akan memenatkan...dan terlalu menunggu akan membosankan.........

32# itik_magic

tapi itik kan sanggup tunggu seribu tahun lagi mcm lagu imran ajmain tu~~ekeke

26# mizlilo

erm.. pasangan.. adalah melengkap kan apa yg kiter kurangg... dan apa yg kiter lebihkann.. hehhe
ibarat.. laki tngan kanan.. pompuan tngan kiri... klo sebelah jer.. keje agak sukar... tp klo mempunya keduanyer.. kerja leh jd ringann......

33#akazukin_ryu

itu hnya terpakai utk ryu..................................

35# itik_magic

itik ..itik...

34# anonymous

sweetnyerr...saling melengkapi... hehe

Post Last Edit by fishcake3383 at 7-7-2009 12:25

kalau fish ..... fish pilih laki no.1
sbb fish lebih prefer laki yg sayang kan fish dan fish juga sayang kan dia..kalau kita nak kawin ngan someone...kita kena ambil perhatian hal ni...baru la kehidupan selepas berrumah tangga nanti kekal bahagia sampai ke akhir hayat...biar sama2 susah nak cari makan tak pa...sbb bila kita biasa sama2 merasai kesusahan tu macam mana..jadi kita akan appreciate dgn apa yg kita ada..dan kita juga akan appreciate dgn org yg sentiasa disamping kita..bg fish itu yg penting...

pasal harta benda tu...boleh berusaha cari beli sendiri...walaupun gaji keciput..tp kita ada daya usaha nak mendapatkannya dgn rasa kasih sayang kedua2 pihak...dgn usaha kedua2 pihak ni la yg nak buat bg kedua2 org ni semakin sayang menyayangi...

bayangkan tgk kalau lelaki kategori ke.2
dia boleh kasi apa saja yg kita nak...sbb dia berduit...ask jer dapat...dia tak kisah kita nak beli barang mahal ke apa ke..semua blh...kita cuma akan gembira dr segi luaran aja...iaitu harta benda...tp mcmn dgn soal hati kita??? duit tak dapat nak beli perasaan bhagia seseorg..betul tak??

bila macam ni....pada pandangan fish....si suami juga kan akan tak berapa ambik kisah sgt dgn keadan dan perasaan jiwa si isteri... dia akan pikir...semua yg kau nak, aku bg...apa lg yg aku tak bg? mesti si suami akan pikir mcm tu..dia hanya tumpu pada keja2 ja... tp tak appreciate dgn org di sekeliling dia... entah2 1hr nanti dia nak kawin lg... sebab dia mmg tak sayang kan kita..dr awal lg kita ja yg sayangkan dia....dia cakap dia mampu nak sara lagi 2@3 rmh...nak wat camna???? dia blh bg apa saja kita nak..tp jgn halang dia nak kawin lagi...tak ke merana namanya tu?? iskh22.....fish sorang le minta simpang..tak nak fisshhhh....

ni yg selalui timbulnya perbalahan dan keretakan rumah tangga....kalau korang..korang nak pilih yg mana? bg fish..fish tak pilih harta benda..fish pilih kasih sayang sesama org yg kita cintai...baru la menjamin masa dpn rmh tgga kita... duit dan harta..blh dicari bersama..

__________ harap tak ada yg terasa...ni cuma pandangan fish jer tau ________

cume nk tanye la laki yg terima aje perempuan dan tak bape kisah ni kan...

bagaimana jika dia jumpa perempuan lain yg lebih cantik, bijak, pendek kata memenuhi ciri2 idaman yg di cari... adakah dia ...
limauais Post at 6-7-2009 12:50

sure kejar punya.....itu le yg fish maksudkan..kita perlukan org yg mmg cinta n sayang kita..tak boleh main2 woo...nanti lps kawin..dia jumpa yg lbh cantik lbh lawa..dia kawin no.2..kawin aja tak pa..tah2 minta cerai...hancur rmh tangga..kalau blm beranak pinak..tak la susah sgt..kalau dah ada anak..kan susah pulak nak menjawab anak2..nak jadi ibu tunggal la...masa depan anak2 kita tanpa seorg bapa pulak macamn???? fuhhhh...byk problem yg akn timbul tuh.....

Post Last Edit by limauais at 7-7-2009 14:33

39# fishcake3383

sy tak nafikan perkara mcm ni yg perempuan rase tak secure...tak selamat dlm relationship...sbb lelaki boleh kawen 4..
dan sy perhatikan lelaki yg lebih syg kn isteri akan lyn isteri dgn baik, cenderung untuk mempertahankan rumahtangga bile berlaku masalah..

sebab tu ramai perempuan rase lebih secure jika laki lebih sygkn dia , berbanding dia sygkn laki....
tapi mende ni tak boleh sebelah pihak aje... laki pun nak rase diperlukan... jika dia rase tak dihargai, tak diperlukan dia boleh berubah hati...