CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AniSani

CARA BERNIAGA MELALUI WEB,FBOOK,BLOG [merged musytaq&Zee256]

owh, thanks cocoa for the tips..i dah tgk ur fb mmg awesome. dah like pun..
insya allah, will try ...
drBaBy Post at 1-7-2011 13:26

tq...=)

Reply  cocoabutterz20
dah tgk FB. cantik nya dah like pun

feel free to LIKE mine too  

...
norzyy Post at 1-7-2011 15:13

guna pay pal pun boleh....tak yah buat tiap2 hari pun ok...buat hari Isnin, Rabu, sabtu ker sbb masa ni ramai org guna fb drp kajian lah....ahehe....jom any tips kite share2 la yer...

nanti otai2 lain share la tips2 yg anda gunakan..

perfumeberry> i heart ur fb. very the superb
sweetpeacakes> nice blog upgrading

Saya pun baru nak belajar berniaga online ni... Tgh buat blog skg ni. Tak siap2 lagi, maklum, tak terrer nak wat lagi. Tapi buat melalui FB, boleh tahan gak respond. Tip pemasaran dapat dr En Faisal... hehehe, sebenarnya, wat affiliate utk dia. Percuma jer. Then dia ajar cara wat promosi cara yg basic utk marketkan product dia di FB... tapi secara tak langsung, saya leh guna teknik dia tu utk promote product saya lak. Kira win-win situation la.

Saya pun baru nak belajar berniaga online ni... Tgh buat blog skg ni. Tak siap2 lagi, maklum, tak te ...
happydot Post at 10-7-2011 21:18

boleh la share tips pemasaran yg awk gunakan tu...=)

,

Follow Us
Alah, baru nak belajar...

Tapi skg ni, di samping sebok buat blog & FB sendiri ... tgh explore ttg kegunaan page di FB. Itupun kira baru belajar jer. Maklum, takde budget nak buat ad di FB cam cocoa lagi so guna apa yg mampu dulu. Buat testing2 jer. Kira ok gak la. Buat dlm masa 2-3 ja tapi nampak ada feedback dr segi trafic. Share info kat page, tapi bukan sembarang share/ tag ahh.

Nnt if blog/FB page dah complete.. saya akan share mana yg patut yer.

korang xtakut dosa ke pakai perfume..pompuan mana boleh pakai..tambah la nak jual kat pompuan lain utk dipakai

Salam semua,

Menarik topic nie..saya pun dah mulakan bizz online nie..Blog pun dah siap.. Hari2 jg abiskan masa depan pc update blog..Buat bizz online nie mmg kena byk bersabar..Last time wat bizz cupcake online..Alhamdullilah masyukkk, cuma bila balik Kedah slow dah bizz tu..  Apa2 pun sama2 kita bantu membantu.. Jom tgk blog saya http://hasiljemariku.blogspot.com

Salam semua,

Menarik topic nie..saya pun dah mulakan bizz online nie..Blog pun dah siap.. Hari2 j ...
Fizaudin Post at 13-7-2011 10:38

cantik blog awak but kalau boleh instead letak gambar katalog , better awk letak gambar yg betul supaya nampak lebih jelas....

sekadar pandangan....sharing is caring=)

me dah involve online biz dah dekat 2 tahun.....for me yang penting kena rajin update....dan kena kr ...
cocoabutterz20 Post at 25-5-2011 11:53

good job cocoa.. another thing that i like about your online biz is that it is a registered business (nampak nombor pendaftaran di blog tu). setengah2 org ingat asal nama online business diorang tak payah register, and ignore the law. customer pun akan lebih confidence sebab tau penjual ni adalah legit..

Terima kasih dgn cadangan tu..tula, modal tk byk nak beli brg (tgh kumpul skit2)..itu yg suma product pic dr catalog terus..hehehe dah nama catalog shoppe..kikiki..klu ada cadangan lg share ler..saya mmg perlukan guide..baru lg dlm bizz nie..

guna pay pal pun boleh....tak yah buat tiap2 hari pun ok...buat hari Isnin, Rabu, sabtu ker  ...
cocoabutterz20 Post at 1-7-2011 16:26

ooo ye ke... nanti nak try. tq

klo nak semua free, join je affiliate... dpt income gak... kene rajin promote la...

ni pun ade cara2 camne nak dpt duit, dgn jual emas yg kita boleh dpt free je, x yah beli...

http://www.emaspercuma.com/index.php?ref=khairulkayz

Terima kasih dgn cadangan tu..tula, modal tk byk nak beli brg (tgh kumpul skit2)..itu yg suma produc ...
Fizaudin Post at 13-7-2011 12:23

xpe..skit2 lama2 jadi bukit.... .....boleh jugak share kebaikan barangan awak tu..cite2 skit dlm blog awk tu...sbb oranng suka mencari info n mudah terpengaruh dgn pengalaman org lain..

Aaaa kan...baguih2...Tima kasih..

ramai yg claim tak boleh berjaya buat biz online ni. Tapi bila kita kaji balik apa silap sebenar adalah kat 1 area utama & penting yg mereka tak buat betul2 - MARKETING.

produk power, MARKETING sucks - u sucks.
produk lower, MARKETING power - sales power
produk power, MARKETING power - sales lagi power.

setakat buat blog, FB fanpage, e-commerce site then tak promote secara pro-aktif atau MARKETING strategy tak efektif, sama je analogi dia mcm korang bukak kedai kat tgh2 hutan negara.

'Branding' itu juga amat penting. Org beli sbb trust dgn branding korang, Tak kisah la korang nak brandkan pada produk atau kredibiliti diri sendiri.

Aku ada buat bbrapa side income biz online ni. Bila aku buat launching online aje, sales cecah 5 ke 6 angka. even biz online aku yg aku dah tak promote lagi pun bole bawa sales min RM1k setiap bulan utk satu2 niche bisnes.

Tapi, masa baru2 tu mmg marketing full power. Cari partner, offer affiliates, komisen, buat iklan, promote kt forum, blog, fb, niche groups atau apa2 je yg korang mampu selagi ada masa dan bajet... then jgn lupa buat teknik SEO dan cuba score ranking tinggi utk 'buyable' and profitable keyword kt google.

bila ranking SEO dah tinggi, aku berani jamin sales akan datang sendiri walaupun korang dah tak sentuh. Ye, program affiliate juga penting. Ini semua adalah 'viral factor' yg akan buat website utk biz online korang sentiasa idup. Takde la hidup segan mati tak mau...

Aku bukan nak riak, tapi aku nak korang yg ckp biz online ni sucks disbbkan korang sendiri sucks. Actually apa2 bisnes pun kalo nak buat kena ada ilmu dan strategi yg efektif. Aku dah buktikan sendiri and aku start jatuh cinta dgn biz online even komitmen aku byk kt offline biz.

That's how aku buat cara biz online aku. Then, repeat utk niche2 atau side biz lain dan profits lagi.

Paling penting kena belajar la pasal itu semua dan buat. Setakat belajar dan membaca aje tak cukup kalau tak praktik. Ni pun satu lagi masalah org2 kita, byk ilmu tapi tak buat.

Ilmu free byk, cari guna google, baca blog2 marketer, kat forum mcm cari ni pun ada. Belajar yeop selagi nyawa dikandung badan.

Salam Sejahtera,
Salam 1Malaysia,

Sukacita kami memaparkan berita baik kepada wanita-wanita yang ingin
menambahkan keanggunan di bahagian kewanitaan mereka.
Kami menawarkan produk terkini - krim tembam kelapa dara di mana
moderator DARSITA menjadi model nya.

Jelas..kemaluan DARSITA lebih tembam, lebih anggun, lebih
mempersona
dan lebih effective ketika bersama.

Kami dengan bangga melantik DARSITA menjadi model produk kami.

untuk tempahan, hubungi   
heslina@minyak-kelapa.com.my

# Atau PM pada amazed sebab sekarang DARSITA

berforum guna nick amazed.

SIGNATURE.......................................................................................................................
Luarbiasa ......anda lihat betul-betul....kemaluan DARSITA lebih tembam, lebih berseri,
dan lebih memberi kepuasan ketika bersama.

Salam Sejahtera,
Salam 1Malaysia,

mempersona

untuk tempahan, hubungi   

SIGNATURE.......................................................................................................................
Luarbiasa ......anda lihat betul-betul....kemaluan DARSITA lebih tembam, lebih berseri,

Salam Sejahtera,
Salam 1Malaysia,

mempersona

untuk tempahan, hubungi