CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wasntme

DARUL SAKA - sharing is caring ( MERGED)

mcmni la bro
apa kata kita setelkan hal diri kita dl..kalo kita blh jatuhkan hukum pd org mknanya kita ni dah byk tau..
so lets got for practial..jgn hiraukan hal org.pndang diri sndiri.jgn smpai bila nyawa dah smpai anak tekak,masa tu tnampak smua salah silap..

ye ke?

Yg aku tau, tok belagak terang terang menentang hujah aku yg mengatakan iblis tu ramai, di ...
hantukiller Post at 21-3-2011 15:06

teringat satu post kat darul saka dulu kot rasanya kes mail kacip kena tuduh mandikan pesakit dgn air najis lak mcm mana? jenuh kena kutuk mail kacip..tak ingat lak najis tu air kencing ke apa tah..

mail kacip juga dikenali oleh belagak sebagai tahik man kan??? berattt..

Umar jugak yg tak dapat dikenalpasti siapa...bukan wak ke?? hehe..hanya bertanya bukan menuduh....saya tgk dari jauh je...tak terlibat dgn sebarang tuduh menuduh..

forum ni dah xmcm nk cari kebenaran sbnrnya..ni dah ke arah mencari salah..hua3.
kalo tok belagak kata org tu salah..org ni btl..let it be la bro..tu dia pnya hal..kita yg dok tepi ni jgn la mencelah bila gajah gaduh.kang mati tesepit..nk menyebuk bt apa.

bukan gaduh betul pun..cuma mereka bertelingkah pendapat..ada pendapat masing2..dan mereka kuat memegangnya.. kita tunggu dan lihat je..

Follow Us
bro..iblis mmg sekor je.. tu la yg dinamakan Prof. Dr. Ir. Sir Azazil wal laknatullah
yg byk syaitan.atau org putih pggil setan wal jahannam.

yg aku pelik,await la byk sgt org yg pertikaikan tariqat yg tok berlagak amalkan..(mksd aku post2 sblm ni)
silverstate Post at 21-3-2011 17:23
Iblis bukan seekor, ia salah satu dari golongan jin, bukan salah satu daripada jin jin.

Kalau ikut perbualan iblis dengan nabi Muhammad pun, iblis dah jelaskan, dia sendiri pun ada 70,000 ekor anak(iblis juga) dan setiap anak iblis tu disertai syaitan.....so, syaitan bukan dari golongan jin, tu tak termasuk cucu cicit dia lagi, banyak woooo!

Azazil pula bukan iblis, ia daripada golongan jin juga, tapi merupakan golongan yang paling kuat, pandai dan disegani oleh semua golongan jin yang lain, malah ketuanya pernah dilantik menjadi ketua para malaikat... Walaupun dia enggan sujud pada adam, nama golongan azazil ni tetap juga azazil, pun jumlahnya terlalu banyak melata... sama seperti golongan jin jin yg lain.

Tapi terserahlah ko nak terima hujah aku ni ke tidak, tapi terus terang aku dah berurusan dengan iblis dan azazil yg banyak jumlahnya... berbeza sangat antara iblis dan azazil tu

Umar jugak yg tak dapat dikenalpasti siapa...bukan wak ke?? hehe..hanya bertanya bukan menuduh....sa ...
abas8888 Post at 21-3-2011 18:18
Aku tom bukan umar

teringat satu post kat darul saka dulu kot rasanya kes mail kacip kena tuduh mandikan pesa ...
abas8888 Post at 21-3-2011 18:13
Mail kacip tu kira kawan aku juga, cuma di alam siber dan callilg calling, tak pernah jumpa
Tapi dia macam aku juga, pedulilah orang nak tuduh apa, penipu ke, tahik man ke.... Hanya Allah yg tau apa yg sebenar

:re::re::re:

mcmni je la
apa kata kita cari je ilmu yg blh bg syafaat kat dlm kubur..pesan tok guru aku 'ILMU AKHIRAT KALO DGUNAKAN D DUNIA NI,DAPAT SAJA..dapat saja tu mksdnya ko mmg blh jd luar biasa..tp pesan dia lg,URUSKN HAL DIRI DL..byk manusia yg bmasalah ni sbb xjumpa apa mslh diri dia..yg lbh menyedihkan org tu sndr x tau dia bmasalah..cari guru mursyid,blajar syariat dan tariqat..lari lintang pukang la sgala jin berajan n iblis yg korang dok sebok nk buang tu.

ko tau azazil ke,iblis ke,jin ke..utk apa ko selidik dlm2..walhal pkara ghaib yg dmaksudkan dlm rukun iman tu bkn takat tu je..dan jin setan wal iblis tu xtersenarai pn utk diutamakan..IGT BKN KEUTAMAAN.ko cari guru tgkap hantu,ko jd la pnangkap hantu..cari guru mursyid,inilah sbaik2 guru yg membimbing rohani n jasmani ko..

Benarkah dengan mencari guru murshid, lepas tu belajar ilmu syariat dan tarikat boleh lari lintang pukang segala jin jin tu? atau hanya berandaian dan bersangka sangka?

Siapa yg dinamakan guru  murshid tu? adakah yg namanya murshid? Bagaimana kalau guru yg dianggap murshid oleh muridnya sebenarnya tak murshid pun, malah pembela jin jin?

ko tau azazil ke,iblis ke,jin ke..utk apa ko selidik dlm2..walhal pkara ghaib yg dmaksudkan dlm rukun iman tu bkn takat tu je..dan jin setan wal iblis tu xtersenarai pn utk diutamakan..IGT BKN KEUTAMAAN.ko cari guru tgkap hantu,ko jd la pnangkap hantu..cari guru mursyid,inilah sbaik2 guru yg membimbing rohani n jasmani ko..
silverstate Post at 22-3-2011 11:21
Jika tak tersenarai/bukan keutamaan, mengapa pula Allah banyak memberi peringatan dalam AlQuran tentang musuh utama manusia itu?

mursyid xramai bro..sekerat dua je.yg lain tu takat tumit mursyid aje.so aku rasa ko blh kenal mana mursyid.sifatnya xsama ngn kita2 yg byk mukaranah ni..dari segi syariat syariat,thoriqat syariat..hakikat syariat xyah la kita nk belek2..dia dtg sendiri.sejuk mata ko tgk org mcmni..suka ko pd dia..tp kalo panas mata n benci ko pd org mcmni,maknya diri sendiri yg bmasalah..

MANUSIA YG LALAI=MEDIA IBLIS

Jika tak tersenarai/bukan keutamaan, mengapa pula Allah banyak memberi peringatan dalam AlQuran tentang musuh utama manusia itu?
bro..bkn dsuruh kita kenal iblis or setan..cukup skadar tau depa tu musuh smpai mati..yg Allah suruh ialah,kenal Dia.skrg ni kita sebok dok buang2 hantu,jin setan..mmg bgus..membantu umat islam..aku xnafikan.tp jgn lupa,kita ada hal yg wajib d selesaikan.snang crita bt la apa yg kita rasa btl..agak xkompom cari jawapan pd yg layak memberi jawapan..kot xdpt gak solat hajat..agak rasa xsuka jgn trus komdem beb..ilmu Allah ni luas.kata guru2 tua..-KALO XBLH MENYUKAKAN,JGN MENYAKITKAN-

Benarkah dengan mencari guru murshid, lepas tu belajar ilmu syariat dan tarikat boleh lari lintang pukang segala jin jin tu? atau hanya berandaian dan bersangka sangka?

YUP..AKU YAKIN NGN ILMU ALLAH TA'ALA.kalo jin dlm bdn ko pn,nanti ke neraka ke?kalo xdak jin kompom ke syurga ke?await la suntuk akal kita smua pikiorkan pasai jin setan ni.bkn kerana mursyid jin tu lari..kerana ilmu Allah ta'ala yg dperturunkan kpd kita mlalui mursyid kita yg akan setelkn jin2 tu dgn rahmat Ilahi.cari la redho Ilahi..ada redho Ilahi datang la jeneral jin ke,hapa ke..mampos smua..malah Allah ta'ala selamatkan kita plak lg..

SUSAH PAYAH BUANG HANTU SAKA JIN BERAJAN PESAKIT,HAK KITA MCMANA..???HEHEHE

bro..bkn dsuruh kita kenal iblis or setan..cukup skadar tau depa tu musuh smpai mati..yg Allah suruh ialah,kenal Dia.skrg ni kita sebok dok buang2 hantu,jin setan..mmg bgus..membantu umat islam..aku xnafikan.tp jgn lupa,kita ada hal yg wajib d selesaikan.snang crita bt la apa yg kita rasa btl..agak xkompom cari jawapan pd yg layak memberi jawapan..kot xdpt gak solat hajat..agak rasa xsuka jgn trus komdem beb..ilmu Allah ni luas.kata guru2 tua..-KALO XBLH MENYUKAKAN,JGN MENYAKITKAN-
silverstate Post at 22-3-2011 11:56

CUKUP SEKADAR TAU?..... bilamasa aku kondem? ko yg kondem aku! jangan menyakitkan

Jom bercerita

cerita 1:

ader sorang ulama nih. Duduk dalam gua sbab nak elak dosa kerana cintakan dunia. Selepas beberapa lama, iblis pon datang kat gua dia menyamar sebagai manusia alim. Iblis mintak izin kat pak cik ulama ni nak beribadat gak dalam gua nih. Selama beberapa hari duduk bersama iblis ni, pak cik ni asyik tgk iblis ni menangis sambil beribadat. Ibadat iblis ni jauh lagi banyak dari pak cik ni.

Pak cik ni pon tanye le camne mamat ni bole beribadat begitu kuat. Iblis ni jawab dulu dia jahat, lpas bertaubat yang nasuha, dia jadi cam ni. Pak cik ni sbab nak dapat taubat nasuha punya pasal, turun gua dgn niat nak buat jahat kecik sbab nak dapat taubat nasuha. Dia pon cadang nak minum arak sbab itu je buat jahat yang tak ganggu orang pikirnye sbab kalo tobat pon kalo org tak maafkan pon takleh gak.

Jadi dia pon gi "bar"(masa tu panggil aper yek?) minum ler arak.Lpas minum arak sampai mabuk, dia tidur lak ngan bini tuan punye bar, lpas tu dia bunuh lak tuan punya bar. Lpas tu dia kena bunuh ngan orang kampung.....jadi pak cik ni mati time dia kafir.

cerita 2

Ader ustaz nih balik dari kampung. Dia tengok penduduk kampung dia dah lari jauh dari akidah. Org kampung ni suka persembahkan makanan kat satu pokok besar nih. Jadi ustaz ni pon  pegi la kat pokok tu nak tebang.

Dipendekkan citer, iblis pon datang, dia merayu kat ustaz tu jangan tebang pokok tu sbab tu tempat tinggal dia. Iblis tu pun janji akan bagi ustaz ni emas dan janji akan berpindah secepat mungkin.

Ustaz ni pon setuju sbab kesian....esoknye biler bangun, ustaz ni pon nampak emas bwh bantal dia.Ustaz ni pon gembira ler...sejak tu dia jumpa tiap2 hari emas bwh bantal.Tapi pada suatu hari dia tak dapat emas.Ustaz ni dgn marahnye pegi  bawak bulldozer gi kat pokok tu nak tebang.

Dlm perjalanan, bulldozer tu meletup dan ustaz tu mati dlm keadaan kafir gak sbab nak halau setan sbab emas.(aku oter citer ni sbab tak ingat camner ustaz ni mati)

bersambung...

darul saka?? kita rasa kita kenal tok belagak tu hmmm