CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_acura

MPV mana patut aku pilih??

Kurang faham la BI dia tuu

Exora yang export ke indon tue sama ke kualiti yang ada dipasaran tempatan?

beli MPV atau pakai dua kereta utk outing bersama keluarga ~ yg mana satu lebih pratikal. Tentu ramai yg kata MPV sebab boleh masuk ramai (semua ahli keluarga) dalam sebuah kenderaan, jadi lebih menjimatkan, lebih merapatkan hubungan kekeluargaan. Tapi kalu dilihat tren kemalangan jalan raya sekarang, bila accident saja habis satu keluarga terkorban, ada yg tinggal anak kecil aje yg selamat, adakah rasanya kita perlu memikirkan utk mengurangkan risiko kepupusan baka ini dengan cara berkereta secara berasingan (maksudnya konvoi dua bijik kereta) ~ emak bawak seorang dua anak dlm satu kereta, bapak pulak bawak sorang dua anak dalam kereta satu lagi (jgn bawak mak org lain udah le ya).  Teman ada berbual dengan sorang tokoh perniagaan terkenal mesia, yg belia tak akan naik kereta mahupun kapal terbang yg sama dengan anak lelakinya sama seperti puter charles dengan william yg tak akan naik kereta dan kapalterbang bersama.

103# zzcbr

Itu cakap orang takdak agama... ajal maut takkan cepat dan takkan lambat walau sesaat.  noktah.

103# zzcbr

Itu cakap orang takdak agama... ajal maut takkan cepat dan takkan lambat walau sesaat.  noktah.
cecari Post at 17-11-2009 11:40 AM

tatak baik kata org tu tak ada agama...dia berdoa dan melakukan ikhtiar (bukankah itu yang disuruh ~ berikhtiar~) supaya kalu berlaku kemalangan mungkin akan ada ahli keluarganya yg akan terselamat.

betul-betul-betul...

Follow Us
entahlah.. kalau kita terlalu memikir sangat...kita jugak yg runsing...

103# zzcbr
ada beberapa multinational yg melarang CEO/MD/CFO travel dlm satu flight/satu kereta etc macam alasan yg bro Zzcbr nyatakan. Mereka bagi alasan siapa nak run company kalu semua kojol dalam crash plane bagai. Dah itu kepercayaan mereka. Bagi kita org Islam, tawakkal dan ikhtiar mmg perlu, tapi kalu nak jadi, kat dlm rumah pon boleh mati.

Lagi exora xperienc dari org Indo

"setelah beberapa saat...
baru bisa share pengalaman dg exora hiline/supreme
sekarang hampir 1000km, hari pertama datang langsung tancap ke bandung..

Mesin: dg mesin 1,6.. body segede innova..jangan terlalu berharap, toh ini mobil keluarga, kalo mo ngebut pake ferrari yak

Suspensi: lumayan nyaman untuk melibas jalanan keriting...standar kenyamanan gue peugeot, dan terakhir biasa pake swift (mobil kecil gak ada yg nyaman, pug 206 sekalipun)

Handling: easy to drive... (compare to H stream emak gue), mungkin karena biasa pake swift dan peugeot (european style), ditikungan juga stabil (compare to izusu panther), cruise control cocok kalo lewat cipularang

Interior: wah.. dg harga segitu...berasa mobil mewah, leather seat, built in DVD player, audio dg bluetooth (untuk yg suka nyetir sambil ngobrol)..sayang kualitas audio perlu diupgrade, GPS juga sangat membantu kalo nyasar2, jok belakang juga lebih lapang (compare to stream, innova, G livina)
yang sangat tidak nyaman, liat spidometer... dg postur tubuh 170cm, spidometer ketutup stir..musti agak nunduk dikit..

Fuel consumption: luarkota 1:12-an, dalkot 1:10...shell super RON95, mungkin pengaruh ke cara mengemudi juga yak, ini masih adaptasi ke matic...masih suka bejek gas seenaknya..

Body: yg katanya teknologi lotus itu... baguslaah, standar keamanan tinggi (ada side impact bar, ABS, EBD, dual airbags), platnya juga tebel (compare to kaleng2 ber merek jepang), sayangnya... buka tutup pintu agak keras (anakku bilang kayak naik angkot)

so far so good laah.... gak nyesel pake exora (compare to G livina, innova, panther touring..apalagi freed)

ohya..komparasi ini dibuat dengan sangat subyektif, sesuai dg gaya dan kebutu*an ku dan keluarga....(budget 200-250jt..diatas itu mending beli nissan serena)
lepas dari merek (relatif baru) dan sentimen nasionalisme... mobil ini sangat recomended"

92# Fast-N-Furious

FNF...
mapiau tu apa yer

92# Fast-N-Furious  

FNF...
mapiau tu apa yer
tukul Post at 19-11-2009 01:55 PM

Tukul, Fast tengah sibuk kira duit kat bank..maklum lerr dia urang kaya yang ada bank kat Malaysia ni, jadi anis tolong jawabkan erkkk...

Mapiau ni seteru kuat Fast...Nama betul dia Dewa_MaFia...tapi kat sini pemes dipanggey mapiau atau mapio...Mapio ni orang terkaya kat CnM.....diikuti rapat oleh Fast...Deme berdua ni selalu gaduh....masing2 nak rampas tahta orang terkaya kat CnM nih...

bilalah teman nak tangkap MPV satup ni

pilih mpv cik alza bt al-zawawi laaa

alza dah kuar laa.....nak pi test drive....aja... beli mungking tak kut.....

sapa yg pakai mpv kalau nak bawak full load, kena la cari menatang atas bumbung tu..kalau tak tak muat nak buh sume dlm kete.....
eco_internet Post at 19-10-2009 02:01

kami pakai jenis kain tapi waterprooflah..

kami berdua aje, jadi ini pun ok lah....

kami pakai jenis kain tapi waterprooflah..

kami berdua aje, jadi ini pun ok lah....
faraway1 Post at 22-11-2009 08:31

ade ke benda nie jual kat malaysia, interested la jugak, takde la gaya bawak sampan kat tgh hiway.
lagik satu MPV ape tu, cun laaa..

aku vote utk tuan rumah, Estima. Cun pun cun. Tapi nak lagik cun, amik la Alphard ke, Starex ker...

aku vote utk tuan rumah, Estima. Cun pun cun. Tapi nak lagik cun, amik la Alphard ke, Starex ker...
meow_tompok Post at 25-11-2009 13:29

starex tu mantap gak cuma besar gedabak... for sure parking apartment aku tak muat punya.. hahaha.. parking narrow tak hengat...

starex tu mantap gak cuma besar gedabak... for sure parking apartment aku tak muat punya.. hahaha.. parking narrow tak hengat...
midori_katana Post at 25-11-2009 18:15

huhuh.. haku ader nengok kat showroom, starex yg 11 seater tu.. nie dah kira cam bas dah nieh, terkeluar dari senarai MPV.. tapi luas tak hingat lar.. cuma tak mewah cam Merz grand vito..

starex tu utk org yg over excited dgn bas, tapi takde lesen nak bwk bas

aku dah berangan dah nak angkat starex, pasal jiran sebelah mak aku, anak die angkut toyota alphard, so aku haruslah lebih membanggkan emak aku dgn angkat mpv lagik besar dari alphard....starex pilihan ku....wakkkkkaaaaaa... verangan jerk! poket pokai.

Rate

1