CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: si bulat

Pengalaman Mengambil Anak Angkat

Thanks lah Yuni.. aku dah mintak tolong adik aku bukak kan Dhia akaun Nuri kat Bank Rakyat.. hehehe.. senang.. tak yah aku susah2 nak ke bank..

tu la kan....ade yg senang tu senang sgt nak berurusan.......bila payah tu kecohnye mcm nak bagitau 1 pejabat tu yg kite ni ade anak2 teristimewa ni.........alhamdulillah dhia dah ade acc..........dhia bunda nak pinjam duit leh x????hahahahaha........gurau2 je tau dhia.......reen simpan kat TH je......ntah mcm mane ntah leh lepas lak bukak acc.........siap potong gaji bunda n walid lagi.....

Reply 1157# alissa_sofea

Tx Alissa for the info & tips..Yelah, anak saya pun jenis kulit sensitif sgt (kalu kena gigit nyamuk, mmg berbekas, x hilang, apatah kalo kena gigit semut).. Sekarang ni dah kurang sikit, tapi parut2 tu masih ada lagi..Mudah2an semua urusan kita nnt dipermudahkan Allah..

Pengalaman saya semasa buat sijil pengangkatan....

Selepas submit borang berserta dgn dokumen yg diperlukan, tunggu sebulan untuk interview oleh Pengurus JPN. Semasa interview, suasana santai .... mcm berbual ngan kengkawan.   Seminggu dua lepas tu terus dapat sijil pengangkatan.

Semasa berurusan di kaunter, pegawai tu siap cakap dgn saya kalau ada org nak beri baby boleh tak beri kat dia. Oooo..... kita serupa......

...brborak pasal acc utk ank kita yer...zana so far buka utk Qairina Tabung Haji jer..ju ...
RUZANA Post at 7-12-2010 10:31

Saya bukakkan akuan Tabung Haji utk anak saya. Alhamdullilah dah buat sekali pendaftaran haji. Daftar dlm bulan 6 tahun ni tapi pergi haji tahun 2034. Mak aih... lama lagi tuuuu...

Salam semua..

Just nak share ngan mommies semua..Alhamdulillah syukur berkat penantian selama hampir 11 tahun akhirnya..saya disahkan hamil..baru g checkup td, Doc kata dah masuk 5 weeks..

Bersyukur sgt2 atas kurniaan Ilahi..Nak menangis tadi bila doc scan, tgk dah ada Sac..Mungkin ini rezeki drp anak istimewa saya juga..tak lama lagi nak dapt adik..adalah kawan..Alhamdulillah..

Saya doakan mommies yg lain juga akan diberikan rezeki yg sama oleh Allah, cuma cepat atau lambat shaja..

Follow Us
alhamdulillah.....bestnye.........congrats...jaga elok2 tau....harap2 berjangkit ngan kiteorg lak.......lama tu 11 thn.....berkat kesabaran......wah si abg seronok la main ngan adik ye........

Salam semua..

Just nak share ngan mommies semua..Alhamdulillah syukur berkat penantian selama ham ...
matjap Post at 13-12-2010 13:35

Alhamdullilah... segala pujian bagi Allah !

Tahniah.... jaga kesihatan dan pemakanan ya !  Semoga selamat ....

Matjap tahniah atas rezeki yg allah kurniakan.....semoga penyakit tersebut akan berjangkit pada kami jugak....amin....

Reply 1165# matjap

Alhamdulillah... tahniah! jaga diri baik2 ye. Teringat masa baldu dpt pengalaman yg sama dulu. Hb la org yg paling happy sgt.
Skrg ni harap sgt dpt rezeki baby girl pulak

Reply 1165# matjap

Tahniah matjap!.. terharu sgt sab baca post ni sbb kita mengalami pengalaman yg sama kan.. tapi matjap lagi lama.. 11 years.. sab baru nak masuk 8 tahun.. matjap natural conceive ke atau thru treatment?

Surfinah/Reen - Terima kasih semua atas doa kalian. Alissa, mudah2an ia akan menjadi penyakit berjangkit ye lepas ni.. he he hee

Sab -  it was natural conceived. Kali ni mmg saya takde buat apa2 treatment langsung, makan ubat ke apa ke..mmg takde. sebab rasa dah puas buat mcm2 sebelum ni. Cuma redha, doa & tawakkal kpd Allah. Kuasa Allah yang menentukan segalanya..Cuma baru2 ni saya ada plan nk ambil sorang lagi anak istimewa ni dalam tahun depan, coz adik saya pun baru hamil & akan bersalin tahun depan. So ingat kalau saya ambil sorang lagi, dptlah adik saya menyusukan baby baru saya tu ..Tup2, Allah dah kurniakan rezeki lain lebih awal. Alhamdulillah syukur..

Baldu - Haah, hubbylah org paling gembira kan & jugak kedua ibu-bapa saya. Saya rasa ini juga berkat doa ibu & ayah saya yg tak putus2 berdoa utk saya..Kdg2 ayah saya pun  turut usahakan bagi saya minum air2 yg tlah dibacakan doa oleh org2 alim..

Skrg ni Doc bagi saya MC suh rehat betul2 kat rumah & avoid long travel for this 1st trimester, etc (Maklumlah "awak ni susah nk dpt, so kena jaga betul2", doc saya ckp)..:-))

Reply 1171# matjap
congratulation dear....

jaga diri and kandungan baik2 kkk...

kengkawan yg lain momy ikut jer cadangan untuk our 3rd gathering tu ..time tu pon bb dah setahun lebih..hopefully dah pandai jalan..heheheh
sab: pasal account bank tu..momy ader wat TH ngan maybank untuk anak momy...yg maybank tu tak banyak karenah tapi lamer tol menunggu siap kener sign mcm agreement gakla..cuma kt TH tu dier bengong sikit..siap nak tinggi suara gakla..last2 staff dier mengalah jer...lepas sue ajar dier camner nak wat..huh..ader ker patut dier suruh momy datang balik lepas 2 tahun...PR dier ke LAUT TOL....heheh tapi at least dapat wat gak..alhamdulillah....

eh2 sue.......kite lak yg ajar dia ye........hahahaha...mcm2 la......mcm reen sesenang senangnye buat acc TH ayra.........x de la sampai nak bertegang2 urat leher reen ni....tp itu je la acc yg ade.........lgpun x lama je lg nak 2 thn....tggu je la......masa tu klu diaorg byk bunyi gak.........mmg reen vontot org tu........

teringin sgt 10x nak join 3rd gath ni....tp hbby kursus 6 bln start 24 january nie...tension2..
xbrani nak xcited lbh2 tkut xdpt join...tp akan ku usahakn jg.time tu sbtu n ahd kan..hrp2 time tu hbby xda hal apa2..dpt gak join wlau sekejap...
rindu sesangat kt anak2 ku smua...kt kekawan smua pu zura rindu gak

kawan2...nk tya sikit ni...kawan2 yg ambik anak melalui org,kna dftar kt jabatan kebajikan gak ka?hrtu ada tg kt wanita hari ini,dia ckp wlaupun kita sndiri yg uruskan penganbilan anak ni,tetap kena daftar kt jbtn kbjikan,supaya diorg ada rekod tntg kita n permudahkan urusan utk kita bila nk dftar kt jpn time ank umr 2thn..yer ker?

matjap: tahniah..berkat kesabaran,allah brikan ganjaran trbaik...jg kesihatan yer

zura, saya tak daftar pun kat JKM....hehehehee....

zura........reen dah daftar kat JKM.........b4 that kena buat police report dulu dgn mak bb......buat statement yg mengatakan dia dah serah bb bwh jagaan kite....dan x kan tuntut ape2 dalam keadaan rela tanpa paksaan.....ni la antara ayat2 dlm police report reen....then baru g ke JKM isi borang kaler pink..........ntah la zura nak kata wajib tu x tau la pulak....ade yg kata kena...ade yg x payah.....reen ikut je ape yg patut....takut ape2 hal masa nak register after 2 years tu........wallahualam........klu ikutkan dlm masa 2 thn ni diaorg akan dtg tgk anak kat umah kite.......tp reen sampai skang x dtg pun......bila reen call diaorg balik...bila ade kes2 mcm dera ke klu jiran buat aduan baru diaorg dtg pantau..........oh tidak......x kan ku dera anak dara ni........kite nak dia...tetiba nak dera lak....iskh simpang malaikat 44.........

Post Last Edit by alissa_sofea at 16-12-2010 15:20

nak dera?????fikiran masih waras lagi....tp icha ada ler dera mama dan papa....hehhheeee...mama dan papa didera oleh icha, sebab icha asyik tido lewat jer....penat nak ajak tido..tup2 dia bangun bila rasa boring kat dalam bilik....letih oooooo...icha asyik suruh buka cd upin-ipin jer sepanjang masa kat rumah....cerita lain dah tak leh tengok.....dah le pepagi nak bangun awal nak gi kerja...ngantuk jer sejak kena dera kat icha ni...

tu la yg zura confius...
akak,nnti bila dh pi dftar icha,akak story ek,sbb zura pun xdftar kt jkm..

reen:klu mcm skrg ni bleh dftar gak ker,kna bwa mak dia ke?zura dh xcontact biological mak dia.mlsla nk cntact sbb dgr2 bln 1 ni dia nk kawin,mls la nk ganggu