CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ratu_cinta

Cerita seram di Universiti Utara Malaysia (UUM)

makkenits posted on 5-12-2012 02:47 PM
aku antara first batch yang kena pindah ke bukit kachi 2... dapat plak blok yang dekat dengan utan d ...

cerita ko serams campur kelako la kenit...

kelakar pasal kacau aku study le tu...

aku nak share skit pglm masa di uum.. tak kira la pengalaman sendiri atau urban legend yang selalu di dengar di UUM.. cerita paling hot dulu mestilah kes budak bertuah di bukit kachi 1 yang bila dia bangun dari tido, tengok2 ada cik ponti merenung dia di sebelah dia.. sadis la cik ponti ni.. dan satu lagi penumpang misteri bas bukit kachi..

Kisah 1 :

Semasa sem 2, aku merupakan antara batch students yang pertama kena pindah ke asrama Bukit Kachi 2.. sebelum pindah pun dah dengar macam-macam cerita dari driver bas uum... tapi cerita yang paling famous ialah pasal perabot dalam bilik asrama (yang masa tu belum berpenghuni) yang dah siap diletakkan dalam bilik tapi 'dipindahkan semula ke luar'... nampak sangat ada yang tak suka orang nak pindah masuk tempat dia kan... huhuhu.. anyway, blok asrama aku ni bersebelahan dengan hutan dan bilik aku di tingkat 2.. ntah apa malangnya, dari sem awal sampai abis study pun, mmg aku sentiasa dapat bilik sorang... kekadang ada roomate tapi dia jenis suka lepak bilik kawan dia.. last2, terus pindah tido sana.. tinggal le aku sorang-sorang dalam bilik.. aku plak bukan jenis yang reti nak ajak kwn lain teman aku tido.. tapi kekawan aku suka datang lepak kat bilik aku sebab takde nak risau roomate terganggu dengan kekecohan kitorg dan sebab bilik aku bnyk stok makanan... hehehe.. masa final exam , si dayah dan ina raub merupakan antara tetamu tetap bilik aku.. sampai tengah malam kitorg study sekali tapi time nak tido, masing-masing nak balik tido kat bilik sendiri sebab kesiankan roomate yang takut nak tido sorang-sorang... satu malam, si ina raub tak join skali sesi study kami.. so, bila nak balik tu, dayah terpaksa la balik sorang-sorang... sebab kononnya nak short-cut, dia berjalan merentas gelanggang yang terletak di tengah-tengah blok asrama... time tu dah mmg tengah malam betul... dalam 1 pagi ada le kot... katanya, masa tengah berjalan tu, dia rasa ada benda yang terbang atas kepala dia.. dia apa lagi, lari tak cukup tanah la balik ke bilik dia... huhuhu.. lepas tu dia taubat tak mau balik dah lewat mcm tu..

Kisah 2 :

macam aku sebut tadi, aku stay sorang-sorang dalam bilik... kalo kekawan aku tak datang, aku study je la sorang-sorang... malas nak merayap sorang-sorang memalam... masa last subjek during my last sem, asrama tu dah memang sunyi skit sbb ada dah bebudak yang balik kampung... time tu, aku tengah pulun baca buku.. kebetulan meja study plak sebelah tingkap... tapi atas langkah keselamatan, aku tak le buka tingkap tu... siap tutup rapat dengan langsir lagi... dah banyak sgt dengar cerita psl ada yang datang menjenguk ikut tingkap.. tak kira la yang saja nak tanya khabar atau yang dtg jual kuih.. hehehe... getting on with my story, masa tengah pulun study tu, tetiba terdengar suara mengilai kat luar... memula dengar mcm dekat je.. so, aku buat tak tau je la coz orang tua kata kalo bunyi mcm dekat tu maknanya benda tu dok ada jauh dari kita tapi kalo bunyi jauh, benda tu plak memang ada dekat dah dengan kita... lama gak bunyi mcm tu sampai aku dok menyumpah dalam ati... ganggu aku betul la!! tapi tetiba bunyi tu dengar makin jauh plak... macam tau2 je aku baru lepas menyumpah dia... last2, aku naik tido atas katil, tarik selimut sampai ujung kepala... tapi sebab masih dok dengar gak bunyi tu, aku amik bantal tekap kat telinga.. tak tahan dengar bunyi mengilai tu.. last2, bila sedar balik dah pagi... nasib baik la dia tak temankan aku tido dalam bilik tu.. huhuhu..

Kisah 3 :

bagi ex-uum, mesti korang ingat bas mara putih buruk yang students naik untuk keluar ke changlun/jitra/a.setar...masa awal2 dulu, bas ni jenis yang takde aircond.. kena buka tingkap kalo tak nak rasa macam dok dlm oven!! biasanya aku naik bas ni dekat depan DK1.. lepas tu bas ni akan round semua kolej untuk amik penumpang... sekali tu, time tengahari rembang, lepas abis amik penumpang kat kolej yang dekat dgn padang golf tu, bas ni macam biasa akan lalu tepi padang golf dan juga hutan kecil... masa lalu hutan ni, aku ternampak sorang pompuan berbaju putih duduk atas dahan pokok sambil menyisir rambut dia.. tergamam jap aku dibuatnya... aku cuba jengah balik ke arah tu sambil pikir 'manusia ke hantu ni?'... tapi walaupun aku nampak dahan tu, bayang pompuan tu dah takde atas dahan tu... kalo ikut logik pun, mana ada budak pompuan nak buat keja gila duduk atas pokok dengan baju mengerbang macam tu... memang terer betul budak tu kalo dapat panjat pokok yang tinggi tu dengan baju macam tu.. huhuhu..

Kisah 4 :

Ni bukan pengalaman aku tapi sepupu aku yang kebetulan senior aku di UUM... dia dulu stay di kolej pewaja (kalo tak silap aku la).. kisahnya, satu malam tu dua orang kawan dia decide untuk nak tido di bilik dia yang terletak di tingkat atas skali..so diorang berempat (termasuk dengan roomate sepupu) pun kembarkan dua katil single tu untuk nak tido... ni kes ada yang tak mau ngalah tido atas lantai le ni gamaknya.. hehehe.. elok je tutup lampu dan tarik selimut, sepupu aku dah terasa ada yang tak kena... dia rasa mcm ada yg memerhatikan diorg tido.. tapi sebab dia ni jenis kuat semangat, dia buat tak tau la... tapi kwn2 dia plak pun rasa benda yang sama.. then ada yang ternampak ada pompuan hodoh bertenggek di hujung kaki diorg.. siap bau busuk mcm bangkai lagi... apa lagi, masing2 lari lintang pukang la.. tak pasal2 kena tumpang tido kat bilik orang lain... bila dia balik ke bilik pagi tu, bau busuk tu still ada skit lagi sebelum beransur hilang terus.. disebabkan dia jenis kuat semangat, dia tetap selamba duduk di bilik tu sampai abis sem.. kekwn dia plak ada yang demam seminggu lps insiden tu.. huhuhu...

waaa best2 cerita korang tp apesal la korang menaip xde perenggan susah benor nk baca adoyaii..

wow! byk jugak 'kisah seram' kat uum

aku pula skunk dah msuk 2 thun stgh kat uum.. aku msuk dari 2011.. n mungkin dlm 2014 aku hbis blja.. mmg dah x sbar aku nak keluar dr uum ni..spnjg duduk di sni aku pnh kena kacau dgn 'diorg'.. aku ni boleh thn kuat smngt jgk skit2. klau x dah mmg kena histeria mcm kwn aku dah..

msa awl msuk u, aku kena dok kolej proton, blok V, tgkat 2. pstu kena wat ssi orientasi, senior aku buli junior2 diorg dgn mntak amik sign stiap pghuni blok aku. nak jd cita stu mlm tu aku n kwn aku p mnta sign.. ketuk pntu stiap blik.. bila kmi nak mnta sign utk pghuni tgkat atas skali tgkat 4 mmg seram.. dgn lmpu x de, cat kopek sna sni.. kmi brnikn dri je la.. ada stu blik tu dok tepi wing kiri blok.. kmi tgk ada chaya lmpu dr dlm blik, bleh nmpak kat bwh pntu..so aku ketuk. kwn aku pggil slm.. tp x de org bukak.. yg pelik tiba2 lmpu dlm blik tu kmi tgk ada org tutup.. so kmi igt pghuni @ senior marah la.. kmi pg mnta sign org len.. hri2 brkutnya kmi pg lagi.. kjadian yg sma terjd.. tp yg last2 ni lpas kmi ktuk pntu,'dia' ttup lmpu.. kmi dgr mcm 'dia' dok mgmuk tndg2 brg kat dlm.. cuak gila.. msa kumpul list sign tu kmi dua ckp la kat senior x dpt mnta sign pghuni blik tu sorag je. pstu senior trgmam dia ckp dlm blik tu x pnh ada org, mmg dikosongkn slama ni.. blik tu mmg angker smpai la ni.

kjdian kedua msa tu blik aku msih sma di tgkat dua klj prton, msa tu aku tgh study utk mid exam. mja bljar mmg diorg ltk kat tpi tgkap yg bsar. msa tgh sibuk bca bku kat mja study tba2 aku dgr sora syup2 ja kat tpi tgkap tu.. sora pmpuan mnngis mcm mndayu2 lirih ja bunyinya.. spontan blu roma aku naik.. mkin lama aku biar mkin kuat bunyi kat blik tgkap aku.. sdg aku tkut aku tpkir jgk mcm mna leh bnyi dkt sdgkn blik aku kat tgkt atas.. dia naik dr mna ahha.. aku trus kelubung dlm slimut katil aku. roomate aku lak leh tdo lena.. mlm tu gak begegr akunya katil bnda tu dok kcau.. nsib aku x lmah

dr blik aku jga ada gelanggang bdmnton dgn bola.. mmg mlm lain tu bln mngmbang... mlm brngin kuat .agaknya sbb aku msih bru.. bnda tu sja nk bg aku tgk.. aku msa tu dok tgk bntg n bulan kat tpi tgkp.. tba2 aku dgr sora bdk2 dok main... aku nmpak ada 2 bdk berjbah dgn serban ptih tgh men bdmnton.. then aku trus tdo.. x dapt nk tgk lbih2.. aku rsa tu jin islam.

then msa aku sem 2,3, dan 4 yg trbru ni aku kna dok di dpp petronas blok H.. mcm3 gak aku kna sni.. kt sni aku x bapa ngam dgn roomate aku... so aku slalu tdo n lpak dgn kwn aku kat pantry tgkat 3.. kalau rupa pantry kat petro agak mnkutkn sbb diorg buat byk pntu.. n stiap pantry mmg trbukak ja.. satu mlm aku tdo dgn kwn aku kat pntry tu.. bumbng dia mmg blubang dgn berlumut. kipas bilah dia senget dan mcm nk trputus dan trjtuh..bila aku dgn dia tjga ktdo pgi tu kmi cita la apa yg kmi mmpi, yg pling pelik mimpi kmi brdua sma.. spnjg kmi tdo situ rupanya aku mmpi ada prmpuan tu mati kena gntung kat kipas bilah.bju pmpuan tu wana ptih rmbut pnjang serabai, dgn lidah terjelir mata keatas.. dia mrh aku dok tdo n msuk dlm pantry tu. kwn aku lak mmpi ada cik pontianak tgh mncgkung kat bumbung yg berlubg mrh dia jgk sbb tdo stu.. sjak tu x pnah aku dgn dia tdo situ.. aku g tdo blik dia trus.

kalau cita psal bas tu aku pcya.. sbb tiap mlm aku study.. bas tu bas UNIC biru.. bas bru.. bukan bas bruk mcm dicerita... aku slalu tgk kat tgkp blik aku sbb dkat dgn bustop.. ada kata jgn tgk sbb nnti kna gegar katil.. aku tgk bila bas tu berenti mmg dia buka pintu bas btul2 tpi bustop.. pstu x de org nek atau trun.. lpas bapa saat dia ttup blik.. then bas tu pg bustop2 lain sekeliling uum.. yg bestnya bila dia jln tu mmg dgr mcm bas tu berat sgt.. bunyi mcm rmai je yg tumpang bas tu.. aku dgr cita dri senior dlu ada bdk laki tu dia cbr la nk tgk spa yg bwk bas tu n sapa yg tmpang.. dia sggup tggu brjm2 kat dpn bustop pepagi buta.. pastu bas yg dtggu dtg.. bila bka ja pntu dpn dia, trus dia pgsan sbb apa.. dia ckp x dak org yg bwk bas tu.. n bas tu kosong.. ahhaha.. ada org ckp bas tu ada pkcik bwk.. tp pkcik tu dah diamanhkn oleh hrun din utk bwk hntu2 disekeliling uum utk letak di kolej kachi.. sbb nya hntu2 uum kalau x silap diorg yg guna kelas2 dan bas mlm2.mgkin ada dlm perjanjian harun din dgn hntu2 ni.. phk u kna sdiakn hak diorg utk jga bdk2 u.. klau x byk la yg kena rsuk.. aktviti diorg wktu mlm.. sbb tu x byk kelas mlm dibuat.. dan stiap blok akan ada blik2 yg kosong sbb nk bg depa ni dok.. sbb tu ada je blik yg kna psung atau trbukak blik.. tmbh2 mksiat byk dlm uum tu hntu2 tu mrh.. dan rsuk budak2..

kalau msuk dlm tndas. slalu aku msuk lewat2 mlm.. sbb study hahaha.. mmg tpksa brnikn diri.. pling pelik slalu ada gangguan kalau nk msuk tndas.. bila tgh dlm tndas bunyi mcm2 dri sbelah tndas mcm ada org yg tba2 msuk n gna jgk air atau pam air.. masa tgh bnyi air tu bila aku kluar tgk tndas yg bnyi air tu mmg x de org.. pntu pun x tutup.. bila msa org dlm tndas tu pun kluar sma.. nsib baik dia x main jengul2 atau cak2 dari atas.. kalau x seram aku..

yg paling familiar sni.. aku slalu dgr org blik atas aku men sorong2 trik perabut..terutama kerusi blajar.. kdg2 mrh jgak aku.. sbb nk bljr pun tension.. tp bila fkir yg blik aku ni sbnarnya blik pling atas.. nak marah sapa.. tkkan ada krusi bljar atas syiling bumbung blik aku..

semalam aku bru dgr cita dr pensyarah aku.. yg dekat bgunan dkg 6, bgunan tu leh dkatakan bru.. tmpat ofis dan bgunan bhsa dan kuantitatif.. pensyarah aku suka tdo dlm pjbt dia.. sbb dia dok jauh.. susah nk blik.. dia cita.. slalu pintu lift kat bgunn tu akan slalu buka tutup sndri.. main2 cak2 sndri.. sbbnya.. msa dlm pmbnaan lift tu jatuh dan hempap pkerja bangla kat bwh lift.. org x dpt nk kuarkn dia dan simen mayat dia bwh lift tu.. huh seramm...

ada byk lg cita seram kat uum... kalau nak ikutkn mcm2 aku kena... tp alhamdulillah allah bg aku smngt kuat.. kat tasik guthrie tu bhya.. mmg air kat situ mmg tenang sgt x pnah berkocak... jd phm2 je lah.. btu2 plak bsar2 x dialihkn.. pkok bsar2 pun x dpt dtbg...

Rate

1

Follow Us
huhu.. aku baru jek balik dari konvensyen KIK di UUM minggu lepas.. tapi takde apa2 berlaku sbb kami dok perlis... hehehe.. dok hotel.. aku dok sorang plak tu... tapi so far ok je takde apa2 yg mengikut ke apa... mgkn sbb aku ni dah biasa travel dok hotel sorang2 jadi tak layan la kot benda2 tu dgn aku... hahaha

kat proton dah ade sampai blok V ke?...wow....dulu sampai blok H je..

midori_katana..siapakah kamu? Aku bdk Guthrie...batch sama ngn ko.. Last edited by RatuJuwita on 31-5-2013 10:01 PM

salam semua.

ee seram gak UUM ni ye.
rose pun nak share stori. tak de la seram.hihi
rose orang perlis, tapi study kat kl, ada la rose wakil U rose dalam sukan, so ada 1 tahun ni UUM jadi penganjur sukan MASUM.
so rose pun ambil peluang la stay kat umah rose sepanjang 3 hari sukan tu. schedule rose ad game time pagi, tengah hari n malam.

mama rose pesan suruh rose jangan balik lewat. especially rose ada game kat bukit kachi. tapi rose degil. ye la sbb nak support member2 lawan kan. so selalu rose balik kul 11, lalu kat kawasan bukit kachi, sintok n lalu kat highway changloon - kangar.
memang gelap jalan kat situ, tapi Alhamdulillah masa kat bukit kachi sebab ada event, so banyak la keta lalu lalang.

slumber je rose dok drive sorang2 dari bukit kachi ke kangar. mama geleng kepala je la sebab mama dah warning tapi takmo dengar. masa rose nak pulang balik ke kl, rose naik bas U, rose duduk sebelah penyelia.. dia pun orang Kangar. borak punya borak. dia terkejut bila rose kata rose g bukit kachi sorang2. dia cakap, dia pun tak berani nak nak drive keta sorang2 kat situ. dia ni macam tomboy sket.

Penyelia rose cite la kisah kat bukit kachi, n area highway changloon - pauh tu.

Then automatik rose teringat cite member rose konvoi moto ramai2 lalu kat highway changloon lewat malam, just sebelum pintu gerbang Kedah Perlis, diorang perasan ada something merangkak tengah2 jalan. lama2 baru perasan ada orang merangkak ngesot2. tapi separuh je badan dia. perut terburai meleret2 kat jalan.

selepas tu, memang insaf tak lalu kat situ sorang2 n malam2.

gopal posted on 31-5-2013 10:05 AM
kat proton dah ade sampai blok V ke?...wow....dulu sampai blok H je..

yup ada.. blok v blok prmpuan. hee..

Mmg seram uum nih..dh lme kazue x jejak kaki ke uum..

sori ni bukan citer antu..

cuti sekolah 2 minggu lepas aku gi uum..saje je melawat tempat yang pernah aku belajar 98-2001 dulu..and tempat ni la yang menemukan aku ngan wife aku..

part gembira bila aku jejakkan kaki semula kat uum..tengok dewan mas, kompleks sukan..rusa pun masih ada lagi kat situ yek..
bangunan baru dah banyak dah skang ni..dulu time belajo hanya sampai DKG 3..skang ni dah taktau dah sampai dkg berapa..dah 7 kot..

and paling sadis bila tengok tasik guthrie (skang dah tukar nama sime darby)..
dulu kitorang selalu tengok orang bagi ikan makan kat jetty tu...selalu main kayak..even pernah buat rekreasi tasik (rekta) kat situ..
skang ni tasik tu dah takde..dah jadik macam parit kecik je ngan rumput rampai yang banyak..

napa leh jadik camtu? anyone can explain?

billionman78 posted on 1-7-2013 01:00 PM
sori ni bukan citer antu..

cuti sekolah 2 minggu lepas aku gi uum..saje je melawat tempat yang pe ...

betul.. even the mall pun nampak usang.. tak tau kenape.. sedih gak..

tak ada peristiwa seram

Xde update ke? Best dgr cter korg

Xde update ke? Best la bace cter korg

Ramai student2 uum ni yg jdi hantu sbnrnya...tiap2 mggu aku angkut p enjoy kt danok..student pompuan la pling ramai aku angkut..anyway aku mmg asal changlun tpi dh merantau skrg nie

she124 replied at 5-6-2012 05:10 PM
ni citer pasal budak bunuh diri kat Kolej Kachi 2 tu.. blok 16F (aku tak tau nama baru kolej tu skan ...

Student found hanged in toilet

ALOR STAR: A final year student of Universiti Utara Malaysia (UUM) was found hanged in a toilet of a hostel outside the university main campus in Sintok.  Wong Soo Fun, 25, from Skudai, Johor, was found by fellow students staying at the Bukit Kachi Residential College at 11am yesterday.  A sports jacket was found tied to her neck with its other end tied to the toilet window frame.  It was learnt that Wong who was sup-posed to finish her economics degree course last year had taken a year off from her studies.  Her friend who declined to be named said Wong could have been facing problems in her studies since her last semester results were not very good.  She said Wong could have been unhappy being the only student from her batch who did not graduate last year.  “Wong was quiet since the beginning of the semester and she isolated herself from others,” she said.   UUM Public Relation Department director Mohd Zaini Nasri when contacted said police were investigating the case.   Kubang Pasu OCPD Supt Mohamed Karim Abu said police had classified the case as sudden death.  It was learnt that Wong’s family arrived at the Jitra Hospital mortuary last night to claim her body.

*PETIKAN THE STAR
Tuesday January 9, 2007

Pernah berkursus sekali dgn pegawai kolej UUM. Mmg dia kata pegawai kolej kena ada sikit latar belakang ilmu nak membantu budak yg histeria. Maklumlah kawasan hutan..byk makhluk selain manusia kat situ.