CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Detektif_Hantu

Apa Yg Saya Tidak Tahu Tentang P.Ramlee

Post Last Edit by Risma at 24-9-2009 01:45
tadi ada citer seniman bujang lapok kat tv.. teringat ada kawan penah citer.. pramlee n ahmad nisfu sbnrnya tak ngam.. tp disebabkan pramlee ni wat keje professional.. kalau watak tu dirasakan sesuai  ...
haneiy79 Post at 23-9-2009 12:01

yang ris baca, p ramlee dengan s kadarisman yang tak ngam.................. tapi kalau watak tuhh sesuai dengan s kadarisman, dia akan berikan watak tuh kat s kadarisman, macam dalam filem antara dua darjat

hmm... best gak layan thread ni...

Post Last Edit by Risma at 24-9-2009 01:45

yang ris baca, p ramlee dengan s kadarisman yang tak ngam.................. tapi kalau watak tuhh sesuai dengan s kadarisman, dia akan berikan watak tuh ...
Risma Post at 23-9-2009 21:44

s.kadarisman penah sebut kat nasir p.ramlee waktu p.ramlee amik s.kadarisman dlm filem tiga abdul jadi abdul wahib
dia cakap kat nasir "walaupun ayah ko tau aku tak suka dia tapi dia masih ambik aku berlakon"

lupa kat page berapa tulis tu hari.
tapi antara yang ditulis..

mariani cuba menggoda p ramlee
sampai satu ketika
katanya terserempak dorang berdua dalam rumah (dorang citer bilik)
saloma meraju ...
Syd Post at 18-9-2009 14:31

aku penah baca dlm mastika
mariani cerita kisah cinta antara dia & p.ramlee
p.ramlee kenal mariani seblom dia kenal saloma lagi
masa tu mariani menang ratu cantik singapore kot, tahun 50, 51 camtu
and p.ramlee memang dah sangkut sama mariani, p.ramlee penah cakap kat mariani "perempuan macam ni lah taste i"
mariani pun sangkut kat p.ramlee tp masalahnya mariani perasan yg saloma tergila2kan p.ramlee jugak
so mariani tak sampai hati, nak berkorban utk saloma & dia terpaksa buat something utk bagi p.ramlee benci kat dia
mariani tau yg p.ramlee tak suka dia berlakon, tp mariani berlakon jugak
p.ramlee sudah pissed off & terus putus hubungan dgn mariani, bertahun2 p.ramlee merajuk
tak silap aku lepas p.ramlee kawin dgn saloma, barulah p.ramlee amik mariani belakon dlm labu labi
yg syahdu tu bila mariani kata p.ramlee & saloma tak tau pun 'pengorbanan' dia

Rate

1

so mariani tak sampai hati, nak berkorban utk saloma & dia terpaksa buat something utk bagi p.ramlee benci kat dia
iscol_klang Post at 24-9-2009 10:51

untuk buat P.Ramlee benci kat dia ialah dia terima offer jadik pelakon studio jalan ampas walaupun P.Ramlee tak suka dan tak benarkan.

tadi ada citer seniman bujang lapok kat tv.. teringat ada kawan penah citer.. pramlee n ahmad nisfu sbnrnya tak ngam.. tp disebabkan pramlee ni wat keje professional.. kalau watak tu dirasakan sesuai  ...
haneiy79 Post at 23-9-2009 12:01

really...?aku pernah terbaca yg P Ramlee ada ujarkan satu soalan kat salah sorang kawan baik beliau (aku lupa la sape...), P ramlee tanya, dalam ramai2 pelakon, sapekah yg sebenar2nya pelakon..? (maksudnya dalam ramai2 pelakon tu sape yg memang terer berlakon or something like that lah..) so kawan dia jawab 'U lah..'...P.Ramlee jawab,'tak...bukan i...tapi Ahmad Nisfu..'

Follow Us
antara s.kadarisman or ahmad nisfu mmg hani tak tau.. hani pun dgr kawan yg citer yg pramlee n ahmad nisfu tak ngam.. agaknya mmg 2-2 pun tak ngam kot..

pasal kisah mariani tu.. yg tu pun hani ada baca kat mastika.. tp mmg sayu laa.. pengorbanan seorang kakak kan...

tuan rumah aku tambah sikit.

nama sebenar P Ramlee - Teuku Zakaria Bin Teuku Nyak Puteh, lahir 1 syawal tahunnya aku tak pasti

bagus tred nih...
teruskan..;)

jadi, yg hidup susah tu nama sazali...
baru aku tau

jadi, yg hidup susah tu nama sazali...
baru aku tau
adabintang Post at 25-9-2009 17:06

masa sazali kecik, dia terlalu dimanjakan oleh p ramleee................ belanja sekolah diapun ris baca rm5.00 .......... bayangkan 5.00 ringgit time tuhh macam 50 ringgit sekarang............. sebab tuh sazali tak sekolah tinggi, sebab p ramlee kata dia boleh bagi kemewahan kepada sazali, tapi sayangnya p ramlee meninggal awal, so tu yang membuatkan sazali dan anak2 yang lain semuanya menjadi tak menentu selepas kematian p ramlee sebab tak de pendidikan tinggi..........

masa sazali kecik, dia terlalu dimanjakan oleh p ramleee................ belanja sekolah diapun ris baca rm5.00 .......... bayangkan 5.00 ringgit time tuhh macam 50 ringgit sekarang............. seb ...
Risma Post at 25-9-2009 20:04

itulah akibatnya kalau terlalu dimanjakan..tak pandai berdikari..
nasib baik dia tak terikut mcm dalam filem Anakku Sazali, jadi ketua gengster..

ahmad nisfu, hj bakhil, ibrahim pendek, laki zaiton tu apa nama nya mmg bagus lakonannya. kalu xde diorg ni x best lah film tu

p ramlee adalh hero yg agak skema, asik jiwang2 leleh tapi teruk lg si nordin ahmad
lain2 tukang lawak bersahaja

laki zaiton tu apa nama nya mmg bagus lakonannya  

ninja boy. setau aku laki zaiton bukan kalangan orang seniman. correct me if am wrong

Laki Zaiton yang pertama adalah Sasterawan Negara Abdullah Hussein .sahabat P.Ramlee kerana kedua  dua nya berketurunan Acheh , beliau bekerja sebagai Ketua Pengarang Majallah Gelanggang Filem (kepunyaan P.Ramlee) , kahwin tak lama lepas tu cerai

Ada pelakon yang dengki pada P.Ramlee pernah mengupah samseng samseng untuk mencacatkan wajah P.Ramlee.. perkara itu telah sampai ke pengetahuan P.Ramlee melalui seorang pelakon lain yang kasihan pada beliau , maka P.Ramlee terpaksa meminta pertolongan dari Wak Jasni (suami Neng Yatimah , bapa Roseyatimah).
Wak Jasni jumpa samseng samseng dan kasi warning ..kecut samseng samseng tersebut  (samseng samseng Singapore memang segan dengan Wak Jasni kerana beliau kalau dlm pekida tu lebih kurang cam Ayahanda   beliau juga pernah dipenjarakan ketika Peristiwa Natrah )

Baru Tengok Majalah 3 cakap .... lagu Selamat Hari Raya Di Nyanyi Kan Oleh Saloma terbitan dari Cathy Keris

rasa nak lempang orang yang tiru gaya p.ramlee. macam takde identiti!

Masa Mustapha Maarof nak pinang Roseyatimah dia jumpa P.Ramlee minta nasihat sebab takut nak jumpa bapak Roseyatimah kepala gengster.