CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bizsari

Pekerjaan/Business Anda di Obersi?

seronoknye baca pengalaman korang duduk obersea..
terasa insaf lak duk mesia.. yang tak beshnya tula,
nak puaskan ati orang lain terpaksa beli baju mahal, kasut mahal, keta mahal..
yela.. tengok  ...
cloudy_83 Post at 3-8-2009 17:47

i rasa priority kita semua nie berbeza....
memang org akan tanya, aikk....gaji byk, rumah camni saja
senang saja nak jawab....our priority is diff
sapa taknak rumah banglo, kete ratusan ribu....baju designer, anak2 sekolah international
hanbag branded...semua org mau tapi kena pilih laaaa , mana yg penting dlm top priority...

setengah org tak kisah kete kancil tapi hanbag branded.....pd kita, kekadang cam tak kena saja
tapi dah itu yg dia VALUE drp guna kete beshh.....sendiri2 punya definasi laa

teringat kawan, boss hubby dulu....org2 malaya nie sibuk tangkap rolex kat swiss
dia beli grand father clock...the reason being, i can enjoy it with my whole family
kelakar lah jugak....but at the point of sharing gud stuff, i think he is right

seronoknye baca pengalaman korang duduk obersea..
terasa insaf lak duk mesia.. yang tak beshnya tula,
nak puaskan ati orang lain terpaksa beli baju mahal, kasut mahal, keta mahal..
yela.. tengok  ...
cloudy_83 Post at 3-8-2009 17:47

stuju sangat. kalo dulu pakai kete kancil, baju biasa, pi opis.... boss pun bole tegur... soh upgrade baju lelawa sinonim ngan pangkat officer. diri sendrik pon rasa rendah diri tgk staff bawah bawak waja .
kt sini.... jiran aku yg doktor pon naik beskal jer pi keje .
kawan aku engineer pon naik public transport

tapi kan... pada pendapat akulah.... masa dok mesia tuh, dgn gaji pegawai gomen.... aku mewah makan and senang jugak le (mngkin takde anak)
kat sini, setakat elaun blajo nih.... mcm idup sederhana jer. mungkin sbb dolu gaji ribu riban. skarang elaun ratus2 jer.dolu ble simpan sebulan 1-2K, skarang hanya simpan 4-5 ratus jer... fuh terasa betul perbezaan digit kt bank tuh (tapi dulu RM sikarang pound). tu lah.. aku ni kureng syukur kot

Post Last Edit by coko at 3-8-2009 12:46

coko cuma bekerja untuk suami dan anak2 je skang ni......
dulu2 sebelum berhijrah ke sini coko keje dgn MAS 10 tahun....dan puas merantau ke pelosok tempat....
bila kawin terus berhenti dan ikut suami.....
lepas dpt green card ada pegi interview untuk local airline kat sini.....(actually xde le interview mana pun)
sbb tukang interview tu kawan hubby....(neway dia yg suggestkan pun dkt hubby bila dpt tau yg coko penah ada pengalaman keje dgn airline)..dia cuma tgk pengalaman kita je.....
keje simple je.....xde nite stop...cuma buat daily flight....sejam bayar 35dollar.....
tapi bila fikir2kan balik....dgn anak2 kat rumah tu....perasaan tu jadi lain plak...
rasa ngeri dan fobia plak nak 'terbang' balik.....
penyudahnye biar hubby je lah yg keje...coko dok rumah buat rutin harian mcm biasa....
dan....
x lama lagi...kami pun dah nak balik malaysia for good dah.....yehaaaaaa

62# penmerah

kat oversea boleh la pi kerja naik basikal, naik public transport..

kat sana weather lain dari malaysia..furthermore their public transportation very convinient for everybody, even stroller friendly lagi for those yang ada baby..nak naik bas pun the bus driver akan lower down the stepper so stroller could move without having lifted..dlm bus ada pula tempat utk org disabled and stroller, org2 sana pun tak la tolak2, berebut2 kalau kita pegang budak2..

kat malaysia tak perlu tunggu kayuh basikal ke office, dok drive dlm kereta pun boleh berpeluh cause weather yang sangat2 panas..public transport ie lrt, komuter tu certain places saja yang ada..kadang2 bila dah naik komuter tu kena naik taxi or bus nak sampai ke satu2 destinasi..stroller friendly? tak payah cakap, cause malaysia tak provide sangat for the youngs..tak percaya? cuba la bawa stroller naik monorail, berpeluh2 nak angkut naik turun tangga..hehehe

i pernah cuba naik komuter, once and masa tu bawa anak2..i tak guna stroller, memang org2 kita yang guna khidmat komuter tak heran pun kat mothers yang bawa anak2..siap tolak2 lagi..tu pun ada sorang student UPM yang sangat2 baik hati tolong i..anak2 i depressed giler naik public transport kat malaysia..boleh imagine tak cemana keadaan nya..sedangkan kalau kami vacation/stay kat oversea memang public transportation saja yang kami selalu guna..bukan tak pernah penuh train tapi they just don't push people especially with children around..

bukan nak kutuk malaysia, i suka malaysia..afterall ni kan my birth country..cuma sedih dgn org2 kita..i pernah naik lrt dlm keadaan preggy tapi tak de sorang pun offer a seat, be it youngsters or adult, masing2 berebut tempat nak duduk..sometimes org tua pun kena berdiri..risau juga masa tu takut tersembam jatuh tak ke naya, dgn perut boyot lagi..

bab makan memang i tetap suka malaysia..pergi mana2 pun malaysian food tetap di hati..especially nasi lemak damansara, hehehe..

maaf ye kalau my post macam buat some malaysians yang membaca rasa tak puas hati, tapi ni my view saja..i really really hope that malaysia punya kemudahan boleh upgrade lagi..kesian la tengok mothers yang bawa anak2 kecil, terkial2 gitu..hopefully kemudahan2 akan datang lebih priority pada kanak2 and org2 tua/kurang upaya..

tadi baca2 dr awal thread ni kan, daku tertarik sal walmart k mart tu... daku pun belasah jer baju walmart ker.... kekekek.. baju brand ker, tak brand ker, daku belasah beli... pasal tu ler masa baru2 blah dr US, rindunya kat walmart... kuikuikui...

pasal kete msia mahal even kancil pun, tu betullah.. kat obersi beli kete, dalam masa setahun atau dua, dh abis bayo... ni kt msia, sampai kete buruk pun lum tentu abis bayar... huhu... berjanggut nk tunggu 7 tahun 9 tahun nk abis bayo...

public transport tak mesra kanak2 org tua.. yer betul... adehh... kdg2 geram tgk org jantan sihat walafiat selamba buat bodo duduk siap tido, walhal ada lah pompuan tua atau pakcik tua duk berdiri tepi dia... huhu...

btw, i love msia... kekeke... komplen2 jugak, tapi msia lagi best lah dr tempat2 aku dh penah duduk.. kekekek....

mod pun off topik ek.. hahahahha

64# pinksarah
public transport mmg 1st class. sukaaa sgt
tapi kan, dulu2 aku igt omputih ni bertimbang rasa kt org tua/pregnen women etc.... tap kes dlm bus semalam buat aku betul2 jelak:@
dlm bus mmg ada seat utk disable etc sume kan. bole semalam dlm beberapa org nenek kene berdiri jer sbb minah/ mamat mat saleh dok buat muka seposen jer duduk kt situh. pastu omputih lain yg dok kat tempat duduk yg biasa2 pun ignore jer kt org2 tua tuh.  aku tumpang simpati . tak prihatin betul

aku dah beberapa kali tgk keadaan mcm tuh. geram betul.

ps: kt tmpt keje aku dulu ada 2-3 org Dr (penyelidik) dan beberapa org lagi yg dok kayuh beskal pi kije. cam besh jerk. salah satu senaman tuh

Follow Us
65# lilo_kill
aku ghasa kt area aku jer kot manusia tak prihatin, rebut2/ tolak2 bila naik bus, kotor etc
bila aku pi scotland, birm, london..... mak ehhhhh bersihnya .. takdok kekotoran, naik bus takyah rebut2, pastu peramah bukan main

tapi kan... even serba serbi mahal, public transport teruk kt mesia tuh..... tapi itulah negara yg aku sentiasa terexcited nak balik. kalo bole 4 bln skali!

wakakka pen.. daku pun alkisahnya tgh excited nk balik raya... lagi sebulan lebih jer nk balik ni.. tak sabo... kekekeke... dah start menempah kuih raya dh pun.. wakakaka

aku ddk dekat ngan uni, so dlm bas banyak students. dan semestinya majority student asians ah. dah nama pon asians, mmg x reti bahasa sikit. naik bas nak potong2 line, dlm bas dah mcm kat hong kong. dah le tu, bila beborak2 memasing mcm nak jerit ketawa kuat2..bingit betul..hmm..sabau jela

btw, ni dah mmg off topic nih..hehe

65# lilo_kill

lilo, bukan walmart tu sama stended dgn mydin ker?
( sila baca dgn nada sarkastik)

miss giler betul aku dgn walmart. walaupun barang dia murah, tapi berkualiti. tak kisahlah made in china, janji poket tak rabak

67# penmerah

pen,
kat uk pun cam tu kaa??haihh penin la weh..
kalau kat oz proper ler gak..depend pada tempat la kot..setakat ni tak pernah lagi tgk kes berebut2 ni..
tp kalau g kat perth (bandar ala-ala kampung)mmg lain sket...bagus ar they all ni..nak pilih lokasi pun tgk pada tempat,if u naik bus tgk org pakai smart2,kemas,baju ofis kaa haa kawasan tu dikirakan sebagai selamat.
satu lagi kalau ko org naik bas,nampak geng2 kulit hitam jgn le sebut tersebut "abo" kang ade yg kena hambat ngan kayu..

wakakka pen.. daku pun alkisahnya tgh excited nk balik raya... lagisebulan lebih jer nk balik ni.. tak sabo... kekekeke... dah startmenempah kuih raya dh pun.. wakakaka
lilo_kill Post at 5-8-2009 14:07

kahkahakaha  adoiiiii tak tahan betul. berputar usus aku dengar tau. ober lah ko lilo hahahhahahhahah. posa dah abes ganti lom hahahhahaahhahaahahah

errrrr borak sikit tak pe kan mod?

71# kucing_surender
apa maksud abo tuh?

ala.... aku ghasa kat tmpt aku jer kot omputihnya kureng prihatin. nanti ko ghasa la bila sampai sini. dah ler tolak2 owang... tiak memasing.... mak eh... hawau jer harumannya uwekkkkkkkk hahahahhahaha

65# lilo_kill

lilo, bukan walmart tu sama stended dgn mydin ker?
( sila baca dgn nada sarkastik)

miss giler betul aku dgn walmart. walaupun barang dia murah, tapi berkualiti. tak kisahlah ...
eyzlyn Post at 5-8-2009 19:28

wah wah wah.... tak baik tau ko ni lyn.... errrr aku ghasa sama stended ngan giant tak?

74# penmerah
kualiti barang walmart jauh lebih bagus dari giant walaupun made in china

masa zaman gawat bebaru ni, banyak company bungkus tapi walmart tetap mencatat keuntungan yg tinggi.

may be ada yg rasa barang walmart so low class..mcm paris hilton tu. bila tanya pasal walmart, ada ker dia blh tanya walmart tu kedai jual wall ka?

1# bizsari
mcm secret agent lak
eyzlyn Post at 24-7-2009 20:57

tak juga cuma customer tak mau kroni2 dia org tau yg dia ada order something wat diri sendiri.

kekadang henpon pun depa suruh kita hantar pada hal kalau beli baru lagi murah dari surah kita deliver
peliklah maknusia ni.

yg ada tu CD je, CD ni nampak senang tapi custom cek serta docsnya berjela2, kunci pun ada, kuching pun ada tapi teroklah kucing tu kena quarantine, kena xray( takut ada dadah)

2# nafham

alahai
ko kat Flinders Island
Island ni yg kat North East Tasmania,Australiakan pasti ko sedang kesejukan masa ni
airport dia macam kg je (heheheeh)kat Whitemark aku gi gan Aircraft Warrior yg 5 seaters tu lepas tu kita terus gi hantar barang kat
Goft Course yg hanya ada 9 lubang tu.(71 par)

kat Island ni banyak kalilah depa adakan meeting yg rahsia2 pasal btw negara2 dulu2 masa perang Iraq.
besar juga Island ni-besar dari Singapore dan Penang aku rasalah.

tapi Alice Springs nya Airport lagi better kan
cuma kat sana aku rasa mcm gerun je
disana budak2 dah leh bawa kapal terbang.

wah..best jgak keje u. ala2 cam citer kat kat tv pulak... lonely tu lonely ler, tp tak aper coz ko leh pat duit..
bubpallo Post at 24-7-2009 07:11

ya betul boleh dpt duit
kat sini diaorng very fair U work u get pay and they pay u accordingly.
tapi at the end customer yg bayar juga.

mcm company tempat aku kerja dia orang tak risau pasal expenses sbb customer yg bayar
dan customer tu pulak bukan dia yg bayar goverment yg bayar atau company yg bayar
so tiada siapa yg rugi. Air Ticket / .Hotel pun customer yg book kan sbb tak mau sesiapa tau gitu.

macam housemate aku si Jepun tu kerja dia bawa businessmen melancung sambil mencari peluang niaga di USA dan Canada.
mana businessman tu pergi dia ikut kekadang tempah Private JET lagi.jepunkan kaya macam company Sony,Hitachi,Toyota dll

9# narif

US kat mana?

[url=htt
p://forum.cari.com.my/redirect.php?goto=findpost&pid=32797822&ptid=428597]28#[/url] KakFie

betul tu banyak from china tapi ada quality.. apa2 pun beli masa sales lah murah nak mampus
tapi kalau korang beli kat  China mcm kat Beijing ke
Kat Shanghai ke lagi murah dari 500 rmimbi ( kalau tak silap boleh dapat 50 je)
kat Shanghai kalau gi urut dan mandi mandi memang best(mcm baby, kita dibuatnya,murah pulak tu)