CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4067|Reply: 12

Mekanik Penyejukbekuan and Penyaman udara

Ada tak sapa2 yang ada info berkaitan kursus diatas yg ditawarkan dimana2 kolej? Ada kawan aku ni kerja dalam bidang chiller beverage and now dia nak amik cert and diploma dlm bidang ni tapi tak ada info pasal kolej2 yg diiktiraf yg tawarkan course ni. Please kawan2..kita help sama2 kawan aku ni...

saudara/saudari boleh merujuk pada laman web kementerian belia dan sukan...dan tempat pengajiannya di Institut Kemahiran Belia Negara..
begitu juga di Insitut latihan Perindustrian atau German Malaysia Insitute....
disini ada peringkat sijil dan Diploma.....

saudara/saudari boleh merujuk pada laman web kementerian belia dan sukan...dan tempat pengajiannya di Institut Kemahiran Belia Negara..
begitu juga di Insitut latihan Perindustrian atau German Malays ...
cmf_Uranus Post at 3-8-2009 12:13 PM

ada juga rujuk kat web tu tapi ILP tawarkan di semenanjung..yg ada di ILP miri. Kwn saya tu hendak belajar sambil bekerja. Ada juga survey kat segi kolej dan MFI (malaysia france institute). tp untuk course sejukbeku ni mcm tak komersial jer.

sekiranya sudah ada sijil kemahiran malaysia tahap 1 & 2..boleh terus memohon untuk Diploma di MFI....
Memang macam tak kormersial sbb ini macam bidang belakang tabir....orang hanya tahumasuk bangunan dan rasakan kenyamanan udara....disebalik tu siapa tahu...ada jurutera,penyelia,juruteknik dan menyenggaranya...boleh lanjutkan lagi hingga peringkat tinggi jika minat...berpeluang bekerja dengan consultant M&E....

sekiranya sudah ada sijil kemahiran malaysia tahap 1 & 2..boleh terus memohon untuk Diploma di MFI....
Memang macam tak kormersial sbb ini macam bidang belakang tabir....orang hanya tahumasuk banguna ...
cmf_Uranus Post at 3-8-2009 12:25 PM

Masalahnya sekarang kawan aku tu masuk keje ngan sijil spm jer..then dia dah keje more the 1 year dan telah dinaikkan jawatan jadi technision chiller tu. so dia nak mulakan belajar dari cert lah tu dlm bidang sejukbeku tu sbb nak dapat ilmu lebih...lebih2 lgi pasal thermodynamic and watever lah...so, dia tgk tgk2 mcm mana nak stat....cian gak dia...SKM tu pun dia tak ada...kalu nak amik mcm mana??lgpun dia nak bt part time jer..tak nak smp kn berenti keje plak..sbb dia ni dah berfamily...salah dia gak..dah tua2 br nampak peluang...hehhe..kutuk kwn plak aku ni..

then mengenai SKM tu, layak ke kawan aku nak amik? kalu layak nak amik kat mana? dia just ada experience jer...dia berharap dapat futher ngan recommended company..kalu harapkan SPM dah lama dah dia tinggalkan..umur pun dah 35 dah.....tu yg dia penin tu..tp semangat nak belajar berkobar2 selepas layak jawatan tu....

Follow Us
untuk kursus part time nak dapatkan SKM masih ada...samada pusat latihan atau swasta...pada hujung minggu...cuma disini menuntut komitmen masa...
kalau dah 1 tahun bekerja dah ada sedikit pengalaman dan mudah untuk mendapatkan SKM tahap 1 & 2....

untuk kursus part time nak dapatkan SKM masih ada...samada pusat latihan atau swasta...pada hujung minggu...cuma disini menuntut komitmen masa...
kalau dah 1 tahun bekerja dah ada sedikit pengalaman  ...
cmf_Uranus Post at 3-8-2009 12:49 PM

yes....good info ni..boleh bg guide tak??nak apply kat mana? nak rujuk kat sapa???so kiranya nilah permulaan kawan aku ni yg di cari2 ni....pasal masa tu leh adjust..yg penting ilmu...

sorry lewat reply....untuk maklumat lanjut berkaitan dengan kursus hujung minggu tu sila layari www.ilpkl.gov.my
terima kasih....

sorry lewat reply....untuk maklumat lanjut berkaitan dengan kursus hujung minggu tu sila layari www.ilpkl.gov.my
terima kasih....
cmf_Uranus Post at 5-8-2009 10:52 AM

dah...tp kalu umur dah 36, valid ke nak masuk course kat ilp tu?

dah...tp kalu umur dah 36, valid ke nak masuk course kat ilp tu?
wjc610 Post at 5-8-2009 11:21

saya sarankan ,cuba call terus kepada ilp...biasanya untuk course sambilan ni ada kelonggaran sikit...cuba call dulu

nak col yg kat putrajaya ke atau yg kat pusat ilp..kwn saya prefer ilp kl yg kat kuchai lama tu..

tq...

byk tanya plak aku ni

nak col yg kat putrajaya ke atau yg kat pusat ilp..kwn saya prefer ilp kl yg kat kuchai lama tu..

tq...

byk tanya plak aku ni
wjc610 Post at 5-8-2009 11:49

boleh terus call ke ilp kuchai lama....hehehhetakde masalah,elok bertanya tu...
thank you