CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tyrande_81

Tahap Kesabaran Korang Dengan Housemate Anda

dok tahan sabar utk 3 mgu je lg mgadap pangai housemate yg menyakitkan hati,..... guna barang2 aku sukahati dia je... yg aku simpan leklok x penah guna dia sedap2 guna je.... menyampah tul.... wpun aku x bkira tp kalu benda aku sdiri x penah guna tu pandai2la pikir... jgnla sdp hati je wat reta org mcm reta sdiri...... :@

kali ni laki ko nak dtg ke nak tido sebulan ke kat umah ni aku tetap tido kat umah.. aku xnak kuar g menumpang umah org lain.. lantak korgla nak beromen ke apa ke.... aku bayar sewa sama byk gak nape asik nak kena kuar bila laki ko dtg....

dahla aku bosan tahap cipan jd drebar x bergaji ko.... sedap2 ko je nak mengarah aku jemput n antar laki ko kat epot... ingat aku apa?? minta tlg gunala ayat nk minta tolong jgnla bg ayat mcm arahan.... bosan tul dpt housemate jns mengambil kesempatan ni....

Aku tak rasa pompuan2 dalam thread ni pernah lalui pengalaman berhousematekan orang macam  ...
Arthur Post at 2010/10/26 18:12

Aku yg start bukak thread nih mmg asalnya tak nak ngutuk osmet aku. Tapi osmet aku suka sgt bwk mulut kata aku ni PEMALAS, PENGOTOR, dan BODOH. Sedangkan aku la yg lap dapur, mop lantai, buang sampah sebelum berulat walaupun dia masak utk dia sorang ja. Kalau aku tak buat semua tu, ulat2 tu datang merayap. Geli nak mampos. Lantai pulak (mentang2 dia pakai selipar) aku gak yang menyapu. Kalau dia kuat bebel tu aku diam je... sekurang2 nye aku tak burukkan osmet aku kat kawan2 aku (yg sama tempat keje ngan dier).

Aku merungut pun kat sini je... Korang bukannya kenal aku dan osmet aku saper.

mostly yg x puas ati dgn hosmate kt sini pompuan kan?pnh tanya diri x knpa?

umh i pnh kne ambush ngan jais sbb my hosmet pnh bwk bf masuk umah and i hnya tau dr jiran sblh.. mase tu i kg .. wat the "@&&@$!!:@y:@

hangin sgt nih!!!!

aku dulu gadoh dgn osmet aku siap maen pisau lg..
aku acah2 nk tikam perot die yg buncit tu..
kbyakan masalah adalah dpt osmet pengotor..pemalas..

nak tahu naper ppuan byk kisah pasal osmet. Sbb mostly ppuan suka kebersihan walaupun diri tu pemalas. Dia harapkan osmet dia tu mcm khadam dia utk cuci2 umah. Oang laki tk kisah dok umah koto, baju berendam 5hari, kapet pakai surat khabar, tilam tadak cadar sampai kaler itam, cawan guna tk berbasuh. Biasa la macho, kang jadi pondan plak bila umah bersih2.

Ada kwn laki aku siap main picit2 ulat sampah. bila bau cecair ulat sampah berbau lagi busuk dr sampah. Apa nak heran? kalau oang ppuan nampak sekor ulat tu mesti geli-geliman satu badan.

Follow Us
masih manahan sabar dgn kerenah yg meloyakan..... tiba masanya akan ku ajar jua sbgai peringatan kepadanya...

skrg aku masih boleh tahap bersabar lg. walopon ari2 rasa cam nyampah ade la gak. xpaham la jenis pompuan yg kat luar cas ayu giler. bile nak kuar tu siap gosok baju sampai xleh ade kedut. tudung kene bagus teletak punye. siap bermekap segala. tp hakikatnye ko tu jenis pengotor, pemalas nak mampus.
-nak harapkan die buang sampah, kemas bilik mmg xde la. asik muke aku je la yg kemas bilik tu sampai naik malas nak kemas. tahan sehari dua je. pastu sepah alik.
-punye la pemalas nak lipat baju siap bole beli bakul net satu lg nak letak baju yg dah kering. lg satu bakul utk baju busuk. baju yg kering tu klo berlipat xpe gak. ini pakai sumbat je dlm bakul tu dah mcm baju busuk. time nak pakai leh gali2 kat bakul baju tu.
-klo dah abes period tu. pad2 yg letak dlm plastik dlm toilet g ar buang. ni ko dok simpan smpi ko period alik bulan depan ape kes? tu lom lg ngan spender bergulung ko dlm toilet tu

jrg jumpa...hehehe..

nak tahu naper ppuan byk kisah pasal osmet. Sbb mostly ppuan suka kebersihan walaupun diri tu pemala ...
tyrande_81 Post at 30-10-2010 21:21

Lagi satu sebab orang pompuan kuat sangat budaya mengumpat, menimbulkan perasaaan tak puas hati, cakap belakang. sebab tu Islam haramkan mengumpat...boleh memecahnkan perpaduan dan good relationship.

aku pun sedang bersabar ngan osmet ku sekarang. tunggu sebulan je lagik di nak kawen maka dia akan BLAHHH!! dari umah ini. aku benci dia sebab sume kata2 yang kuar dari mulut dia berunsur negatif. penat la..banyak keja la..macam la orang lain x keja, xpenat. balik keja terus terbongkang tido, malas nak masak. aku jek yg masak hari2. bila da siap masak, pandai plak makan. nasib baik pandai basuh pinggan walaupun x pandai2 mengasingkan kat mana tempat cawan, tempat pinggan, tempat mangkuk. sume bercampur, serabut. umah jangan harap dia nak mop. pastu ble plak cakap ngan member kitorang "umah kitorang lantai memang jenis bersih..xpayah nak mop." kepala hotak kau!!memang la lantai tu bersih sebab tiap2 hujung minggu yang kau takde kat umah, aku yg dok mengemop lantai tu. nak harapkan kau pegang mop, jangan harap la. pastu ble wat muka pelik "eh..camne fabuloso ni ble abes..terpeluwap kot.."

pastu perangai dia ni apa yang aku ada dia kena ada jugak. dan apa yg aku buat, dia akan tiru buat. aku beli cermin, dia pun beli sebijik sama ngan aku. aku beli losyen, dia pun beli padahal sebelum ni x penah pakai losyen.sampaikan baju dia nak tempah pun ikut cutting aku. yg xble blahnya, cincin tunang dia xpenah pakai sebelum ni, alasannya takut batu tertanggal la..ape la..tupp..tupp..bila aku da bertunang n sentiasa pakai cincin tunang, dia pun dengan tak semena2 pakai cincin tunang dia. aikss? hari tu kata takut batu cincin hilang..bila aku tanya tak takut batu cincin hilang ke? sengih je dia tak terjawab.

pastu, suka wat keta aku macam keta dia. kejap2 pinjam keta. barang tertinggal kat umah pun nak patah balik guna keta aku. WTF!! tak tahan!!berambus la kau cepat!!biar laki kau plak rasa penderitaan yang aku da alami selama ni.

nak tahu naper ppuan byk kisah pasal osmet. Sbb mostly ppuan suka kebersihan walaupun diri tu pemala ...
tyrande_81 Post at 30-10-2010 21:21

setuju ngan pendapat ni. actually pompuan memang suke bersih n kemas. so bila ada osmet yg x bersih atau x kemas, maka automatik akan wujud perasaan marah yg terpendam. maklum la nak marah sangat xble, diorang tu osmet je, bukan adik sendiri. kalau adik sendiri maunye da kena bebel atau rembat ngan rotan sedas dua. kemarahan terpendam ni la yg akhirnya membawa kepada sesi umpat-mengumpat kat belakang.

setuju ngan pendapat ni. actually pompuan memang suke bersih n kemas. so bila ada osmet yg x bersih atau x kemas, maka automatik akan wujud perasaan marah yg terpendam. maklum la nak marah sangat xble, diorang tu osmet je, bukan adik sendiri. kalau adik sendiri maunye da kena bebel atau rembat ngan rotan sedas dua. kemarahan terpendam ni la yg akhirnya membawa kepada sesi umpat-mengumpat kat belakang.

ye betulllllllllllllllllllllllll.... sbb dah x tahan sabar n pendam akhirnya jd bahan umpatan bila mula mengadu pd kawan.. sgala yg x puashati yg dpendam akan terkeluar...... kalu x keluarkan leh meletup la jawabnyerrr....

sabar lg 3 mgu

kenapa orang pempuan banyak sangat masalah.....orang lelaki rileks jer...

shamsuri Post at 1-11-2010 21:35

Kadang2 benda remeh pun boleh jadi masalah besar, masalah betul la orang perempuan ni...

shamsuri Post at 1-11-2010 21:35

Ntah2 diorang sendiri yang bermasalah sebenarnya

haku mintak osmate ko mati katak...............................

Masa blaja aku duduk ngan housemates yang tak banyak kerenah sangat...
Adalah jugak isu yang pemalas nak basuh toilet, lagi2 orang yang sama je yang basuh + kemas umah...
Tapi biasanya aku buat bodoh je..
Cam tak berbaloi la plak nak gaduh2..

Ape2 pun, dok umah sendiri ngan family jugak yang paling best!!

aku lak terasa cam nak cari hosmate

bosan hokay dok sorang2....

takda sapa nak ajak gaduh