CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tyrande_81

Tahap Kesabaran Korang Dengan Housemate Anda

aku punya perasaan kat hosmet aku skang pun dah umpama lampu kecemasan otromen yg berkelip2 tuh..
d ...
sevenoctober Post at 21-7-2010 14:51

aku puny case tragis gak....   aku da kahwin setahun gak lah... disbbkan aku takleh nk drive (trauma sbb asyik accident je) tpaksa duk umah berkongsi gan osmet (opis ngan umah jalan kaki je).. tp weekend je aku mst blk umah laki aku lah... kekadang mmg lah laki aku dtg umah sewa ni... osmet yg da lama duk ngan aku memang tak kisah since klu laki aku bertandang ke rumah memang tak kuar bilik dan akan berambus drpd uma tu pagi2 buta...

bilik no 3 ni budak baru... bdk ppuan ni je duk ngan kami tak sampi pun 3 bln... suka bebenor complaint hal org... bebaru ni tetiba je complaint psl aku... motip nya aku tak paham ... last week kawan dia dtg tido kt umah, pepagi subuh tu dlm umah tu aku jelah yg bangun paling pagi dan guna toilet... da selesai basuh kain semua aku baru perasan yg subuh da nk abis so aku tolak semua kain baju ke tepi je... igt nk solat subuh dulu then baru sambung semula... aku buka pintu tetiba nmpk sorang ppuan duk kt sofa... dia explain kata kawan bilik no 3, nk guna tandas.. so aku ckp aaa tunggu jap yek.. then aku masuk blk tandas p kemaskan kain baju tu takanlah nk biarkan tetamu masuk toilet tgk toilet penuh ngan kain baju plak... dah tu aku pun kuar lah, masuk bilik aku...

igt cite tu habs camtu je... tetiba 2 ari lepas osmet aku yg bilik no 1 p cite yg bilik no 3 tu tak puas hati ngan aku pasal aku tak kasi kawan dia masuk toilet.... ehhhhh kompius aku jap... aku p ckp blk kt osmet no 1 tu, pikir logik lah klu aku tak kasi masuk mst da aku p kunci toilet tu....

klu nk dikira aku lg bnyk leh complaint pasal dia... dah ler sepanjang duk umah tu tak penh basuh toilet, kemas umah... kain baju dia kt ampaian pun aku gak yg p tolong angkat siap lipat tu... tp memikirkan lah toleransi ler.. so aku pun keep quit lah....

apa pendapat korang??? aku salah ke???

aduyai sabar sungguh kalian dengan osmet2 kalian kan.. kagum tau..
tapi cite psl osmet nih kadang2 mmg bley timbul rasa benci amat2 kalu spt osmet yg bangang.. da duk same2 tuh sendiri ingat ah tanggungjawab pon bersama2 ah kan.. kemas umah same2, bsh pinggan, pakai brg org berpada2, toleransi.. erghhh sabar je ah.. bukannye bdk kecik nak kena bgtau seme benda.. paham2 ah

aku rase seme yg tertindas kat sini baik2 jaaaa...

org baik selalu kene tindas... aper kate korg jadi devil ot demon sekali sekali..

pasti thread neh akan senyap

housemates okey kalau tersentap sekali sekala tu, normal lah. so far ni la housemates terbaik yang aku pernah dapat in terms of doing chores

aku lak penah dapat osmet pengotor. penah diog masak guna kuali aku pastu tak cuci selama beberapa hari sampaikan kuar ulat2 :@ kejadian berlaku time aku cuti balik kmpg. aku dgn rase bengang plus nak muntah (sbb tgk ulat yg tgedik2 tuh) basuhlar kuali aku tuh. lagi satu sifat pengotor diorg adelah suke tinggalkan sampah kat tepi pintu (luar umah) tapi diorang tak buang pun sampah bekenaan. sampah ditinggalkan sampai kuar ulat2 yg kecik2 yg menjijikkan.   aku sangat tak tahan dengan dorang. tak lame lepas tu aku kawen n lega sebab dah tak duduk ngan diorang lg...

nak kawen lah jugak supaya osmet aku adelah asben aku

moge2 bakal osmet adelah sorang yg rajen

Follow Us
zila sewa bilik.. buat kja dlm blk jah..
xberdunia sgt dgn smua housemate. tp Alhamdulillah.. mereka baik2.

mereka fhm zila sdg study n bt research. baru smlm p beli rambutan buat kenduri utk depa..

haha..aku igt kan..aku sorg je ada problem ngn osmet ..rupenye ramai gak yg ada problem..then..problem aku pon tak la teruk sgt..haha

dulu..aku tggl umah sewa 8 org..4 org bff aku..mmg bes la..satu kepala sume..then..ketua umah kitorg pon kwn aku yg bole thn strict..dia tak puas ati..dia sound je..n dia pon jenis pembersih..slalu soh kitorg kemas umah..then..nak dijadikan cite..bff aku yg 4 org tu kuar pasal derang pi smbung blaja kat uk..wawawawa..so..korg bayang la..aku tggl sorg2 kat umah tu dan terpakse menerima osmet baru..huhu

then..bila dpt osmet baru..2 drpd nye tu..mmg kwn2 aku time kat u..so aku rasa hepi la gak..takda la aku tggl ngn org yg totally stranger pd aku..tp..problem nye...
WAWAWA..bagi aku nanges dulu..

derang ni..mak aihh..PEMALAS..PENGOTOR tak hengat..aku tak tau la ada pomp prangai mcm tu..cmna la kot derang kawen nnti kan..dah makan pinggan letak atas meja..tak basuh..dh masak..kuali sume tak basuh..then..kot basuh..ada sisa makanan tak nak korek..biar kan stagnant n flooded je sink tu..pastu..kot beli mkn cam mee hoon yg berkuah2 tu..derang biasa nye amek mee hoon tu masuk dlm pinggan..pastu..plastik tu derang harap2 ada kuli batak tukang membuang masuk dlm tong smpah..then..kot beli apa2..lupa nak makan..letak je atas meja smpai dh tumbuh segala kulat aspergillus sume apa jadah ntah..wawawawa..lg bes..kot masak nasik..biasa nye lupa nak basuh periuk nasik dan biar kan smpai seminggu 2..korang tau tak camne perasaan aku???

wawaawawa...bab ice box tak yah ckp la..dh mcm tongkang pecah pon tak de sape nak kemas..nak cuci..penah skali aku pi bercuti 3 minggu..aku sngaje je tanak kemas ice box sbb slama ni mmg aku je asek kemas..so aku dh malas..aku balik umah..dgn harapan..dh berkemas la..skali..perh..aku bukak ice box tu aku rasa cam nak pitam..ngn makanan yg dh expired brape thn ntah..ngn air yg derang beli sebelum aku bercuti tu ada lg..ngn kicap tumpah..botol2 sos bersepah2..mak aihh...

pasal..kemas umah ngn toilet..lg tak bole blah..aku ni..jenis yg tak bole tgk toilet kotor..rasa nak masuk pon tak lalu..so..kitorg wat jadual..bersih toilet every week..masalahnye..time turn aku je toilet tu bersih..turn derang???mmg hampehhhh..bole ke derang bertahan guna toilet berlendir tu..wawawawa

jadik..disebabkan..aku telah dilantik menjadi KETUA RUMAH..psl aku the most senior la dok kat umah tu..aku la yg kena wat sume..haih..setahun aku memendam rasa...mmg tak bole blah la..balik keja penat2 rumah cam kapal karam..byk kali aku dah sound..letak notes besar2..sminggu tahan la..pastu perangai sama berulang

then..bulan 2 aku telah mengambil keputusan..berpindah ke umah lain..di mana..osmet aku hny 4 org..dan 2 org tu bff aku yg pi oversi dulu tu..derang dh balik n keja kat mesia..so..mmg aku dok ngn org yg aku rapat la..senang ati aku..tp..osmet aku lagik sorg tu yg bukan bff aku tu pon problematic gak..tp aku still bole handle la dr osmet pengotor..pemalas..pembusuk tu sume..haihhh..

so skang..umah aku pakai mini bar je..sng..takde problem ice box besepah n senang nak kemas brg..sbb..kot lagik besar lagik bersepah kan??

haha..aku igt kan..aku sorg je ada problem ngn osmet ..rupenye ramai gak yg ada problem..then..probl ...
asyura_85 Post at 27-7-2010 10:14

huhuhuhu khen.... masalah aku pn cam ko gak skrg ni.... weekend je memang aku xde umah... kekadang outstation... aku xde umah alamatnya memang xde org ler yg kemas umah... toilet skrg ni sengaja aku tak cuci da sebulan... sanggup dia org duk gak atas toilet bowl tu fuh ko bayangkanlah....

dapur pun camtu gak... ngan cawan2, pinggan mangkuk lah tah apa2 lg lah semunya tak bercuci... gerammmm je

tgh bersabar for a few month to go... pastu lantak dia org lah huhuhu

Aku nampak kat disini dan kat luar sana yang banyak masaalah dgn roomate ialah fomfuan, mngkin pasal ragam orang fomfuan ni pelbagai kerenah dan titik bengik, so sesapa gurlz ada masaalah roomate bleh le dudok ngn iols, janji pande masak dan kemas umah. tp sbelum tu kene salam ngn tok kadi dulu

Aku nampak kat disini dan kat luar sana yang banyak masaalah dgn roomate ialah fomfuan, mngkin pasal ...
YeOpInDiE Post at 27-7-2010 16:10

tak pahm??? asal lak kena salam tangan tok kadi?

Reply 51# girlpower

kena salam tangan tok kadi, kalau tidak nnti kena tangkap khalwat
Berminat nak join ke, ada 1 satu kekosongan (buat masa sekarang 4 kekosongan-isi 1 dulu nnti orang cakap tamak plak)

Reply  girlpower

kena salam tangan tok kadi, kalau tidak nnti kena tangkap khalwat
Be ...
YeOpInDiE Post at 27-7-2010 17:34

ooooooo baru paham maksud ko

kompius sat... ko ni M ke F?

Reply 53# girlpower

Jap2 nak cek sat, errr mayu la nk cacap-eeh eh M le
habang Yeop, panggilan manja untuk Perakman

Aku nampak kat disini dan kat luar sana yang banyak masaalah dgn roomate ialah fomfuan, mngkin pasal ...
YeOpInDiE Post at 27-7-2010 16:10

ala..laki mmg jenis tak kesah..pomp kan byk sket dia pk..haha..bak kata abg aku dulu.. 'osmet aku dulu sume ada..kaki gam ada..kaki ganja ada..kaki pomp ada..kaki r***n pon ada..pepandai la ko nak idup..'
cuba kot pomp..osmet ko ada segala kaki yg mcm dicakapkan kat atas tu..amcam??haha

Reply  girlpower

Jap2 nak cek sat, errr mayu la nk cacap-eeh eh M le
habang Yeop ...
YeOpInDiE Post at 28-7-2010 01:41

ooooo jadinya confirm lah ko ni M bukan dua alam yek

tp rasanya aku tak layak sbb kiranya usiaku lg tua dripd ko....

ala..laki mmg jenis tak kesah..pomp kan byk sket dia pk..haha..bak kata abg aku dulu.. 'osmet ak ...
asyura_85 Post at 28-7-2010 11:12

eeeee klu ler osmet ku mcm yg ko ckpkan mampus dan confirm ari tu jugak aku cabut drpd umah tu   ... daku sanggup tido kt hotel budget...

Osmet fomfuan yang ada semua kaki tu- at the end dapat le anak free sorang satu
lelaki kalu enjoy tak ingat doniya-duit hinggit habes
fomfuan enjoy tak hingat doniya-semua habes and barai

Akak ni dari zaman belum kawin sampai dah beranak, memang tak pernah sewa umah dgn kawan2 apalagi ada osmet cam uollls.... torkojot beruk baca kisah-kisah kat sini. Ada gak pompuan pengotor cam tu yeee.....eiiii memang dahsyat......

dulu pernah berhousemate skejap. harap muka je lawa, tapi berlagak eksen nak mampos. dah la cakap omputeh berterabur bersepah. sesama melayu pun nak spiking (aku gelak aje dlm bilik bila dgr dia kecek english on the fon ngan spupu sendirik). Dah tu, kalau beli makanan bawak balik umah, tak kisah la tak ajak makan skali (tak hingin eh), tapi bekas2 makanan tu langsung tak dibuang dlm tong. Pinggan gelas bekas makan tu, dibawak masuk bilik & hujung minggu baru basuh. Kalau pinggan cawan tu derang bawak kuar pun, harus penuh singkin derang tak basuh.

Ishk.. harap muka je lawa, kulit putih, bibir merah delima. tetiap hari pakai baju raya pi ofis . tapi kebersihan rumah langsung tak jaga. kalau derang sapu bilik pun, sampah dari bilik derang tu dilonggokkan kat tepi pintu bilik derang je.

tak sampai 3 bulan, aku halau je derang keluar sbb aku owner umah tu. dah keluar umah, cerita keburukan aku (yg diadakan) pulak ditaburnya kat kampung. cam celake je!