CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: asnomie

dia sayang dekat aku ke tak?

so aku harap  ko amik la sedikit sbyk ikhtibar dr pengalaman lampau aku ni..semoga ko x 'ikut' kebodohan aku ni..klu org dh bg alasan mcm2 tu fham2 je la...xpyh bg harapan kt dia nnti kita gak merana. ...
fiza83 Post at 8-9-2009 18:00

tp mungkin juga lelaki yg telah menjadi suami awk itu menjadi tertarik pd awk krn sifat setia awk itu?

well, in a bigger picture of life, there's a lot of people observing us while we're not aware of it right?

Point aku kpd tuan umah, there's nothing to lose for u if u still berkwn dgn laki tu. Sbb, satu ur life will be happier cuz u dpt berhubungan dgn laki yg u syg. Dua, u dun bother anymore utk berkapel dgn sesape sbb u dh bhgia. At the same time ur option is still open to any guy in ur life. Mana2 lelaki yg tertarik kt awk scr diam2 itu masih boleh pinang awk sesuka hati kalau mereka mahu. U dun knw maybe ade seorg yg amat kacak sdg berkira2 utk mengahwini kamu.

Having a boyfriend doesn't mean u r closer to marrying ur dream man. sebaliknya, ia cumelah penghalang bg lelaki2 lain, yg mungkin lebih baik dr bf anda, utk meminang kamu.

Ni aku saje je nk kasi korg tgk dr sudut yg lain plak. ;-)

so aku harap  ko amik la sedikit sbyk ikhtibar dr pengalaman lampau aku ni..semoga ko x 'ikut' kebodohan aku ni..klu org dh bg alasan mcm2 tu fham2 je la...xpyh bg harapan kt dia nnti kita gak merana. ...
fiza83 Post at 8-9-2009 18:00

tp mungkin juga lelaki yg telah menjadi suami awk itu menjadi tertarik pd awk krn sifat setia awk itu?

well, in a bigger picture of life, there's a lot of people observing us while we're not aware of it right?

Point aku kpd tuan umah, there's nothing to lose for u if u still berkwn dgn laki tu. Sbb, satu ur life will be happier cuz u dpt berhubungan dgn laki yg u syg. Dua, u dun bother anymore utk berkapel dgn sesape sbb u dh bhgia. At the same time ur option is still open to any guy in ur life. Mana2 lelaki yg tertarik kt awk scr diam2 itu masih boleh pinang awk sesuka hati kalau mereka mahu. U dun knw maybe ade seorg yg amat kacak sdg berkira2 utk mengahwini kamu.

Having a boyfriend doesn't mean u r closer to marrying ur dream man. sebaliknya, ia cumelah penghalang bg lelaki2 lain, yg mungkin lebih baik dr bf anda, utk meminang kamu.

Ni aku saje je nk kasi korg tgk dr sudut yg lain plak. ;-)

'NAMA sesuatu perhubungan itu TIDAK penting....yg penting PERJALANAN hubungan itu...'

xsemestinya 'kawan' xboleh sayang.....
xkesah la sbg 'kwn' pn....jgn terlalu mengejar nama perhbgn 'kekasih' t ...
sky_juice Post at 9-9-2009 14:35

Yeah i second this. Very much.

43# Friiz
to friiz..
thanks yer bg advice kat nomie.. sgt 2 berguna...
nomie x nk mengharap.. lagi.. , tp betapa susah nya nomie nk terima hakikat bahawa nk terima sebagai sahabat..
sedangkan kan .. nomie dah sayangkan die.. tp nomie redha n  still angapkan best frind.. tp dlm ati tuhan je tou..
kenkadang ramai persaingan .. tuk berkwn ngan nomie tp nomie tepis.. pttnya nomie x leh buat mcm tuh kan..
bcoz die dah pesan jgn mengharap ape2 dekat die.. n angkap kawan.. n kalu ader jodoh kawen terus.. kdg2 nomie
x faham hati die.. x per lah..
semoga .. tuhan temukan nomie dengan yang terbaik..

44# asnomie

There's a lot of different guys out there. Ada yg mmg kwn tnp ada niat apa2. Ada yg psg niat nk one nite stand. Ada yg saje nk buat kau cair patu pegi berlalu dgn bangga meninggalkn kau dgn hati yg lara.

Kau akan selamat, bile kau pgg, ape yg Nabi s.a.w pesan pd khutbah terakhir bgnda, iaitu Al-Quran dan Sunnah. Dgn kata lain, ur free to befriend any guys, but set the boundaries according to what Islam teach us.

Tp boundary tu, aku xboleh nk ajar. Sbb aku sendiri pn sdg blaja psl boundary itu. Yg basic mcm xboleh berdua2an kt tempat sunyi mungkin smua tau, tp kalau kereta rosak, dan ada sorg ofismet lelaki ajak tumpang kete dia, tu aku xpasti.

45# Friiz   haha..aku rasa bab tumpang keta tu bole kot..ikut niat la..tu mcm dh kes darurat je kan??haha..{:2_70:}

Follow Us
pape pn restu mak ayh sgt2 penting...
keputusan mak ayah adlh btol krna mrk nk yg terbaik tok kte..

girls selalu cepat berharap, ada girls yg boys kenyit mata je dah boleh jatuh cinta, guys lain....klu kita kejar mereka, mereka jadi takut, tapi girls selalunya tak sabar, sekarang ni dah jadi terbalik :

ramai girls yg suka kejar guys yg membuatkan guys cepat jemu, w/pun old fashion, catch phrase perigi cari timba, tapi guys melayu masih ada yg berpegang pada this old fashion motto

46# asyura_85

Haa, tu aku mmg x brani ckp la. my cousin pompuan tros putus x jd tunang sbb bf die nampak ada laki tumpang kete dia once. tros sp skg frust x kawin2. umo da cecah 30.

So, aku no komen. u tny org len yg lg arif la k.

48# diamante
tidak semua gitu..
tp mcm kes nomie nie..
x der nk terhggeh2 pon..
kadang2 mcm tarik tali.. n nomie menjauh kan diri .. die kejar..
kadang2 die x larat nk kejar.. nomie kembali kepada nya.. mcm tuh citer nye..
erm..

bile nomie bertanya sahabat...2 nomie.. sayang tuh ade.. tp.. mcm baru nk putik ermm.. doa kan nomie bahagie yer.......

to asyura..
ko pun penah alami mcm aku ek? so ko pun dh faham perangai laki kalu dorg xde hati kt kita kn...dorg xckp direct tp mcm2 alasan lak dorg cipta..setelah terkena sekali aku dh serik utk mencintai laki lain kecuali laki tu dtg kt kita dulu..takut bertepuk sblh tgn lg huhu..suami aku skang dia yg ngorat aku dulu huhu..

to friiz..
laki aku skang bkn tertarik dgn kesetiaan aku pun.. malah dia xtau pun kisah aku dgn mamat tu..dia ckp dia suka sbb keistimewaan yg ada pd aku..apa yg istimewa pun aku xtau..mamat yg aku gila sgt tu 'u' berlainan dgn aku..laki aku ni sama 'u' dgn aku msa bljr dulu..

aku pernah  gak kena ngan guy camni...

dia tau aku syg kat dia...tpi buleh pulak dia kata dia minatkan bini org..buduh tol...aku yg single depan mata dia rejek, bini org yg dah sah2 bini org plak yg dia suka...last2 aku angkat kaki bawa diri..dekat setahun jgk la aku menyendiri smpai la aku jumpa mamat yg aku kawan skrg ini...hmm

dah terang benderang org tu xbagi harapan..watpe nk mengharap lg..

tuan umah ni jap aku... jap as.. jap nomie.... kekal la dengan satu nama je... {:3_81:}