CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

Tandas Pilihan...

tapi kalau ikutkan handphone korang tuh lagi banyak bacteria dari seat tandas hockaaayyyy

kalau chinese aku boleh terima sbb aku tau diorang akan duduk properly
nih kalau melayu, boleh plak mencangkung atas seat toilet duduk tuh
macam mana laaa seat tuh tak kotor...
dah tuh kalau dah guna air tak agak2...sampai ke lantai suma nak sembur
geli okay

ko tak penah spray ke HP/telepone kat opis mahupon kat umah tu?..aku selalu ambek fabreez....pastu spray atas tisu tebal..pastu lap2 mana yg patut..aku takde laa pakai sepakainya2...kalau hp tu...sampai masa aku pecat satu2..pastu aku lap je laa

Tergelak baca komen korang, honestly aku lagi prefer pakai tandas cangkung dari tandas duduk. Aku kalau sakit perut memang senang nak mencangkung, bahan2 pun senang je nak keluar. Tapi susah sebenarnya nak cari tandas cangkung, sbb dari 5 cubicle toilet, cuma 1 je yang tandas cangkung. Ada lagi plak, langsung takde tandad cangkung.

Dan dekat umah, toilet umah aku jenis duduk, tapi aku ni tak reti nak berak duduk, susah nak keluar. So, aku biasa cangkung atas tandas duduk je. So far tak da masalah, cuma kalau aku buat mcm ni dekat tempat lain mcm dekat shopping complex ke, aku akan pastikan aku boleh pegang mana2 so boleh balance badan aku.. hehehe

dear stanum...

ko pon menambahkan kekotoran tandas...... tandas duduk tidak direkabentuk untuk menampung berat keseluruhan badan.... kl ramai org wat camtuh.. nnt tandas leh pacah... dan menyusahkan org lain... :kant:

Post Last Edit by freekey at 15-7-2009 13:35

dear stanum...

ko pon menambahkan kekotoran tandas...... tandas duduk tidak direkabentuk untuk menampung berat keseluruhan badan.... kl ramai org wat camtuh.. nnt tandas leh pacah... dan menyusahka ...
True-X Post at 15-7-2009 09:51

kaaaaaaaan??

baru nak tegur.........

Post Last Edit by freekey at 15-7-2009 13:34

Tergelak baca komen korang, honestly aku lagi prefer pakai tandas cangkung dari tandas duduk. Aku kalau sakit perut memang senang nak mencangkung, bahan2 pun senang je nak keluar.

Tapi susah sebenarnya nak cari tandas cangkung, sbb dari 5 cubicle toilet, cuma 1 je yang tandas cangkung. Ada lagi plak, langsung takde tandad cangkung.
stanum Post at 15-7-2009 02:46

Hah itulahpasal!!

Tahu takpa...huhuh..

So that's why lah aku mcm surprise bila ramai lak yang tak suka tandas duduk.. huhuhuh..

Sebab selama ni aku igtkan mmg lebih ramai org sukakan tandas duduk..

Follow Us
Post Last Edit by medangmru at 15-7-2009 14:22

yg selalu mencangkung atas tandas duduk tu....beringatla....sbb ketahanan tandas duduk tu bukan tuk menahan berat ...sbb dah tak balance posisi korang....ini salah satu gambo bahana sbb duk cangkung kat atas tandas duduk....

....sajer kecikkan gambo....bosa2 kang...ada yg seriau...

Post Last Edit by freekey at 15-7-2009 13:34

Hah itulahpasal!! http://img02.picoodle.com/img/img02/3/11/1/aimy/f_setujum_5757 ...
freekey Post at 15-7-2009 01:08 PM

tandas duduk ni sebenarnya kira masih yg terbaik la...semua peringkat usia boleh gunakannya....esp org tua....korang pasti pernah dgr org2 tua tanya bila nak pergi rumah korang.." Kome nya rumah tu...jamban nyangkung ke jamban duduk...??"hehehehe

Tandas cangkung ni...kalau org muda takper la....kalau org tua ..alahai.....susah kat depa ni...lutut dah tak kuat...

Korang pernah dgr atau tau tak yg Mat Saleh ni cukup x suker tandas cangkung....aku tak tahu sampailah jiran umah lama aku kat kajang ( Pompuan mat Saleh ) bgtahu yg derang terkejut dgn kita rakyat Malaysia masih guna tandas cangkung...hehehehhe....dan derang kalau pergi tandas kat shopping kompleks....slalunya avoid dr guna tandas cangkung melainkan dah terpaksa.....hehehhe

kalau kat public aku prefer tandas cangkung. kalau tandas duduk, aku sanggup cangkung kat atas tu. sebab aku geli.

kalau kat public aku prefer tandas cangkung. kalau tandas duduk, aku sanggup cangkung kat atas tu. sebab aku geli.
shidaaziz Post at 15-7-2009 15:37

Ramai buat camni daripada duduk atas mangkuk tandas tu ataupun membiarkan muka seperti ini{:2_77:}sebab menahan sakit perut. Tabiat menahan dari memerut juga boleh membawa maut.

68# medangmru

Tapi kalo kat Jepun diaorg prefer tandas cangkung...tandas duduk nie kurang popular sebab western style...tapi ada juga..

Lagi satu aku nak tanya korang , lepas ko tarik flush terus blaaa jer kuar ataupun tunggu dulu sampai konpem ko punya buangan
tu hilang pada pandangan...sebab rata2 aku nengok bila tarik flush terus kuar pastu 2nd user terus masuk dan tengok ko punya sisa tak habis dispose lagi...kena tunggu jap air tank tu penuh dan flush sekali lagi!Apa daaa....

dear danedzya....

kl tandas duduk.. aku tutup penutup toilet.... then flush.... terus keluar... itu kl kencing aje..
kl aku berak.. aku tutup toilet cover tuh... then flush.... then bukak balik nengok ade tak sisa2 pepejal tertinggal.. hehehehh

kl tandas cangkung.... aku flush je terus keluar....... tp kl aku berak.. selalu nyer aku akan make sure sisa pepejal aku tuh dah turun dari basin tandas..... then flush.. then terus keluar...

apabile kita flush toilet.. kuman2 toilet tuh boleh terbang sejauh 3 meter( ni aku bace kat jornal kesihatan mane ntah.. hhuuhhuuhu.. tak tau laaa btol ke salah.... tp yg aku perasan kl tandas cangkung mmg air flush tuh leh terpercik ke seluar/kain aku..:kant.. sooo seboleh2 nyer aku jauhkan diri ketika toilet sedang di flush...... kecuali tandas duduk kurang skit laaa kuman berterbangan sbb ade toilet cover

pada org2 yg selalau dudk atas tandas duduk.... plssss laaa ade kesedaran sivik... korunk menambah kekotoran...:kant:... iewwwwwww

bg aku org2 camni samelah seperti org2 yg ske ski buang sampah luar dari kereta atas jalan sbb tak nak kereta diorg ade sampah

bg aku org2 camni samelah seperti org2 yg kl g shopping selalu tinggal troli kat tempat parking keta then menyusahkan org lain yg nak parking keta.. padahal apelahh salahnyer tolak ke tempat pengumpulan troli...

hehhehehe jgn marahhhhh........ mintak maaf banyak2..... sbb 3 mende di atas ni antara mende yg aku bengang kl aku g kuar g jalan2

Rate

1

Sori ye, aku kalau mencangkung atas tandas duduk, aku akan pastikan mcmane aku masuk, mcmtu jugaklah aku kuar. Aku bukan jenis yang pengotor ke apa, kalau aku cangkung, aku xkan pakai kasut atau selipar.  Pasal beban tuh, aku setuju, tapi aku still amat berhati2 sebab aku pun penah dengar cerita yang mcmtu, so, biasanya aku akan anjakkan sikit badan aku untuk senang nak ngelak dari terjatuh betul2 dekat atas tandas duduk. Lain orang lain cara dia. So far, apa aku buat, aku takkan menyusahkan orang lain yang akan gunakan selepas itu. Cleanliness is my 1st priority!

72# True-X

kredit +25 ..

68# medangmru

Tapi kalo kat Jepun diaorg prefer tandas cangkung...tandas duduk nie kurang popular sebab western style...tapi ada juga..

Lagi satu aku nak tanya korang , lepas ko tarik flush te ...
danedzya Post at 16-7-2009 12:48 PM

aku mmg konpem la tgk dulu...ada tak sisa2 yg tinggal///hehehhee..

Sori ye, aku kalau mencangkung atas tandas duduk, aku akan pastikan mcmane aku masuk, mcmtu jugaklah aku kuar. Aku bukan jenis yang pengotor ke apa, kalau aku cangkung, aku xkan pakai kasut atau selip ...
stanum Post at 16-7-2009 21:27

noted....

hehehheheeh yg last tuh paling klakar

tandas ku... rumah ku...

The Toilet-Shaped House has a very unique design, and was built by Sim Jae-duck, the chairman of the organizing committee of the Inaugural General Assembly of the World Toilet Association, and he hopes his toilet house will highlight the global need for better sanitation.. The Toilet-Shaped house is in fact named Haewoojae, which signifies in Korean “a place of sanctuary where one can solve one’s worries“. Sim Jae-duck will open what is billed as the world’s one and only toilet house on November 11 to mark the launch of his World Toilet Association.

The steel, white concrete and glass house, with a symbolic opening in the roof, will be ready to receive visitors next month, said the World Toilet Association in a statement. The house is a 419sq m structure with two bedrooms, two guestrooms and other rooms, the two-storey house of course features three deluxe toilets. Unlike the giant “toilet” in which they are located, they will not be see-through affairs. If you would like to visit this house you can go to Sim Jae-duck native city of Suweon, 40km south of Seoul.

Post Last Edit by True-X at 18-7-2009 18:50

infamos toilet bowl kt jepun

[/img]

Soal tandas la yg paling aku cerewet sekali..even kat umah pun aku tak suka kongsi2..Kalau kuar jejalan aku makesure buang dulu apa yg patut kat umah..Kalau travel memana make sure buang dulu kat Hotel b4 kuar..Nasib baik la Aku bukan jenis Boleh buang kat memana ja bila terasa,Kalau tak..alamat hilang lah selera nak makan hari tu...Dedulu kalau aku kuar jejalan aku jarang prepare buang dulu ni..after makan ja..rasa nak kuar..Apalagi cari washroom kat hotel arr..Lega!!Kena sentiasa jaga makan agar kita tak tercirit di tempat yg tak sepatutnya...

Aku pernah ternampak sekali pakcik Jepun rushing masuk toilet sebab sakit perut agaknya...tandas cangkung,pastu bila dia kuar habis penuh atas simen semua bertepek2 najis dia..mungkin terburai kot tadi...
Dah tu nak buat camna,bukannya ada paip pun toilet diaorg nie,kalau tak; boleh gak aaa jirus sket apa2 yg patut...
Kena tunggu cleaner ler pulak jirus balik...

Satu lagi kalo tandas duduk nie kat Jepun atau mana2 negara 4 musim biasanya,tempat duduk tu mesti ada heater,kalau musim winter atau autumn ,memang ko pun tak tahan nak dok atas toilet tu...mcm duduk atas ais gamaknya...