CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: samad

perempuan lebih pentingkan duit daripada cinta?

Post Last Edit by True-X at 12-8-2009 21:40

dulu time aku bebudak lagi... duit ni aku tak reti nak ukur,,

skrg ni aku dah 29.... mmg aku pandang jugak org tuh keje ape.... gaji berape...  sbb skrg kl aku berkawan serius maknenyer nak akwen lah tuh

tak perlu mewah.. yg penting dia mampu

penting gak.................. {:3_84:}

x semua..98% ajer pentingkan duit..

Duit tu penting.... banyak atau sikit duitnyer bergantung kepada pandangan individu....

Masa aku kawan dgn laki aku dulu pun dia tak banyak duit, biasalah masa muda2 baru nak cari kerja.... serba serbi kekurangan ... rumah sewa dia pun ada 1 pinggan 1 cawan & 1 sudu, kalau nak makan kena take turn dgn hosmet.

Tapi aku leh nampak dia ni rajin & pandai kerja & pandai merancang perbelanjaan, tu yang buat aku tertarik pd dia......

duit zaman sekarang memg penting la..cinta ja x ckup.sb tnpa duit,semua blh jadi kucar kacir..cinta pun leh ilang..hmm,mcm sy,sy bru mula bekerja.pikir-pikir dengan gaji sy yg sikit ni,x ckup nak menampung kalau saya ada keluarga sendiri nanti.smpai kadang2 terdetik kat ati ni nk membujang ja

aku pentingkan dua2...

kalau ada cinta tapi takde duit camno nak hidup same2. lame2 bekelahi pasal masalah duit.

Follow Us
hidup kena berwang..............

kerana wang hidup nmpak bermaruah...tp kerana wang juga hilang maruah............

hidup kena berwang..............

kerana wang hidup nmpak bermaruah...tp kerana wang juga hilang maruah............
itik_magic Post at 13-8-2009 16:51

jgn jd beruang dh ler..........

memanglah perlu itu duit.. duit itu ALAT, bukan MATLAMAT...

dengan cinta, boleh maaaaaa boost seseorang supaya mencari duit lebih...

tapi dengan duit, boleh kaaaaa boost seseorang supaya lebih mencintai pmpuan tuh? boost supaya carik awek lain boleh lah

abeh tuh kalau dah dapat laki berduit, tup-tup bila kahwin Allah kasik dia miskin plak, korang nak tuntut cerai carik laki lain yang kaya lah, yerk?

rezeki Allah bagi maaaaaa.....

Wang bolih membeli keselesaan tapi belum tentu mendapat kebahagiaan.

Hidup tanpa wang akan rungsing, hidup tanpa cinta pula menjadi sunyi.

Persamaan antara keduanya, orang sanggup lakukan apa saja untuk mendapatkannya.

kalau ader mamat hensem jutawan tiba2 muncul tekel mana2 pomp...99% akan dpt

jadi sebenarnya kene balance lah....

wasatiah...

aku stuju dgn demon............

48#anonymous5050

beruang panda xpe...........................

hehehehhe

memanglah perlu itu duit.. duit itu ALAT, bukan MATLAMAT...

Nikah kahwin satu matlamat, perhubungan & duit adalah cara mencapai matlamat itu!

dengan cinta, boleh maaaaaa boost seseorang supaya mencari duit lebih...

Tak jugak. Nak cari duit lebih, cinta tak cukup, soal carik duit bergantung pd niat & pelbagai jenis faktor lain ...

tapi dengan duit, boleh kaaaaa boost seseorang supaya lebih mencintai pmpuan tuh? boost supaya carik awek lain boleh lah

Dgn duit, blh rancang belanja kahwin. Dgn duit, blh rancang perbelanjaan hidup. Dgn duit, seseorg lelaki boleh menyediakan TEMPAT KEDIAMAN, MAKAN MINUM, PAKAIAN, NAFKAH SEHARIAN yg WAJIB bg seorg suami sediakan utk si isteri.

abeh tuh kalau dah dapat laki berduit, tup-tup bila kahwin Allah kasik dia miskin plak, korang nak tuntut cerai carik laki lain yang kaya lah, yerk?

Salah, kalau duit dah habis, blh dicari lg. Itu namanya usaha dgn bekerja. Nak makan pun pakai duit, tengok TV pakai duit, berak kencing pun pakai duit.

Ini pulak nak bercinta & berkeluarga .... mau pakai duit maaa ...

dea rasa, nak xnak kite kena realistik & admit...yg zaman sekarang duit tu penting...
dan dengan cinta je semata2 mmg xkan ke mana...sbb dalam nak menjayakan cinta pun kena guna duit, nak kawin kena duit..bukan sket2 duit kena ada..pastu da kawin kena support wife & family..
sbb tula kebanyakan pmpuan pilih jln selamat cari lelaki yg mampu utk support diorang...sbb bile dah kawin mmg kewajipan lelaki utk support perempuan & diorang xda hak nak rely pd pmpuan...so katekanla before kawin pun dia dah tunjuk tanda2 xmampu memberi, dea rasa baik xpayahla...& maksud xmampu memberi kat sini, xsemestinye kena bg duit juta2 & emas permata...cuma cukup memberi apa yg dia termampu...bukan meminta2 pada pmpuan..so, nak xnak mmg kena admit..duit tu penting dlm cinta

for me honestly, tanggungjawab yang penting antara duit dan cinta.. adanya tanggungjawab maka adalah cinta dan datang le juga duit..

isk...aku x nak jd pompuan materialistik...

selama aku kapel ngan bf aku (dan juga ex yg lepas2) aku x pernah pun mintk dibwk ke tmpat2 yg high class...apatah lagi nak mintk dibelikan hadiah mahal2, x pernah terlintas sbb : 1.malu - dia blum pun jd suami, nti mesti dia kata 'blum jd bini dah mintk mcm2 brg mahal, kopak ni kalo jd bini. 2.aku bukan penganggur,aku pun keje ada gaji sendiri boleh beli apa yg aku nak,x perlu nak mengemis duit lelaki pun

apu yg aku harapkan hanyalah kasih syg yg tulus, kesetiaan dan kejujuran serta mengambil berat sakit pening aku...

for me honestly, tanggungjawab yang penting antara duit dan cinta.. adanya tanggungjawab maka adalah cinta dan datang le juga duit..
masterudeng82 Post at 31-8-2009 21:20

setuju....

bagi mud.......TIDAK~~~

duit is just duit...
cinta is once in a life time...

cinta yg kita betul2 cinta susah dapat~~