CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_acura

MPV mana patut aku pilih??

aiyoo, estima recond byk problem ek
xtau plak kawan gtu
tgok org2 pki cm ok jer... huhuhu
syaiful Post at 15-10-2009 23:39

biasla bro beli keta mahal2 malu nak bgtau rosak itu rosak ini...

odyssey absolute tak mau masuk list ker...?
kete rare sket kalau nak dibandingkan dgn estima...
rekebentuk pon 'cung'...
kuasa kuda 200++ wooooo......

~sajer nak menambah pening kepala tuan tanah...

Sorry la terlari dari tajuk…nak kasi nasihat sikit, itu pun kalau boleh terima;

Raya lepas lawatan ke satu rumah sedara aku kat Pantai Timur memang hancus, akibatnya aku baru beli MPV bulan pose dulu…jenis yang kuat makan minyak.

Tak sangka pulak kena kutuk kaw-kaw hampir nak gaduh. Kata aku bodoh la, nanti menyesal la. Terkejut giler aku sebab aku bukan jenis kutuk kereta orang, walaupun pakai besi buruk 20 tahun. Yelah,rezeki manusia lain-lain. Yang kutuk ni geng2 pegawai tentera, Berbelas tahun tak jumpa sebelum tu. Diaorang MPV buat second car,pergi keje naik motor. Cuci kereta sendiri, servis sendiri. Aku jenis cuci kereta pun upah orang pergi hantar, servis main telefon je. Terus aku belah dari situ,hilang mood nak beraya.

Pada korang aku nasihatkan; tak semua orang kisah pasal FC, maintenance, harga etc. Kalau korang beli MPV jimat itu ini, jangan la kata pembeli MPV yang tak jimat tu bodoh. Nak-nak lagi kalau dia laki bini ada degree berjela-jela, sampai PhD. Kalau kita  tak mampu isi minyak, jangan la panggil orang bodoh beli MPV FC tinggi.mana tahu orang tu study kerja kuat, jawatan tinggi, banglow besar, duitdia banyak.

Jangan ukur badan orang ikut badan kita.

Lain la orang tu kawan sepejabat kau yg gaji dia lebihkurang sama gaji kau. kau kenal anak bini dia, boleh kau nasihat dia.  Aku pernah dengar orang bahagian gaji cakap TAKE HOME PAY askar berpangkat Mejar ni RM100 je sebulan, lebih kurang sama seperti penjawat awam lain yang 80% ada hutang sana-sini macam Biro Angkasa etc.

Berdosa la kutuk orang kereta murah/cabuk/buruk. Tapi lagi teruk kutuk orang beli MPV yang kita tak mampu beli...sebab menunjukkan kebodohan kita,kerana kita sempit ekonomi/miskin/tak mampu, kita anggap orang lain pun sesempit hidup kita, especially yang dah berbelas tahun tak jumpa.

Bagi aku siapa ada MPV kat sini, dia dah buat PILIHAN PALING TEPAT berdasarkan pendapatan, bilangan anak, gaya hidup dia. kalau aku jugak punya gaji/anak/gaya hidup/bebanan/jarak tempat kerja sama seperti korang, pasti 100% aku pilih MPV yang sama jugak.

sorry mod!

63# husampas

Simpati dengan hang sebab beraya dengan cerita yang agak sedih...tapi biasalah orang sekeliling ni...deme ni ada perasaan jeles bila tengok orang lain lebih dari deme...biarkan saja.....anis orang2 mcm ni malas nak layan, kalau layan jugak...apa beza kita dengan dia kan.....biarkan jerr..susah senang sendiri juga yang tanggung...

Anis dah dapat mpv yang sesuai untuk keperluan keluarga, walau ada yang cakap, apa klass kat my mpv tu...anis tetap berbangga sebab anis beli dengan wang hasil titik peluh anis sendiri....

63# husampas

husampas...

kalau tak keberatan...aku nak tanya...ko pakai mpv apa...?

63# husampas

yup..setuju ngan ko sbb aku pon penah mengalami pengalamn yg same...nak mendidih darah dibuatnyer bab kene kutuk kaw2 ngan member @ sedara nih pasal kete. Aku beli second car yg umo dah lebey 15 taun....siap kene kutuk kedekut bagai, nnti duit byk kuar tuk maintainence la.....bla3...baik amik myvi @ viva... Namun begitu aku bgga sbb beli seken car cash...xyah pening pala nak byr bulan...
Sbb aku ukur baju di badan sendirik....kalo ader duit lebey simpan tuk family n nak besokan umah....

Srry tuan tanah...larik topic

Follow Us
aku  pakai gen2  pun org kutuk.. sebab tu la aku nak beli caldina awal tahun depan... jgn jelos yer..

biasa lah ada org kutuk2...org yg kutuk2 tu jeles kot..aku pakai kancil pun ada member kutuk. kdg2 mmg bleh kecik ati punya..
Pakai kete mewah pun org mengata, pakai kete kecik pun org ngata jgak..huhu

pakai keter sorong je. hehe .. ada org mengata gak..sorong je kapla dia

63# husampas  

yup..setuju ngan ko sbb aku pon penah mengalami pengalamn yg same...nak mendidih darah dibuatnyer bab kene kutuk kaw2 ngan member @ sedara nih pasal kete. Aku beli second car yg umo ...
acikia Post at 17-10-2009 00:34

ko pakai kete apa?

kalau nak tutup mulut org... emmang susah.. pedulikan diorang.....
Allah dah buat manusia nie pelbagai keinginan dan citarasa.. so pelbagailah....

nak ambik mpv kecik ke besar ke.. recon ke baru ke mahal ke murah ke FC tinggi ke rendah ke.. pedulikan diorang...

aku percaya sesiapa yang nak beli MPV mesti dah ada matlamat dan tujuan.. so akan pilih dengan planning seseorang tue...Cthnya.. mamat A nak beli MPV besar 3 tahun lagie... sebab anak2 masih kecil.. so bolehlah dia ambik mpv kecik... dulu then 3 tahun tukar ke mpv besar..... so kita mesti dah study abisan sebelum bayar ke bank 1k++ sebulan kan..

kalau nak tutup mulut org... beli MPV mercs pun orang akan mengata....

oiiiiiiiiiii..

tak tau lar korang camner, tapi haku, sakit mata haku nengok sampan terbalik tu atas  bumbung.. huduh sungguh...

kalau parking space yg rendah plak, kompem sangkut...
Fast-N-Furious Post at 16-10-2009 15:16

Bagi aku roof rack thule nie okey jer dan kengkadang tengok lawo ler pulok...yg penting colour rack nie kalo boleh jgn jauh sangat lari dgn kaler keta...

Kalo sampan terbalik camnie geng....

Nie sampan mengereng laks....

Ko tak raser nampak mcm euro style ker...

73# danedzya

sapa2 yang pakai natang thule ni buleh bagitau tak camne korang isi barang dalam tu ek, kena panjat keta ke
ataupun turunkan thule tu dulu, isi barang pastu letak atas balik

tapi macam tak logik pulak sebab mesti berat gile punya
aku dok konpius dari dulu lagik

73# danedzya

sapa2 yang pakai natang thule ni buleh bagitau tak camne korang isi barang dalam tu ek, kena panjat keta ke
ataupun turunkan thule tu dulu, isi barang pastu letak atas balik

ta ...
al-asil Post at 19-10-2009 07:48

haku pong tertanya-tanya gak dulu, kena bawak kerusi stool kedai mamak tu satup kot.. senang nak panjat nanti..

haku memang tak berkenan ngan menda thule nieh...

74# al-asil

abang ipor anis pasang menda alah nih...(apa nama dia ..sampan terbalik?... )..dia drive mpv tapi punyer besor kedebak mpv dia, dia tetap pasang sampan terbalik ni atas bumbung mpv dia ni...pernah nampak dia nak sumbat beg kain baju anak beranak dia...sampan terbalik tu menten jer kat atas nun, dia kena panjat kete utk isi brg2 dia...tapi kalu gitu ler style dia anak beranak kemas kain baju tatkala balik kg...dia beli bas 2 tingkat pun konpem tak muat gak nak isi barang2 deme anak beranak...

Anis tak berkenan benda alah tu...mcm menyemak jerr kat atas bumbung kete tu..nampak huduh...

Sorry la terlari dari tajuk…nak kasi nasihat sikit, itu pun kalau boleh terima;

Raya lepas lawatan ke satu rumah sedara aku kat Pantai Timur memang hancus, akibatnya aku baru beli MPV bulan pose d ...
husampas Post at 16-10-2009 17:37

Cool lah bro..aku pakai kete lama jugak, CC pun besar 2.6L, kuat makan minyak jugak, duit kita punya pasal lah nak buat apakan, tak ada mintak sedekah dengan diaorang kan.. kalau nak pakai keta besar, FC memang lah besar jugak..biasa lah...

74# al-asil

Anis tak berkenan benda alah tu...mcm menyemak jerr kat atas bumbung kete tu..nampak huduh...
AnisSuraya Post at 19-10-2009 09:30

ko pong nampak natang tu huduh erkk... samer lar ngan haku..

tapi saper yg nampak natang tu hensem, pasang lar.. bukan kurangkan kekayaaan anis ngan mapiau pong..

kalau rasa banyak barang, beli bas lar.. paling kurang pong toyota hiace tu.. beli yg jenis luxury punya, biasa orang wat bas pelancong, kalau bukan luxury, orang buat bas skolah kaler oren..

sapa yg pakai mpv kalau nak bawak full load, kena la cari menatang atas bumbung tu..kalau tak tak muat nak buh sume dlm kete.....

Post Last Edit by danedzya at 19-10-2009 18:04

Benda alah nie memang dok diam atas tu...pintu box tu bukak kot tepi..nak isi barang memang kena panjat ler...kalo kat rumah atau dah sampai kampung,nak unload barang ,ko pinjam ler kerusi ...senang sket nak panjat...

Mahal benda nie geng...member aku pasang kat T5 dier habis RM10K...box yg panjang tu...