CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AniSani

CARA BERNIAGA MELALUI WEB,FBOOK,BLOG [merged musytaq&Zee256]

ramai yg claim tak boleh berjaya buat biz online ni. Tapi bila kita kaji balik apa silap sebenar ada ...
underground Post at 20-7-2011 08:50

thanks for sharing....boleh x bagi 1/2 website biz  yg awk buat utk kami di sini jadikan rujukan.....=)

sharing is caring

penah dgr webmanfb x?...selain Template fanpage yg menarik dia ada portal iklan percuma yg bestnyer sistem payment gateway dia mudah sgt... cer tgk kt [http://www.webmanfb.com/index.ph ... p;id=1&Itemid=2]

thanks for sharing....boleh x bagi 1/2 website biz  yg awk buat utk kami di sini jadikan rujuk ...
cocoabutterz20 Post at 20-7-2011 22:50

heh sorry, tak bole dedah. Nanti ada yg kenal. Aku join Cari ni nak berlibur2 dgn senang hati... lagi org tak kenal lagi bagus

lagi pun most of the marketers takkan dedah niche site mrk, confirm akan ada yg tiru/ciplak.

Cukup la aku dedah 1 niche biz & site aku dulu, habih org2 kita copy bulat2 site aku tu. sampai marketer2 negara jiran spt singapore, indon dan brunei pun ikut ciplak. Bukan sorang dua ye, beratus2 org. Tapi takpe, most of them skrg dah buat duit and some of them dah success utk ke next level. Itu juga antara factor yg buat niche product aku masih terjual sampai ke hari ini. Sbb ramai yg try, success dan bagi live proof utk support product/service lain yg aku jual.

Secara tak langsung, aku brandkan dan naikkan kredibiliti nama aku kat market.

heh sorry, tak bole dedah. Nanti ada yg kenal. Aku join Cari ni nak berlibur2 dgn senang hati. ...
underground Post at 22-7-2011 08:51

ok.....

Rasenye kalau untuk permulaan buat jelah bisness yang x memakan modal yang besar dan try cr yg free.. lau dh ade target market senangla.. dah ade modal .cube search product yg betul2 berkualiti dan beli.  nk cr target customer ni memang susah.. sbb tak semua berpuashati dengan ape yg kite jual.. tapi takper.. asalkan kite rajin berusaha mencari customer dan traffic untuk website kite.. mesti akan dapat hasill..
Jalan-jalan di blog sy untuk hot news : http://hotnikey.blogspot.com/

lama tak masuk sini....

just nak share my feeling.

lately byk plak org main tag2 je kat fb kita. well saya rasa it's not a good move sbb suka suki je tag. walau pun ada statement "soory for tagging..feel free to remove" tp saya rasa marketing mcm ni kurang sesuai sbb bukan semua orang suka dirinya di tag dan saya salah sorang daripadanya

apa yg saya buat kat FB adalah

1. minta tolong rakan2 baik + kakak + anak2 saudara tolong promote. kalau nak tag pun...saya akan tag mereka ini saja. ini prinsip saya. saya tak kan tag unknown person. alhamdulillah anak2 sedara byk bantu.

2. join le byk2 group iklan kat FB. hasilnya mmg best

3. lagi satu kalau ada orang add kita...kita reply le balik kat wall dia "thanks for add" ke. bila kita reply mcm tu secara tak lansung kita memunculkan diri kat wall dia. be nice....satu penghargaan sebenarnya bile orang add kita ni

buat masa ni mmg byk tumpu di fb. blog mcm dah berabuk sikit. malas betul la nak update blog. bila le nak datang angin kerajinan ni.....   

Follow Us
iye la... boring bila byk kena tag, jadi keja lak nak buang gambar2 tag tu tadi.

To mereka2 yg berniaga di FB (cam saya)... y not wat page? Bila dah ada fan, each time kita update page kita, secara automatik post kita akan muncul di wall fan tadi & wall kawan2 fb mereka. So cam indirect marketing la.

each time kita update page kita, secara automatik post kita akan muncul di wall fan tadi & wall kawan2 fb mereka

bab ini yg tak paham. saya ni kat FB dua2 saya ada. akaun FB pun ada....Fan Page pun ada. dua2 jalan serentak

tapi sekarang tak berapa nak paham fungsi akaun FB dan fungsi Fan Page walaupun dah berzaman guna FB

apa yg saya paham kalau kita post kat wall akaun kita....posting tu akan muncul kat wall kita dan wall kawan2 kita

kalau kita post kat wall fan page kita....posting tu akan muncul kat wall org yang LIKE page kita tu. betul ke pemahaman saya ni.

so sebenarnya apa beza antara kedua2 ni????

saya ni just ikut flow je. org kata buat fan page lagi bagus...saya terjah je    . tp mmg fan page lagi best sbb boleh wat macam2. boleh buat welcome note mcm kat blog, boleh letak order form.

Saya pun baru je nak berjinak2 ngan fanapge ni. Tapi yg saya faham, kita tak leh guna personal profile utk business coz bila sampai satu peringkat, ie bila friend ramai sgt, FB leh close a/c kita tu, langgar term dia ler. Lagipun dlm page, kita leh wat macam2 yg rasanya takde kat personal profile cth tambah tab.

mmg personel account akan sampai tahap tepu. org tak leh add kita...and kita pun tak leh nak add orang. compare to fan page....sampai sejuta orang pun boleh LIKE page kita...huhu...
page sekarang pun dah boleh tambah byk application. tu yg best tu. baru2 ni ada application baru utk page. kita leh wat animation kat landing page. tp kena pandai buat coding la. tak pandai pun tak per.... boleh upah orang. saya baru je update landing page yg baru. sudi2 le jengok  http://www.facebook.com/bantalbusuk1

Tak reti coding... html tu pun tak tau... main copy paste jer, saya guna kompozer then copy paste html tu dlm tab yg guna iframe tu. If nak load logo/pic, load dulu dlm photobucket, then dptkan kod html dr sana, paste dlm tab. Tapi mmg senang ler nak guna fanpage ni. Now tgh nak belajar nak wat web dlm fb lak.

Satu lagi yg senang dlm page... kita leh wat specific target. Coz bila org 'Like' page tu, maksudnya dia berminat ngan content dlm page. Kira dpat kualiti list not kuantiti. If dlm personal FB, kita susah nak tahu.. coz friend list sure la akan jadi cam rojak- campur2, mana keluarga, kekawan, business etc.

1. Tak reti coding... html tu pun tak tau... main copy paste jer, saya guna kompozer then copy paste html tu dlm tab yg guna iframe tu. If nak load logo/pic, load dulu dlm photobucket, then dptkan kod html dr sana, paste dlm tab. Tapi mmg senang ler nak guna fanpage ni..
Copy the Code

saya pun tak reti coding...that's why suruh org tolong buatkan

Now tgh nak belajar nak wat web dlm fb lak

apa maksud awak? buat web dlm FB? tak berapa paham. yg saya tau la...skang ni kalau kita ada PAGE kita leh letak link blog kita @ link PAGE kita yg lain kat PAGE tu.

ni link application nya. http://apps.facebook.com/create-link/?ref=bookmarks

kiranya dari PAGE tu visitor juga boleh pegi ke blog kita @ PAGE lain yg kita ada.  tak berapa paham lagi sebebnarnya. baru je nak godek2

lagi satu skang kat fan page boleh letak order form. dulu2 kalau nak letak order form di fan page kena add FBML application than copy paste html code order form kita...than baru le boleh tepek order form tu kat FB

skang tak payah buat mcm tu pun boleh. pakai je application ni http://www.facebook.com/contact.form

terus ada order form dlm page kita. so senang le orang nak order barang.

Reply 812# norzyy

Yang tu biasa, letak link & kita gi web, secara auto kita terkeluar dr fb... yg saya maksudkan ni web tu dlm fb, tak yah keluar dr fb utk akses web tu. If tak silap, yg ni kira apps baru la dlm fb. Itu lah, saya baru nak belajar, cuma masalahnya skg ni bz ngan puasa la pulak so takde masa sgt nak mengadap pc ni.
Huhu, sya takde budget lebih nak suruh org buat, so kena buat sendiri. Luckily, benda tu ada dlm youtube... so juz kena laburkan masa utk belajar...

Luckily, benda tu ada dlm youtube... so juz kena laburkan masa utk belajar...

boleh share tak link youtube tu kat sini? nak belajar gak.
by the way saya suruh org buat pun tak mahal. tak sampai rm50.  saja je tolong promote biz kawan2. saya suruh le dia buat

Try gi cni
http://www.youtube.com/watch?v=buePvORNioc
Tapi video ni kira intro jer... if berminat & nak tahu lebih lanjut- kenala signup.. don't worry, percuma jer pun...

MOD... sya takde sebarang kepentingan dlm link di atas tu.. cuma nak berkongsi ilmu jer

Reply 816# happydot
ok tq..tq... nanti nak try godek2

Post Last Edit by happydot at 4-8-2011 21:56

Yg ni utk belajar wat page
http://www.thesocialnetworkingacademy.com/public/department34.cfm

Ni pulak utk web within fb
http://www.thesocialnetworkingacademy.com/public/department35.cfm
utk tips marketing etc.. ada gak disediakan

ehmm...  apa citer tuan tread punya tread nh skrg, dtg la jenguk sini.

assalam semua..thanks kawan2 semua yang sudi berkongsi tips2 yang sangat berguna untuk beginner mcm saya ni..banyak benda yg saya belajar disini..insyaAllah saya akn praktikkan ilmu yang saya dapat disini..