CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: f_zal

[MERGED]MISTERI SULUR BIDAR

tolong sebarkan benda ini and 'like' it

100,000 People Request Najib Tun Razak Resignation
http://www.facebook.com/pages/10 ... ion/223344854372583

bersama-sama kita suarakan suara hati kita: let's join this page

bila terbaca thread korang suma....teringat lak exp atuk dulu...
mase tuh atuk n geng g tasek kenyir taun 2004 klu x silap...
kita org baru jer lepas tauliah officer askar..kununnyer nak meraikan / mempraktikkan ilmu ikhtiar idup yg kita org belajar time kadet askar dulu...iyolah tu...kita org pon plan nak sewa bot besor yg ada bedroom kat atas...dlm semggu...bwk joran siap ngan rapala beli kat kuala terengganu...padahal mancing pon x reti...hehe...masa atuk n da geng on the way to sungai cacing klu x silap..kita org nampak dr atas bot 2 tingkat tu objek cam empat segi cam tikar kaler putih kelabu...kat dlm tasek tp jelas la kat permukaan ayer...mula2 heran jugak...saper la mamat sengal yg buang tikar kat situ...kita org x amik port sgt la benda tu...sbb kat kepala hotak pikir nak memancing jer....sampai jer kat satu tempat kita org pon stop berlabuh...sepantas kilat lontar joran rm49.99 ngan umpan bijik kelapa sawit...stat time tu sampai mlm xde ikan la plak...tensen tul sampai kitarg fedap...mlm tu kitaorg suma tidur ....besoknye lepas subuh kita sambung mancing balik...mane tau ade rezeki...time tu pelik tul... ikan terlampau la byk...lampam, toman & species apapapantah kitorg tarik sampai penuh tong ikan kat atas bot...mase tgh syok tarik ikan gaya amatur...tiba2 suma org terkujat beruk mat yeah...ada plak pusaran air kat tgh tasek...kaler putih kelabu...ade jugak nampak benda cam sampah @ daun2 camtu kat tgh pusaran air...disebabkan perasaan x sedap ati melanda sanubari...kita org kejut la brader yg bwk bot tu...mane la tau bahaya biar camtu jer...lepas brader tu tgk jer...cepat2 dia soh kita bungkus joran... katenyer nak tukar lokasi pancing...terpinga la kitaorg yg tgh syok punggah ikang...apahal plak nak tukar tempat...tempat dah best apa...brader tu diam jerk...muka pucat smcm...pas tukar tempat lain...xde ikan la plak...siot tul..kita org apalagi membebel bak bebek kat brader tu...brader tu ckp kalau xde ikan xpe...dia akan amik kat sangkar member dia....kitaorg follow jer walaupon hati musykil yg amat...follow the leader aje la...asalkan selamat...lepas kitaorg naik kat jeti area TNB tu...baru la brader tu sound kat kitaorg yg bende tu SULUR BIDAR...dia cepat2 larik sbb bot kecik dia penah terbalik sbb penangan benda tu....katanye le...kalau dia tipu atuk pon tertipu jugak la...mase tu baru atuk teringat pasal tikar yg kitaorg jumpa mase mula2 tu...brader tu ckp dia pon nampak..tp dia buat2 x nampak...apa pendapat forumer suma?

Rate

1

Reply 282# atukmanje

Brother bot tu mesti selalu terserempak dengan benda tu yer....? Jadi benda tu bukan hantu atau puakalah yer...

Kenapa takde usaha pihak tertentu untuk tangkap benda tu buat kajian ker...?

aku gali balik benang yg telah sekian lama tenggelam..

makhluk sulur bidar ne adalah antara top5 senarai binatang pelik/mistik yg paling aku nak tau...
seiring dengan binatang misteri lain spt ulor besor kat muor (kluor dah bahasa Johor) naga tasik chini, bujang senang, bigfoot kat kota tinggi, nadau/nabau (ular besar kat sarawak) dll.

Pada aku sesetengah makhluk ne wujud ( xkira la spesis yg belum dikenap pasti, haiwan mistik atau entiti) tapi cuma sesetengah org je ternampak. Sesungguhnya misteri alam terlalu besar utk diterokai

sampai dah tahun 2012 pun haram tak der 1 org pun yg berjaya dptkan gamba sulur bidar nih ....

Reply 1# f_zal

tetiba aku bayangkan ulat yang kat pokok sagu tu....

Follow Us
Reply 285# msrosse

Mengikut cerita kawan aku yg tinggal kat kenyir, (dia ne ala2 boatman, kadang2 pernah bwk pelancong naik bot g jalan2 tasik) gambar sulur bidar ne ada di simpan oleh boatman2 otai di kawasan tasik kenyir xtau la betul ke x, sebab aku pun belum pernah sampai sana. Lagipun kalau org terserempak dgn sulur bidar ne xterpikir nak tangkap gambar. Cuma terpikir nak lari selamatkan diri je.

Sulur bida dlm majlah3 tu ombak kocik yg tetiba muncul akibt tekanan air. Xde monster pn dlm tu

macam2 citer psl sulur bidar nie..

khatam gak baca pasal SULUR BIDAR ni...
1st time dgr walau asal dr trg...hehehe...

Sangt menarik. Forumer kaki ngail mesti banyak info ttg Sulur Bidar ni...sila kongsikan.

first time dengar pasal Sulur Bidar nie. Dulu time kecik2 masa tadika, slalu bayangkan ada hantu nie cam dalam bungkusan kain hitam, takde mata, pastu naik skateboard kejar orang. Tak tau nape. Bila baca pasal Sulur bidar nie terus teringat pasal imagination aku yang nie time kecik dulu..

takde info ter baru ke ??

misterinye..
first time dengar pasal sulur bidar ni..
quite scary ye..
ada lagi yg tau pasal sulur bidar ni x?
nak tau lebih lanjut, menarik..

Kalau difikirkan, tasik kenyir (dan tasik banding dimana ada dikatakan wujudnya sulur bidar), tempoh terbinanya tasik-tasik ini tidak mencapai seratus tahun pun untuk membolehkan makhluk didalam airnya mutate menjadi form/benda yg berbeza. Lainlah kalau kita tengok pada tasik Chini (semulajadi).

Few times dah pergi tasik kenyir untuk casting..mengenai sulur bidar ini, pada saya, ianya bukan makhluk zahir (binatang, tumbuuhan dll) tetapi makhluk halus (iaitu jin). Kenapa? sebab sifat dan perlakuannya tidak merupai norma-norma makhluk zahir.

Menurut kengkawan veteran saya yg selalu memancing di tasik kenyir, sulur bidar pernah  dijumpai di sungai terenggan dan beberapa sungai kat area tasik kenyir. Semasa pembukaan tasik kenyir dulu (time tu houseboat belum ada..) memang ada kelibat sulur bidar dijumpai, kekadang boleh dilihat di suak2 yg cetek, kelihatan sesuatu yg berbentuk segi empat tepat bergerak perlahan dlm 1-1.5 kaki dibawah permukaan air..dr segi warna, tak jelas, cuma nampak dr jauh (sebab pemancing duduk di tebing).

Ada juga kengkawan yg membaling batu tapi bila batu tu jatuh atas objek tu, seolah2 takdak kesan (macm tembus). Waktu yg paling sesuai nak tengok sulur bidar adalah pada waktu senja, kira2 matahari dah nak jatuh dimana pantulan cahaya pada permukaan tasik dah kurang.

Lokasi-lokasi yg sering dijumpai silur bidar (mengikut pemancing2 ni) adalah dikawasan suak, kawasan yg tebingnya mempunyai pokok2 besar, dan yg penting, kawasan tersebut jarang dikunjungi orang.

Saya secara personally tak pernah jumpa makhluk ini, dan saya pun takmahu jumpa, kalau jumpa toman, sebarau or kelah yg bersaiz mega, yg tu saya mauuuu..(dan sila makan lure saya, takmo rapala..megabass saya boleh kasi..)

Kalau difikirkan, tasik kenyir (dan tasik banding dimana ada dikatakan wujudnya sulur bidar), tempoh terbinanya tasik-tasik ini tidak mencapai seratus tahun pun untuk membolehkan makhluk didalam airnya mutate menjadi form/benda yg berbeza. Lainlah kalau kita tengok pada tasik Chini (semulajadi).

Few times dah pergi tasik kenyir untuk casting..mengenai sulur bidar ini, pada saya, ianya bukan makhluk zahir (binatang, tumbuuhan dll) tetapi makhluk halus (iaitu jin). Kenapa? sebab sifat dan perlakuannya tidak merupai norma-norma makhluk zahir.

Menurut kengkawan veteran saya yg selalu memancing di tasik kenyir, sulur bidar pernah  dijumpai di sungai terenggan dan beberapa sungai kat area tasik kenyir. Semasa pembukaan tasik kenyir dulu (time tu houseboat belum ada..) memang ada kelibat sulur bidar dijumpai, kekadang boleh dilihat di suak2 yg cetek, kelihatan sesuatu yg berbentuk segi empat tepat bergerak perlahan dlm 1-1.5 kaki dibawah permukaan air..dr segi warna, tak jelas, cuma nampak dr jauh (sebab pemancing duduk di tebing).

Ada juga kengkawan yg membaling batu tapi bila batu tu jatuh atas objek tu, seolah2 takdak kesan (macm tembus). Waktu yg paling sesuai nak tengok sulur bidar adalah pada waktu senja, kira2 matahari dah nak jatuh dimana pantulan cahaya pada permukaan tasik dah kurang.

Lokasi-lokasi yg sering dijumpai silur bidar (mengikut pemancing2 ni) adalah dikawasan suak, kawasan yg tebingnya mempunyai pokok2 besar, dan yg penting, kawasan tersebut jarang dikunjungi orang.

Saya secara personally tak pernah jumpa makhluk ini, dan saya pun takmahu jumpa, kalau jumpa toman, sebarau or kelah yg bersaiz mega, yg tu saya mauuuu..(dan sila makan lure saya, takmo rapala..megabass saya boleh kasi..)

Baru lg ak blek dr kenyir , g memancing kt sne . Otw nk ke tempat memancing ambil mse 4hours . Smpat uncle ak cite psl keanehan kenyir . Die ni da byk Kali g kenyir , tjuannye mmancing a .
Die cite da 2 Kali die trnmpak daun kering(selonggok) tgh2 tasik . Die mcm dtg dr dlm tasik n tmbul diprmukaan air tasik . Ak ni dgr bodo2 jela , x expect la bnde ni sbnrnye ad . Nasib baik mse vacation/memancing ktorg mse tu xde bnde2 Pelik . Alhamdulillah . Takot gak ktorg , kot2 bot tu rosak n karam kt tgh tasik kenyir y angker tu . Da la Bwk baby 2months . Hui hui hui .

Reply 297# Fyka_93

bawak baby dua bulan tdo tasik kenyir? biar betik.....?

Reply 298# rainbowgirl

Aah . Ktorg g jln2 . Klu nk tau ktorg g 17 org . 6 lelaki 11 pompuan . Haha . Sorg baby boy n 3 Bdk Bwk bot . Mse kt sne xde kjadian Pelik n just  bby nk nanges mse blek tu . Ktorg bru je Balik n bby bru je 2mnths 15 days .

jim pernah dengar pesal sular bidar ni....atau org kg jim panggil ular bidar.....
pernah dgr dr zaman kecik2 lagi....
sebab jim dibesarkan di sebuah kg yg terletak di persisiran sg terengganu...
bawah tasik kenyir.....just a few kg bawah tasik tu....
rasanya orang kola berang ramai yg tahu kisah sular bidar ni.....diggambarkan ular semacam tikar....mkn dengan cara menggulungkan mangsa.....