CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ratu_cinta

Cerita seram di Universiti Utara Malaysia (UUM)

ni citer pasal budak bunuh diri kat Kolej Kachi 2 tu.. blok 16F (aku tak tau nama baru kolej tu skang..hehehe)

Jan 8 2007, 03:07 PM
8 JANUARI 2007
==============

SEORANG PELAJAR MENINGGAL DUNIA PAGI TADI

PRUUM ONLINE: SEORANG pelajar Wong Soo Fun didapati meninggal dunia di Kolej
Kediaman Bukit Kachi 2, pagi tadi.

Dekan Pembangunan Pelajar, Jabatan hal Ehwal Pelajar UUM, Dr Ahmad Martadha
Mohamed berkata, siasatan awal mendapati sebab kematian tiada unsur jenayah.

Bagaimanapun, punca sebenar kematian masih dalam siasatan polis.

Pihak universiti mengucapkan takziah kepada keluarga terlibat.

=================================
DARIPADA:
PEJABAT PERHUBUNGAN AWAM
UNIVERSITI UTARA MALAYSIA
TEL : 04-928 3006/3007/3013/3014
FAKS : 04-928 3016
E-MEL : prouum@uum.edu.my

aku ni kisah bukan kat UUM ke hapa,tapi still consider tempat belajar..masa masuk sem 1 dulu,budak baru nak belajar erti masuk asrama lah kan..kat asrama aku ni sebilik 2 org je..sikit gila..kebetulan pulak roomate time tu dpt twrn pi jadi nurse,dia keluar.so faham2 lah.aku dalam bilik tu tinggal sorang je lah..

tapi alhamdulillah aku terpaksa beranikan diri..lagi kebetulan aku dok bilik tengah..sebelah kiri ada org,sebelah kanan pulak x berpenghuni..memang nasib badan lah kan...sebelum tidur aku baca doa 2 qul yang tu je aku ingat..alhamdulillah x de pe jadi.

tapi lepas je kejadian selang 2 bilik aku ade kes kena kelar leher,terus aku jadi penakut..bukan lah penakut sebenarnya cuma hati2..aku terpaksa pi usung toto masuk bilik classmate aku gak..memang malu gak lah tidur bilik org,tp dah diorg offer..bilik tu banyak darah...even si mangsa tu x mati,tapi tetap seram ...asal lalu bilik tu je mesti gelap kadang2 sunyi seketika lalu depan bilik tu..

yang paling kelakar,masa aku tumpang tidur bilik kawan,boleh pulak jadi berani 12-1 pagi x tido lagi pi main2 kat luar bilik.kacau org dok telefon pakwe diorg..aku pon dok bertinggung kat situ namapak macam tetiba ramai org..

bayangkan malam2 pukul 12-2 camtu ramai gila..aku pandang ko,ko pandang aku,masuk bilik..pastu tanya,tadi ko nampak x ramai budak balik? dia nampak gak..apsal ramai weh..? pastu budak yang aku kacau telefon pakwe tu,aku tanya pelahan kat tinga dia,tadi nampak x budak2 ramai masuk blok kte? dia angguk.pastu aku ,kawan aku,budak yg telefon pakwe tu sumer masuk bilik masing2..entah lah benda apa kami nampak tu wallahualam..

Rate

1

yup,mmg byk kisah seram di uum.
aku ex proton '04-'07, blok A, blok yg plg dicerumbui oleh semua warga proton psl blok kami yg plg last habis air,hakhak!sian blok H.
ok, kisah seram psl bunuh diri mmg mengejutkan, senior aku, budak ekonomi, masih teringat lg muka dia ms tergantung tu.
sapa la yg berani ambik gambar dia ms tgh tergantung tu...dasat tul budak blok B ni.

kisah seram aku, pernah tersesat di hutan sintok, ms tu kami berdua, bajet dah pakar la psl kami mmg selalu masuk hutan sintok ni,
jd 1 hari ni kami berlari meredah hutan sintok tu nak sampai ke puncak coz kwn2 dah sampai, tgh2 berlari tu kami perasan yg kami x jumpa jln yg sepatutnya, ms tu x risau lg, ye la, hutan sintok ni dah mcm tempat mainan kami...kami mula jln slow2, patah balik, hampir 15 minit baru kami perasan kami berjalan dalam bulatan yg sama 2x..lps tu baru jln sepatutnya...apa maknanya tu...fikir2 la sendiri, dah sampai puncak baru aku terigt tersedar yg hutan sintok ni byk kisahnya...nasib baik aku jumpa jln...

ada kisah lec ekon yg x jumpa jln keluar psl buang telur dlm hutan sintok, sapa lec tu?hehe...

Rate

1

Reply  my^fluffy

mmg pn ade yg bunuh dr tp sy x psti blok mne..sbb ms tu sy sem 6...ppuan cina b ...
ifti_2901 Post at 6-10-2011 15:47

rsnya..pompuan cina yg kantoi dgn lec dah slmt grad..
yg bunuh diri ni pompuan cina lain, mslh tensen melampau

off topic: knp la lec tu cari psl, lec tu bagus, x boring, sambil ngajar dia nyanyi, dia cerita psl kisah silam dia yg dia x hensem, mcm2, tolg angkat brg pun dpt markah, kalau dia x cari psl ms tu mesti aku dah score subjek tu, patut la tgh sem subjek aku ambik bertukar lec, dpt prof. madya r...... spesis singa betina,nasib2...

Tgh do kt uum inn kt sblh msjid ni..puhh mcm seremm jgk nih

salam para forumers... ash ada citer ni tapi bukan pasal uum tapi pasal staf uum. dia ni classmate kelas master ash, pada masa yang sama dia jugak seorang staf di uum. umah dia kat alor setar so setiap hari dia ulang alik la (ada la dalam 40 min satu jalan). kita gelar dia sebagai Y ok.. cerita dia macam ni...

ada satu malam ni, Y terpaksa overtime sebab kerja yang terlalu banyak kat ofis. bila dah pukul 10 macam tu baru dia boleh balik.. masa dalam perjalanan balik ni, dia berhenti jap kat tol hutan kampung. kalau orang yg familiar area sini, tol tu adalah tol pertama kita jumpa kalau kita datang dari bukit kayu hitam menuju ke alor setar. masa dia berenti tu, ada la sorang pakcik ni datang kat dia. pakcik ni berpakaian agak lusuh, membawa beg baju yang sederhana besar.

pakcik ni pun tanya la kat Y, boleh tak dia nak tumpang ke Changlun? Y ni pun cakap la, dia bukan nak pegi changlun, tapi nak balik alor setar. dah tentu situ pun jalan menghala ke alor setar. kalau nak ke changlun, kena patah balik.

entah macam mana, si Y ni tergerak hati nak bagi pakcik tu tumpang. padahal Y ni bukan la kategori seorang yang rajin menolong.. tapi dia tak sampai hati plak tengok pakcik tu dengan keadaan daif berdiri sorang2 kat tengah2 highway tengah2 malam camtu.. Y pun cakap, ok la saya tumpangkan pakcik.

tengok2, pakcik ni bukan keseorangan.. isteri dengan anak perempuan dia tetiba muncul entah dari mana, masuk jugak kereta Y ni. Y ni tak cakap apa la sebab dia dah setuju kan.. Y ni pun buat la u-turn menghala balik ke changlun.. masa dalam kereta, dia pun sembang2 la dengan pakcik ni. rupa2nya pakcik ni daripada penang, nak pegi umah sedara kat changlun. diorang tumpang kereta daripada penang sampai kedah sebab takde duit.

mengikut je arahan pakcik tu, Y pun masuk la dalam jalan kampung yang sunyi dan gelap.. last2 sampai la ke rumah sedara yang disebut tu. Y ni terdiam sebab lokasi yang pakcik tu cakap sebenarnya kawasan lapang yang memang takde tanda didiami orang. memang dah macam cerita hantu yang didengari selalu tu la. dia pun tanya pakcik tu, betul ke alamat ni?

pakcik tu cakap, memang betul situ rumahnya tapi diorang dah pindah kot.. Y pun tanya balik, skarang ni macam mana? pakcik nak pegi mana? pakcik tu plak diam. lama dia diam, Y akhirnya membuat keputusan nak tinggal je diorang ni di masjid berdekatan. dia dah mula rasa seram sejuk. masa tu jugak dia terbau bau yang busuk sangat dalam kereta tu, macam bau sampah.

bila sampai kat masjid, pakcik ni dengan keluarganya tak nak turun. takkan la si Y ni nak tolak diorang keluar kan... dia pun start balik kereta, drive balik menuju ke alor star. jam masa tu dah nak dekat pukul 12... sepanjang jalan tu pulak, tak abis2 kereta lain bagi high beam kat Y. memang dah macam cerita hantu dah.

akhir sekali, Y ni berhenti di pejabat PLUS pertama dia jumpa. dia buat2 macam nak pegi toilet la, isap rokok la... masih lagi pakcik tu dengan keluarga dia tak nak keluar dari kereta. akhirnya ada sorang pegawai peronda PLUS datang tanya, apa masalah? lepas dah cerita dari awal sampai akhir, pegawai tu pun pegi la kat pakcik tu. entah apa dia cakap akhirnya diorang keluar jugak.

pegawai tu sempat jugak pesan kat Y sebelum dia balik, lain kali jangan bagi tumpang orang kalau malam macam ni sebab kes macam ni memang banyak berlaku. Y pun angguk dan meneruskan perjalanan pulang. sampai ke hari ni dia tak tau pakcik tu orang ke hantu ke apa. yang penting, esoknya dia kena pegi car wash tembak asap lam kereta sebab bau terlalu busuk tak nak hilang... sekian...

Rate

1

Follow Us
ashes2ashes posted on 26-9-2012 11:38 AM
salam para forumers... ash ada citer ni tapi bukan pasal uum tapi pasal staf uum. dia ni classmate k ...

huhu kire peg plus tu leh nmpk la kan pakcik n the family tuh..huhu ngeri jgk..

havovasta posted on 26-9-2012 12:01 PM
huhu kire peg plus tu leh nmpk la kan pakcik n the family tuh..huhu ngeri jgk..

ha'ah. sebab tu Y tu jadi blur balik, betul ke diorang ni antu kan sebab pegawai tu leh nampak diorang... ntah2 pegawai tu pun antu jugak

stoberi_pink posted on 6-10-2011 11:50 AM
Reply 237# daisy_dukes

kat belah mane eh batunye.. lupe la.. hihihihih.... mengadap kebun buah tu ke?

Salam...senior n junior uum.  
1996-1997
Aku bermatriks k.telekom blok B. Aras groundflr nearest cafe B5. Kalo keluar je bilik.. Pndg knn nun adala telefon yg menjadi bualan.
Cuma utk aku xkne mcm org lain kne la. Yg jd mangsaialah partner sparing aku. Nora budk Alor Merah. Kunun nk training silat olahraga wakil matriks sintok..training dkt2 bwh pokok nk dkt hjung corner wing tuh.

X sedarhmpir mgrib.. Nora try sepak aku, aku bru tepis dgn kaki knn konon nk bls. .. Tetba dia terjerit n tjatuh.. Panik gk.. Tgk2.. Kaki dia terkepak.. Dan hasilnya hingga kini dia x boleh bersilat.

Lama2 bru tau kwsn tu keras. Tp dh terlmbt. nyesal x sudah
Last edited by ThousandSwords on 19-10-2012 12:06 PM

Rate

1

Dh sejuk...

Aku duk kolej pernas dr 1st yr hingga tamat.  Kjadian blaku msa aku tahun 3 kot.  Satu mlm jumaat tu kwn baik aku singgah bilik aku otw dia nk balik kolej tnb Blok A. Dia yg bw kek n belon rupnya beli psiapn tuk celebrate bday roomate dia.  Dr kul 10 lbh smmpi ler kul 11.30 pm kwn aku ni dok pjuk join dia celebrate skali, sambil mendera aku tlg dia tiup belon2 tu n ikt pd benang. Memandgkn dia kwn baik aku, so aku stuju la ikut dia balik bilik.

Krn aku ada, kami ambil jln blkg y dkt dgn tasik mas tu.. Melalui blok budk lelaki.. Sambil bergurau dan bergelak ketawa la jln kaki tu.. dgn belon segala tu... huuuu

Tepat jam 12 kitaorg jerit hepi bestday kt roomate nya.. Dh hepi2.. Then amik la gambr.. Then aku suh la diorg posing b3 membelakangkn komputer kwn aku ni.

Time tu guna camera film je dan diorg kne la  hantar cuc kalo nk tgk hasil, kn. . Mlm esoknya sorg lg roomate dia dok belek la gambr2 party.. Tetiba dia nmpk gmbr yg aku amikn tu ada objek kt monitor.

Huu..gapo dio dok lekak kak nitor tuh.. jeeeeeennng

Last edited by ThousandSwords on 19-10-2012 12:09 PM

Rate

1

Rupanya Ade muka lelaki jengah kt monitor tu.. Padahal komputer tu off dan xda imej
yg menyerupai benda tu dlm bilik kwn aku nih. .. Esoknya kwn aku jumpa aku n tunjukkn gambr tu. Hush...pelik campur seram la bila tgk benda tu...

Then  Aku minta izinla dr kwn ni  utk cuci n besarkn gambr tu, then scan. . Time tu aku scan kt mall kdai komputer abg nik.. Time tu ada budk lelaki yg jenis alim ternampk imej yg aku tgh belek tu..dia org tya la apa aku tgk.. Just bgtau yg Aku nkcek  balik mana dtg imej tu..

Diorg tau something wrong dan minta izin utk copy gmbr tu. Aku bg greenlite dgn syrt x ble amik gmbr ful lal. Aku bg Just gambar  monitor tu je psl kwn2 aku x pki tudung time tu.

Last edited by ThousandSwords on 19-10-2012 12:17 PM

So.. Aku bw soft copy tu kt pc kwn aku utk guna software yg ble tgk tahap kepekaan cahaya.

.. So.. Aku cek btol2.. Ni findings yg aku dpt tgk dr imej tu : " Muka lelaki tu bujur sirih dan nampak hensom ala2 kacukn omputh..  Sebelah kanan x da mata coz xda reflex cahaya kt situ. Mata kiri ada tp ada kesan garis tegak dr kwsn atas kening hingga tulg pipi.

So.. Aku try tya pak guard yg aku knal..dia suh aku buat report kt unit kslmtn yg dpn pintu gate tu. Tetiba pakcik tu kata gambar tu akn disimpn sbg bukti aduan dan aku x dibnrkn bw balik gmbr tu.

Diorg mengesahkn imej tu adlh juruterbg yg terhempas tu.. Baru aku rsa seram time tu... Huuuu..

Masa tu bengang gk la psl main amik je gambar tu kan.. tp nk buat cena kan.. kita ni stuuuudent....heeeeeee

Aku bercdg nk cuci balik gambar tu, tp syg nya member tu dh bakar film tu aduhhh...... Maka berkuburlah gambar misteri aku di UUM ini ... Sekian.....Kisah saya bersama hantu Pilot....

Last edited by ThousandSwords on 19-10-2012 12:34 PM

Rate

1

ashes2ashes posted on 26-9-2012 11:38 AM
salam para forumers... ash ada citer ni tapi bukan pasal uum tapi pasal staf uum. dia ni classmate k ...

pakcik kan miskin takde duit. bileh jadi satu family dah seminggu tak mandi.
tu yang melekat bau dia

shanshero posted on 18-10-2012 12:57 AM
pakcik kan miskin takde duit. bileh jadi satu family dah seminggu tak mandi.
tu yang melekat bau  ...

mungkin jugak. tapi kalau orang tak mandi memang bau sampah ek? sebab Y tu cakap memang diorang ni bau macam bau lepas lori sampah tu lalu.. pastu memula takde bau tu. bila Y tu rasa pelik sebab pakcik tu bawak g tanah lapang, baru start bau. lagi satu, pakcik tu asyik pegang kertas yang atas tu ada tulis jawi. xtaula benda apa tapi Y bagitau nampak macam flyer zaman2 merdeka dulu. kertas tu pun dah kuning2 lusuh gitu...

bile bace cite2 antu niyh naik seram.. pastu teringat2.. haahhhhahah alhamdulilah 3 1/2 kat uum xde plak penah tenmpk ke ape.. hihi

ThousandSwords posted on 17-10-2012 09:34 PM
So.. Aku bw soft copy tu kt pc kwn aku utk guna software yg ble tgk tahap kepekaan cahaya.

.. So ...

ish... ruginya.. patut kan cuci banyak2 gambar tu

nak tumpang cerita gak....

lady dulu pun study kt sana dlm thn 99 mcm tu...kisah diganggu ni pun berlaku hanya sekali mcm tu rasanya...smpi kan klu tengah2 mlm mmg takut sgt nk ke bilik air...mmg akan ada perasaan seram....actually takde apa sgt pun cuma kejadian tu berlaku masa lady tgh stay up study utk exam...masa tu dlm jam 12 tgh mlm ke atas la...2 org roommate lady dah tido..masa tgh study tu mmg sunyi sepi waktu tu...bilik lady di tingkat bwh...tiba2 lady terdengar mcm radio terpasang lagu2 oldies inggeris...dlm masa yg sama lady terdengar riuh sgt di luar kebetulan bilik kami mengadap kwsn parking yg lapang...bila lady tgk keluar tingkap sunyi jer...takde org...lepas tu apalagi lady pun terus tutup buku n naik atas katil tdo disebabkan rasa takut huhu...

pernah gak masa latihan senamrobik kt area gate belakang....waktu tu dah masuk maghrib...balik jer blilik badan lady terkena kelopak garam...masa ustazah buatkn air ubat dia ada tanya lady ada ter'buat sesuatu ker...lady ckp mgkn lady ada meludah jer...lepas berubat tu dah ok....hmmpp..sekian pengalamanku di UUM

gajohz posted on 3-10-2011 01:52 PM
1 batch la kita..hehhe...ku dulu block C..ntah2 kenal kot alam maya ni..cuma dia mebi SP
daisy  ...

haah daisy kat spau.. blok C mengadap dusun buah2 kan..pastu banyak pokok2 besar, rendang je kan