CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zacks

Nak tamatkan insurance EtiQa Takaful

bukan apa.....takut nnt nmpk mcm client 2 dipengaruhi oleh ejen pulak sebab tibe2 je bleh pegi surrender polisi

Entahnya....anis sebelum ni ada ambik takaful malaysia....kemudian kenal lak dgn my agen....ambik lak prubsn tu....dlm masa yg sama tetap teruskan takaful tu sebab yang takaful malaysia anis ambik ni lebih kepada savings....yg prubsn lak medical+savings...mcm rugi jer nak terminate lepas dah bayar bertahun2...

Haaaa... Anis dah masuk sini ,, lama tak dengar cerita ..

Reply 182# AnisSuraya

orait la 2 anis, ada 2 takaful.....x rugi pun ambek byk2 coz bile jadi apa2 die akan untungkan kita balik

Haaaa... Anis dah masuk sini ,, lama tak dengar cerita ..
ibm632 Post at 3-5-2010 11:11 AM

hehehehehehehehe.....bz sikit cik ibm...dpt penyata tu hari terus pening tak faham...

siang td aku dgr ade abang ni cite pasal takaful ikhlas.. rase macam nak join lak tapi aku ni blur lg pasal takaful nih..

Follow Us
Reply 186# blackred99

itu kene tanya ejen 2 sendiri,  x dapat kami nak menolong.....

ni aku nak citer pasal aku punya insuran plak...

Dulu aku amik nama Takaful Nasional yg dah jadi Etiqa la sekarang ni...
Masalah sekarang ni tadi aku kol customer services etiqa ni nak tukar alamat di samping tu sambil menanya aku punya statement dan kalu nak bereti apa procedures dan berapa aku dpt ...semua la...

Dalam plan yg aku amik namanya Plan Takaful Mesra...dh lama aku amik tahun 2000 dan tarikh matang 2020 iaitu selama 20 tahun.
Ada dua akaun

1. Akaun Peserta
2. Akaun Khas Peserta

3 tahun pertama akaun perserta hanya dpt 10% sahaja dan akaun khas peserta 90%
4-20 tahun akaun perserta 75% dan akaun khas perserta 25%

Aku hanya bole kuarkan akaun perserta sahaja walaupun bila dah sampai masa tarikh matang...yg akaun khas perserta tu dpt kat pihak insuran la..

tp yg jadi masalah sekarang ni dlm statement aku tu pihak etiqa cakap ada tertunggak..
aku buat melalui potongan gaji...aku dh cek dgn unit akaun aku mmg majikan aku bayar pakai cek dah tak pernah tertunggak tp dlm statement dari pihak etiqa sendiri yang tertunggak2...tp dia salahkan majikan aku kata tak bayar...mana pergi duit tu..

so kat sini aku nak bg tau sape yg buat potongan gaji tu better korang cek statement korang...

Reply 188# arenis

potongan biro angkasa ke

Reply  arenis

potongan biro angkasa ke
jenglut Post at 3-6-2010 13:10

tak opis aku tak buat melalui biro angkasa tp diret terus ke etiqa melalui cek la...

noted: hah lagi satu aku lupa nak post kat kat atas tu...

ni customer service dari etiqa yg cakap ye...sejak dh MAYBANK yg ambil alih ni mmg street ckit
kalu lebih dr 4 bulan tertunggak x bayar2 dia orang bole luputkan saja polisi insuran dah satu apa pun kita tak dapat.

aku tanya..mana proof kenapa tak dimaklumkan melalui surat menyurat kepada pihak majikan supaya dia orang tahu
pehtu dia jwb balik ...hah mmg etiqa ni tak buat mcm tu cuma bila dh 4 bulan dia orang akan kuarkan short notice tu ja.

huh ..kejam tu..

Reply 190# arenis

patut ejen tu kene remind klien tentang payment

tahun 2008...saya pun terminate dan surrender polisi etiqa takaful yg takaful mesra dan opt to prudential...
sbb lepas timbang2 memilih pru...bukan sbb ejen pengaruh ke apa...nak ambik dua2...mmg la bagus tapi tak larat nak bayo dua2....byk lg mende lain nak bayo...insurance ni kalu ada arrears kan lapse la pulak polisi tu...so for saving saya pilih conventional way...tabung aji & asb je la

caranya senang saje:pegi aje mana2 off etiqa (saya ambik ngan ejen ...lamadah tahun 2000 lg)...isi borang...pulankan polisi asal (since tak ada entah ke mana) kena buat surat akuan sumpah (borangnya staf etiqa bg,kita just isi and sign je then kasi commissioner for oath sign)..then submit...dlm tak sampai 2 bulan rasanya...sampai la cek bayaran

tahun 2008...saya pun terminate dan surrender polisi etiqa takaful yg takaful mesra dan opt to prude ...
tukul Post at 4-6-2010 00:04

Tukul, citer sikit pasai prudential ni...sbb aku pun rasa mcm nak terminate je..
aku amik dari tahun 2000 juga dah 10 tahun ni...adala dlm 6000++ tp aku cuma dpt balik dlm rm3000++ je
rasa mcm rugi sbb dia as mcm saving biasa je
kalu dlm asb pun dah berapa dh tu dividennya kalu dh 10 tahun...

owhh insurans prudential or prudential bsn takaful ni fleksibel n ade medical kad bang...
better sit down dengan agent bertauliah sbb senang nak discuss ape yg abg nak dlm financila planning bang....
btw, abg area mana?
klu perak saya ade....

tak opis aku tak buat melalui biro angkasa tp diret terus ke etiqa melalui cek la...

...
arenis Post at 3-6-2010 13:31

oo patutla kwn sy nk ambik polisi ni kat mybank drang cek dulu nama dia kut ada hutang memana.so confirm xleh,sbb dia ada hutng ttunggak ngan MARA..sian dah le blacklist,nak cover diri sendri pun xleh.
sy cdangkan try ambik pruBSN..err..prudential ada polisi camni ke.?

Reply 194# arenis

areniss...
masa saya ambik mesra dulukan takde medical card bagai ni....tapi time tu ambik sihat malaysia...lama gak la ambik sihat mesia ni wpun sekali pun tak penah guna...
then bila rasa rugi je...cari medical card...then jumpe la si pru ni...masa tu dapat tahu etiqa pun ada gak medical card tapi utk policy holder yg lama kena tambah bayaran lg 50...cikadak la byknya nak bayo tang insurance aje...tu la sbb nya ambik pru...so far dah gunakan pru medical card utk sorang anak....so far alhamdulillah...

ejen yg saya ambik tu pun alhamdulillah....diperkenalkan oleh abang din kita gak (tenkiu2)

areniss...my husband still ngan etiqa...saya dan anak2 je ngan pru

oo patutla kwn sy nk ambik polisi ni kat mybank drang cek dulu nama dia kut ada hutan ...
aqyueetda Post at 4-6-2010 15:07

aikkk..nama blacklist pun tak boleh amik insuran??? parah tuuu..saya ada sorang klien yg bankrap..ok je sign up dgn PruBSN..dan penah claim lg..

Reply 197# tukul

mcm kenal jek..

Reply  tukul

mcm kenal jek..
jenglut Post at 5-6-2010 23:26