CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9713|Reply: 91

CLOSED

Edited by courtney_xo at 24-6-2021 12:49 AM

——- CLOSED ——-

Rate

1

perkara paling basic, baca doa perjalanan, b'zikir sedikit - lg byk lg bagus, dan akhirnya baca ayat Kursi...
pastu radio tu psg volume sedan2 je la...
igt tuhan selalu...
i'Allah selamat

teruskan je drive..
tenangkan fikiran...
kalao masih jiwa kacau, stop dulu, relax sat kat memana rnr, tido ke, ape ke..
dah ok sambung drive..

1# courtney_xo

ko offer la kata nak tolong hantarkan ke hospital... ambulan lambat sampai

4# ryo_takahashi1

org dh ketor bg suggestion cmtu lak riuk....hehehe! tp dh jd mayat pon x payah la tlg gi bwk spital.....dulu penah la drive sorg tp balik dr ofis ke umah la....tgh peknen 7 bulan masa tu....sekali tetiba tgk eksiden depan mata. sorg cina lelaki naik skuter tak pakai helmet kene langgor jatuh kat tgh jalan kepala pecah terhempas ke atas jalan...darah tersembur kuar.....hati xnak tgk tp mata menjeling gak...masa tu aku org ptama lalu lps eksiden...tgk ramai yg dh stop nak tlg...nmpk mata dia bkedip2 pandang haku....masyaallah takutnye...darah byk betul bersembur dari kepala dia....lps tu drive slowly trs balik umah smbil beristighfar bebanyak...lps kejadian tu badan jd lemah & seram sejuk......mak suh balik kmpg...gi 'tetemeh' (org org perak paham le kot)....pkcik tu kata hilg smgt...dia tnye sbb pe....pstu dia bg air penawar.....takde le caya sgt tp tawakkal je le sbb mmg seram sejuk je rase badan x kira siang mlm.....

Rate

1

aku pernah nampak accident maut masa kecik, nampak la mayat tuh atas jalan. then bila kitorang sampai je rumah, terus aku tutup pintu dan tingkap.. sebab takut mayat tadi ikut aku balik.. mangkuk gak aku masa kecik dulu..

tapi sekarang ni istighfar jer la kalau nampak pun.. pernah nampak eksiden depan mata, yang berdarah2 bagai, terbaring atas jalan, macam2.. memang berdebar rasa hati siap menggigil, susah nak explain..

Rate

1

Follow Us
quote] 1# courtney_xo

ryo_takahashi1 Post at 6-9-2009 08:56 [/quote]

bergunakah tips itu??
kang tak pasal2 aku pulak yg next

4# ryo_takahashi1

org dh ketor bg suggestion cmtu lak riuk....hehehe! tp dh jd mayat pon x payah la tlg gi bwk spital.....dulu penah la drive sorg tp balik dr ofis ke umah la....tgh peknen 7 bulan ...
220796 Post at 6-9-2009 09:30

kenapa mamat tu tak pakai helmet????
takutt laa org pecah kepala tu pandang ko
bila pikir balik, teringat benda2 mcm tu membuatkan aku mcm da tanak drive lagi...
bila da drive jek mesti nak speed saja...  tak kita yg langgar, org lain pulak melanggar...mintak simpang!
nak tak nak aku masih tak boleh pencen dari memandu... takkan aku nak ulang alik naik bas jek

apa-apa pun selalunya bila facing benda2 mcm tu, barulah insaf istighfar, selawat tanpa henti...

aku pernah nampak accident maut masa kecik, nampak la mayat tuh atas jalan. then bila kitorang sampai je rumah, terus aku tutup pintu dan tingkap.. sebab takut mayat tadi ikut aku balik.. mangkuk gak  ...
iey_iyda Post at 6-9-2009 11:29 AM

masa kecik tu biasalah iey...tambahan plak selalu dgr mak atau org2 tua citer yg mungkin mayat tu ikut balik.....dah namanya pun bebudak...pikiran masih takleh terima mana satu yg betul dan tahyul...

kalau aku la...aku astagfar bebanyak....dan muhasabah diri aku supaya berhati2 semasa memandu....

aku pasti...secara automatik....30 minit lepas kejadian eksiden tu ramai yg memandu secara berhemah....setakat tu je la...pehtu berdesup balik....ingatan kita pd kejadian2 camtu hanya sementara je...takleh nak kekal lama...heheheh

1# courtney_xo

ryo_takahashi1 Post at 6-9-2009 08:56 AM

Errrrrrrrrr........kalau mayat tak kut ryo...

tp kalau awek cun cedera..mungkin kot....tp yg ni bukan aku yg kata yek..mbr2 aku yg kata...hehehe

aku pasti...secara automatik....30 minit lepas kejadian eksiden tu ramai yg memandu secara berhemah....setakat tu je la...pehtu berdesup balik....ingatan kita pd kejadian2 camtu hanya sementara je...takleh nak kekal lama...heheheh ...
medangmru Post at 6-9-2009 19:50

hahahahhh.. gua terasa siot ayat nih.. tapi memang exactly itulah aku..

tapi lately aku dah agak muhasabah diri sket time memandu, almaklumlah sedar diri ni makin 'muda', kenalah behave myself..

7# courtney_xo

dia x pakai helmet sbb pegi beli makanan kat gerai bertentangan kot..situ area kilang......

7# courtney_xo  

dia x pakai helmet sbb pegi beli makanan kat gerai bertentangan kot..situ area kilang......
220796 Post at 6-9-2009 20:49

laju sgt kot dia bawak skuter tu...
kesian laaa sebab dia lapar... harap2 dia hidup lagi:cf:

masa kecik tu biasalah iey...tambahan plak selalu dgr mak atau org2 tua citer yg mungkin mayat tu ikut balik.....dah namanya pun bebudak...pikiran masih takleh terima mana satu yg betul dan tahyul ...
medangmru Post at 6-9-2009 19:50

memang semua akan bawak perlahan..laju pun 80km/h saja....
satu kete pun mmg takkan memotong...

lebih2 lagi kalau ada lembu sepanjang jalan....

12# courtney_xo

tak laju mane ...tp sbb hentakan kete tu ke skuter dia yg menyebabkan dia jatuh kepala terhempas ke jalan raya....tu kejadian 4taun dulu.....tp xleh lupe mata dia yg kedip2 pndg sy......

laju pun 80km/h saja

bagi saya kak, itu dah cukup laju dah tuh..
lain la kat highway..
sedangkan saya penah eksiden bertembung kat greentown,
saya baru je nak masuk simpang dalam 10-20km/h..
boom!!kena langgar kereta..
skang baru perasan chassis motor ada senget.. hu4..

aku kalo tgh drive pastu dpn ada eksiden..mmg dah takut tapi nak wat camna takkan nak berhenti kat situ plak..kereta blakang byk beratur...so terpaksa le redah jer tp lps tu dah ok balik..istghfar byk2...esok lusa dah lupa n berdesup semula

This thread reminded me ....

1. We can die anytime, sooner or later.
2. We bought expensive cars with the latest technology and equipped with tremendous safety features (VOLVO) in the end , still gonna die.
3. Berpantang maut sebelum ajal. Pakai helmet.Pakai seatbelt. Kita berusaha untuk terus hidup, tapi kita terima dan redha bila tiba waktunya untuk kita mati.

Aku pn nk drive from KL to KT raye ni. Harap2 xde la aku melihat kemalangan. Mmg cuak r kalau ternampak. Tp sebelum bertolak mmg aku amalkan doa naik kenderaan tu. Aku kalau drive kt highway tu xde r gerun sgt sbb 2 line tp kalau drive dr Kemaman to KT yg 1 line tu yg berjaga2 sbb takut org lain potong x lps...

12# courtney_xo  

tak laju mane ...tp sbb hentakan kete tu ke skuter dia yg menyebabkan dia jatuh kepala terhempas ke jalan raya....tu kejadian 4taun dulu.....tp xleh lupe mata dia yg kedip2 pndg  ...
220796 Post at 6-9-2009 22:08

tu lah..either one kan?
tak kita yg bump, org lain pulak yg seret..
last time my brother bwk motor dr masjid, kena langgar ngan kete...
smpai lani, paha dia pakai besi...
2 tahun tak leh jalan... skang a bit lame... luckily umor panjang...amin...

huhuhuu.. aku memang respect korang yg drive jauh2 ni.. especially ke pantai timor..
memang banyak pengalaman masa long distance ni..
as for mee.. balik kg bayor tol rm1.60 jerr..  tapi aku berhati hati gak laa..