CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amazed

kaunter bantuan dan pertanyaan tentang medical & farmasi

Salam to all,

Saya ada anak lelaki 1thn 10bln.. baru2 ni dia demam teruk jugak. siap kluar lendir ...
paih Post at 5-5-2010 20:41

ear wax je kut...atau tahi telinga...atau nanah yg mengeras dari infection lepas...

kalau yg dah mengeras kat dalam tu mmg sakit..impacted ear wax...

boleh guna minyak zaitun..bubuh  dalam telinga sampai penuh n tunggu sebentar sehingga agak2 dah lembut dan cuba keluarkan pakai pencabut tahi telinga yg besi tu..bukan pakai cotton bud sbb nanti ia akan makin masuk ke dalam...bahaya takut kena gegendang..

de sesape leh bgtau tak farmasi mana yg boleh menerima pembelian diapers guna pesanan tempatan kerajaan (L.O). very2 urgent

assalamualaikum, saya ada satu soalan. saya ambil supermaxx5+1 utk kuruskn badan dan juga ubat darah tinggi (perindoprill & apo-hydro). boleh x saya jarakkan pemakanan kedua2 ubat ni lepas 1 jam?

cth saya minum supermaxx, then lepas 1 jam sy ambil ubt perindoprill... ok x jarak masa pengambilan ni?

doc...........

mau tanya bleh???

bleh x nak check mata kat hospital??? yg biasa2..........

agak2 doc mata marah x????

sbb aku rasa kurang percaya ngan optometrist kat kedai spec laaaaaaa....

slalu bile gi kedai spec....opto dier mcm xde kelayakan je.... main2 check2 je gune alat....

NORETHISTERINE ..untuk ape? ade kesan sampingan?

saya nak tanya..kalo clomid di beli saja di farmasi dn makan tanpa nasihat doctor adekah memberi ape2 kesan pada kite...macam saya hmpir setahun belum lagi dikurniakan cahayamata

Follow Us
saya nak tanya..kalo clomid di beli saja di farmasi dn makan tanpa nasihat doctor adekah memberi ape2 kesan pada kite...macam saya hmpir setahun belum lagi dikurniakan cahayamata

saya mengandung 26 minggu ....
apa kesan kalu buang air besar cirit??
bulan lalu masa pemeriksaan bulanan kat klinik ada tanya ADA BERAK CAIR..
masa tu tak dela tapi tiba2 hari ni berak cair ...mengapa dan bahayaka??

salam.....
sape2 leh cadangkan supplement tuk kes2 di bwh
1. lepas seharian bekerja (siang), bila mlm bdn cpt sgt letih dan mengantuk sedangkan aku kena study mlm2 (part time student)
2. nak bagi daya ingatan lebih baik. dah tuo2 ni study blk, otak dah berkarat.

Susu alpha lipid dan hi goat , mana lebih berkesan untuk pesakit stroke selain harga alpha lipid yang mahal?.
Dan 4 tin minum Alpha lipid, tak sembuh pun

Reply 110# nani671

Sorry....ramai orang claim macam macam dan memanglah takde guarantee, tapi kalau dengar dengar dari cerita orang, mana lebih berkesan...

Hai..
sy nak minta advise psal my mum kidney, n other medical problems.

5-6 bulan lepas my mum kena operate buang usus perut around 15cm gitu (bengkak n tersumbat n that wound already ok, dha bukak jahitan n cuci) however last Sunday 31/10/10 afternoon tmpt jahit tu kuar nanah n darah. trus admit n monday doc bgatau result x-ray yg kedua2 buah pinggang dia rosak she only have 20%.doc advise her to do dialisis and they need to 'tebuk leher' however there are oso other kind of risk..so mum minta doc kasi ubat dulu or try other solutions selain dialisis...i surf internet to find info regarding this dialisis n others solution...

on Tuesday 2/11/10 she sch for sedut nanah from perut..but surprisely dia kena operate i dapat tau plaster tmpt jahit yg dulu melekat ngan kulit, and that thing dah kering so they have to operate tuk buang..they said she didn't care about her pemakanan...fyi, after operations 5-6mths ago, dia kurang selera mkn n mknan dia dipantau my untie.tmbh lai i da bekalkan jeli gamat, n pati haruan.ubat2ubatan di bekalkan oleh pihak hosp..(ubat darah tinggi n kencing manis). So that perut things dah settle.

Semlm Rabu 3/11/10, my mum kol I and bgtau ada doc dtg kat dia n inform that there are something else inside her stomach n they need to take it out… so the doc tebuk pusat my mum n pull out kain yg dah reput, my mum terkejut n ask him how that can be in her stomach… y before this takde detect.. the doc inform my mum that thing ada dlm perut my mum cuz my mum tak dtg tuk cuci..weirdkan…!!masa lepas operate few months ago, my mum attend the hosp appointment tuk check jahitan n buka jahitan dia..nape plak masa tu dorang tak dpt detect n furthermore my mum ada dtg utk cuci for few times then baru kitorang decide cuci sendiri jer kat umah lagipun luka jahitan pun dah a bit kering that time..(after bgtau kat nurse tula, lgpun yg cuci bukannyer doc)so the doc keep on blaming pasal tak dtg cont cuci kat spital. i would like to meet with the doc that handle kes perut n kes buah pinggang.. they are different doc. (mum inform that they are  almost 20 doc come to check her everyday, I doc pakar mat saleh la.. n others are Malaysian)dunno la trasa cam my mum ni bahan experiment plak. (doc yg handle perut my mum tu nak jumpa I nak explain bab kain dlm perut, doc tu bgtau mak I yg mak  nie tak paham apa yg dia ckp). Tambah lai doc yg handle kes kidney bgtau my mum ubat kencing manis n darah tinggi yg dia ambil tu salah ubat…ERRKKKK!!! Ubat tu pihak hosp yg kasi kat my mum..SALAH UBAT..ayuhai…doc tu nak kasi ubat lain kat my mum.. I tau yg kidney failure salah satu reason cuz kencing manis, ubat etc… but does that medicine tu punca nyer jugak..one more thing, masa operate on Tuesday tu I diberitahu her lung ada sket infection..(does this due to kain reput tu??)

my fren (kktgn hosp) advise to sue the hosp due to negligence…cuz tak sepatutnyer dorang tertinggal anything masa operations n kalu berdiam akan ada ramai lai yg senasib ngan my mum but I don’t have prove..kain tu pun dorang dah buang..i don’t know whether I can get the x-ray on tat Monday result..my uncle advise plak takyah sue cuz nanti my mum nak buat dialysis pun maybe kat hosp tu jugak..ayuhai…ntahla..bnyk kes I tgk kat internet pasal tertinggal brg masa operations…ada yg meninggal, ada yg menanggung kesan sampingan until sekarang n ada yg ok..  

sowi mod panjang story nie… my mum only have me..so I hope other forumers bleh kasi pandangan, tips or advise regarding this matter.. terlalu bnyk yg jadi one after one.. I have to be strong for her…n I akan trus tolong my mum sedaya yg boleh…n this topic have gave me a great info…

Reply 109# renee

kes u lbh kurang mcm sy lah...
slalu letih n xde tenage..
kne study n kje lak tu...
sy syorkan awk amik herbalife..
mmg enjoy...ari2 sy bt breakfast

Reply 110# nani671

syorkan pesakit tu join kelab nutrisi.....
awk area mane?

salam, mane saye boleh dptkan celestamine? saye area klang valley.

nak tanya dr tentang liposinol.. adakah terbukti secara klinikal boleh membantu kuruskan badan ?

Salam,

nak tanya mana nak dtp Vaksin Menveo??  yang mampu melindungi empat daripada lima kumpulan utama bakteria meningokokal supaya ia tidak menyerang orang ramai.

Salam,

nak tanya mana nak dtp Vaksin Menveo??  yang mampu melindungi empat daripada lima kumpulan utama bakteria meningokokal supaya ia tidak menyerang orang ramai.

Salam,

salam ratu  masani dmam yg kskian kalinya:cry: nk tau jua wat shud i eat or any supplmnt shud i take to prvent dmam coz everyx i wnt outdoor eg hking or out in d beach msti dmam  
i dun smoke,dun have weight issue..dlm staun tu adalah 5 x i dmam..pls help