CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_acura

MPV mana patut aku pilih??

74# al-asil

abang ipor anis pasang menda alah nih...(apa nama dia ..sampan terbalik?... )..dia drive mpv tapi punyer besor kedebak mpv dia, dia tetap pasang sampan terbalik ni atas bumbung mpv d ...
AnisSuraya Post at 19-10-2009 09:30

Korang nie jenis balik kampung bawak toto ker siap bantal sekali??

lecturer aku dulu siap bawak ext. tow tue... yang tambahan kat belakang tue.. ngan dua roda... bila polis tahan dia kata baru balik UK.. tajk tahu undang2 malaysia nak kena ambik kebenaran JPJ dulu hahahhahha... dia kata bukan apa.. bila balik kg.. mak bapak suh bawak balik semua benda.. siap ngan buah kelapa sekali.. tue yang dia pakai benda tue.. hehehhe

baik bawak caravan..jiran2 skali leh angkut balik kampung..

kalau exora enjin at least 1.8 konfem aku amik............tak yakin dgn enjin 1.6 skrg nih......
kalau beli pun paling2 nak tuko rim gi 17" baru gagah sket nampak.....

1.6 nak pakai rim 17"..???....hehehe....sendiri mau ingat la.............

salam semua...

pagi tadi dina pi tgk kereta...test drive kete cambry ngan wish..plan nak tukar dua2 kete kat umah ni....satu amik yg bese n satu lagik MPV.......

dina dh try satu wish tadi...tahun 2004 RM129k tapi baru....tokey tu kata beli kat sana tp x lps jual..tahlah lebih kurang camtulah...hahahha...cam mengong je statement haku...

apa2 pun anak2 dh suka 2 kete ni...insyaAllah klu diizinkan Allah..dina amik dlm bulan ni....

oh ya...pasal org kata tu..mmg camtulah...kita pakai yg lama kata kita bodoh asik dok kuar duit tuk maintainance...bila amik yg baru n teringin pakai besar sikit...dh pulak rugi habiskan duit kat kete ..:geram:.hmmmm.....bagi dina lah....yang penting dina..suami n anak2 hepi....rezeki yang kami cari halal........apa org nk kata....boleh jalannnnn......

Rate

1

Cool lah bro..aku pakai kete lama jugak, CC pun besar 2.6L, kuat makan minyak jugak, duit kita punya pasal lah nak buat apakan, tak ada mintak sedekah dengan diaorang kan.. kalau nak pakai keta besar, FC memang lah besar jugak..biasa lah...
KTMan Post at 19-10-2009 11:36

salam bro, boleh tanya.
FC tu apo?
puas aku mikirkan tak jumpa2.

Follow Us
salam bro, boleh tanya.
FC tu apo?
puas aku mikirkan tak jumpa2.
hujan Post at 1-11-2009 21:59

fc= fuel consumption, pengunaan bhn api

fc dalam bahasa kampung paling mudah telan minyak berapa liter per km....

Pedulikkan dengan kata-kata sinis sekeliling anda tentang apa jugak pilihan anda dalam hidup nie... Kite beli dengan duit kite sendiri, bukan mintak duit dorang pon! So cuma kata kat diorang,"Shut Up! Jaga urusan sendiri..."

Aku pun dulu kena time aku buat pilihan beli Proton Savvy time masa tu takde sorang pun beli. Tapi aku puas hati, sebab aku beli sesuatu yang aku yakin dan percaya adalah pilihan terbaik untuk aku, aku beli bukan sebab ikut org, aku beli sebab aku yakin dengan diri aku sendiri... Alhamdulillah, Savvy aku dah berkhidmat untuk aku selama hampir 5 tahun tanpa sebarang masalah besar... Aku puas hati...

Aku pun insyaAllah, kalau Allah berikan kelapangan rezeki pada masa depan, aku pun berangan untuk ada kenderaan spesifik untuk kegunaan aku sehari-hari. Untuk kegunaan harian, untuk urusan dalam bandar, untuk bawak family dan jugak untuk merewang hujung-hujung minggu... Jangan lupa motor untuk gi masjid...

Aku berangan :
Kegunaan harian : Merc E Class
Dalam bandar : Sebarang kereta kecik, transmisi auto
Bawak family : MPV besar macam Alphard ke Elgrand ke...
Rewang hujung minggu : Skyline R35...

Angan-angan nye lah...

Rate

1

Korang nie jenis balik kampung bawak toto ker siap bantal sekali??
danedzya Post at 19-10-2009 06:07 PM

A`ah.....jenis balik kampung bawak toto, bantal, kipas sendiri dari rumah....tapi my mpv tak der lah sampai pasang sampan terbalik tu..kalau pandai susun kemas, muat jerrr, selesa jerr anak2....hehehehehee

korang wat bodo jerk laaa dgn org camtuh..... tp kalu bleh balas balik apa yg patut

ekceli klu duit korang.. ikut rasa korang keta tuh sesuai beli jerk... tp kekadang org tanya apasal beli nih  tak beli tuh... la mcm2... mcamlah duit keta bulan2 bapak dia yg nak bayar...

kalu dia jenis bijak prof math paling hebat hokey la jugak.... sengah tuh dia pon kerani cabuk anak ramai naik van jerk pon ada hati nak kutuk2 keta org len.... memang tak bleh blah.... dia ingat semua org citarasa cam dia gak........ klu idak takde la bermcm jenis makanan....... cuba ko kutuk dorang balek org bodoh jerk mkn makanan yg dia suka.... baru dia tau

butull.. butull...

orang selalu tanya mapiau, apsal pakai MPV mahal...

pedulikkan lar, mapiau kan banyak duit.. hehehe

Grandis pun ok per

vote for  MPV peroduaaa !!!

63# husampas  

husampas...

kalau tak keberatan...aku nak tanya...ko pakai mpv apa...?
zaidi_MZZ Post at 16-10-2009 20:07

kesian mamat tu kena kutuk sbb pakai MPV..
aku guna wish recorn setakat nie no problem...
FC sama jer macam aku pakai satria 1.6....
cost tukaq minyak itam ngan auto trans oil pun sama jer ngan satria 1.6...
jagi jimat sbb tak  yah tukaq timing belt sbb pakai timing chain...
bab tayar jgn cakap laa.... kalu satria masuk tayar besaq pun harga sama jer ngan MPV...

kalu tak mampu nak pakai jgn dok kutuk org yg mampu pakai walau tgk kerja sama jer tarap ngan kita...
mungkin dia pandai manage poket die.... yg tak mampu beli tuu asal dapat gaji kemana entah duit... buat loan entah apa2... hutang keliling pinggang.

Rate

1

bila anak2 dah start bergaduh dlm kereta, masa tu la minat terhadap MPV muncul.

96# midori_katana

tu pasal laa gomen suruh pakai seat belt belakang....

96# midori_katana

tu pasal laa gomen suruh pakai seat belt belakang....
danedzya Post at 15-11-2009 00:20

pakai seat belt pun bergaduh jugak, sbb dua-dua nak baring dalam kereta.. hihiihiii

klu fikir psl value..bk pki wish,mantap gitu...heheee

duit sendiri , pilihla ikut suka sendiri.

btw ini ada review exora dari Pemiliknya Orang Indonesia di sana nun

Mau share pengalaman test seminggu dg Exora (matic M-line), nomor STNK belum keluar jadi test di sekitar rumah saja.

- Mesin ternyata tenaganya lebih bagus dibanding innova bensin (sama-sama matic), tadinya saya kawatir tarikan lemot karena hanya 1600 cc, namun ternyata mesin CPS boleh dapat jempol. Suara mesin lebih terdengar masuk kabin, namun masih dalam toleransi normal.
Saya minta pendapat teman yg biasa pakai innova ternyata berpendapat sama. Tarikan serupa dg Grand Livina.

- Body lebih "fresh", dan baris kedua ternyata lebih lapang dibanding innova, baris ketiga sama dg innova. Sayang kursi baris kedua tidak bisa digeser maju mundur. Interior memang sekelas avanza, tidak sebaik innova.

- Fitur keamanan dan electric, lebih baik dibanding innova. ABS, Airbag, Sensor parkir, Immobilizer, Multi Information Display (MID), sangat royal dan perlu di contoh oleh produsen Jepang yg terkenal "pelit" fitur-fitur beginian utk entry level car. MID terdiri dari 3 informasi : rata2 penggunaan bahan bakar "real-time", sisa km sampai bahan bakar habis dan jarak km yg bisa ditempuh dg kondisi tangki bensin. ODO meter (standar A, B dan Total ) terpisah di sisi kanan speedometer.
Fitur lain-lain : remote buka pintu semua atau pintu pengemudi dahulu bisa dipilih, auto hazard utk rem mendadak bila speed di atas 90km, follow-home-light, dll belum sempat di test, dan itu semua fitur dari Siemens Technology.

Salut buat Proton, dan sangat tidak mengecewakan utk harga di bawah 200jt dg fitur melimpah, worth to buy, value for money.

Salam,

Rate

1