CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: rumputhijau

PERLUKAH MENUNGGU????

55#fishcake3383

jom minum...........SUPER POWER.................................
itik_magic Post at 4-12-2009 11:47

hehehee...aku nak minum milo kosong ajer..wkakakaka

Tuan rumah, saya tau dan faham sangat perasaan awak...pompuan memang macam tu.. bila bercinta, setia pada yang satu.. sbb tu ramai kita tgk isteri2 yang kematian suami atau menjanda, sanggup single sampai ke tua.. berbanding dengan lelaki, cinta mudah dtg di hati mereka...

Masalah kita berbeza, tapi ada sikit2 persamaan sbb saya pun sanggup menunggu org yang saya cinta tu sampai bebila..Eh bukan menunggu, but tutup pintu hati saya untuk mana2 lelaki lepas ni .. tak kisah lah nak jadik andartu ke, mak antu ke, apa ke.. sbb saya tau selain dia, saya memang dah takleh terima lelaki lain. n walopun tanpa lelaki, saya boleh survive.

Dalam kes saya, bukan ada cinta ketiga, but halangan keluarga dan ketidaksefahaman kami berdua... Si dia pun masih single sampai skang.. (buat masa ni, tatau la besok2).. sbb katanya, tak jmpa lagi org lain yang boleh menandingi saya (dalam hal apa saya pun tak tau)

Bukan saya tak penah cuba bercinta dengan lelaki lain selepas dia, tapi lagi saya cuba mencintai lelaki lain, lagi kuat ingatan saya terhadap yang sorang tu.. And daripada saya menyakiti lelaki lain yang mencintai saya, dan menjadikkan mereka tu rebound, ada baik saya rawat hati saya ni dulu...

Tak rasa rugi pun.. sbb di luar sana, banyak kawan2 yang tak bahagia dengan rumahtangga meraka.. ada yang kena tinggal, kena cerai, di madukan etc.. And daripada kepala sakit dengan isu2 yang sebegitu, lebih baik begini...

Banyak2 kan tawakal n istiharah... semoga Allah bagi petunjuk pada kita.. Hari2 saya baca doa istiharah setiap kali selepas sembahyang..

Ya Allah ya tuhanku sekiranya dia lelaki untukku, baik pada agamaku, baik pada kehidupanku sekarang dan masa akan datang, ko takdirkanlah dia bagiku, permudahkanlah dan berikat berkat daripadanya..

Tetapi jika dia bukan lelaki yang baik untukku, memberi mudarat kepada diriku, agamaku dan kehidupan ku baik pada masa sekarang atau akan datang, maka Kau jauhkan lah dia daripadaku, dan jauhkanlah aku daripadanya...

Wahai Tuhan yang membolak-balikkan hati, balikkan la hatiku ke arah Mu... kerana kesakitan yang sedang aku hadapi ini tidak tetanggung oleh ku..

Hanya Engkau yang Maha Berkuasa.. amin...

Tuan rumah masih muda... banyak lagi jalan yang perlu ditempuh... saya ni usia menjangkau 30an, lagi la banyak yang perlu saya risaukan.. tapi semoga Allah memberi kekuatan untuk kita teruskan hari2 yang mendatang

Tuan rumah, saya tau dan faham sangat perasaan awak...pompuan memang macam tu.. bila bercinta, setia pada yang satu.. sbb tu ramai kita tgk isteri2 yang kematian suami atau menjanda, sanggup single sa ...
nicoty_yne Post at 4-12-2009 20:35

Rasa sebak bila baca ur reply ni. Touched my heart. I think we are in the same shoe.

buka mata..cari org lain boleh tak...
ingat ko ape..sekadar sandaran je ker..
hampeh!

orang lain boleh cari, but keserasian dengan jiwa kita tu yang kita tak jumpa.. i bukan jenis yg susah nak dapat pengganti.. dah cuba untuk commit dengan beberapa lelaki yg nak mengenali i.. but for me, masih belom jumpa yg serasi dengan jiwa..

Follow Us
betul.

Semalam and the day before ada je jantan yang ajak minumla..tapi when i get all this buat lagi meluat...hati tak melekat nak buat mcm mana.

Ada my classmate, terserempak dgn i then tanya dah kawin belum...i cakapla belum ..after a week call me and ajak dating, padahal dah ada anak 3 tu....and when i reject..boleh ckp...napela sombong sangat...baik ada yang ajak ni...aku terus hangin and cakap mati mampus tak kawin pun takpe dari main cekup je...lelaki ni at times pelik!!

betul.

Semalam and the day before ada je jantan yang ajak minumla..tapi when i get all this buat lagi meluat...hati tak melekat nak buat mcm mana.

Ada my classmate, terserempak dgn i then tany ...
Mia_Sara Post at 17-12-2009 13:28

Sama lah pengalaman kita..

For me, kawen bukan setakat pilih mana2 lelaki and married.. Kawen ni satu perkongsian hidup. Bukan setakat memenuhi tuntutan kita sebagai manusia, but banyak yg perlu diambil kira. Perempuan selalunya perlukan perlindungan dan bimbingan dari seorang lelaki yang mampu melaksanakan tanggungjawab tersebut. Kalo tak jumpa, baik takyah kawen.. Kita bunga golongan yg desperate nak kawen.. kita bukan kucing..

yeahhh..hati ni melekat kat yang satu tapi..M.I.A... ntah eh..pompuan pun pelik jugak ..huhuhu

pendapat sy cb solat istikharah...bkn pa....nnti bl ko bukak hati ko utk yg lain, tp msh x dpt lupa yg lama, susah jgak kn....nnti makin bertmbah plak hati yang tersakiti....

TT, tak perlu la jadi penunggu klu penyebabnya dah terang lagikan bersuluh.. mmg betul, cinta tak boleh dipaksa, memaksa atau pun terpaksa.. tapi, bila kecurangan terserlah, TT cuma sandaran semata-mata.. untuk apa menunggu lagi..

erk, ada je yg menjadi penunggu.. tanpa sebab yang tak terungkai.. berserah la pada Dia Yang Maha Kuasa.. jangan dipersoalkan.. (yg ni mungkin kes penunggu lain)

hehhe.. rasa TT x perlu lah menunggu dan bhnti berharap... kiter x perlu mengharap sesuatu yg x pasti... kite rperlu kedepan... bnyk bnda perlu kedepan.. ader x yg menunggu?? xder.. klo tunggu.. nt ttba menyesall.... kiter akan rasa rugiinyaaa kiter wat cam nie... klo tunggu satu yg pasti xper... ni sesuatu yg benar2 x pasti..... baik truskan hdup.....

walau apapun. bnyk lah berdoa.... hope mudahan2 TT temuii apa yg saudari harapkan...

like mine,  i think i should be fair. so im giving time and hopefully jodoh kami kuat. May Allah bless him.

pnh melalui benda yg sama

TT kena let him go n just go with the flow

dari situasi nmpknya TT jer yg bertepuk sebelah tngn...dia hanya dtg cr ko time dia sunyi n xder pmpn lain...lgpun kelemahan ko dia dh nmpk sbb 2 dia bt benda yg sm berulang2 kali

kalo pn 1 ari nnt dia terima ko...caya la ckp aku yg dia sbnrnya xder pilihan lain n ko adalah pilihan terakhir dia

kalo ko rs rimas dgn mis koling2 or sms dr dia...ko tuka je no phone 2...kan senang...umah dekat pn xkan la dia nk dtg slalu kan...kalo dia dtg...ko ckp la kt family kira srh family ko bersubahat la ckp ko xder kt umah...kan senang 2

like mine,  i think i should be fair. so im giving time and hopefully jodoh kami kuat. May Allah bless him.
Mia_Sara Post at 19-12-2009 09:38

same goes to me..

setiap hari i berdoa agar si A akan balik kat i macam dulu n berhenti dari sakiti hati i ataupun berdendam dengan family i.

I ada buat istiharah... at least seminggu sekali dua i mesti buat.. sbb aritu ada sorang lelaki nak melamar i.. memula i ingt nak terima jek si B ni, tapi si B ada tabiat buruk yg i takleh terima.. Dia layan i macam puteri, tapi suka minum n mabuk2 dgn kawan2 dia.. tabiat sejak remaja yg payah dia nak kikis. Tapi lepas buat istiharah, i sedar perasaan sayang i makin kuat kat A dan semakin malap untuk B.

I still tak putus buat istiharah.. sbb i rasa i masih berjodoh dengan A, cuma tak nampak lagi jalannya... sbb hubungan kami melibatkan restu dari my mom. cuma i hrap jodoh kami lebih kuat. and hope after going thru all this pain, i ngn dia akan bahagia bersama.. but kalo takde jodoh, i harap tuhan jauhkan i dari kekecewaan.

Post Last Edit by Mia_Sara at 21-12-2009 13:48

true. As long u know what u want and still move on dgn life kita like normal people. Go to work and still planning what is best for our future.

Like me, i love him vey much i dont know why and i guess i dont have any reason why i just did. Infact sebelum i in r.ship dgn dia i never forget him tho seperated almost 2 yrs. I was with other relationship and still never forget him. So when i finaly with him i think i was the most happiest person in the world kot..hehehe at least in my own universe.

Now, hes having his most difficult moments in life....i think i tak being suppotive coz i still complaint how seldom he spend time with me. N now we communicating dalam sebulan adalah 1x sms.

But i think, i will wait and i just hope one day our relationship will have a purpose. But meantime i just buat keje i je la..sepi and rindu tu mmgla...tp i still want to follow my heart and my heart telling me...just carry on with my life simple and just wait and see i guess....mana tau Allah tunjukkan jalan nanti.