CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AniSani

CARA BERNIAGA MELALUI WEB,FBOOK,BLOG [merged musytaq&Zee256]

tak semua encik.. saya sendiri pernah merasa berniaga online dan offline, saya pnh ber offl ...
ctredzuan Post at 6-6-2010 02:41

Offline seminggu dpt 15k? Hebat tu....online setahun pun belum tentu dpt 15k! Percayalah banyak buang masa jer ibarat menunggu bulan jatuh ke riba. Kita tgk jutawan2 bisnes online kononnya masa gemilang mereka sekejap je sebenarnya bukan long term, sekejap je meletup pastu mereka sibuk jual ebook dan buat seminar atau kursus di sana sini utk maintain income!

usaha tangga kejayaan...

kalau setakat cakap
offline ke online ker
sama jer...

pi mai pi mai... duk tang tu jugak laa......

Mmg pening bila ckp pasl on-line business..aku rasa apa yg sush brbusiness online ni sbb customer boleh compare harga even ko ni dok Ganu ke, Penang ke..haih ssh btul.. melainkan bnyak duit, boleh beli brg banyak2 dengan hrga murah dh boleh letak hrg murah..kalau tk, mmg tak boleh untong punya..

Pas tu nk kena buat marketing yg tip-top punya..kena buat bnyak strategy la..kdg2 penat jgk.. ye la masa free bknnya banyak..balik rmh nk masak lg..nk tggu anak tido lagi..mcm2 la..

mmg banyak dugaan...tapi stakat ni bolehla cover skit2..

http://ceekaboobaby.blogspot.com/

Klau ada sapa2 rajin, tolongla jengok blog saya ni..dan bagi komen, nk memperindahkan
lg blog ku ini..thanx

Mmg pening bila ckp pasl on-line business..aku rasa apa yg sush brbusiness online ni sbb customer boleh compare harga even ko ni dok Ganu ke, Penang ke..haih ssh btul.. melainkan bnyak duit, boleh beli brg banyak2 dengan hrga murah dh boleh letak hrg murah..kalau tk, mmg tak boleh untong punya..

Pas tu nk kena buat marketing yg tip-top punya..kena buat bnyak strategy la..kdg2 penat jgk.. ye la masa free bknnya banyak..balik rmh nk masak lg..nk tggu anak tido lagi..mcm2 la..

mmg banyak dugaan...tapi stakat ni bolehla cover skit2..

http://ceekaboobaby.blogspot.com/

Klau ada sapa2 rajin, tolongla jengok blog saya ni..dan bagi komen, nk memperindahkan
lg blog ku ini..thanx

aku dah lama blajar buat web,tapi x buat2. last2 join ads4buck..at least ada gak blog. pikir2 gak nak jual apa,tapi stakat ni jadik agen iklan je dulu.banyak lagik kene blajar nih..{:1_125:}

Offline seminggu dpt 15k? Hebat tu....online setahun pun belum tentu dpt 15k! Percayalah b ...
servantforever Post at 6-6-2010 11:52

awk faham ke apa yg saya maksud kan ni, hehe.. time tu offline dapat rm15k, tp saya menyesal kerana saya tinggalkan online kejar ke offline krn saya blh dpt masa tu bulan Rejab, seminggu ber online shj saya blh dpt lebih rm15k, maaf bkn nak gebang2 atau riak, tp nak betulkan fakta yg anda nyatakan jualan di kedai @ offline lebih lebat dari di website / online..
hrp anda faham dan baca penuh sehingga habis apa yg saya maksudkan, masa di mydin usj tu saya teruja nk try berbooth, tp cuma dpt rm15k, tp sales tersekat dan terha disitu shj, tak lebih dr itu, sedangkan sekiranya saya di online 100% , masa tu mmg saya blh dpt lbh rm15k utk seminggu.

jangan hina perniagaan online ni, kalau anda fikir setahun blm tentu dapat rm15k, sekiranya kita doa..doa dan doa.. serta berniaga dgn jujur, sebulan dlm rejab sblm puasa pun anda @ sesiapa shj yg serius mampu dapat RM100k sebulan utk jualan [bukan bersih ye, jualan] saya tak pernah jual ebook, tak pernah buat seminar dan tak pernah buat tutorial walau di minta berkali2 oleh sesetgh pihak utk combine dgn usahawan online yg lain sbb saya segan, saya fikir saya di tahap biasa2 shj, saya fikir saya tak sehebat sahabat2 lain..{:1_125:}

Follow Us
Don't blame others, your words are indeed confusing! Read back what you wrote attentively.

sebenarnya bisnes offline lebih laju dari online.
servantforever Post at 6-6-2010 01:09

online atau ofline sebenarnya ada kelebihan and kekurangan. rasanya lebih elok kita gabungkan kedua2 nya. Selain dari promosi on9, promosi offline pun penting..orang lebih yakin rasanya. maybe kita rasa hebat,tapi jangan kita lupa ada orang lain yang lebih hebat kan. sharing2 supaya kita sama2 hebat..{:1_125:}

aku pun harap sgt aku dpt ilmu ni aku baru je biz online dlm 2 mggu

aku harap aku akan dpt nasihat dan tunjuk ajar pada rakan2 disini bagaimana lg

aku nak maju dlm dunia on9 ni

bagaimana nak promosi n nak cari cust lg

aku rasa aku jeles yg positif bila aku tahu ada rakan2 yg blh wat sales dlm satu ari 5 ke 6 sales

hanya on9 saja

berilah aku info agar aku jua mampu berjaya mcm kalian n mampu berusaha spt kalian

terima kasih

salam. sy jd silent reader je sblm ni.
best betul CARI ni, ramai y supportive.

sbnrnya sy pun menghadapi masalah y sama. susah benar nk dpt cust online ni.
skrg ni lg byk cust offline.
dah byk sy iklan kt chatbox blogger lain.diorg hanya singgah..tapi xbeli. nk aktif dlm forum..xde idea lak nk tulih apa..huhu

ni web sy.
http://varietyshoppe.lot.my
singgah la & komen.

sesiapa yang nk bejinak2 dengan perniagaan online boleh la try lot.my
free je.. semua fungsi kedai online ada.
tambah pulak diorg ada very supportive team. ada prob, kejap je diorg reply
tinggai nk promote kat orang je web kita tu.

Post Last Edit by ma.hanim at 9-6-2010 10:06

BEtul kata salah sorng forumer di sini, berniaga online ni susah sket bila pengguna boleh compare harga dari mana2 kedai lain. nk compare, hanya google saja..senang betul skrg.

tp apa y lebih sakit hati bila stokis jual harga barang kepada pengguna lagi murah dari harga y dia jual kepada dealer. mcm mn dealer2 nk cari makan mcm ni. geram sgt bila jd mcm ni. tambah pulak dealer ada min oder..kalau la sy ada modal besar..hurm..

hidup kak ct...mmg online sangat hebat...

http://queenmayo.blogspot.com/

Reply 156# bumblebee82

kat mudah ni boleh ke iklan kan barang baru?

Reply 173# nazadiyah

lawa u punya layout. mcm mn buat?

Reply 101# mhloke

dah tgk dah website tuh..huuhuhu...idea nieh mmg menarik...tak payah menapak kat jln pasar cari benda2 nieh..ekceli suamiku pasti suka..mana tau takut ada benda yg dah takde kat jln pasar ada kat sini..huhuhuhu..ekceli dulu ada gak meniaga internet, tp dah pass beten pada adik..skrg nieh tgh usha2 perniagaan yg berasaskan pertanian..ala-ala nurseri gitew yg tanam pokok2 hiasan..tp masalahnyer tak bleh nak pos lah benda2 tuh semua..pos biji benih bleh lah..letak dan parking barang kat mudah..mmg mudah.com.my dapat customer..sbb tgk, byk sangat org yg berniaga benda sama kat internet nieh..harga plak murah2...

Reply 175# ma.hanim

tq dear.... i mmg ambil upah buat blog...guna 3 layout layer...

salam. sy jd silent reader je sblm ni.
best betul CARI ni, ramai y supportive.

sbnrnya sy pun me ...
ma.hanim Post at 9-6-2010 09:50

itu mmg aku sokong depa singgah tapi singgah nak letak iklan je

sama lah nasib kita kan

so mcm mana ye kita nak berubah utk berjaya

Salam semua,
Saya baru mula meniaga internet tak sampai 3 minggu. Satu hari, saya tag kaw2 dan buat share kat wall post di FB, tup saya dpt order. Nak buat blog pun sendiri makan masa 3 hari baru siap. Ada la merata tempat belajar nak develop blogspot saya tu. Tapi dlm seminggu, hanya 2 customer. I serious buyer, another one kita panggil back out buyer.

Selepas seminggu, saya buat research, nampaknya produk saya dah ada 3-4 ejen yg menjual stok yg sama. Dari hari ke hari, saya nampak benda yg sama, corak yg sama mcm yg saya jual. Dan lebih sakit, apabila ada seller yg jual lagik rendah dari saya. Dan lebih sakit bila dealer sendiri pun dah tetapkan harga + free postage. Dari situ, margin keuntungan ejen dah bertambah rendah.

Secara moralnya, saya dah down. Perkara yg saya lakukan skrang ini ialah;

1) mencari pemborong2 di internet dan jalanan utk produk yg sama dan lain2 produk.
2) mencari partner utk pergi memborong bersama-sama.
3) sedang memikirkan niche market --- dlm kepala produk baju wanita siap/tudung sbb raya pun dah dekat.
4) survey program affiliate utk tambah side income.
5) Sedang mempertimbangkan projek berkenaan cosway dan f&b outlet.

soalan saya:

apakah tindakan yg saya ambil diatas betul. Adakah saya sudah keluar dari landasan?

saya juga sedang mengalami masalah dari segi kekangan modal. Terus terang utk habiskan 1-2 ribu utk memborong mmg saya tak mampu. Saving yg saya ada skrang utk survival saja, ya saya mmg bekerja, tetapi syarikat sedang mengalami masalah kewangan.

blogspot saya: meownshop.blogspot.com

Don't blame others, your words are indeed confusing! Read back what you wrote attentively.
servantforever Post at 8-6-2010 11:07

i don't blame others lah.. cuba anda lihat semula post saya ni, rasanya anda yg tak baca habis, hehe.. saya kata bergerai di mydin usj cuma dpt rm15k
bergerai di mydin usj, masa seminggu saya cuma dpt rm15k shj jualan, tp masa tu Allah shj yg tahu, betapa hati bergolak nak balik rmh nak hadap dan success online, sbb dgn bergerai @ offline, jualan terhad, bila di online saya mampu grab customer hampir byk negeri, jadi rm15k jualan utk seminggu kami lebih rela abaikan, dan tumpu sepenuhnya ke online