CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: si bulat

Pengalaman Mengambil Anak Angkat

kawan saya ada ambil anak angkat dr ibunya sendiri..branak kat hspital selayang..tp susah sikit sebab bdk tu blm kwin.kna brurusan dgn jkm.tp akhirnya kawan saya dapat ank tu..kembar plak tu...bahagia btl dia dh 8thn kwin tp xda anak..

mesti bestkan....rezeki dia dapat kembar...

mesti bestkan....rezeki dia dapat kembar...
alissa_sofea Post at 3-3-2010 08:03

kakak ipar reen pun amik anak angkat bb kembar........girl dua2......JKM mmg suh amik dua2 skali....diaorg x bagi pisah2kan.......

tu la....
bahagia btl...jeles je rasa.. Sy ada 1 msalah ni...hrp kawan2 dpt tlg..mggu lps kwan sy bgtau yang ada kwan kakak dia nak kasi anak kat org.skrg tgh prgnt 7 bln lbh...Saya mmg nak sgt2.Tp dia mnta rm3000 sbb dia nak branak kt hsptl swasta.Dia tkt kntoi dgn parent dia klau branak kt gvrmnt.apa pndapat korang..   

saya rasa RM300o tu berbaloi kalau bersalin kat swasta...tp kena buat rundingan betul2 dengan dia...kot2 jadi macam kawan saya...ambik duit ...lepas tu bila beranak, anak tu bg kat orang lain pulak..sebab bila buat macam tu...dapat duit sekali lagi...

tu lahh...saya ingat nak kasi dulu dlm rm300 dlu utk dia chekup&dftar nama.Bila dh branak,saya ambil bby n settle smua..

Follow Us
ada sesapa tau tak agak2 berapa nak kasi utk chekup,daftar kat hsptl swasta...
Saya tak tau berapa nak kasi..Takut kang kna tipu plak..Klu tak kasi...tak elok la kan...

mazura, kalau awak ada masa, boleh pergi bersama dengan dia masa nak daftar tu...bolehlah awak tahu harga sebenar...bukan nak berkira...bimbang kena tipu macam kawan saya...masa dalam kandungan lagi kawan saya dah habis banyak duit sebab bg kat dia utk check up...makanan yg berkhasiat pun kawan saya belikan....segala ubat-ubatan kawan saya sediakan...duit pun kawan saya dah bank in kan...akhir sekali bila beranak, tak cakap pada kawan asya...tup..tup...bb tu ada org lain ambik dan...mak bb tudapat duit sekali lagi...bila kawan saya minta duit yg dah bank in kan...dia cakap duit tu dah terpakai, dan tak ada duit nak bayar balik....nasib kawan saya agaknya..

kepada sesapa yg dah ambil anak angkat and plan nak amik anak angkat, saya doakan semoga dipermudahkan segala urusan dan semoga berjaya..mulia sungguh hati korang..semoga dapat membesarkan baby tu dgn iklas dan penuh kasih sayang seperti mendidik /membesarkan darah daging sendiri.....insyaallah...

saya pun tgh pening nie..
sy kat K.L..mak bb tu kat kedah...
sblm ni kwn sy pernah ambil anak dia gak,tp anak btl la..time tu dia msh ada suami..
skrg dia dh janda tp still xinsaf2 lg..kdg2 rasa mcm marah jer...tp ksian plak kat anak yg xbrsalah tu..
skrg nie mcm2 prsaan ada,tkt risau,seronok...

mmg kesian kat anak yg tak bersalah dan dilahirkan di atas perbuatan dosa mak dia...kawan awak yg pernah ambik anak dia tu skg tinggal kat mana...kalau kawan awak tinggal kat kedah, minta tlg kawan awak yg pantau

kawan saya tu tak jauh dr rumah mak bby tu..skrg ni saya minta kawan sy pantaukan...
hrp2 smuanya brjalan lancar...

Kalau ada sesiapa yg tahu ada org nak berikan baby.. pm kiter yer... kiter dah married 7 years.. and finally last week hubby bagi green light untuk adopt ni.. rasa happy yg teramat... dah plan nak hias bilik baby la.. plan nak beli itu ini la.. tapi tengah sonok2 plan hubby ckp 'tak yah plan semua tu dulu.. baby nya mana..' huhuhu.. baru tersedar kejap yg baby nya belum ada lagik.. so anyone kalau ada apa2 info.. jgn lupa pm erk.. thanks a lot..

mazura...kalau niat awak baik..insyaallah semoga berjalan lancar...allah mengetahui niat kita sebenar...

Kalau ada sesiapa yg tahu ada org nak berikan baby.. pm kiter yer... kiter dah married 7 years.. and finally last week hubby bagi green light untuk adopt ni.. rasa happy yg teramat... dah plan nak hia ...
enasabrina Post at 9-3-2010 15:48

la kesian nyer..
awak dh daftar kat jkm ker lum?
apakata awak daftar dulu...sambil2 tu, tanya2 la kalo ada saper2 nk bg bb kat org.....

** skrg byk kan kes buang bb...dlm hati sy berkata2, kan bagus kalo bg org...masih ramai yg sudi utk jd kan bb tu sbg anak angkat...

daftar jer dulu..sebab nak tunggu giliran lama jugak...betul cakap xixin, dalam pada tu tanya2 kot ada org nak bg bb pada awak..kalau awak dapat awal...jika JKM panggil awak...cakap jer dengan JKM...awak dah dapat bb tu...hahahah...tak boleh harapkan JKM saja..sebab JKM ni banyak sgt prosedur dia...

Thanks xixin and alissa..
Kiter dah mintak tolong cousin hubby tolong carikan.. since dia kerje nurse.. pastu 7/4 ni nak register kat kewaja.. kat jkm kita tak register lagik.. org kata jkm banyak prosedur.. tuh yg kita tak plan nak register kat situ..

Thanks xixin and alissa..
Kiter dah mintak tolong cousin hubby tolong carikan.. since dia kerje nurse.. pastu 7/4 ni nak register kat kewaja.. kat jkm kita tak register lagik.. org kata jkm banyak pr ...
enasabrina Post at 12-3-2010 21:46

welkam...
betul tu..tanya2 nurse kat sepital pun leh jugak..
kdg2 ada gak org tinggal anak gitu2 jerk kat sepital sbb anak tak sah taraf ni....

semoga awak berjaya dpt anak nanti...
byk2 berdoa semoga dipermudahkan segalanyer eik....

nak share gak...saya amik baby girl pada awal jan 2010, mak pak dia mmg nak bagi kat org,depa tak mau bela sbb takdak duit katanya...so saya booking masa dlm perut lagi..tunggu hari nak bersalin je...sy terus amik on the next day...

alhamdulillah, dgn kuasa Allah...muka dia sebijik mcm muka saya ...he..he..compare gambar saya masa umur 1 jam dulu pun sama...beshhhh...

nak lagi la...ada sesapa nak bagi dak...? kawan saya nurse kat GH Ipoh ckp, jgnkan kata nak bagi kat org...depa sesama nurse pun berebut-rebut nak amik...

sy ni dah kawin hampir 10 thn tp belum ade rezeki nak dapat anak lagi..so ade la sorang kakak ni mmg nak bagi baby sbb katanya mmg dah x mampu nak bela..b4 this dia ade 2 anak lagi..so skarang tgh preggy dlm bulan 5 jangka bersalin..sy mmg dah confirm la nak amik baby ni..so skarang ni ape yg sy perlu buat dari segi documentation legally..sbb sy mmg x tau langsung prosedur adoption nih..harap ade yg boleh bantu..n kalau boleh xmau la ikut prosedur jkm sbb dengar2 hassle sgt...thanks.