CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AniSani

CARA BERNIAGA MELALUI WEB,FBOOK,BLOG [merged musytaq&Zee256]

sebenarnya jual online guna shopping cart lebih mudah daripada menjual guna blog....
tapi disebabkan ramai orang kita yang menjual guna blog, peniaga yang jual guna shopping cart selalu dapat masalah customer kata tak reti nak membeli sedangkan guna shopping cart sama mcm website online shop luar negara dan lebih kurang mcm beli kat ebay, lelong dll...
tu masalah yang biasa dari pelanggan negara sendiri dan ada jugak yang kata online shop saya tu 'blog' walaupun terang-terang guna shopping cart...
yang dari luar negara takde masalah mungkin sebab diaorang dah dibiasakan membeli guna shopping cart... lagipun orang luar guna blog untuk berblog/tulis diari, e-commerce(shopping cart) memang untuk menjual barang...
Pada sesiapa yang baru mula jual guna ecommerce(ada shopping cart), bersedialah dengan masalah yg dah sebut tadi....tapi kalau jual ke luar negara memang amat berbaloi

sebenarnya jual online guna shopping cart lebih mudah daripada menjual guna blog....
tapi disebabka ...
purpler Post at 7-8-2011 23:56

yup ramai yg selesa beli direct by email/sms....tanya direct to peniaga...if sedikit ok, but if ramai customer susah jugak nak menjawab satu persatu pertanyaan n nak invoice semua tu......

Reply 822# cocoabutterz20

Yup, betul... tak kisah gak if nak tanya guna email/sms, masalahnya if ctmer expect urgent reply... if kebetulan tgh sibuk, susah gak nak reply each inquiry..  if lambat reply, takut ctmer perli service tak bagus ...
Camner nak letak shopping cart?

sila komen landing page utk  fanpage saya...    baru belajar pelan2

www.begkacang.com

pada pendapat saya, yang paling penting dalam bisnes online ni ialah marketing. jika marketing kita kuat insyaAllah kita boleh berjaya dalam bisnes online.

contoh medium marketing

blog
jangan hanya tau letak produk anda di dalam blog je. tapi perlu promote blog anda di blog iklan percuma/berbayar, letak link di siggy forum, promote blog di fb dll.

facebook: personal/fanpage/group

forum
jika anda rajin berforum InsyaAllah boleh buat sale.

Follow Us
Post Last Edit by songketkelantan at 1-11-2011 00:48

Saya nak kongsi ngan kawan2 yg ada blog, ada web dan seangkatan dgnnya tentang 1 script ni.
Script ni senang dan mudah untuk di install.just copy paste jer. Dan yang bestnya, ngan adanya script ni, xyah lagi dah nk merayu dan jemput kengkawan utk "like" fb kita lg dah..dia org akan memang TERPAKSA utk klik like jg.hehe..

p/s:: bila like bertambah, visitor pun bertambah, trafik bertambah, potensi customer juga akan bertambah,seterusnya JUALAN PUN BERTAMBAH-TAMBAH!!

http://bit.ly/tambahlike

cuba la..

x nak cuba jual produk2 kecantikan & dandanan diri ke??klu nak ,blehlah jual online produk eriesya.saya pun bru blajar tp so far so good..tiap2 ari mesti ader je pelanggan..lgpun produk kosmetik ari2 pompuan nak pkai..

https://www.facebook.com/EriesyaSpa

ehmm...  apa citer tuan tread punya tread nh skrg, dtg la jenguk sini.
chayuk Post at 4-8-2011 12:04

tuan punya tread ni tgh tekun belajar tentang semua ilmu yg di kongsikan kat sini..

terima kasih pda semua yg sudi  kongsi ilmu ....

salam,
time puase ari tu der wat biz 4 de 1st time (bkn on9)..
jual beskut raya..alhamdulillah, ALLAH murahkan rezeki..
skrg ni mood nk biz ade lg tp nk try on9 biz..
nk wat doorgift (coklat, slice cake @ muffin)
tp x taw nk mula mcm ner..any1 can help me

tringin nk bt biz online..brgn kesihatan...1 je major prob...nk ke clas. anak2 kecil2 husband plak x brapa sker sgt sy kuar2 pas opis hour..kalu bole abes keja blk umah sb dia kesian kat anak2 yg dh seharian kat umah bb sitter, anak2 berkasih syg dgn org lain..

mood sekarang ni suka je bertukar2..sekejap berkobar2..sekejap suam2 kuku..hmm..lama dah tak msuk Cari forum. Saja la...nak korek rahsia usahawan-usahawn berjaya kita kat sini..

siapa yg ingin mula jual online, blh mula Kedai Online Tanpa modal di http://www.my1stop.com.my/v2/mal ... 2153&item=20133

Boleh list sampai 20 barang PERCUMA.

Pas tu kena lah promote kat blog, FB dll, supaya ada orang visit Kedai Online Anda.

Dah dapat untung, buat lah email marketing.

I sedang buat email marketing, dengan 200k email database yg i ada.

kene lah pandai iklankan...

Aku ada soklan sikit la ada tak sesape penah wat SEO, apa kesan yg korang nampak,kalau taip keyword tu ble kuar terus ke web korang tu,kat mna2 ble rekemen yg ble buar SEO bagusnya,baper charge?

Reply 835# hiasanggun

buat SEO ni makan masa lama sikit..kalo pakai blackhat cepat la..tapi sekejap jekk..memang ada hasilnya..aku penah testing2.dapatla 1st page..1st rangking tuh xpenah la..

nak upah buat orang buat SEO..tak mahal..ada yang murah sangat.pi la fiverr.com..usd5 jek..hasil memang bessstt!!!!

Post Last Edit by norzyy at 20-12-2011 12:35
Aku ada soklan sikit la ada tak sesape penah wat SEO, apa kesan yg korang nampak,kalau taip keyword  ...
hiasanggun Post at 19-12-2011 23:57

saya memang buat SEO tp buat sendiri. kesan nya... MEMANG MENJADI... tak sampai sebulan kalau taip keyword tu kat pokcik gugel dan yahoo...blog akan kuar kat 1st page. top 5 lagi....

saya buat camni

1. buat reseach sikit apa keyword yg patut pakai

2. buat blog. kat entry blog tu tulis keyword tu secara ulang2. pandai2 le nak reka ayat

3. than paling penting kena register kan blog tu secara manual dgn yahoo...google..msn...etc. kalau tak wat camni...kesemua enjin carian ni akan amik masa utk kenalpasti blog kita. macam mana nak register tu??? boleh ikut tutorial kat link ni
http://pandunewblogger.blogspot.com/2008/04/daftar-blog-dalam-google-se-cara-manual.html

4. create akaun FB...buat fan page. nama akaun FB dan fan page tu pun pakai keyword tu gak

5. start promote kat forum. pilih forum2 yg glamer kat mesia ni. mcm CARI ni la... tajuk thread pun pakai keyword sama gak.

6. promote...promote..promote... insyaAllah kalau keyword yg kita pilih tu demand nya tinggi memang boleh kuar 1st page kat google.

saya dah cuba. memang menjadi. tp skang dah stop kejap bab menjual on9 ni utk proses2 penyelenggaraan so skang ni kalau google keyword saya ...mmg dah kebelakang la....

Reply 837# norzyy

kalo bkn blogspot camna nak register manual tu

Reply 836# Kamen_rider

blackhat tu apa, citer la sikit

Reply 839# hiasanggun

blackhat si topi hitam...cara tipu untuk naik kan ranking SEO...cepat naik dan cepat turun dan cepat kene suspend..hahaha..