CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ferr_Remy

Keseraman Melanda bersama Ferr Remy

ni cite kat asrama pompuan, sbb aku pompuan

waktu aku form 2, satu kejadian yg paling aku xbleh lupe
time tu dh kol 2.30 pagi, mmg semua dormate aku dh tido kekdahnyer, aku plak tibe2 ...
kalikoni Post at 26-9-2009 16:26

Sepatutnya ko sekeh jea...

1# Ferr_Remy

yg kisah no 3 ni unik skit la.
x penah aku dgr kewujudan hantu yg ajak org keluar islam ni.

teori konspirasi aku kuat mengatakan yg tu bkn hantu tp adalah org melayu yg kerjanya  ...
otai_g Post at 27-9-2009 02:37

x tau la
tp aku lupa nak mention paderi tu dtg terapung2
as told by budak tu
and 1st time gak aku dgr citer camneh
ahaks

Erk, seram gak walopon kalo aku bc sebelom ni tak seram sb ko citer bab2 kuil neh. Aku baru je balik dr travel kat kelantan n aku melawat 3 buah Wat Siam (Kuil Buddha). Aku balik dari kuil2 tuh tak tu ...
genot Post at 27-9-2009 02:51

slalunyer mmg byk syaitan kat kuil2 neh...apatah lagi yg lame2
sbb tu kite kalau masuk kena hati2
kalau ikutkan aku,dari melawat kuil..
baik lawat masjid huhuhu

ferr_remy..

tu gmbo ko ker kat avy tuh?

bila ko cita pasal kisah serem di hostel teringat plak aku kisah serem kawan aku kat sebuah sekolah pondok kat bagan serai..
kwn aku ni byk cita,byk dia cita kat aku masa kami study dlu tp suma aku t ...
no46 Post at 26-9-2009 09:47 PM

mak aihh.. berkenduri hantu tu sedut darah

33# Ferr_Remy

Owh kat Masjid pon aku ada melawat.... Masjid al-A'ala kat Jitra, Kedah nih pon menyeramkan gak suasana dia.... Sekali tu aku penah amik wuduk sensorang waktu sblom zohor anggaran dalam jam 12.30 cenggitu, kat dalam tempat berwuduk tu tetiba keluar sorang pak cik terhinjut2 baju compang camping.... Dia xpandang kiri kanan n jalan terus je kuar pastu aku cepat2 amik air semayang n gi cek kat luar n sekeliling tgk xde sesapa pon.... Tempat wuduk tu bersekali dengan toilet tapi aku perasan masa aku masuk xde sesapa.... Pastu masa aku smayang sunat sensorang dalam masjid terbau bau kemenyan.... Masjid ni memang kosong waktu2 tertentu..... Banyak orang cakap dorang pon mengalami benda2 pelik kat masjid tu macam tetiba tersempak orang padahal xde orang pon sblom tu mcm kat tempat wuduk n kat dewan semayang....... Bawah dewan semayang tu macam bilik jamuan n kelas2 pengajian tapi gelap je....

Follow Us
pegi club bukan bererti g wat jahat huhu
just release2 tension jer huhu
Ferr_Remy Post at 26-9-2009 23:45

Memang le tapi orang kata subahat.....

Untuk kisah yg seterusnya...
Sekali lagi aku berkongsi pengalaman aku....
Kali ni pengalaman aku sendiri..
Yg aku tempuh dan lalui sendiri...
Kejadian ni dah terjadi dalam 2,3 tahun yang lepas...
...
Ferr_Remy Post at 26-9-2009 22:14

serem seh...
kenapa erk ko selalu dipilih utk tengok 'mende' tuh..

biasalah pi mana2 tmpt berhantu adanya hantu/jin mengikut balik, dibawanya 1 family / 1 kampung jin tersebut ke rumah kita

cite psl kuil  nih..korang hati2

pegi kat tmpt yg tak familiar...mulut & hati kene jage

eg kuil2 hindu ni byk yg kite tak nmpk..

memandangkan ni cite psl kat asrama..aku simpan dulu cite psl kuil nih

kang off topic plak

gaya penceritaan tuan tanah ni watkan cerita seram jadik xseram
kene usaha keras sket nih
gud luck!!

nasib baik tak penah sekolah asrama.. fuh!

Pasal citer seram kat asrama ni, aku pun penah kena jugak walaupun aku ni tak dok dlm asrama.

Citer ni macam ni. Masa aku form 5 dulu, aku ada terlibat dalam persatuan PROSTAR, yang anti-dadah tu. Satu hari, satu kursus PROSTAR diadakan di sekolah luar bandar Sibu yang berasrama. (Aku orang Sarawak ). Kita orang dibahagikan dalam 6-7 kumpulan. Dalam setip kumpulan tu ada 2 orang wakil dari setiap sekolah. So, aku pun berkenalan dengan bebudak skolah tu. Dari hu ha tetiba lak diorang beritahu grup aku supaya berhati-hati bila tidur dalam asrama.

"Kenapa?" aku tanya.

Dia orang pun citer pasal kes paranormal berlaku kat situ. Yang selalu terjadi, kes bunyi orang tarik tin-tin yang diikat di luar asrama setiap kali tengah malam. Dalam hati aku berkata,"Tipu ni. Mana ada benda macam ni. Kalau nampak, baru aku percaya." Habis-habisan tak percaya.

Malam tu, pukul 11 pak cik guard ketuk pintu dan beritahu baik gi tandas sekarang. Pukul 12 nanti dah tak boleh keluar. Tandas ada kat depan asrama. memang menyeramkanlah tandas tu. Selepas pergi tandas, aku pun naik ke katil aku. Katil double decker. Aku tido atas. 2 junior aku tido katil bawah.

Tepat pukul 12 malam, memang jelas kedengaran kat luar asrama bunyi orang tarik tin. Tak ada lansung bunyi orang berjalan. Bunyi tu betul-betul dekat cermin tingkap asrama. Semua orang terdiam sampai bunyi tu hilang. Lepas tu, asrama kembali bising dengan student sibuk bercerita pasal bunyi tu.

Termasuklah 2 orang junior aku. Seronok betul dia orang bercerita sesama sendiri. Aku je malas nak layan benda-benda macam ni. Sebelum tido, aku sempat baca Ayat Kursi. Lepas tu, aku pun terus terlena.

Tak tau bila, tetiba aku terjaga tapi mata tak bukak. Masa tu aku dengar suara,"Akak, tengok sini kejap. Tengoklah. Sekejap je." Macam suara junior aku yang tidor katil bawah tu. Berapa kali dia orang cakap macam tu tapi tak ada orang pun cuit aku suruh bangun. kalau kita nak kejutkan orang, kita akan buat macam tukan? Ni tak ada. Aku nak bukak mata tengok. Tapi mata aku langsung tak nak buka. Berapa kali aku cuba. Tapi masih tak boleh jugak. Last-last tertidur balik.

Esok paginya, aku terus tanya junior2 aku tu. Apasal panggil aku malam tadi. Dia orang pun cakap,"Mana ada orang panggil akak."

"Jangan main-main."

"Betul kak. tak ada. Lepas akak tidur, kita pun tidur. Penat sangat."

Aku pun dah cuak. Aduh! mesti benda tu nak tunjuk muka dia kat aku. Aku rasa Ayat Kursi tu yang halang aku dari bukak mata. Kalau tak... tak dapat aku bayangkan.

Rate

1

ni lak aku nak citer...pasal member aku nie. Dulu dia blajar kat ITM Sarawak..kat dorm dia nie terkenal ngan hantu selimut....budak2 junior nie dinasihatkan oleh senior2 depa supaya pakai selimut yg cuma ada satu warna jer...kalu boleh jgn lebih 3 color.
Yg member aku ni tanya kenapa lak macam tu, dia kata takut kalu pakai lebih dari 3  color kena kacau ngan hantu selimut...macam2 jer d/org nie.
Yang aku tak tahan nak gelak tu, senior dia kata, ada malam tertentu, ada pompuan yang akan duduk kat tepi katil dan pompuan nie akan kira warna pada selimut mangsa. Pompuan tu akan start kira....hahuuu (satu), Duhaaa (dua), higaaa(tiga)....eh..halah (salah)...(korang kena sebut dalam sebutan sengau tau....)
Yang hantu nie lak cuma boleh kira sampai tiga jer pastu dia ulang byk kali...tu yg aku tak tahan tu.
Tapi aku tau member aku tu bohong je lebih....takde mana nya hantu boleh sengau.

40# aLiN_82

nasib baik ko tak bukak mata..kalu tak mau histeria ko dibuatnya

yg ni betul2 jadik
waktu aku form 1, dalam dorm aku jugak, tp kali nie aku tido mati, so aku x berkesempatan mengalaminyer

ade sorang member aku, dier nie mmg selalu jugak masuk malam bakat kat asrama dulu, waktu tu sekolah aku x strict sgt, budak2 pompuan bleh masuk menyanyi bagai. member aku ni masuk nyanyi lagu Hati Kama (siti + kak ani), time tu mmg hit la lagu nie.

on the same night lepas malam bakat tue, kol 12 lebih, kire awal lagik la, ade 5 orang budak dorm aku yg x tido lagik, tibe2 derang dengo ade suara dok nyanyi lagu hati kama, mule2 derang ingat member aku la dok nyanyi, tp makin lama sore tu makin lain, & dier dok ulang lirik "memandang mandang hati kama, memandang dalam renungan"..kami dlm dorm semua tido pakai kelambu, bile budak yang 5 orang ni tgk kelambu member aku, dier mmg tengah tido, so agak mustahil kalau dier yg nyanyi, tp sore tue mmg datang dr katil dier..so derang nie ramai2 diam jer & baca ayat2 suci, lebey kurang 5 menet cam tu diam sore tu.

memang takut gile esok tu, sbb bile derang tanya member aku yg sorang tu, kau ke yg nyanyi semalam, mmg siyes dier ckp bukan dier, smpai pucat lesi member aku tu..budak2 yg dengo sore tu lagik la, ade yang demam.
kalikoni Post at 26-9-2009 21:19

Masa lagu Cindai tengah top dulu pun ada gak citer hantu Cindai kan ?
Tak tahu la sejauh mana kebenarannya, atau bebudak sekadar buat lawak
Tapi kira top jugak la citer tu tersebar ke serata pelusuk Malaysia

Katanya selain kain, Cindai tu jugak bermaksud ponti

Katanya kalau ada yang nyanyi lagu tu, "Cindailah mana..."
Tetiba akan dengar suara menyahut.... "Cindai di sini"

ala-ala AC Di sini pulak

42# My2cen

Itulah. Kompem masuk suratkhabar gitu.

Kalau boleh aku tak nak tengok benda tu sebab aku tak tau aku lemah semangat ke tak. Tak naklah. Bersyukur tak dibuka hijab.

41# My2cen

Tak pernah pula adik aku yg belajar situ citer. Pasal budak histeria jumpa hantu dalam bilik dia adalah. Benda tu berlaku atas bilik adik aku. Pasal orang minyaklah. Tak taulah. nanti aku tanya adik aku.

43# cmf_houdini

Betul betul betul! Kecoh pasal orang kena kacau dengan Cindai bile nyanyi lagu tu malam-malam. Tu orang kata lagu tu memang 'berhantu'.

ferr_remy..

tu gmbo ko ker kat avy tuh?
wekwek1 Post at 27-9-2009 11:53

gambar aku la kat avatar aku
nape dowh?