CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8656|Reply: 61

lelaki jenis apa ni???

aku nk share la dgn uols psl loving story aku..! bf aku ni perangai ntah mcm ape pun aku x phm...mula2 aku dgn die ok jer tp lps die dpt keje jd posmen je (sori abg posmen)hehehe!perangai jd teruk gila...aku pn wat la solat hajat & solat istikarah tuk minta petunjuk Kat Allah S.W.T.dlm doa aku memang minta kalo btul la bf aku ni "bkn yg terbaik tuk aku dan agama aku...KAU tunjukkan la kepada aku"!!!! selang bape2 bulan jer ALLAH tunjukkan kat aku perangai buruk bf aku ni secara "cash" xde utang2! keje posmen biase la anta surat pagi2 kat umah org...x pn anta brg org yang pos.ntah mcm mn die blh sangkut dgn org janda tua kaya yang berasal dr sabah...(tp duk kat damansara).aku sempat tgk muka pmpuan tua tu dlm hp die!dh mcm sebaya mak aku pun yg 50an tu...tp cantik lg mak aku!(serius).... kes ni terkantoi masa aku baca sms dlm hp bf aku...(die lupa delete la tu) siap bersayang2...geli plak aku! bile aku minta explanation dr die..korang nk tau apa die ckp dgn aku tanpa rasa bersalah!kononnya die ckp die syg kat aku...x blh hidup tanpa aku! die cuma nk kan duit dr pompuan tu jer for our future!! (gile ko nk guna duit haram tuk kahwin dgn die...x berkat sei rumah tangga aku nanti)!:geram: bf aku ckp lg..pompuan tu nk tuntut insuran laki die yang dh meninggal sbb accident about 1 million...so nk guna akaun bf aku ni tuk transfer duit! kira sbg adiah guna akaun bf aku die dpt 1/4 drpd 1 million.nk pakai akaun pompuan tua tu x blh sbb kalo duit byk sgt insurans x dpt (ni la ayat pompuan tua tu nk pancing bf aku yg bodoh!!) dh sah2 aku ni ade degree in banking...silap la beb kalo nk create cite2 tipu hal transfer2 duit ni especially hal insurans .maap la yer bf aku ni takat SPM jer...tu pun ckup2 mkn!bkn la aku ni nk kutuk die tp sbb duit sume org blh lupa diri kan !!!hati aku terbakar jer bile die explain mcm ni...x logik langsung reason die nk kwn dgn pompuan tua tu...sampai la aku tau yg bf aku ni di 'taja' (ala2 ank ikan) siap pegi holiday kat sabah lg tu...aku memang geram gile bile die dpt tau sume ni!rasa mcm nk bunuh jer jantan tu:@ ...slamat la iman aku ni kuat! aku ade jgk bg peluang tuk die berubah sbb die penah ckp dgn aku yg die nk kuar dr hidup mcm ni sbb die terasa jd mcm hamba pompuan tua tu....mesti la kena jadi hamba sbb dh abiskan duit pompuan tua tu!! part yg paling GEMPAK dlm kisah cinta aku ni bile bf aku ni SOUND aku kalo jumpa die kat luar dgn pompuan tua tu jgn nk tegur2 die..pastu kalo aku kuar date dgn die jgn melwan blk kalo pompuan tua tu serang aku!!!! bf jenis apa ni lebih pertahankan WANG drpd protect aku !!!! aku kecewa btul dgn perangai LAKI yg mcm ni...mau aku tak kecewa gile2 sbb brg2 hataran tuk tunang kitorg dh beli..cincin pun dh beli!and now we're are break off (dh jadi ex-bf) even die tak blh accept yg aku ni tinggalkan die. dh mcm gile talak plak ex-bf aku ni sbb x abih2 contact aku!! so skrg ni aku blh trima die sbg kwn jer sbb islam larang kita bermusuh-musuhan & putuskan hbgn silaturahim..aku doa kn die bahagia jela dgn jln yg die sendiri pilih....anyway thank's GOD sbb tunjuk kan perangai ex bf aku ni yg sebenar sblm kitorg tunang...kalo dh terlajak kahwin mau aku jd janda muda!!hehehe....

sadis kisah tuan tanah..ada gak spesis lelaki macam nih..selalu duk kutuk perempuan jer sanggup kawin ngan laki tua untuk duit..nih lagi terang benderang..isk..bagi talak jer kat bf macam nih..

alahai dik.....kalu  awal2 dh tahu senang tairk diri.

baik x yah kahwin jantan kaki kikis... nasib baik Allah tunjuk dulu... menyesal kemudian jadi janda muda la ko...

Nasib baik u msh ada common sense...

tinggalkan je!!!

Follow Us
tahniah kepada TT kerana mengambil keputusan yang tepat...:pompom:
laki macam tu,tak berbaloi tuk u...

alhamdulillah doa kau dikabulkan...

Tak pe... bunga bukan sekuntum kumbang byk berekor ekor lg...

nasib baik ko sempat selamatkan diri dari jantan tak guna tu.

kerana duit sanggup dia wat camtu :@

tahniah tuan umah...1 tindakan yg plg bijak dilakukan...syabas...!!!!..x guna nak syg2 dgn jantan camtu...

tak pe..redha..
Allah tunaikan permintaan kamu..
beruntungnya..

so, tenangkan hati..lihat ke hadapan..
hidup mmg sentiasa indah..kalau kita tahu menghargainya..

samer jer zaman sekarang ni ...
laki pempuan perangai samer..bila hal2 duit2 ni...
duit punya pasal..muka tua kerepot macamana pun leh on jugak..
tampal ajer muka tu dengan muka maria ozawa ke..sape2 ke..

nasib baik ko sempat selamatkan diri dari jantan tak guna tu.

kerana duit sanggup dia wat camtu :@
libra_gurlz Post at 25/9/2009 11:18 AM

rmai lelaki cmni..
skolah x tggi..
nk senang dpt duit byk..
cmni r jd nye..

X bagus arr lelaki tuh.... akak rasa BF awk konon cuba nak dpt keuntungan & si janda tuh pun sama kot... apa iyeee

Zaman skrg ni... nak dpt lelaki yg care abis2 (x semua lah lelaki cam tuh)... bagusnye yg pompuan nih kaya... hahaha...

benda sementara memang x kekal, cinta pun x kekal, kalu hari ni dia bole cakap cinta bole x beri jaminan besok dia masih lagi cinta kat kita? kadang2 aku pening pikir pasal cinta yang x kekal ni(ayat2 org frust)

Post Last Edit by iey_iyda at 25-9-2009 11:56

bukan tuan tanah nih aje pernah ngadap lelaki berfikiran macam ni, kami pun ada sorang nih. siapa tuh takyah la diberitahu. Tapi malangnya dah terlepas kahwin, anak berderet, so cannot do anything lah.

Actually, bukan senang nak berubah. Lebih2 lagi kalau sedari kecil dah dididik perangai 'begitu', sampai besar memang susah nak diubah. kalau dapat tahu before kahwin tuh, bolehlah bertindak. tapi kalo dah terlajak kawin tuh, hmmmm.. sabar dan doa jer lah banyak2..

so macam mana nak beri jaminan yang cinta xkan berubah kekal sampai mati??

ex bf tuan umah.. dah jadi stok anak hekan gitu...

nak dpt duit senang.. mcm tue la...

sib baek ko tau awal2....ala....xrugi pon tinggalkan die...belambak lagi laki2 yg baik kat luar...