CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tyrande_81

Tahap Kesabaran Korang Dengan Housemate Anda

fire_place replied at 18-2-2016 10:33 AM
Ya Allah gila ke apa.?

Aku Ada housemate tp bf gila..Kawan aku ni suka pasang banyak,tp syg lg  ...

kah kah kah..lawakk...

apa hang tazkirah dia?

makwe dia time tu kt mn?
nyorok jgk ker?

b_n_c replied at 19-2-2016 04:18 PM
kah kah kah..lawakk...

apa hang tazkirah dia?

Nyorok lah semua tutup pintu aku terkial2 kat luar ckp dgn bf dia.

Aku ckp je ko kena paham knp si xxx merajuk marah dan xangkat ko call.kau tgk xperangai kau,ko sbgai bf xleh mcmni.dgn kau xkeje ko ngt senang nak tanggung anak orang ke.bnyak lagi ku bebel.yg lawak bf dia muka insaf...tu terus bg duit suruh belanja mkn satu rumah.kwn aku lpstu ckp beraninya kau.padahal tak tahu mcmnk tkencing takut.tp lg pun masa tu ada student lelaki umah depan kat luar xtakut lah sgt.

fire_place replied at 19-2-2016 04:30 PM
Nyorok lah semua tutup pintu aku terkial2 kat luar ckp dgn bf dia.

Aku ckp je ko kena paham knp ...

keh keh..
muda ke tua bf tu dgn ko yg pompuan pn blh hinsap..

ko pakai ilmu penunduk ke haper...hihi

b_n_c replied at 19-2-2016 05:24 PM
keh keh..
muda ke tua bf tu dgn ko yg pompuan pn blh hinsap..

Entah..aku time tu 19 kot.dia dlm 20 lebih.
Mungkin sbb pakai shortpants dgn baby t,tu dia insaf terus tunduk,barangkali jaga pandangan.kihkih..

Dulu mase mula2 aku dpt keje aku dok menyewa la umh.. ex bf aku (mase ni still bf lg) tlg cr kn sbb owner umh tu kwn die.. katenye umh tu penyewa die nk kene halau sbb dh 3 bln x byr sewa. pastu aku ok jela nk msuk umh tu. dok sorg2 lg aku suka. ntah mcm mana tibe2 bdak tu x jd kuar plak sbb die rayu2 owner tu die tgh xde duit jnji nk byr bln tu. so owner tu bg la die can utk stay lg..

dh lpas aku msuk ok la die.. borak2 cite2 sume ok.. aku g keje blik keje weekend klu x blk kg aku g dating2 je ngn ex aku tu.. smpai la satu hari die kate fmily die nk dtg lepak umh tu. aku pn ok jela.. aku blk keje tgk2 fmily die dh ade tgh dok msk2 kt dapo.. aku pnye bilik kt blkg dkt ngn dapo so aku snyum trus la msuk bilik.. x kuar2 aku on9 je kt dlm bilik.. pstu dh nk mgrib aku nk mndi aku tgk blh plak ade adik pmpuan die (pengkid) dok isap rokok dlm umh.. perghhh.. sabo lg.. lpas dh mndi aku trus msuk x kuar bilik smpai la ex aku ajk g mkn.. aku pn nk siap2 g la toilet.. skali msuk perhhhh hancing gile toilet!!! stress aku.. dorang mkn smbal petai kot ptg tu.. phm2 jela kn bau hancing nye mcm mana.. trus aku x jd g toilet.. msuk kete bebel2 la aku cite kt ex aku..

lpas pada tu aku ni pn mmg bkn jnis suke bergaul.. so aku wat hal sndri je kt umh tu.. die rjin2 gak tgur aku sume.. die dh tunang weekend die 2 org msti g clubbing.. slalu la ajk2 aku tp aku xnk la sbb aku x suke tpt2 bising .. nsb la aku mmg jnis x msk, x suke msk n xkn msk so dapo mmg aku x amek port.. die pn ok la bab bersih2 ni.. bab toilet yg fmily die gune je aku x suke..haha.. die dok master room suh la fmily die gne toilet die. hampeh..

nk dijadikan cite.. adela 1 arini aku blk keje.. aku nmpk kete tunang die ade kt luar umh.. aku msuk jela cm biase.. dan2 aku msuk aku ni tertoleh la kt pintu bilik die.. sbb msuk2 snyap je umh tu ingt kan ade la tunang die lepak2 ke ape ke.. haha.. skali aku toleh tu tgk die tgh cuddle2 tunang die smbil baring kt tilam.. eergghhh... pencemaran mata btul la.. aku rse die x perasan kot aku blk trus aku msuk bilik cpt2 aku ttup kuat2..haha br dorang terperanjat.. lpastu aku diam.. x tau nk kuar blik ke x..nk g mndi ni..haha.. last2 aku pn wat keras.. kuar jgk dr bilik.. aku pn sempat la toleh lg kt pintu blik die tgk tunang die dh bgun2 btul2 kn bju kuar dr blik.. aku cpt2 mndi msuk blik dok diam2 x kuar2..hahah

yg plg x blh blah nye minah ni.. die pnye syaitonirrajim perangai.. die lari x byr sewa rumah.. 1 ari aku dpt sms dr ex aku kate tuan umh ckp aku x byr sewa. aku kate aku tiap2 bln x miss byr.. aku bg duit kt osmet aku tu.. pstu bermula la drama swasta.. ex aku ni bgtau la kt owner umh tu.. then owner tu col minah ni die x nk angkt.. byk kali col xnk jwb.. last2 die htr msg ckp "sorila XXX (aku x ingt nama owner) sy dh kuar umh.. sy x thn dok umh tu.. A**** suka bwk bf die blik rumah.. sy xnk dok umh org wat maksiat" waaaaaa pnye la hebat cite die buat.. gigil2 aku thn mrh aku trus col ex aku ckp kt owner tu sape yg bwk blik bf kt umh.. dhla duit umh die kelepet.. ptut dlu owner tu trus halau die je! geram gile aku time tu.. nsb bek la owner tu knl ex aku so die ckp xpela..die halalkn duit umh tu.. aku plak trus cpt2 cr umh bru.. dok sorang2.. mhl pn mhl la.. haha

cerita pasa housemate ni.. teringat time study dedulu...
housemate iols ni weng sikit.. culture shock pon ada...
die dgn ex bf die sama naik... dah le pemalas..xpenah sapu rumah.,kalu sapu pon sapu bilik die then habuk2 die bwk ke toilet tepi bilik.(toilet n bilik die sebelah2 tp still toilet luar bilik)
pehtu time study kekonon die claim die pakai levis first dr kitaorg.. pdahal levis pakwe die ..die g alter.cutting suar lelaki n suar pompuan kan lain.. pehtu die intai bilik kami.. die nmpk seluar levis iols.. abg iols belikan... sempena birthday iols... die g canang habis... ckp tiru die... ex bf die pulak student yg tua.. belajar xlepas2... pehtu semusim tu bisnes ayah ex bf die letup2.. die nye eksyen...perghhh hazabbb..
smpai pakai tshirt gues 2 hari berturut2 xbasuh... kekekkeke
kalau sorg je die gaduh xpe.. ni semua... semua housemate iols yg lain die gado.. die g ngadu kat ayah die... smpai ayah die kol one of iolsnya housemate..ugut2 kami.. cakap kat kami xkenal ag sape ayah die ni... byk geng kat kl.. kekkekek adoi pakcik!!kalau kami jentik ke, tumbok ke xpe ..masalahnya kami xbuat apa..ank ko tu yg meroyan sorg2 bila xde org nk kwn dgn die... kekek n yg best nya satu kelas die kat kolej semua boikot die.. apa cerita...siapa yg masalah disini... kekkekeke
smpai jadi kes polis la iols dgn die... die mai bwk bf die serang kami kat umah.. nk tdo dh time tu..die p pijak kaki iols..tendang... drama swasta la kejap...
polis paggil...g la mengadap... polis pon gelak... kekkeke last2 die dgn bf die yg sama naik weng tu pon putus... yg duk dibangga banggakan... lasy iols jumpa housemate weng iols ni kat monorail..boleh terserempak.. jodoh panjang kot
pakai baju kurung kuning...dari atas smpai bwh kunin...kekkekek hbag kunin..kasut kunin...alahai cik kak...
iols doakan semoga die berubah...xbwk perangai burok die smpai ke tua..

Follow Us
aku rs aku ni pun mental xleh duk ngan org kot ..melainkan dgn anak2 sdiri..

ms sblm kawen aku penah duk 3 umah:
- sewa ramai2 dgn classmate ms kat uitm..mcm bangla lak rs 10org dlm umah apartment 3 bilik..time tu keje ikea..so pegi gelap blk gelap..x amik port lg perangai msing2..

- sewa kat ampang..sb dah pindah keje tgh2 kl..duduk dgn geng uitm jugak..tp junior..dia bwk sorg adik angkat share bilik master dgn aku..bdk ni x keje..adoii..abis tabung syiling aku kena kebas pastu dia suka bwk bf dia..tdo kat ruang tamu..n mslhnya..aku nak siap pi keje..nak tido..nak tuka baju sume x selesa..sb umah ade laki...last2 aku pindah..

- sewa kat vista, kerinchi..time ni la paling best duk umah sewa..hmate sume tahap kaka2..n keje2 best..ade keje HR manager, engineer, IT expert etc..aku time tu? acc assistant ..memandangkan aku paling muda..aku respect jela derang..n derang jenis xkisah brg2 share2..maklum la..berduit kan..n jenis hormat brg2 org lain..siap hmate yg engineer tu nasihat aku suh smbg belaja degree..dia jenis ckp kasar (ade ke engineer oil n gas lemah lembut? ) siap ckp..heh..ko nak jd apa lg 10th ni? acc asistant lg ke? umur muda lg..pi smbg degree.. and aku pun smbg la..derang mmg membantu..blk kelas malam2..ade mknan kat meja..time aku pi class. x sempat angkat baju sidai or angkat dr ampaian..derang tlg..ade gak time2 aku x sempat duit, derang tlg bayakan sewa bilik kat tuan umah..guna duit deposit aku la jua..ckup 3x guna, derang suh baya blk depo tu..tp still ok la..still consider mslh aku kan..akibat nya..aku x kisah jd tukang cuci jamban & tukang buang sampah sorg2 dlm umah tu (ni weaknesses derang, xsuka cuci jamban)..sb derang give & take kat aku bnda2 lain..

pas kawen..aku berhousemate dgn ex laki..leh gitu? tp ex laki malas la pulak..dia tlg msk baju dlm mesin..tp x tlg sidai..dia tlg lipat baju..tp x tlg angkut pi dlm almari..mcm buat keje separuh2 gitu..byk la lg mslh dia yg aku penat sgt jd bini dia..then cerai..

aku kembali menyewa..tp kali ni..aku sewakan bilik2 dlm umah aku kepada org..lg teruk..amik kesempatan x bayo sewa..n aku mak aku ckp..baik sgt..sb aku xnak mslh dgn hmates kot..tu psl aku jd baik..akibatnya aku merana la..kne tanggung umah sorg2..org duk free2 jer..aku nyer kelemahan..susah nk tegur org kot..

pastu aku x tahan..aku jual umah..hehe..pdn muka derang kne kuar dr umah tu

pas setel jual beli umah..aku duk dgn kwn aku sekola dulu..mula2 ok la..aku pikirin akan sama mcm duk vista dulu..sb dia pun IT expert n sorg lg cikgu..so 2-2 berduit..k fine..mmg mereka berduit..mslh nya...malas hamat..

aku sorg2 sapu sampah..buang sampah..cuci toilet n paling sedih..kalau aku terlupa buang siap kne tnya nape x buang lg sampah? pdhal bnda tu aku volunteer je selama ni..bukan keje hakiki..pastu berkira hamat gak..aku kene parking keta kat luar..pastu ade time kwn aku ni bilik master tu blk kg..so aku nak bwk la keta aku msuk parking dlm..(time tu keta aku br..xsmpi sthn..parking luar risau la..) tp dia mmg hati busuk..dia sanggup blk kg tumpang kwn dia semata xnak aku parking kat tempat dia..sblm aku join umah tu..leh lak dia blk kg guna kete sdiri.. k fine la..aku tahan  5bulan je duk dgn dia..bg aku xde give n take..sb dlm umah tu..majority brg2 ialah brg aku..maklum la..penah berfamili kan..so brg2 umah aku complete..bila tgk dia camtu..kwn lama..tp asik aku je mengalah..last2 aku kuar cr umah sewa lain..

- last2 aku duk umah apartment menyewa sorg2..byr mahal cket la rm1k sbln..kurang la bajet aku nak berjoli soping etc..tp most of time, aku kne duk umah je..tp berbaloi..x kuar sabtu ahad duk umah sorg2 pun aku hepi je..sb tv ade full channel n kat umah aku pasang unifi...umah dah complete..cuma lum ade sofa..br nk pi beli bulan ni

rs kne macam ni je kot..x sakit hati dgn sapa2..

elmo_23 replied at 3-9-2009 07:11 AM
kesabaran aku dah semakin tipisssssssss.....
TAPI bulan pose,daku tahan jer..
klu ler dia 2 diberi ...

Walaupun post ni dah 7 tahun yang lepas, tetap nak reply juga sebab masalah saya pun macam ni juga.

Pernah la gaduh dengan roommates sebab benda ni. Kalau mereka tak ade, rasa happy giler. Tak terkata. Harap harap lepas ni jumpe roommates yang ade common sense. Amin. Kita pun bayar juga yuran bilik. Haih.

Aku pun sakit hati jgk ngn housemate aku ni. Dah 2thn lebih aku sabar.pemalas nak mampus,pinggan mangkuk cawan guna xreti cuci,bilik air xpenah berus.basuh baju 2minggu skali..igt aku org gaji ko ke?dahla duk free.satu sen xbayr...ko tu keje,ada income,bukan blajr lagi. Ingat tau,aku xhalal kan ko duk rmh aku,aku xredha basuh pinggan mangkuk cawan periuk kuali sudu garfu bilik air yg ko gunaaaaaa....malangla sape kawin ngn dia ni... geramnya aku... tolonglaaa wei,aku nk naik gila dh ni bertahan ngn perangai ko...

Uuh,terlepas geram plk

sitisitu25 replied at 8-8-2016 12:25 PM
aku rs aku ni pun mental xleh duk ngan org kot ..melainkan dgn anak2 sdiri..

ms sblm kawen a ...

Bestnya baca pengalaman you. Semoga berterusan jadi org yg baik.

Bukan tanak jadi baik. Tapi kalau asyik kena pijak kepala pun payah juga. Sapa tanak hidup bahagia. HUHU

@chik replied at 11-8-2016 10:20 PM
Aku pun sakit hati jgk ngn housemate aku ni. Dah 2thn lebih aku sabar.pemalas nak mampus,pinggan man ...

kenapa dia duduk free,

sbb sedara...

ya ampon. tak best nye...

mmg la wak, rasa nak lari rumah jer....padahal tu rumah kita..

@chik replied at 23-8-2016 02:03 PM
mmg la wak, rasa nak lari rumah jer....padahal tu rumah kita..

ni mesti mak pak atau sedara tu yg paksa ka mcm mana? dalam dilema kalau mcm ni. boleh bergaduh anak beranak pula nanti. hang nasihat dia slow talk elok2 tak boleh ka?

duri_durians replied at 23-8-2016 02:32 PM
ni mesti mak pak atau sedara tu yg paksa ka mcm mana? dalam dilema kalau mcm ni. boleh bergaduh an ...

xda org paksa.. dia yg muka tebal duduk rumah orang xnak kuar2.. dgr cite, tgu kawin baru nak pindah..masalahnya dalam 2 tahun ni dah 2x dia xjadi kawin..pakwe larik kot....skrg ngn pakwe ke 3..2 thn 3 org pakwe.cpt sungguh dia dpt pengganti... org cakap pempuan muka cantik ni pemalas,muka xcantik tu yang rajin buat keje...yer2 je.. dia ni muka dahla xcantik,perangai oi mak kau punyala pemalas...

kami dah lama sabar, xpenah tegur or nasihat dia. takut kalo stat bukak mulut nnt habis semua yg tpendam dalam hati tkeluar mencurah curah pulak..naya xpasal2 kami plk yg bcerai berai ngn laki...

@chik replied at 23-8-2016 04:20 PM
xda org paksa.. dia yg muka tebal duduk rumah orang xnak kuar2.. dgr cite, tgu kawin baru nak pind ...

awak dah berlaki ke?

duri_durians replied at 23-8-2016 05:21 PM
awak dah berlaki ke?

Dah ler  

sedara tu perempuan? takde rasa segan ke duduk dgn kamu yg dah berlaki