CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MeLaMaL

MaNe Satu LaGi BesT? >>SwiFt 1.5 or Neo CPS<<

aku engineer cni...production..mmg xtahanla...diorg kerah cm nk mati keje...suke suki jek...mmg xde life langsung...hampeh...cadang nk mintak GMI tu la..tgh usha cmne nk mintak..huhu...

yang kuat mengipas ni org2 melayu kita la...masing2 nk jual diri,nk naik cepat...ade org lama cni,da lame keje (senior engineer) smpi skang la tu jek post die..tp yg dlu technician,skang da naik jd manager...bayangkanla...dari situ da boleh nmpk...lagi plak yg manager dari bawahan ni langsung xpro...kengkadang tu aku tengking jek bos2 (MANAGER) YG ASAL DARI bawah ni yg xtau nk bersikap pro,xrasional,n kosong cm tong...demm...bile da kene tengking,tinggi suare,genggam penumbuk,baru terhegeh2 nk dengar pendapat kita...demm...

sesi motivasi kerjaya kaa????hehehe

ada dua2 bro yeop mycos..
besh woo dengar kisah orang..
kita multipurpose kan thread nih..
baru kita tahu latar belakang tuan rumah..
kelak sok kita leh decide which car decide the best for him

aku engineer cni...production..mmg xtahanla...diorg kerah cm nk mati keje...suke suki jek...mmg xde life langsung...hampeh...cadang nk mintak GMI tu la..tgh usha cmne nk mintak..huhu...

yang kuat m ...
MeLaMaL Post at 11-10-2009 03:06 AM

hurm, tempat keja mak teman pon idok le gitu gayanye,
tapi deme juge khoje ikut suke hati deme je,
kome bayangkan kalau sume perkara mak teman nak kena pikior,
mampuih la gitu gaya..
ate mak teman orang lama maybank slow2 naek sampai la jadi pegawai,
banyok le perkara yg mak teman tau,
tapi ada deme nih cube jatuhkan mak teman la,
letak tanggungjawap kat mak teman la,
kalau atm machine jammed,
bukan orang sepatutnya pegi,
mak teman le nak kena handle,
padahal banyakk khoje lagi nak kena pikior,
hurm, mak teman gitau insyaAllah tak lama lagi akn tukor branch,
harap2 la dapat khoje lebih baik sket..

pasal kereta ni ikut kerjaya kome,
leh je rembat suzuki swift tuh,
tapi jgn le mike beli yang sport,
jenuh nak mengisi minyak RON97 he4,
kalu ghase nak make up, make up je,
no hal la he4..
tapi tak salah je rembat Neo,
jimat cket duit,
tapi maintenance betul2 la jaga,
insyaAllah elok la kereta tuh,
lagipon kalau tak maintenance elok kat suzuki swift,
melayang jugok duit kome...

121# MeLaMaL

Amik dulu experience 2~3 tahun baru blaa cari kerja lain...ko kena belajar benda tu semua..kipas mengipas,jilat menjilat nie dah jadi asam garam mana 2 ko pergi...benda2 nie akan mematangkan ko satu hari nanti...

Tapi kalo keta ko dah kuar,ko dikira dah terikat dgn satu comitment besar...tak leh nak berenti suka2 jer..kerja lain tu belum tentu bagus lagi...bulan2 duit keta nak kena bayar gak..
Belum dikira kahwin,anak beranak dan dah beli rumah tu semua...lagi besar comitment...nak berenti cari kerja lain tak berani...takut tak ngam/tak masyuk, nanti anak bini tak makan...so apa yg boleh buat??Perbelanjaan semakin naik,gaji ciput...ko kipas jer ler bos ko tu supaya senang naik pangkat dan bagi increment tingggi sket...

Nak hidup punya pasal...

121# MeLaMaL

Amik dulu experience 2~3 tahun baru blaa cari kerja lain...ko kena belajar benda tu semua..kipas mengipas,jilat menjilat nie dah jadi asam garam mana 2 ko pergi...benda2 nie akan mem ...
danedzya Post at 11-10-2009 02:50 PM

hujah mu ku sokong jua..

Follow Us
melamal.......same sebijik cam adik aku duk komplen sokmo

alih2 dia blah.....huhuhu....aku x sure camne dia mitak gmi tu....nati kalo aku ada mase, aku tanye dia

mase gmi lak, student lak kureng ajar......x ramai kureng ajar, ade sorang adik aku cakap.....dh le kureng ajar, bebal lak tu....

adik aku cakap dgn budak tu adik aku akan bahasakan KO n AKU......sbb memang kureng ajar gilosss.....---> baru adik aku tau keje lecturer pon tensen.....mase aku duk cerita sokmo psl student, xmo caye......pagi td baru je aku menghina students aku......kehkehkehkeh......(niat aku nak suh sedor, suh pandai, duk leka jek.....huhuu)

~~apa barang ko amik swift......cam x berapa nak bes jek engineer pakai swift.......nak2 engineer mechy....

ko angkat cibik 2.0 la bro......kawen cepat2, nikah ngan bini gaji besor gak.....mesti bleh rembat cibik punye

student generasi skarang banyak yg takde sivik..
teman dah merasa dah..
most of my kolej junior is worse..:@

lebih baik ko angkat swift lagi bagus, aku dah guna neo skrg, hampes tak best.... banyak makan minyak ler bro...

lebih baik ko angkat swift lagi bagus, aku dah guna neo skrg, hampes tak best.... banyak makan minyak ler bro...
nazrey22 Post at 14-10-2009 08:45 AM

sebelum ko beli kereta apa ko harapkan pada neo tuh?
che cite sket?

best plak aku bace cite motivasi kerjaya nie..hahahaa....

p/s: abg aku pakai neo cps, tak smpai sbulan, aku da calarkan...adehhh~....

selingan dalam thread nih he4..

best plak aku bace cite motivasi kerjaya nie..hahahaa....

p/s: abg aku pakai neo cps, tak smpai sbulan, aku da calarkan...adehhh~....
are_zn Post at 14-10-2009 09:20

asal? ko ko nak balas dendam ke?

hoho...klau ko eng pastu dlm dilema antara swift dgn neo...ko amik swift la....ada personality tersendiri ...Neo tu aku tgk ala2 design for women...hik..hik..jgn mara...pendapat aku la.....kat opis aku pon pompuan jek yg pkai NEo ni...klau eng laki kat sini mostly pkai civic....klau ko bujang lagi mmg senang la nk tacke awek...hoho.....

hoho...lame lak xbukak...errkk...

nk angkat cibik tggu uang sudey beasu woo....nk kawen,beli umah,beli cibik fd 2.0 kene keje gomen dlu woo...klu haku kojo swasta ni ha,kot2 sok2 dio benkrap,mau makan pasir anak bini aku...mau kene bayau duet umah,cibik pakai daun cmtu...mane kite tau kn kompeni swasta ni..ble2 mase leh buang kite..bile2 ms leh benkrap...aku xnk tnggung risiko...better aku angkut kete ntuk kegunaan aku jek yg mampu aku byr bulan2 tanpa perlu pening pale....da dpt keje yg mnjamin hidup barula aku leh pk psl umah,kawen,cibik fd..fuhh...

erkk...lecturer masalah budak kojaq plak ha noh...tp xpa...kuasa di tangan lecturer...bila2 masa leh gagal menggagalkan...muahhahahaha~!!awat nk kuajaq plak...biadap tol la dak2 zmn skang nih...haiyooo...

aku xle dok cni lelame....kipas,jilat,kronisme,sume tu bidaah...syit...xle ikut...gle....mmgla org cakap cari dlu pngalaman...tp ble ade problem,ko la kambing itam..ha...yg kroni kuat kompom2 la da lepaskn leher dlu...kite org baru ni mmg jd mangsa jekla....

tp wa xde hal..alangkan manager pun wa lawan....mamposla....masalah diorg nih,xle nk terima pendapat org baru...mcm harem..masing2 konon nk tunjuk diela yg plg berpengalaman...poyos...tp idea cm hampeh...xle pakai..lembab...hah puas ati aku...hahahhaha....~!!

sistem da la berterabur....pastu bodoh sombong...xle dgr pendapat..msg2 nk tunjuk ego...nasib baik wa budak baru lg....so wa low profile jek...tp ade satu ari tu production line stop,sbb xckup manpower...manager datang terkedek2 nk marah2...cm haram...wa hentam terus..."ape ni bos...mcm ni komando pon lari....mane x orang lama sume amek vss..sistem berterabur...request xpernah nk dapat..cmni saya rasa baik bos jela lepak jd prod eng ni ha....maleh saya nk pikiaq.."huhuhu....baru die tau sapa wa...muahahhaha~!!

tp neo cps cun la....wa minat gle design die...swift pon cun gak..tp ade sorg eng tmpt wa ni (ala2 lembut + gay) da pakai swift...wa rs len mcm lak...hehe....ape kate penonton??

133# eco_internet

mane ade blas dendam...aku kalo bole pun nak lenjan keter tue..haha...

135# MeLaMaL

uiks...ade kategori baru plak swift ni ek..hehe~>...

tak de la apa sgt yg aku harapkan, cuma ralat sikit le, coz sblm tu aku guna satria biasa je tp minyak save, tukar je neo, fuhh minyak mcm pakai v6. hai ko ni marah2 knapo, ko guna neo ke pun.... hehheh

tp neo cps cun la....wa minat gle design die...swift pon cun gak..tp ade sorg eng tmpt wa ni (ala2 lembut + gay) da pakai swift...wa rs len mcm lak...hehe....ape kate penonton??

dia ada swift ko beli la Neo..
pastu ko celen dia.. ahaha

tak de la apa sgt yg aku harapkan, cuma ralat sikit le, coz sblm tu aku guna satria biasa je tp minyak save, tukar je neo, fuhh minyak mcm pakai v6. hai ko ni marah2 knapo, ko guna neo ke pun.... hehh ...
nazrey22 Post at 14-10-2009 10:13 PM

idok le marah2..
cume jgn la menaruh harapan pada kereta yg tak sepatutnye..
dah Neo CPS tuh utk kereta performance..
minyak maybe mentekedarah sket ye tak secara teorinye..
nape la ko tak beli keta lain ek?
tapi dulu satria ko pakai enjin CC bape?
satria dulu jimat ek?
che ko try tuko minyak pelincir..
itu antara faktor penjimatan petrol gak..
sebab minyak pelincir yang baik lebih ringan..