CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: forsa6200

Aku benci PR tapi aku tak suka BN...

yea aku sokong pembuka thread ni..aku harap dgn ada nye topik ni, para pemimpin UMNO /BN ( kalo dia baca la, atau kalo mata2 diorang sampaikan pada diorang ) akan dapat 'menimbang' semula parti diorang yg dah nak mampos tu...

pikirkan lah apa yg rakyat benci sgt kat BN, dan apa yg rakyat sokong sgt PR......

tapi kalo UMNO/ BN mampos kita pun tak percaya plak kat PR.....

tapi kalo kita pikir2 balik ada ke selama ni BN perjuangkan org melayu?

bila dah nazak baru la laungkan kami lah bela nasib melayu....

dan yg pasti agama ISlam mesti ditaati...

That is not the point, the point is, when BN government toppled down, PAS MUST have the most seat in parliament to get control of the key ministries and PM position.... kalo PR menang kerusi PAS sikit dari DAP.... what is the point? dont give control to the chinese... paliment seats perlis, kedah, terengganu, kelantan perak, negeri sembilan yang banyak gila PAS contesting aper tak boleh plak?.... MY POINT IS DO NOT GIVE VOTES TO THE CHINESE... NEVER EVER... ni yang aku nak sampaikan... individual wise, some of them may not be competent, but the main objective is do not give them (DAP, PKR) the control of PR government when they win GE... PAS should lead the country...

to me multiracial party will never work as long as we have different cultures and beliefs and agendas... sebab all time we are suspicious about the intentions of the others (races)
tengok amerika, negara yang aku akui demokrasi sebenar, diorang amik masa lebih 200 tahun untuk dapat Black president... dimana sistem diorang satu bahasa, satu culture, satu sistem pendidikan, satu agama... kita ni kalo bagi peluang lebih dekat bangsa lain ade ke diorang nak buat benda yang sama.... elect their candidate, pastu they make all sort of noises about their rights in this country... media will get involve, issue is getting bigger and hotter, people will get angry, government will eventually have to comply to keep their votes and say their government is the best compared to the alternative... and you think this is going to be the same scenarios with their companies, kompeni malaysia yang banyak cina yang punyer?  what the hell?

the only thing good about BN is that for 52 years they manage to keep MCA, MIC, GERAKAN on a leash... cina sekarang kurang ajar... aku sendiri banayak pengalaman dengan diorang nih... jangan bagi muka...

Rate

1

bagaimana kalau calon melayu tu memang tak leh pakai.. kena bagi vote juga ke....
redbun Post at 3-9-2009 02:06

yup betul jugak...

1. they make all sort of noises about their rights in this country... media will get involve, issue is getting bigger and hotter, people will get angry, government will eventually have to comply to keep their votes and say their government is the best compared to the alternative..
Copy the Code

cat suka yg ni...

[url=]22#[/url] forsa6200

aku malas baca, tapi sebab nak relate dgn thread

aku tak suka UMNO tetapi aku boleh terima BN

aku tak berapa suka PR tetapi sokong PAS

Follow Us
they make all sort of noises about their rights in this country... media will get involve, issue is getting bigger and hotter, people will get angry, government will eventually have to comply to keep  ...
catstitch Post at 3-9-2009 11:35

nak tumpang suka gak ...boleh?  

parti mana yg pisahkan singapore dari m`sia???...menyebabkn melayu kt sana kne tindas....konsep 1sekolah??...sape yg perkenalkn PPSMI smpi bdk2 melayu pendalaman terkebalakang dlm pelajarn??

Kami rakyat ni dah PILIH PR untuk jd kerajaan jgn la buat mcm pembangkang lagi. org dah bagi kuasa...buat la keje..apa perancangan Kerajaan, apa pelan 5 thn memerintah negeri2, apa pelan untuk memajukan sistem syariah di Malaysia, banyak lagi dapat diperbaiki kat Msia ni. We select you to govern and take care of people..but not to do demonstration..masa..duit abis gitu je dengan benda tak berpaedah...

kalo asyik kne tekan ngn kerajaan persekutuan cmne beb??...k0 kne kaji byk lg...demo tu bese la kt negara laen...org akn bersurai dlm 1-2 jam je...secara aman,kdai2 bleh cari makan pasl org rmai....tapi kalo dh kne sembur...cmne nk cari makan???org pn lari...ak pnh terbaca lbh kurg cmni...kalo lah demo yg di buat kurg memberi efek buruk berbanding kezaliman yg dibuat...demo harus dibuat...

bagi aku parti alternative lebih kepada untuk kepentingan bangsa cina sendiri.
melayu tetap macam tu gak,
dan cina tetap semakin dapat kelebihan.
yg melebih2 dekat perak sana tetap nizar sorang,
yg cina2 len cuma ikut dari belakang je.

kes kat Perak tu .. saya tak setuju sesangat.. sepatutnya negara kita mencontohi negara lain yang telah maju di dunia.. berdebat..berkempen..hanya semasa pilihanraya.. selepas tu.. siapa yang menang ..bersedialah untuk menjalankan tugas.. dan siapa yang kalah.. kena terima dan bagi peluang kat orang yang menang ..

kalau yang menang tu..dah diberi peluang memerintah.. tapi tak boleh melaksanakannya dengan baik.. dun worry.. nanti next PRU.. tau la rakyat menjalankan tugas mereka..

PRU kan 5 tahun sekali.. bawak-bawak la bersabar..

kita tengok contoh US...masa nak pilihanraya .. bedebat sehabis-habis nya Hilary dan Obama dan juga calon-calon yang lain ... tetapi bila Obama menang..mereka ucapkan tahniah...dan yang kalah berundur secara terhormat..

dan bagi Obama.. setelah menang.. itu hak dia pula untuk memilih ..siapa kah yang dia fikirkan layak untuk membantu dia untuk mentadbirkan Amerika..

Oleh kerana semangat kenegaraan mereka yang kuat untuk memajukan rakyat.. Obama tak kisah pun melantik Hilary sebagai salah sorang kabinet dia.. dan Hilary dengan senang hati menerima.. tak nampak pun sedikit dendam kesumat didalam hati mereka akibat berdebat semasa pilihanraya sebelumnya...

dan tak ada pula kedengaran Bush merancang untuk ahli-ahli politik lawan supaya lompat parti kesana kesini.. untuk mendapatkan kuasa dia semula..

kita dah 52 tahun merdeka.. sepatutnya kita dah matang dalam berpolitik..

Rate

1

Post Last Edit by forsa6200 at 4-9-2009 23:06

28# papayaz

dude, kes singapore keluar malaysia, pasal 16 mey 1964, bloodshed between the races was too extreme, parliament voted majority to none to oust singapore, singapore dah memang dominan by the chinese, the majority of the malays have gone to malaysia because of this... as usual there always be remnance or traces of something somewhere ---> which is unlucky handful of malays whom decided to stay at the time of separation, nko dah lahir kat situ, membesar kat situ tetiba nak buat choice all the sudden kat mana nak tinggal? about this one kalo ko tak penah hidup mase negara bergolak tu, no need nak salahkan umno all the sudden, UMNO salah sebab pisahkan singapore nak proctect melayu yang kene bubuh merata-rata sebabkan isu oleh lee kuan yew and PAP? what an idiotic comment... the best part? lee kuan yew punya slogan back then in 1962-63 MALAYSIAN MALAYSIA, by the PAP skang ni DAP yang pakai slogan ni balik... DAP celaka pakai slogan PAP yang cetus peristiwa 16 may....

PPSMI actually aku setuju, dulu aku tak sedar kepentingan PPSMI tapi skang nih bila aku dah amik international exams baru aku tahu benda ni kene start awal... contoh yang aku nak bagi dulu kita amik maths and science dulu dalam BM, so pada kita all text books dalam BM mmg senang nak faham... pastu datang era komputer, komputer definitions yang kita entirely belajar by ourselves, skang nih cuba pegi kedai kinokuniya ker mph ker, amik buku rujukan pasal komputer dalam BM ngan BI mana senang nak faham ---> keyboard?=papan kekunci?, scroll?=ntah aper ntah?, mouse?=tetikus?... student kalo malas, malas jugak... nko tanyer bebudak SBP ker budak MRSM ker... ada diorang cakap bende ni susah? tak susah sebab kene paksa... macam mengaji al-quran dulu-dulu...  pastu ko tanyer cikgu2 yang kene mengajar subjek nih... during their period of teaching everyday berapa peratus conversation diaorang cakap dalam BI, mengajar dalam BI skang mmg susah dengan cikgu generasi kita belajar kat sekolah dulu dalam BM but the idea nak biasakan budak dengan definitions dalam BI, amik exam bukan pun entirely BI pun, ada choice...BM or BI,

and then nak kata PPSMI susah? walhal banyak perkataan dalam BM kita translate directly from BI? diameter=diameter, oksigen=oxygen, perimeter=perimeter, aparatus=apparatus... byk lagi la.... maybe dalam 40% maximum jer lagi kene belajar dari mula pasal definitons...

1 sekolah tu, hapuskan sekolah cina, india ---> suma masuk sekolah kebangsaan... dari kecik suh diorang bergaul sesama sendiri, budak2 saje kat dunia ni yang boleh kata colour blind... ini sekolah masing2 bila dah besar cakap melayu pun still pelat lagi... pastu heboh pasal perpaduan...ntah apa ntah...

Rate

1

31# redbun

totally agree with what you said... the battlefield is the GE... but i have to say that the idea wad started by anwar... what happened in perak is a taste of his own medicine... imagine that kind of chaos happens on national scale... i dare to say it can turn into civil war...

politics in the u.s is controlled by proxy by the jews... cuba baca buku henry ford, website counterpunch.com, tgk cerita charlie wilson's war (dengar dialouge dia), the republicans and the democrats have no racial issue unlike politics in malaysia..

29# papayaz

aku penah stuck dalam traffic jam pasal demo2 bodoh nih.. demo pun demo lah yang nak pi berarak sampai berpuluh kilometer tu aperkejadah buat la setempat dekat government building ker padang ker... kalo ade ker orang nak bersalin, orang sakit, emergency nak pergi meeting, nak catch flight stuck dalam jam tu aper citer?

nak tgk budaya demonstrasi ni jadi lumrah malaysia... ko pegi indon... hari2 nak demonstrasi... ade saje bende yang tak puas hati... setakat ni aku tak nampak satu pun demonstrasi kat melaysia ni yang dapat buat perubahan... buat bising jer banyak and menyusahkan orang... pastu 80 percent orang melayu, cine india duduk umah tengok tv... macam perarak bersih yang pakai baju kuning reramai tu... membe aku photographer cakap kat aku...

Rate

1

berdemo nih ..saya pun tak suka..tapi macam yang dia orang kata la.. tak berdemo tak didengari permintaan mereka.. so nak buat cam ner ..

pada saya kalau sesuatu tu boleh di selesaikan cara baik.. lagi bagus.. orang ramai tak yah kuar berdemo.. pihak kerajaan tak yah kerah polis dan fru suruh siram orang..

meaning.. kena ada tolak ansur antara keduanya..

Post Last Edit by papayaz at 5-9-2009 23:20

dude...sape yg setuju ngn perlembagaan federation setelah malayan union di tentang habis2an??...inilah puncanye...knape budaya racist nh merebak smpi gaduh2 kaum...propaganda oleh surat2 kabar time tu...`ah chong,ramasamy...'kalaulah perlembagaan rakyat diterima...cube tgk perbezaan perlembagaan rakyat dan perlembagaan federation

isi2 perlembagaan rakyat(10 ogos 1947) disusun oleh putera-amcja :- 1.singapura termasuk dalam persekutuan 2.kewarganegaraan dgn rupa bangsa kebangsaan 'melayu'(india,cina,melayu = melayu)3.kewarganegaraan terbuka kepada semua rakyat malaya 4.hak mengundi utk 18 tahun keatas 5.hak2 politik yg samarata utk semua rakyat 6.majlis kaum-kaum utk menapis diskriminasi kaum dlm undang2 7.malaya sebuah negara baru.8.malaya kearah berkerajaan sendiri dan merdeka

isi2 perlembagaan federation(19 disember 1946)disusun oleh british,raja-raja melayu dan UMNO:- 1.singapura diceraikan dari persekutuan 2.kewarganegaraan bukan rupa bangsa kebangsaan(cina=cina,india=india,melayu=melayu) 3.kewarganegaraan ketat bagi org bukan melayu 4.tiada hak mengundi,tiada pilihanraya 5.tiada senarai politik untuk rakyat 6.tiada badan penapisan diskriminasi kaum 7.malaya hanya sebuah wilayah naungan british 8.malaya terus kekal sbg koloni di bwh kerajaan british

perlembagaan rakyat di tolak...padahal majoriti rakyat sudah menyokong penuh...tapi british ttp melaksanakan perlembagaan federation...maka time british mengumumkan PF,rakyat melakukan hartal...skg baru la umno nk kenalkan 1malaysia...penghayatan ak rasa lbih kurg je dgn perlembagaan rakyat...

ko ak tgk semangat melayu dh cm best tp PPSMI ttp sokong...sebenarny DBP xmemainkn peranan yg penting dlm memartabatkn bahasa melayu...istilah2 baru tidak dikeluarkn...kenapa perlu keyboard = papan kekunci??...buat la perkataan melayu yg baru utk keyboard...vocabulary kurg nh DBP yg salah...

asl government tak0t sgt ngn dem02 nh?...byk pendedahan yg rakyat xtaw...plg kurg rakyat bukak mata la sket ngn isu2 mcm ISA...xkn kite nk selesa2 sedangkan ade salah sorg dari kite kne kurung dlm ISA secara zalim??...xkne kt family sendiri bleh la kn...cube kne,sume org buat xtaw je...mana sensitiviti???

bagi ak sape yg bersekongkol dgn british die la salah...membelakangkan rakyat...dulu,kini selamanye...

Rate

1

tu la dari kecik2 dh baca buku sejarah yg ditulis kerajaan...baca la sket sejarah perjuangan sebenar kemerdekaan...

aku tak suka PR..aku undi Pas je..bolehhh?

Kalau PAS sorang2 aku rasa BN akan terus memerintah..
dalam hal ni akunak sangat BN ditumbangkan..
aku nak rasa pemerintahan selain BN..
Jadi aku akan tetap sokong PR next PRU..
Cukup2 lah dengan kursus BTN
cukup2lah dengan ISA
Cukup2lah dengan Monopoli media
cuku2lah dengan rasuah
cukup2lah dengan salah guna kuasa
cukuplah!! next government please!!!

ni nama dia atas pagar.. kalu gi ngundi pun wat undi rosak