CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tupaiterbang

Korang pakai tampon tak?

........

Risau jangkitan kuman... Tea penah nak try tampon dulu.. But then rasa was2 sbb bungkusan tampon tu cam berhabuk... Kalo bungkusan berabuk, means stok dah lama, dan probability utk jangkitan kuman lg tinggi.... Sbb tak laku kan...  So, tea stick to pad aje bila period...

Lambat masuk gelanggang...
Saya guna tampon dah dekat 10 tahun.. Ada size yg bersesuaian utk keadaan menses kita.. Ada Super (utk heavy flow), Regular (utk medium flow) dan Mini (utk starter & light flow). Kalau masa heavy, dan nak keluar, saya guna tampon dan lapik dgn pad yg nipis saja, tapi bukan panty liner sbb bila heavy flow tu mmg betul2 heavy.. Malam nak tidur pun saya pakai tampon. Sangat2 selesa!

Mudah sebenarnya bila kita tahu gunakan dgn cara yg betul. Lepas tu biasa dlm handbag mesti saya bawa dlm 9 biji tampon utk bekalan kot2 dpt menses masa tgh merayap. All 3 sizes! Kalau bawak pad, 3 keping dah ambil space dlm handbag. Pernah letak dlm suami punya pouch dan dia x perasan pun sbb benda tu kecik nau! Kalau x bawa handbag pun, masuk je dalam poket seluar @ poket jubah @ apa2 poket pun boleh..

Btw, saya guna OB Pro Comfort oleh Johnson & Johnson juga. Ada jual di Jusco, Carrefour, Tesco, Cold Storage dan pasaraya2 besar yg lain.. Kat farmasi pun ada tp mmg kena pergi farmasi yg establihsed la sbb tampon ni agak kurang sambutannya di Malaysia.. Mungkin sbb budaya kita yg kebiasaannya memakai pad. Kalau nak cakap pasal tiris, pakai pad lebih mudah tiris.. Kalau nak cakap pasal TTS, pakai pad pun blh dpt TTS. Yg penting kebersihan kita sendiri utamakan.. Tampon boleh digunakan sehingga 6-8 jam maksimum. Mcm saya, time heavy flow, pakai 2 - 3 jam saja dah tukar sbb mmg sgt heavy. Memang ia akan mengembang.

Nak pakai dia, mula2 twist plastik bahagian bawahnya, tarik tali ke kiri & ke kanan utk kembangkan tampon tu sedikit. Lepas tu tarik lebihan plastik di bahagian hadapan. Tarik nafas, relax & tolak masuk. Mula2 belajar pakai tu mmg agak kesat sikit sbb kita nervous.. Tapi practise makes perfect!

Masa nak tarik keluar waktu ia dah mengembang, sama juga macam nak masukkan... Tarik nafas & relax.. Smooth aje.. X akan ada rasa macam terkoyak @ sakit. Lagikan bersalin tu bayi keluar, tampon ni jauh lebih mini sizenya!

Kenapa saya pilih tampon? Xde rasa gatal2 di vaginal area. Xde bau darah yg hamis. Mudah membasuhnya sbb tiada bahan penyerap yg mcm jelly spt pad. Bebas bergerak.

Tapi saya masih skeptikal ttg anak dara pakai tampon ni.. Saya pakai secara regular pun dah lepas 10 tahun kawin. La ni dah 10 juga saya pakai.. KAwin dah 20 tahun dah... Anak2 perempuan pun dah anak2 dara dah.. So, pad utk mereka dan tampon utk saya..

tampon tu ape?

ada kebaikan ke pakai tampon berbanding pakai tuala wanita?

takot nak masokkan. huhu. takot salah teknik. sebab xpenh

Follow Us
Adoiii.. takooottt nyeee nak cocok sendiri nie... heheehehe

errr . kalau benda tu kat dalam , bebas ke nak buat ape ape ? seram sejuk je tengok .

inaw11 posted on 19-7-2013 11:47 AM
takot nak masokkan. huhu. takot salah teknik. sebab xpenh

baru tau

risau kalau pakai kang tak keluar2

Pakai. Ok je.

mana ada lobang nak masukkan segala benda alah ni

me da dekat umor 34ys...tp tampon pon xpnh tgk...
hehehe...

masa muda2 dulu pernah beli kotak nak testing sebab rakan2 masa tu semua gunakan tampex..
sekali bukak kotak tu, rasa macam tak tergamak nak selitkan kat miss vee, terus kembali pada pad biasa je.

wa dulu keja sunway lagoon,

kalo pompuan period diorang nak main air, diorang pakai tampon...

tp rasanye tu jenis tak heavy flow kot..

wa perasan ada string kat luar tampon tu...he.he...jgn putus string tu sudah ..hehe..

Tampon jauh lagi best dari pakai pad... Dah la selesa.. Risiko utk bocor2 kurang (kalo takut leh lapik dgn pantyliner)
Masa mula2 nak pakai dulu mmg takut gak.. Tp bila dah biasa okj jek

I pun pakai tampon dah lebih 10 tahun. Selesa sgt sgt and kurang risiko untuk bocor. Masa hari heavy flow, kena rajin tukar (lepas 2jam lebih pun dah boleh tau kena tukar, time yg betul2 heavy) - or back up dgn panty liner.

I suka tampon sbb packaging dia tak renyah, tampon mudah dibasuh and dibuang. Kalau pakai pad, plastik luar, tiap2 pad ada packaging dia pulak, lepas tu kertas untuk cover stiker pada pad yg melekat pada panties - begitu byk plastic packaging, belum lagi pad tu itself.

Lepas ni macam nak rasa pakai period cup pulak -

tak pernah pakai, kawan iols pernah ada pengalaman pakai tampon, pakai skirt, tetiba tampon terkeluar jatuh atas lantai. Based on a true story OK

klu tak pakai tampon cemana nak swimming time menses? tampon mender plg penting utk lady swimmer

saya pakai tampon dan mmg best dr pakai pad...nk tido mlm lena..xrisau bocor dah..nak buat apa2 pon mmg xrisau bila pkai tampon..kebersihan mmg kna jaga..dan klo jenis yg gatal2 bahagian tu time period..pakai tampon mmg sangat membantu

Leo_Tigris replied at 28-5-2020 06:05 AM
I pun pakai tampon dah lebih 10 tahun. Selesa sgt sgt and kurang risiko untuk bocor. Masa hari heavy ...

lepas baca uols nye review. that day, my first period. terus gi beli. 1st time tak masuk dalam betul2. n rasa kesat. even nak duduk pun tak selesa. baca balik google. sepatut nya pakai ni, bila masuk betul, kita tak rasa apa.
so lepas tu adjust lain. haha.

best. sebab tak payah pebetul2 pad. tak takut bocor. nak buas gena pun takpe. yang best, tak rasa bleeding keluar. suka suka.