CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: si bulat

Pengalaman Mengambil Anak Angkat

mazura...kalau niat awak baik..insyaallah semoga berjalan lancar...allah mengetahui niat kita sebenar...

Kalau ada sesiapa yg tahu ada org nak berikan baby.. pm kiter yer... kiter dah married 7 years.. and finally last week hubby bagi green light untuk adopt ni.. rasa happy yg teramat... dah plan nak hia ...
enasabrina Post at 9-3-2010 15:48

la kesian nyer..
awak dh daftar kat jkm ker lum?
apakata awak daftar dulu...sambil2 tu, tanya2 la kalo ada saper2 nk bg bb kat org.....

** skrg byk kan kes buang bb...dlm hati sy berkata2, kan bagus kalo bg org...masih ramai yg sudi utk jd kan bb tu sbg anak angkat...

daftar jer dulu..sebab nak tunggu giliran lama jugak...betul cakap xixin, dalam pada tu tanya2 kot ada org nak bg bb pada awak..kalau awak dapat awal...jika JKM panggil awak...cakap jer dengan JKM...awak dah dapat bb tu...hahahah...tak boleh harapkan JKM saja..sebab JKM ni banyak sgt prosedur dia...

Thanks xixin and alissa..
Kiter dah mintak tolong cousin hubby tolong carikan.. since dia kerje nurse.. pastu 7/4 ni nak register kat kewaja.. kat jkm kita tak register lagik.. org kata jkm banyak prosedur.. tuh yg kita tak plan nak register kat situ..

Thanks xixin and alissa..
Kiter dah mintak tolong cousin hubby tolong carikan.. since dia kerje nurse.. pastu 7/4 ni nak register kat kewaja.. kat jkm kita tak register lagik.. org kata jkm banyak pr ...
enasabrina Post at 12-3-2010 21:46

welkam...
betul tu..tanya2 nurse kat sepital pun leh jugak..
kdg2 ada gak org tinggal anak gitu2 jerk kat sepital sbb anak tak sah taraf ni....

semoga awak berjaya dpt anak nanti...
byk2 berdoa semoga dipermudahkan segalanyer eik....

nak share gak...saya amik baby girl pada awal jan 2010, mak pak dia mmg nak bagi kat org,depa tak mau bela sbb takdak duit katanya...so saya booking masa dlm perut lagi..tunggu hari nak bersalin je...sy terus amik on the next day...

alhamdulillah, dgn kuasa Allah...muka dia sebijik mcm muka saya ...he..he..compare gambar saya masa umur 1 jam dulu pun sama...beshhhh...

nak lagi la...ada sesapa nak bagi dak...? kawan saya nurse kat GH Ipoh ckp, jgnkan kata nak bagi kat org...depa sesama nurse pun berebut-rebut nak amik...

Follow Us
sy ni dah kawin hampir 10 thn tp belum ade rezeki nak dapat anak lagi..so ade la sorang kakak ni mmg nak bagi baby sbb katanya mmg dah x mampu nak bela..b4 this dia ade 2 anak lagi..so skarang tgh preggy dlm bulan 5 jangka bersalin..sy mmg dah confirm la nak amik baby ni..so skarang ni ape yg sy perlu buat dari segi documentation legally..sbb sy mmg x tau langsung prosedur adoption nih..harap ade yg boleh bantu..n kalau boleh xmau la ikut prosedur jkm sbb dengar2 hassle sgt...thanks.

Post Last Edit by zazreen^80 at 19-3-2010 10:08
sy ni dah kawin hampir 10 thn tp belum ade rezeki nak dapat anak lagi..so ade la sorang kakak ni mmg nak bagi baby sbb katanya mmg dah x mampu nak bela..b4 this dia ade 2 anak lagi..so skarang tgh pre ...
laila5772 Post at 19-3-2010 09:41

tahniah laila.....

procedure documentation ni lain negeri lain caranye..........kena rajin2 selak pages belakang or gi kat thread all about "anak angkat"......insyaallah walau sesusah mana pun procedurenye.........akan jadi senang dgn niat kite yg baik tu.....moga Allah permudahkan segala urusan utk insan2 terpilih mcm kite ni.........

betul tu zazreen....dengar macam susah...tp sebenarnya tak sesusah mana pun...

stuju alissa ...sblm ader baby rasa susah sangat nak uruskan hal2 legal nih ...dah ader depan mata tak susah maner pon ....

..heheh...mula2 dgr mcm susahkan??sy baca thread 1st sampai akhir..insyaallah xder aral semua akan brjalan dgn lancar....my bb mula due 6 april..tpi xjgk kuar..kena tunggu 13 april nie..cuma nak tau prosedur spital mcm ner jer?

salam...  saya dah 13 tahun kahwin tapi rezeki masih belum berpihak pada saya... Saya dah ambik 1 anak angkat perempuan sekarang dah berumur 10 tahun dah... Terasa nak ambik 1 lagi lelaki pulak...kalau ada sesiapa yang tahu anak sesapa yang nak bagi...tolong pm saya

kepada kwn2 yg nk ambik anak angkat dan dh ada anak angkat ni, tahniah. mmg bahagia x terkata hidup ni klu ada anak. daniaa sendiri ambik anak angkat. dh nk masuk 1 bln daniaa doakan smoga smua kt forum ni yg mencari bb smoga ALLAH permudahkan jln bg kwn2 smua

betul cakap dania..memang bahagia sgt bila ada anak ni,tak tau nak gambarkan mcm mana,wpun bukan dari darah daging sendiri..
kepada sapa yg nak ambik anak angkat ni..semoga semuanya berjalan lancar,anak ni pembawa rezeki,insyaallah lebih berkat hidup kita..

betul cakap dania..memang bahagia sgt bila ada anak ni,tak tau nak gambarkan mcm mana,wpun bukan dari darah daging sendiri..
kepada sapa yg nak ambik anak angkat ni..semoga semuanya berjalan lancar,a ...
julia08 Post at 9-4-2010 21:45

Setuju sgt2..Sebelum nak amek, rasa mcm susah sgt (fikir mcm2, itu..ini..& mcm2 kalau). tapi tawakkal, bila dah dpt Alhamdulillah suma urusan dipermudahkan oleh Allah..Yg penting niat, doa dan tawakkal pd Allah..Suami saya selalu pesan 'we cross the bridge, when we get there"..

Sekarang saya pun macam mommies yg lain..bahagia sgt2.. diam tak diam, anak saya dah nak masuk 18mths. Dah pandai merajuk (siap jeling2) kalo kena tinggal even kalo kena tinggal smalam (saya & hubby slalu outstation).. Sealam masa balik keje (adik jemput kat bus stand), masuk keta terus anak saya peluk saya (rindu agaknya)..terharu sgt..mcm seminggu plak x jumpa..

Hanya Allah dan kita aje yg tahu prasaan kasih sayang yg mndalam yg trsirat dlm ati terhadap anak2 istimewa ini. (wpun bukan dari rahim sendiri)..tetiba plak nak rasa emo...:-(

Setuju sgt2..Sebelum nak amek, rasa mcm susah sgt (fikir mcm2, itu..ini..& mcm2 kalau). tapi tawakkal, bila dah dpt Alhamdulillah suma urusan dipermudahkan oleh Allah..Yg penting niat, doa dan taw ...
matjap Post at 14-4-2010 13:36

aduh tersentuh hati saya, terharu dengan keikhlasan hati korang...
mulia betul, menyayangi anak angkat umpama anak yang lahir dari benih sendiri...
bila saya baca luahan hati kalian di sini, saya rasa lebih memahami jiwa pasangan yang belum ada anak, dan mengambil anak angkat.. bertuah juga anak-anak angkat kalian punyai ibu-ibu angkat yang sungguh penyayang.

moga usaha kalian diberkati ALlah dan dipermudahkan, selalu niatkan dalam hati yang baik-baik, Insya-Allah Allah akan bantu permudahkan segalanya. Niatkan dalam hati untuk membela anak ni sebaiknya, dan beri ilmu agama secukupnya agar kekuatan agama Islam terus tegak, Insya-ALlah..

aduh tersentuh hati saya, terharu dengan keikhlasan hati korang...
mulia betul, menyayangi anak angkat umpama anak yang lahir dari benih sendiri...
bila saya baca luahan hati kalian di sini, say ...
pnut Post at 14-4-2010 14:44

kami di sini boleh dikatakan belum dikurniakan zuriat sendiri............jadi bila dah dpt anak angkat ni.....memberi sejuta perasaan yg x dpt kami ungkap ngan kata2..........hanya org yg mengalaminye akan faham hati kami........insyaallah akan kami jaga Amanah Allah ini sebaik mungkin selagi tulang 4 kerat ni masih mampu.........

kehadiran anak2 kami ni sebagai penyeri kehidupan kami suami isteri.........even bkn dari darah daging sendiri.....dapat juga kami bergelar ibu dan ayah..............syukur alhamdulillah.......

Post Last Edit by alissa_sofea at 15-4-2010 15:06

reen..anak saya dah boleh sebut mama dan papa...mengalir air mata saya bila dengar panggilan tu buat pertama kali..macam tak percaya pun ada...tp bersyukur sangat pada allah sebab telah memberi anugerah yg tak ternilai ini...tak dapat digambarkan dengan kata-kata...setiap kali balik kerja, hilang penat bila melihat kerenah anak ni...walaupun kerenah yg boleh membuat saya hilang sabar...tp saya tetap beristifar....kerana saya fikir semula, inilah yg saya nak selama ni, buat apa saya nak marah dengan kerenah anak yg tengah lasak...Bila tengok dia waktu tido...sayu rasa dihati...sebabnya, sekecil anak saya tu dan masih tak tahu apa-apa dan tak tahu siapa keluarga kandung dia...yg dia tahu saya dan suami yg jadi ibu dan bapa dia......mmg suratan takdir dia mmg untuk saya...insyaallah saya akan jaga dia sebaik mungkin...

rasa mcm x kisah ada rezeki anaK sendiri @ x kn.... rasa life ni lengkap dgn adanya bb ni

Post Last Edit by alissa_sofea at 15-4-2010 15:06

reen..anak saya dah boleh sebut mama dan papa.. ...
alissa_sofea Post at 15-4-2010 15:01

Good to hear that Alissa..Saya pun tumpang sonok..Berbunga2 rasa ati bila anak dah pandai panggil kita as mama or ibu or umi ,etc..

Saya pun kdg2 bila anak mragam, jd serba x kena dibuatnya..geram ada, sedih pun ada..tp byk2 bersabar & istigfar..Kdg2 fikir & muhasabah diri (nak sgt anak, bila Allah dah beriikan reseki, so pandai2lah jaga amanah dr Allah ini dgn sabar). Bila anak tdor, kdg2 sedih sampai menangis pun ada coz kesian kat dia, coz dia x tahu asal usul dia & mcm mana nak hadapi bila dia dh meningkat dewasa nnt.

Saya slalu berdoa pd Allah agar dikurniakan kesejahteraan, dipermudahkan jalan hidup & mjadi anak yg soleh (harta kami dunia akhirat). Saya rasa suma ibu2 akan berdoa perkara yg sama juga kan...