CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 62080|Reply: 145

Cam ner rasa Baby gerak masa dalam kandungan????

Aku skrg ni ngandung nk masuk 5bln.. Dr der gak tanya der rasa baby gerak ker... ish cam ner rasanyer tu??????? x reti la.....

masuk tgn didlm rasa ader sebarang pergerakan tak

anak first ke?
anak first mmg lambat sket.
tapi, aku ada 1 cadangan. ape kata ko puasa.5 bulan tu dah cukup kaki dan tangan tu.
nnt dari situ, ko leh tau, baby gerak mcm mana..nnt kalo dia lapar or dia patut dpt makanan pada sekian waktu, nnt dia tendang2..haa..betul nie. (pengalaman sendiri). ko jgn bising2 ko nak puasa. diam2 ajek. jgn bagi tau sapa2. even kat somi ko. kalau nak kasi tau, sms ajek. nnt baby dengar.   baby pandai tau. sungguh.
mcm aku, aku pjj, aku pikir ajek, besok aku nak puasa. niat pun dlm hati.
masa hari puasa tu ler.. masa aku tgh lembik2 & asyik baring ajek.. baby aku tendang2..oo..baru aku tau..hehehehee..itu ekk..
tendang lain. baby gerak lain.
nnt 6 bulan ke atas, lagi byk baby bergerak.

ada certain org lmbt dpt rs bb..kdg tak prasan yg gerak tu bb.lbh lbh gik kalau anak pertma.

ms 5 bln tu tak rasa gerak sgt..keaktifan dia.ms nk 6 bln tu lg aktif.

cuba baring snyap..mcm aku..kalau pas minum air milo panas ke..susu panas ke..sure dia gerak gerak eheh..mcm hana ckp tu yer jgk..dia taim lapar tu dia tendang sana sini.

rs tu kita rs bwh pusat tu..kalau 5 bln mesti dh blh rs sikit.

anak 1st ye??

anak 1st mmg kita lambat peka.. sbb x tau rase camnekan??? dulu saya pn tertanye2 mcmane baby tendang tu..

now yg no.2... blm 5mons saya dh leh rasa baby tendang2.. gerak2...

kalau nk tau... 5 mons ni... baby gerak sikit je kita blh rase... cuba diam kejap... mesti leh rase pergerakan baby u tu...
now saya pn 5mos.. my baby mmg aktif... selalu menendang... saya tgh buat keje pn leh rase... x yah duduk diam.. sbb dh tau...

like oths said.. by 6mons nnt confirm u tau & feel how baby gerak... mesti teruja nnt...(sbb baby 1st... )even baby 2nd pn saya masih teruja...
nnt dh 7 bln lagi.. merayap2.. tendangan makin kuat.. sbb baby pn dh besar... mcm berlari2 lak dlm perut tuh... bile dia gerak tangan & kaki..
slalu kalau saya baca buku or surat kabar.. bila kita selak pages... baby pn akan gerak.. maybe sbb dia dgr bunyi.. sbb saya suka baca buku or paper baring... hehehe.. so buku & paper tu mmg btul2 la kt perut...

ada gak saya buat cam ni masa baby dh 7-9 mons:-
memlm tido... kami tutup lampu..... ambik torchlight or hp... gerakkan kt perut... nnt baby pn bergerak....
or u ambik music.... mcm saya beli bear barney yg ade music.... till now my 1st doter suke sgt ngan barney!!!

U takkan pernah lupa how ur baby move!!! Saat2 indah baby bergerak dlm perut!! u will miss it once baby dh keluar... heheheeeee...

sy 1st baby gak...
4 bln dh rsa gerak dh..rsa cam angin...jap kt kanan jp kt kiri...
mula² x pasti gak...
klu rsa mengiring tu cam ada pergerakan...bby moving la tuh...hihihi....
now dh 6 bln lg la rsa..kicking....siang mlm tendang....aktif...

Follow Us
hmmm sy lak masa 5bln tu mmg dh rasa..haah memula xpasti..eh angin ke ape..
tp mmg lain ket rasanya.. then biasanya mlm la lebih terasa..bila baring2 tngok tv tu.. relaks jek..ms tu bru lebih perasan kan bb gerak..ermm skang dh nk masuk 7 lg la terasa.. tgh buat keja ke..lapo skit ke..xpon bru lps mnom susu coklat or mkn durian..heheh kuatnye dia kick..

mmg best kalau baby gerak lbh2 lg bila baby tendang...pagi2 naik motor gi keje ngan hubby mesti baby gerak...kuat lak tu...hubby pun terasa baby gerak sbb perut aku rapat ngan belakang hubby...hubby aku blh lak geli...kalau dh masuk 7 bln ke atas yg paling best masa perut bergerak2...mcm ombak dan beralun2...apa yg baby buat kt dlm taktaula...aku sempat gak record...hehehe

hai.. mcmana rasa bb gerak...??? betul.. biasa anak pertama mmg kita teragak2 betul ker bb dlm peyut gerak... tp nnt bila kandunagn dan masuk 6 bulan ke atas.. insyaAllah akan lebih ketara pergerakan dier...

Alys.. now dah 6 bulan pegnen.. bb dah bgerak aktif...
masa kandungan 5 bulan.. alys dpt rasa dier mguit2 jer...

yg saya lak, bila abah dia usap and cakap ngan dia, mula laa dia start kicking....non stop lak. Bila saya relax duduk sandar dan baring pun nampak movement. Tapi paling tak tahan bila saya mengiring. Mula dia start rolling....masa tuh mmg tak selesa. Sekarang nie kalau duduk bersandar lama2 kat ofis nih, dia mula tekan kat bawah. Masa tuh mmg rasa sakit sangat macam ada benda nak terkeluar....

soc pun alhamdulillah 1st preg. sekarang dah masuk 7 bulan. Dr start tanya masa 4 bulan lagi... dia kata masa tu patut dah rasa ciut2.... or mcm jari jentik2... tickling sikit. tapi soc tak rasa pula. hampir masuk 5 bulan soc dah start rasa. bukan gerak sikit2 tapi gerak kuat.

soc mula rasa, masa subuh.... soc terjaga subuh.... then kejut hubby. soc kata mcm ada org gerak soc suruh bangun. then gerakan kedua soc rasa pagi tu 9.04am.... sama rasa mcm yg subuh tu, then baru tau baby yg kick.

entahlah baby soc ni aktif sikit... hubby kata sihat. tendangan tu even masa 5 bulan, boleh nampak perut soc gerak..... hubby gelak je. even kalau scan pun, dr susah nak scan, tak le nak duduk diam, asyik tendang2 je.

biasa baby akan gerak masa kita diam, masa kita tak aktif..... contohnya malam.

my baby gerak.. adoi fenat nie... mcm dia duk berronggeng jer kt dlm tu... kalo nk tidur, kena gosok2 perut, ckp kt baby "mama nk tido, daddy nk tido, baby tido jugak ek" kdian lama2 senyap ler tu.. then early morning, me terjaga, bergerak sket jer... baby pun gerak2.. doktor ckp my baby hiperactive.. maybe cz amik Neurogain kut.. kdg2 terasa dia gerak, sakit gk.. madc imagine tht kulit perut kt bhgn dlm tu, dh lebam2 dh kena sigung dgn baby

soronoknyer...x saba nk rs bby gerak2...

12# gutes_madchen

mdc nak tau mcm mana bagi baby dalam perut diam sikit? masa dia tgh asyik beronggeng tu, cuba ambik tgn hubby letak kat perut. automatik baby slow down atau diam terus. soc pun tahu bila baca article dr baby centre. tak tau kenapa baby kenal usapan ibu ngan abah dia. kalau kita usap, makin galak dia bergerak... tapi kalau ayah/abah dia letak tangan je, dia akan diam. research tu pun tak tau kenapa.... cuba try... its working, pada soc lah.

uwawawawa... hubby kita jarang ada umah... uwawawawa.... betul tau.. kalo kita letak tgn kita sendiri.. lagik ler dia melompat2 mngeliat... mcm kita duk geletek dia laks...

skang nih aku rs baby2 dah adbans hatta lam peyot...sbb apa duluk2 ms aku preggy nak2 5 bulan bar rs baby gerak2...aku banak anak kecik aku nih taun 2004 dek penangan zaman dunggih manggih nih 4 bulan dan merasa dia duk main bolak sepak lam peyot...tendang ngan kaki la, tgn la sumer ada aksi...

12# gutes_madchen

mdc nak tau mcm mana bagi baby dalam perut diam sikit? masa dia tgh asyik beronggeng tu, cuba ambik tgn hubby letak kat perut. automatik baby slow down atau diam terus. soc pu ...
sorceress Post at 8-7-2009 13:06

hehe..yg ni ter jadi kat bb 2nd yg lili tgh peknen skrg..asal abah dia nk pegang je..dia diam..hehe.
kalau yg 1st dulu pantang abah dia pegang..lagi melompat baring semua ada...tu la..skrg ni mmg dia rapat giler dgn abah dia

sekarang ni dah nak masuk 5 bulan anak kedua, rasa macam baby geletek kat dlm perot...

nnt bile dh masuk 7-8 bln lagi lagi leh tgk perut cm ombak... hehehehe rindu nk rase baby tendang2 dlm peyut... skrg leh rase baby tendang kt muke kt tgn kt lutut.. hehehehehe... my doter already lasak adehhhh x larat

hahahahaha mesti best kan... Ntah la aku der rasa jap dia kat atas,, kat bawah.. tepi la... sebab rasa cam berbonjol2 jer kan... kalau rasa cam perut msk angin ker.. geletek ker.. x der g.. huhuhuhuhuhu bila scan dr kata bb aktif.. mungkin mak dia jer x dpt feel g dia gerak cam ner kan...