CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mijot

[Penerbit] ** JEMARI SENI (Bahagian 2) **

mijot posted on 27-8-2012 09:37 PM
akhirnya, keluar juga...
lama giler tunggu novel ni dibukukan...

x sabar nak baca buku nie....

huhuhu.. at last.. novel nasz.. dah lunyai buku sweet sour aku tuu..

Novel Umum Sep. 2012: Lazuardi ~ Nasz

jenuhnya menunggu, akhirnya terbit juga

selesai membaca : kalau jodoh tak ke mana
3 bintang

permulaan cerita seperti novel jaja & din, di mana sara memang betul2 jatuh cinta pandangan pertama pada ameer tp bukan rezeki sara. beberapa tahun kemudian, sara bertemu semula dgn ameer di majlis perkahwenan kawan sara dan sara bertekad nak meminang ameer, tapi dikecewakan sekali lagi apabila mengetahui ameer akan berkahwen tidak lama lagi.

ameer, sudah bertunang kali kelima tapi bukan jodoh dia dgn tunang dia, maka dia putus tunang untuk kali kelima.
sara tahu mengenai ameer lalu mengambil langkah meminang ameer untuk dirinya dan diterima oleh keluarga ameer. siap keluarga diorg bagi syarat tak boleh jumpa kecuali boleh telefon/sms.

masa hari pernikahan, ameer memberitahu sara yg dia perlukan masa untuk terima sara dan sara boleh cuba takel dia. tapi penceritaan agak sikit bosan sebab penulis tulis pasal diorg nak belajar bercinta . konflik muncul apabila ammer terjumpa balik dgn kekasih pertama dia semula dan cinta untuk kekasih pertama masih ada lagi. sara pula dapat hidu perubahan ameer dan ingin mengundurkan diri demi kebahagiaan ameer.

penamat yang gembira.

kesimpulan, jalan cerita yang agak sweet, ada sikit unsur2 islamik dan enjoy membacanya

chit_ana posted on 27-8-2012 08:48 PM
Novel Umum Sep. 2012: Lazuardi ~ Nasz

Penulis: Nasz

Arghhhhhhhh!!!! Dah kuar buku nie. Baper taun tunggu nie. Best2. Kena sambar cepat2 nie. Hehehehe....

ohho..naszzz....betapa lamanye ako menunggu buku kamu....berchinta sungguh la!!!!!!!!
asik la ako dok belek warna, bmhs, tentang dhiya....
sedangkan buku baru yg ako beli kt pesta buku awal thun ari tu pon
still xbc2 lagi....now kamo dah keluar buku ini....harus cuti ujung minggu ni ako jln2 cari buku la jawabnye...
btw, dah ada kt kedai ker???

Follow Us
Dah bole beli Lazuardi online hari nie...tp isnin baru dia org pos...

wahhh dah boleh order ari nih... sure trapik jem pesanan yg masuk tuk novel nasz neh...

dah siap mengorder anaz..skali dgn 2 novel terbaru JS lain sbb nak dptkan baucar RM5

nak signature nazs..kena tggu 9hb

ako_chan posted on 30-8-2012 02:50 PM
ohho..naszzz....betapa lamanye ako menunggu buku kamu....berchinta sungguh la!!!!!!!!
asik la ako d ...

Hehehe... Ko pun sama terjebak tunggu Anaz & Shark nie ek?

Aku bila JS announce blh beli online Kamis lepas, terus2 aku isi form. Pg tadi baru bayar. Skali tgk kat posting suma, kalau nak t/tgn, tunggu 9hb. Akak tak sabar dik. Hehehehe... Xperlah, tak dapat t/tgn kali nie ok. Maybe next time dia buat Nasz De Tour jelajah suma kedai buku ker kan, blhlah aku kejar. Tapi ada ker?

Serius aku tak sabar nak baca buku nie. Aku cuma nak tau apa jadi pada Anaz. Harap2 dia dengan Shark walaupun Odie pun aku suka

honey_d7881 posted on 3-9-2012 12:18 PM
Hehehe... Ko pun sama terjebak tunggu Anaz & Shark nie ek?

Aku bila JS announce blh beli onl ...

ako xpenh pon minat nk baca kt blog ker ape ker...
sbb ako akn start pening2 bile baca lelama....
cite ni pon ako xpenah nk tahu cite ttng ape...
tp sbb kan nama penulis.... nk ckp la... sbb NAMA PENULIS...
maka~~~~ ako akn bekejar nk juga2 cari buku ni...
hehehee~~~

ako_chan posted on 3-9-2012 12:31 PM
ako xpenh pon minat nk baca kt blog ker ape ker...
sbb ako akn start pening2 bile baca lelama{:sc ...

La, aku ingat ko dah baca dekat forum atau blog dia
Nama penulis ek? Naper? Ko takut terkena ker apa? Hehehehe... Bukanlah nak kata apa. Aku pun kalau penulis aku tak penah baca nie, berat ati jugak nak membeli. Kalau gatal jugak nak beli, aku baca kat forum dulu tgk respons org mcm maner kan. Kalau ok, belilah. Kalau ko, duit tu aku beli Mc'd

honey_d7881 posted on 3-9-2012 12:54 PM
La, aku ingat ko dah baca dekat forum atau blog dia
Nama penulis ek? Naper? Ko takut ...

btul3.....
susah nk ckp... bukan xnk bagi peluang kpd penulis baru...
tp itulah klu kena yg penulis tulis mcm budak2 ribena xcukup gigi
ni payah r... mmg tujuh keturunan ako xhalal kan duit buku tu...
and buku beliau yg selepas2 itu pon mmg ako xamik pusing pon...
biar r brjuta org promote second book dia best ke ape ke....
hati ku akan kekal begitu....

ini antara penulis2 yg mmg ako tunggu2 nk baca buku diaorg. mereka adalah seperti berikut:
1)syud
2)rnysa
3)hlovate
4)nasz
5)nazurah aishah (betul ke nama dia... ako dah lupe la)

ako_chan posted on 3-9-2012 01:46 PM
btul3.....
susah nk ckp... bukan xnk bagi peluang kpd penulis baru...
tp itulah klu kena yg pen ...

Ayat ko mereka adalah seperti berikut, macam nak tulis surat guna letterhead jabatan jek
Tak halal kan. Uishhhh!!!! Dasyat jugak ko ek. Aku yang baca rasa mcm tersentap jek. Walaupun aku bukan penulis yek. Tulis pun tak penah nak abis. Datang rajin, banyaklah tulis. Kalau tak, tersadai mcm tu jek. Hehehehe....

-Hlovate mmg aku tabik spring 4 juta kali lah. Tapi misteri jugak ek dia nie. Ker dia taknak open kat public sgt. Macam ramai aku perasan dok tertanya2 saper dia nie. Nak jumpa, mintak t/tgn suma tapi tak pernah ada yg jumpa kan. Yerlah, bukan semua org suka jadi perhatian kan. Even dah ada peminat, tapi kalau tu pilihan dia, kita nie kena hormat kan. Btul tak?

-Syud bukan semua buku dia aku ada. Tapi oklah. Aku boleh layan citer dia.

-Nasz even ada yang kata cara penulisan dia mcm tak formal. Aku baca kat forumlah kot. Tapi masuk dalam pala aku, aku dah boleh tima.

-Nirrosette pulak dah 2 novel dia aku baca. So far still boleh masuk walaupun ada part2 yang aku rasa mcm sikit boring. Lagi sorang penulis yang dok buat cerita masukkan skali fakta-fakta agama sama macam Hlovate.

-Nur Fizkkmi Satar (Awak Muslim, Saya Iman), blh masuk jalan citer dia. Bila baca macam ada sedikit persamaan dengan Versus - Hlovate. Mungkin kebetulan kot. Lagi sorang yang buat cerita pergaulan ikut adab dan kehendak Islam. Aku suka

-Nisyah ok. AKu suka 3 Jantung Hati. Thank's pada Kak Qimi sebab suggest buku nie. Jalan cerita dia termasuk Di Bawah Pohon Sena macam matang tau. Senang cerita aku rasa macam tak budak-budak, tak terlalu tua, sederhana tapi manis cerita tu tetap ada.

Saper lagi ek? Faziela (Si Mangkuk Tingkat) - ok. Ada lagi, tapi tak ingat. Hehehehe....

Senang citer, maner citer yang aku blh  masuk, memang aku akan layan. Kalau tak, maksudnya buku tu aku tak abis baca, mmg takkan aku pandanglah kot. Hehehehe... Aku baik sikit kot dr ko

Rate

1

honey_d7881 posted on 3-9-2012 05:28 PM
Ayat ko mereka adalah seperti berikut, macam nak tulis surat guna letterhead jabatan jek
Tak h ...

may be my word nmpk kejam... tp tulah... ako dah kena sekali...
is not brand jemari seni r..this author quiet famous...n ako pernah baca buku2 dia b4 ni...tp yg the last one ako beli sgt2 mengecewakan... ako rasa mcm ditipu sgt2.... tp sedih hanya seketika sbb one of forumer kt sini dah beli buku tu ngan half price.... dpt r balik duit tu even half, but hati ni bengkak (sbb that author) jgn ckp r...:@:@

n sbb kan perkara itu ako mengambil langkah berjaga2
dgn check forum kt cari ni... because every comment kt sini nmpk jujur n ikhlas...
contoh nye mcm ni ako nk beli novel baru, a new writer but still wonder perlu ker beli atau x?? berbaloi ker with my money yg ako akn lebur kan??? berbaloi ker ngan masa yg ako akn spend tuk baca buku ni... iyelah masa ngan duit tu tuk ako yg student ni mmg amat2 penting...tambah2 ako dah final year ni....
so ako tanya r korang2 semua kt sini:
then akn ada reply.... ni contoh jer ek... contoh...
akak mijot reply:
  1. klu ko suke syud punye style penulisan, you should get this copy...berbaloi..
Copy the Code
akak honey_d7881 reply:
  1. ako suke jln cite ni... n i think you should buy one...
Copy the Code
kirenya mcm tu lah....

ako_chan posted on 4-9-2012 10:05 AM
may be my word nmpk kejam... tp tulah... ako dah kena sekali...
is not brand jemari seni r..this  ...

Bukan kata ko jek ako. AKu pun penah terkena jugak. Bukan novel pertama ok. Dah novel ke.... tapi bila baca rasa frust sgt2. Kenapa jadi mcm nie? Masa tu tak tau nak nangis ker nak campak novel tu dalam gaung. Kejam tak? Hehehehe.... Penulis baru mungkin kalau jalan citer mcm hampeh sikit, aku boleh terima kot. Nama pun penulis baru. So, hopefully kalau pembaca komen, anggapla tu sebagai semangat diaorg tuk buat citer lagi best. Amik iktibar. Tapi yang tukang komen pun, agak2lah kan. Janganlah dok kondem org sampai makcik tu menangis 40 hari 40 malam kan. Btul rasa mcm tertipu duit dah kuar tapi jalan citer mcm nan hado. Tapi kalau kita  komen cara berhemah, insyaallah semua boleh tima. Suma kan ada hati dan perasaan. Tak gitu?

Novel baru mmg banyak skrang nie. Jenis aku senang. Kalau ramai kata ok, aku beli. Walaupun bila aku dah baca mcm tak kena dengan taste aku, kurang2 tu rasa aku. Tapi bila org kata tak ok, mmg aku taknaklah beli. Bukan taknak support. Tapi kalau aku beli, pastu aku 'maki2' dalam ati, kan berdosa. Hehehehe... Citarasa aku tak baper nak sama dengan member aku. Dia kata buku tu best. Aku kata tak. So, aku pinjam jerlah sebab nak tgk apa yg dia kata best sgt tu. Cumanya aku lebih suka baca dialog, lompat2. So, bila dah baca, kalau best, aku carik. Kalau tak, slamat tinggal

honey_d7881 posted on 3-9-2012 05:28 PM
Tak h ...

hlovate ..

ellZack posted on 5-9-2012 09:28 AM
hlovate ..

Peminat dia jugak ek?
Jom! Kita siasat siapa dia. Hehehehe....

honey_d7881 posted on 5-9-2012 10:43 AM
Peminat dia jugak ek?
Jom! Kita siasat siapa dia. Hehehehe....

kipas susah mati ni.. hahaha.. assume pompuan and abroad student.. age maybe around 24 above tp xsmpai 30..