CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AniSani

CARA BERNIAGA MELALUI WEB,FBOOK,BLOG [merged musytaq&Zee256]

saya dah mula online biz, 2 tahun lepas. memang susah utk dapatkan ramai visitor.
website saya www.thepasarroadshop.com , bukan blog sajer.
Lepas tu, i pernah cuba guna google ad, Ok jer. paling effective pakai email blast, tapi kena berjaga2 jangan jadi Spam. I pernah dapat complain dari web hosting company i tu, lepas tu dia recommend guna Virtual server, so jika i continue email blast tak effect orang lain.
dah 2 tahun, website i memang ada 400 produk. Tapi produk tu bukan HOT item. Pada masa sama tiada ramai competitor juga, so jika siapa search kat Search Engine memang website saya kat depan, tak perlu bayar apa2.

Sekarang setiap hari, saya ada lebih 300 unique visitor. Sale tak banyak sangat, Rm1k to RM5k jer. tapi maintenance tiap tahun tak banyak, OK lah.

Rate

1

saya mmg ada syrt yg berdaftar
saya dah ada link dah wat promote abis abissan
tapi x sorang pun yg msuk link saya
komen brg saya atau minat dgn apa yg saya jual
dan spai skg saya masih lom dpt sor ...
AniSani Post at 6-4-2010 18:59

anisani..
kalau tak silap dulu anis pernah buka topik mcm ni kan..

cuba tgk link ni

belajarlah dari link tu

http://delishwonders.blogspot.com/
PerKasa Post at 5-4-2010 21:41

apa yg istimewanya web ni?saya tengok biasa2 sahaja.

byk usaha yg mcm mana
aku sanggup asal apa yg aku usahakan ni x gagal
kongsilah dgn aku
mudah2an ilmu tu dpt aku manafaat kan
AniSani Post at 6-4-2010 09:52

ani, ct merge topik awak yg lepas ye sbb bagus2 nasihat kawan2 dalam topik ani..

ani jual apa sebenarnya? ct ni mula berniaga online sejak 2003 lagi
cuba utarakan masalah kat sini, insyaallah kami bantu jawap sebaik mungkin

aku suke info berilmiah camni....

19# AniSani

ko nak berniaga tapi ko sendiri guna website percuma...apa kelas
labur la sikit duit utk website berbayar. bukannya mahal, hosting & domain leh dapat tak sampai rm100 setahun.
d ...
buahcinta Post at 28-8-2009 06:03

hmmm... kene belaja ni.....

Follow Us
alhamdulillah. byk info bisnes online bole dikutip di thread ini.
saya pon masih baru berniaga online.. ada masalah saya sama mcm TT.. kalau tak kuat semangat mmg x kemana... kena byk sabar & usaha, insyaallah.

tulah aku suka
sbb peniaga online mcm kita ni kena byk blajar

nak tanya, korang yg berniaga online, cust buat payment cam ner?

Kepada Saudara dan Saudari boleh mencuba dengan peluang pendapatan melalui Bio-Asli :
1. Pendaftaran adalah percuma.
2. Blog Zor Corner ada sediakan tip-tip dan garis panduan dari A to Z untuk anda.
3. Selamat mencuba dan berjaya jana pendapatan bersama Bio-Asli. Jika anda berminat sila klik di sini http://zorcorner-bio.blogspot.com

Untuk memulakan perniagaan online, anda wajib memiliki satu website atau blog sendiri tak kira samada berbayar ataupun percuma ! Download percuma - Ebook Panduan Asas Blog dan Kod Hmtl. Anda boleh belajar pun percuma dengan Cik Gu pakar buat blog. Jika anda berminat sila klik di sini http://zorkaperi.blogspot.com

nak tanya, korang yg berniaga online, cust buat payment cam ner?
mhloke Post at 9-4-2010 16:05

utk malaysia :
- cimb clicks
- maybank2u
- atau lain2 perbankkan mcm rhb, bank islam dan public melalui internet
- mesin deposit di serata bank

utk ovc:
- western union
- TT transfer
- moneygram
- paypal

tumpang tnya....sorry la klu soklan ni soklan bdk skolah...cmna nk buat siggy?ada sapa2 sudi bntu?tq

salam....
sy tgh cr cara nak bt bisnes on9...
so sy nak tnye sket sdari anis bt bisnes ape yg xde org tgk iklan sdari...
kongsi2 sket....

tumpang tnya....sorry la klu soklan ni soklan bdk skolah...cmna nk buat siggy?ada sapa2 sudi bntu?tq
yun_niza Post at 10-4-2010 23:57

emm..aku br nak tanya soklan camni. sapa2 yg pandai boleh tunjukkan?

ooo mcm mcm biz on9 aku buat
bj pernah minyak wangi pernah hand bag pernah byk lah pernah
tapi da setahun x pernah ada yg beli n tgk pun

owh gtu...
cmne sdari cr suplier eh????
bleh gtau x....
smpai skrg ak still cr suplier tp ssh nak bt deal...
dorg jual arge mahal la...

saya dah mula online biz, 2 tahun lepas. memang susah utk dapatkan ramai visitor.
website saya www.thepasarroadshop.com , bukan blog sajer.
Lepas tu, i pernah cuba guna google ad, Ok jer. paling e ...
mhloke Post at 6-4-2010 23:43

MHloke
Cantik la web awak, camne saya nak buat camtu..

Saya baru sebulan buat biz online. Alhamdulilah, sales agak bagus untuk permulaan walaupun tak rancak sangat. saya pakai blogspot je & jual kid's toys. toys bukan selalu orang beli tapi sekali dapat order, customer beli sampai 3,4 barang. dan tiap customer tak pernah beli lebih rm100 walaupun sampai 4 barang sebab bagi saya, harga mesti lebih rendah dari pasaran. sebab kalau include postage, dah lebih dari harga pasaran, lebih baik dia orang beli kat luar.

saya banyak buat survey kat pasaraya, pasar malam, uptown, untuk tahu harga yang dia orang letak. kalau saya tak dapat turunkan banyak sangat pun, saya beri free bateri untuk toys yang pakai bateri.

respon pun kena cepat. kalau orang email tanya barang, balas cepat2. sebab masa dia orang email, mungkin customer tengah excited nak membeli. kalau balas lambat, rasa excited tu dah kurang. dan mungkin customer rasa tak jadi nak beli atau tangguh2.

paling penting marketing. setakat ni saya guna mudah.com, forum, mana2 laman pengiklanan besar dan iklan kat blog shop orang lain. Dekat mudah memang mudah dapat customer. Walaupun kena advertise satu2 barang, tapi banyak customer saya tahu pasal blog shop saya dari sana. kalau customer tanya tentang satu2 barang, saya akan explain dan beri dia alamat blog shop saya. jadi dari satu barang, customer akhirnya ambil 3,4 barang bila tengok blog.

iklan kat blog shop orang, memang dah jadi trend sekarang. tapi jangan sesekali kedekut dengan seller lain. kedekut ni dengan ban ip seller tu hanya sebab dia jual barang sama dengan kita. saya pernah kena tapi tak balas pun pada seller tu. sesiapa yang buat iklan di blog saya, walaupun barangnya sama, saya tak kisah. kita sama2 cari rezeki. kalau customer pergi pada seller lain, itu rezeki seller tu. tapi kalau customer datang pada saya, Alhamdulilah.

walaupun sebulan, banyak yang saya pelajari. saya keluarkan modal 500 je dan sekarang modal tu dah balik semula & saya rolling untuk tambah produk lain. ni pun tengah plan nak daftar syarikat. enterprise pun tak apa. janji berniaga dengan betul. dan biz online ni lah pertama kali saya buat kerja bersungguh2 atas minat saya.

oh ya, jangan lupa gunakan kemudahan FB yang famous sekarang. tapi jangan tag orang sebarangan sebab ada yang tak suka. Just iklan pada wall secara kasual. Insya Allah, pasti ada yang berminat

aku dah tgk link tu
aku pun ada gak blogspot
tapi mcm mana dia leh wAt camtu
link aku simple je
AniSani Post at 6-4-2010 09:55

kalau nak touch up blog mcm link tu, saya cadangkan awak belajar kat sini http://calipso-tutorialblogger.blogspot.com/
ni la sifu saya dlm bab2 nak touch up blog. tp mau rajin la godek satu-satu.....