CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: f_zal

[MERGED]MISTERI SULUR BIDAR

ingatkan sulur bidar yang sorang tu...dia pon misteri jugak

Mcam2 versi pasal sulur bidar ni....sejenis haiwan ke makhlus halus????

@SulurBidar tu sejenis ape pulak lh ye...  

ijtihad dan takwil pemancing menyatakan bahawa 'aku' adalah sejenis makhlus hidupan akuatik yg tidak diketahui rupa bentuknya dan jugak saiznya...

'Aku' mampu berenang seperti obor-obor yg meliuk-liuk dan jugak seperti mana permaidani yg bagaikan bidadari yg menari di tasik yg dalam lagi gelap...

'Aku' percaya diri 'aku' adalah sejenis hidupan akuatik, bukan dongengan org-org Melayu yg menyatakan 'aku' ini adalah sejeniz makhluk halus..

'Aku' percaya diri 'aku' ini terjadi disebabkan terdapat pengaruh hukum asas sains bio-chemistry di mana pressure, temperature as well as volume of dissolved oxygen menjadi kepada faktor penyumbang 'aku' bermutasi yg sedang berrenang di dasar tasik yg dalam lagi hitam...

Dgn rantaian makanan yg banyak di sekitar tasik yg dalam dan mempunyai tekanan yg tinggi serta suhu yg sejuk, maka 'aku' telah bermutasi tanpa dapat ditahan lagi seterusnya menjadikan rupa diri aku misteri sehingga Tuhan al-Khaliq sahajalah yg Maha Mengetahui bagaimanakah sebenarnya rupa bentuk aku.

Maka, carilah 'aku' di Tasik Kenyir ataupun Tasik Banding kerana 'aku' dari dasar sedang memerhati kalian berenang di atas permukaan air...

'Aku' sedang menanti, dan menanti..... dan menanti sambil memerhatikan kalian yg berada di permukaan tasik yg dalam, lagi hitam serta gelap...

hahahahahhahahahahahah!!

Rate

1

MissNigga posted on 17-2-2013 10:31 PM
@SulurBidar

apa ler porumer suma ni...nak seru seru pun ta reti.. nak seru jin.. pontianak minta ...

hahaha
lawak la komen ni

baru baca satu forum seram lain ni, ada satu cerita dari zaikiah. aku share la ye, sebab macam sulur bidar.

tempat: sungai kat kampung aku yang di panggil Pengkalan Chu Bunga
Time: Tgahari bute
Mangsa yang kena kacau : Abg aku sorang jer (dah arwah pon skang,..alfatihah)
Suspek : Antu apa ntah la

Citernya gini, abang aku ni suka menembak ikan dengan senapang ikan yang dibuat sendiri kat sungai kampung aku tu. Airnya pon jernih...kadang jadi macam aktiviti snorkling la pulak. Bukan dia sorang ja yang suka, bebudak kg yg lain pon cenggitu ler..
tiba pada the fateful day, dia gi ler sengsorang menembak ikan...tengah2 dia menyelam tu..ada benda putih besar tikar menkuang bercahaya bagai brenang mlintas kat depan dia..

air sungai yang biasa tu plak jadik sejuk tahap x ingat sampai kaki dia dah kaku semacam...disebabkan x leh brenang abang aku dah menggelupur & tekapai2 kat dalam air tu...dekat nak pengsan tu ada la jiran aku kbetulan tengah carik rebung kat rumpun buluh tepi sungai tu nampak dia betarung nyawa, terjun and selamatkan dia.. perghhh..time tu ajal dia blom sampai lagi..tu je la citer aku

menarikkk.. ni mitos ke betul? btul2 ada ke?

Follow Us
no big deal..sulurbidar ni makhluk halus sebab dengan laungan azan benda ni akan ghaib..aku penah azan jumpa ular sawa tapi tak hilangpun..duk maintain jer..

adakah ini yg dikatakan sulur bidar? klu ya tak der misteri mana pun .. sejenis hidupan laut dlm rupanyer ...

msrosse posted on 22-8-2013 03:50 PM
adakah ini yg dikatakan sulur bidar? klu ya tak der misteri mana pun .. sejenis hidupan laut dlm rup ...

wow! patut biologist kat malaysia letak kamera kat tasik-tasik malaysia ni. untung-untung dapat tangkap gambar sulur bidar ni. kalau dapat tangkap secara fizikal lagi bagus

ni bideo yg lbh jelas ... misteri sulur bidar akhirnyer terungkai ... enjoy watchinn!! momod nak tacang bebnyak ...

Rate

1

msrosse posted on 22-8-2013 04:37 PM
ni bideo yg lbh jelas ... misteri sulur bidar akhirnyer terungkai ... enjoy watchinn!! momod nak tac ...

Akhirnyaaa..

msrosse posted on 22-8-2013 04:37 PM
ni bideo yg lbh jelas ... misteri sulur bidar akhirnyer terungkai ... enjoy watchinn!! momod nak tac ...

deepstar jellyfish...duk kat laut dalam,

sulor bidar kat tasik dan sungai je kan? mungkin boleh panggil geng pemancing net geo wild mcm monster fish/river monster untuk try pancing sulor bidar.

ader citer terbaru ker si sulur bidar nie..???

kalu pasal sulur bidar, aku xtau la mende yang aku pernah jumpe ni sulur bidar ke x? ni berlaku 10 tahun yang lalu, kat umah spupu aku kat kuantan, umah die dkat ngan sungai kuantan aku rs, blakang umah dh sungai, selalu kekadang aku mancing udang galah kat situ, tp sekali tengahari tu aku saje dok kat tepi tebing tu, aku datang ngan spupu aku, saje lepak, tengah mate aku dok melilau, kot2 dpt tgk buaya ke, ikan besar or ikan lumba2 (kalu lucky la), aku terpandang satu susuk mcm kayu balak dkat air, aku rs mcm kayu, mula2 aku tengok die dok kat tengah sungai, tetiba die mcm makin lame makin dekat ngan aku yang tengah dok kat atas tebing, aku x syak ape2 tp aku pn plik mcm ne kayu balak bleh plak berenang trus kat aku, aku tgk atas die yang terapung tu, x mcm kayu, tp atas die mcm bergerigi, kalu bleh kate mcm landak, nak kate buaya pn bukan, aku x nmpk kepala die, mslahnyer die dok berlegar2 dkat ngan aku yang dok kat tepi tebing ni, selepas aku rs dlm 5 minit, baru la die mcm bergerak pegi ke tebing depan aku n trus hilang dari pandangan. sepupu aku ade gak ms tu, xtau nak ckp binatang ape, sbb x nmpak paler die, mende tu x kecik, panjang die ade 2 meter lebih kot, badan lain sumer dlm air.. Last edited by jebirun on 19-5-2014 10:45 AM

Rate

1

awak sketch atas kertas pastu amik gambar pastu post kan kat sini ...
Kekadang makhluk pelik ni kita tersua masa tu tak der kamera nak abadi kan ...

rdzaccess posted on 19-5-2014 04:02 PM
awak sketch atas kertas pastu amik gambar pastu post kan kat sini ...
Kekadang makhluk pelik ni kit ...

ok, nnti sy sketchkan, sbb boleh la jgak melukis, rs clear lagi makhluk tu dlm ingatan, nnti sy upload...

alright ...

msrosse posted on 22-8-2013 06:37 PM

puas i cuba cari namanya, rupa2nya ada orang komen kat youtube..

Scyphomedusa Deepstaria enigmatica

betul2 menepati description yang majalah ujang pernah cerita dulu kan, rupa macam selembar kain.  
an undulating creature that almost looks like free-flowing fabric
http://www.oldsaltblog.com/2013/11/scyphomedusa-deepstaria-another-very-real-sea-monster/

cara menangkap mangsa adalah membelitkan mangsa macam kain yang diperah..
yeah i found that one day, its living sea cloth, its like an jellyfish excepted , with out the stingers, btw ,do not swim close, it tangles fish up and drags them to the bottom were it decays and forms new material and gets stronger, living/non-living
komen salah seorang pengguna youtube..
http://www.youtube.com/watch?v=ZlwvRURK2eg

Last edited by cloudy_83 on 5-6-2014 02:25 PM

so jadinyer.. sulur bidar ni.. sejenis haiwan la yer?

ooo kiranya sulur bidar ni sejenis jelly fish yang merbahaya lah?