CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 6978|Reply: 13

amazing!!!

MENAKJUBKAN

Kepulan gas berbentuk sayap rama-rama, yang tidak dapat dilihat sebelum ini.

IMEJ terbaru dirakamkan oleh teleskop gergasi angkasa lepas Hubble selepas ia dinaik taraf dan dibaiki, baru-baru ini. Kos naik taraf dan membaiki Hubble bernilai AS$1 bilion (RM3.5 bilion), termasuk pemasangan dua kamera baru dan peralatan-peralatan sains.

Menurut saintis kanan Agensi Pentadbiran Aeronautik dan Angkasa Lepas Kebangsaan Amerika Syarikat (NASA), Dave Leckrone, imej yang dirakamkan oleh Hubble itu lebih tajam dan jelas berbanding sebelum ia dibaiki. – Agensi

hah!!!!  i'm amazed........ek..... pun is not intended mate!!!!!

Wow..

aku nak didik anak2 aku jd lebih hebat dr pencipta dan pembaiki teleskop ni...biar bidang sains dipelopori semula oleh Muslim mcm ms zaman kegemilangan Islam dulu.

SUBHANALLAH...

wahh.. lawa

Imej gas macam sayap rerama tu dah lama teleskop nampak cuma kira bila Hubble 'tambah power spek' dia...makin jelas ler.....

Follow Us
wow.. aku minat astronomi.. tapi da terlambat .. so harap anak ku akan mewarisi dan dapat menjali ilmuan islam dlm bidang ni.. insyaALLAH

kagum sungguh

wow.. aku minat astronomi.. tapi da terlambat .. so harap anak ku akan mewarisi dan dapat menjali il ...
masrini Post at 8-4-2010 12:52

pd pendapat saya lah, tak de masa lagi utk buat semua itu.  dunia sudah nak hampiri ajal nyakerna sudah semua tanda kecil spt yg nabi muhamaad beritau sudah berlaku. tinggal menanti tanda besar je.

lagi pun manusia dibumi ini sudah akan capai tahap tepu dlm 100 thn akan dtg. lagi satu teknologi manusia pun sudah capai kemuncak nya spt yg pernah diberitau rasullah spt besi terbang, kewujudan televisian dll. nabi tak sebut lebih dari itu spt penerokaan angkasa dll.

apa yg perlu kita buat, tingkatkan amalan utk bekalan dialam yg kekal nanti

pd pendapat saya lah, tak de masa lagi utk buat semua itu.  dunia sudah nak hampiri ajal nyakern ...
arssdili Post at 18-4-2010 22:23

tak slh rs nyer...ibubapa ad niat cam gitu...
lgpon takde siapa yg th..bl kiamat akan menjelang...

tak slh rs nyer...ibubapa ad niat cam gitu...
lgpon takde siapa yg th..bl kiamat akan menjelang ...
kunyitlengkuas Post at 15-1-2011 17:00

memang tak tahu tetapi if ikut logic pun kita tak akan kemana2 dari bumi ini. kita terkurung di planet ini.

teknologi pengangkutan kita hanya sekitar graviti bumi saja. dan sememangnya kita diciptakan hnya sesuai di bumi ini saja. semua keperluan telah tersedia khas utk manusia dlm melaksanakan amanah2 yg Allah telah berikan.......kita dibumi ini khas utk diuji sahaja sebelum ditentukan kemana tempat tinggak kita sebenarnya nanti.

secara teory memang kita boleh buat kapal angkasa yg lengkap dgn semua keperluan biologi kita utk ke planet lain atau hidup terapung diangkasa saja. tapi if ikut logic juga ia tak perlu kerana ia sangat membuang masa pd perkara2 tak perlu. yg perlu diutamakan sekarang berusaha agar termasuk dlm golongan diredha Allah saja.

memang tak tahu tetapi if ikut logic pun kita tak akan kemana2 dari bumi ini. kita terkurung di pl ...
arssdili Post at 15-1-2011 17:22

tp tak slh kan kalau nk pasang angan3
utk jdkan generasi akan dtg...
generasi yg lbh baik dlm segenap aspek..
dgn cara islam..
nnt tak de la kite brgntg pd barat semata...

kagum.....

wow